26.3.2020 Pošlete pohled babičce!

Aktuální dění

26.3.2020 Pošlete pohled babičce!

Příspěvekod RenataE » 26.03.2020 23:51:07 0

Taky máte babičku, dědu nebo někoho blízkého, kdo v rámci současného stavu sedí doma a vlastně by se neměl s nikým stýkat? A vy taky sedíte doma a neměli byste pokud možno vystrčit nos?
Pošlete pohlednici! Nemusíte se ani zvednout od compu. Česká pošta má hezkou aplikaci https://pohledniceonline.cz/. Naklikáte tam fotku/fotky, na druhou stranu text a adresu, zaplatíte kartou 31,- Kč a cca za dva dny je papírová, docela pěkná pohlednice ve schránce - vyzkoušeno za vás :D
Naše babička byla opravdu potěšená. A moje děti, kterým jsem dala za úkol babičce pohlednice posílat, taky.
A kromě toho, že pošlete pohlednici, tak svým blízkým zavolejte :)
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: 26.3.2020 Pošlete pohled babičce!

Příspěvekod sharka.68 » 27.03.2020 6:59:49 0

Víš Renáto, že s Tebou v takových věcech souhlasím, ale teď jen tak napůl...

Nevíš, kolika rukama ta pohlednice projde, jak čisté je to prostředí....seniory nenapadne si ji vzít v rukavicích a očistit...i když jim to pošleš v obálce, tak prostě nebudou mít rukavice, když ji budou otvírat, protože je to nenapadne...

Myslete si o mně, že mi hrabe a že to přeháním, ale svojí mamince, pohled nepošlu, to jí raději každej den volám a mluvíme spolu....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Xerxová » 27.03.2020 7:18:29 0

Sharko, rozumím ti - máš strach o maminku. Velký strach. Ale spousta lidí (a starých lidí) to má nastavené jinak. Kolegyně má babičku - je jí dost přes devadesát. Paní je psychicky zcela fit - a stále zve své děti a vnoučata a pravnoučata na kafe… Vnoučata jsou dospělá, chodí do práce, riziko přenosu velké - ale už se návštěvám nebrání. Neb babička říká raději deset veselých kafí s dortíkem s vámi, než sama zavřená... Vždyť nevím, kolik dní mi zbývá a nechci být sama...

Je prokázáno, že viry vydrží na všem a dlouho... ale také je prokázáno, že obrovské procento přenosů je prokazatelně způsobeno přímým a déletrvajícím kontaktem s nakaženým. Takže byť jsem riziková skupina (vysoký tlak léčený tou blbou variantou léků s ohledem na koronavir), chodím do práce, kde jsem v kontaktu s hodně lidmi … tak nedrbu každou mrkev mýdlem a teplou vodou, odmítám koupený karton kuřat desinfikovat... Babču máme v baráku - nedá se od nás izolovat, kafe si s náma dát musí každý den a přijde s něčím "důležitých" desetkrát za odpoledne... nechodí na nákupy, ale s rouškou na procházku vyráží každý den. Musí totiž chodit a tak chodí... Je nemocná - přesto chce svůj čas prožít aktivně a ne se strachem, vystrčit nos z pod peřiny.

I naše děti mají za úkol komunikovat s prababičkou - naštěstí ta je technikyznalá a tak otvírá v poště obrázky a videa... ale jinak bych jim nebránila ani v použití pošty. Však letáky od města, kraje, státu... určené seniorům jsou taky házené do schránky.

Jak říkám - každý to má nastavené jinak. Má na to nárok. Ale stres je taky riziko... :in_love:
Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 27.03.2020 7:39:20 0

Mohu se nakazit virem prostřednictvím zásilky?

Možná jste se v těchto dnech ptali, zda je stále bezpečné přijímat poštovní zásilky (jakékoli).

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je pravděpodobnost, že infikovaná osoba kontaminuje zboží virem, velmi nízká. Riziko nakažení koronavirem prostřednictvím balíčku, který urazil velkou vzdálenost a byl vystaven různým vnějším podmínkám a teplotám, je také velmi nízké.

Studie ukazují, že koronaviry mohou přežít na površích různých předmětů pouze po krátkou dobu.

Pokud si však stále nejste jisti, můžete obdržené zásilky a produkty očistit pomocí jednoduchého dezinfekčního prostředku, abyste ochránili sebe a ostatní. Očistěte také své ruce alkoholickým dezinfekčním prostředkem na ruce nebo si je důkladně umyjte mýdlem a vodou. Nedotýkejte očí, úst nebo nosu.

----------------------

Nedrbu mrkev mejdlem, (JÁ VÍM, JAK TO MYSLÍŠ) chovám se stejně jako dřív... ale když jedu za máti,tak dělám všechno proto, abych nebyla ta, co jí doveze domů návštěvu.... Jindro, jsem taky v rizikový skupině (tlak a rak) , ale sebe tolik nehlídám. Jo mám o ni strach,( já už nikoho jinýho nemám, ona je moje nejbližší rodina...další příbuzní,jsou prostě příbuzní), ale taky kolem, sebe vidím spoustu nezodpovědnejch "blbců" , co je ani nenapadne, že ohrožují své rodiče a blízké a i ty lidi,co jsou kolem... fakt nemůžu vědět, že když na ni zazvoní pošťačka a dá jí do rukou ten pohled, že je ona fakt OK, že ten pohled je OK..a hlavně, že si moje matka vzpomene, o co jsem jí prosila..
Na kafe k ní choděj a ona k nim - holky z baráku (sousedky), tohle nepřerušily a asi by je museli v těch bytech zamknout a vyměnit Fabky....ale holky nikam pro sichr nechoděj, jsou doma, zásoby jim vozím.....smetí dají za dveře a sousedi,co choděj do práce, jim ho vezmou a odnesou...
Letáky do schránek u nás neházej - všichni tam maj cedulku- že je nechtěj a vedle je další,že si SVJ nepřeje, aby to nechávali u dveží ,jako balík...
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod EvaB. » 27.03.2020 10:03:32 0

mě se to líbí... ale mojí mamce, co bydlí v Penzionu pro seniory ( chtěla tam a je tam spokojená) napíšu a vložím pohled rovnou do tašky se zásobami, co tam ponesu, protože je to rychlejší :usmev: jinak si pravidelně voláme, teď radši každý den. vypadá to, že bábinky se nenudí ani tak, šijí roušky, sedíce v rozestupech v kulturní místnosti, vyrábějí ozdoby na Velikonoce nebo procházkují pro chodbách, taktéž v rozestupu :wink: měla jsem trochu obavy, jak to bude mamka zvládat..ale ona si nařídila nečíst moc zprávy a nerozčilovat se :-) všechno ostatní jí můžeme obstarat a doručit skrze recepci Penzionu :-)
ad balíky - balík rozpárám, věci vyložím ( rukavice tenké z Řempo), zbytky vyrazím do sběru/ hodíme do krbu. řidiči nosí rukavice a roušky a já si zakazuju myslet až tak do detailů, že by něco...jinak bych se za chvíli obklíčila :D
EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod EvaB. » 27.03.2020 11:24:56 0

dámy, čerstvá zpráva přímo od naší dvorní firemní doručovatelky! přinesla poštu a mě balíček s kalendářem :-) říkala, že na poště všechny balíčky a dopisy postříkují :wink: předpokládejme tedy, že obálku s pohledem by taky stříkli :super:
EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 27.03.2020 11:38:20 0

hm, pohled asi nenastříkaj-by si ho lidi taky nemuseli přečíst..... :wink2:
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod EvaB. » 27.03.2020 13:49:16 0

sharka.68 píše:hm, pohled asi nenastříkaj-by si ho lidi taky nemuseli přečíst..... :wink2:

píšu o obálce s pohledem... :wink:
EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod radanova » 27.03.2020 15:00:45 0

Tak já se k našim nepřibližuju. Už se mi trochu stýská :) . Přijedu, vyložím potřebný nákup do garáže, vezmu co je nachystáno, promluvíme na 5m, já s rouškou na příjezdovce - oni na balkoně. Dost si voláme. A jsou i na síti :D . Naši jsou opatrní a mají dobré důvody. Stejně se nedá vychytat všechno, to všichni víme. Vzhledem k péči o zvířátka a zahradu mají činnosti habaděj. Mmch táta peče, chleba ani rohlíky nevozím. Zato, když kupuju droždí, tak musím vydržet ošklivý pohledy :lol: , k tomu by si dělal droždí se ještě nedopracoval.
Věciod pošťačky co se s ní znají přebírají, nezaznamenala jsem obavu, ona má prý rouškua rukavice a oni pokud to lze, nechají poštu den dva venku... :lol: Některý ty věci jsou komický.
V týdnu jsme se dost snažila dezinfikovat si domácí prostředí a vymyslet jak to nenatahat domů, chodím do kanceláře, "homofis" se ukázal nepraktický, snažím se moc nebláznit, ale věci dělat tak, abych se doma cítila bezpečně. Uvidíme.

Kéž se daří Vám,jim i mě
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod RenataE » 29.03.2020 1:10:12 0

Naše babička žije v jiném městě (80 km). Je lékařka v důchodu. Spojení přes net v podstatě nemá, protože dědeček, který před pár dny zemřel, ji nikdy k počítači nepustil. Takže má televizi, ve které na všech možných kanálech běží různá upozornění na hygienické zásady (mytí rukou, roušky...), telefon (telefonujeme) a poštu.
Dnes jsem si pustila na Prima Cool jeden relativně pozitivní film o epidemii (Sahara) a v reklamní pauze běžela reklama Home Credit, kde místo běžné reklamy na půjčky byly právě zásady hygieny.
Asi nějaké malé riziko přenosu přes pohlednici je, ale myslím, že ho pozitivní efekt převažuje. A až babička dostane pohled, adresovaný "mojí nejmilejší tchýničce", tak se bude smát celý týden :haha:
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král

Zpět na Aktuální dění