Kukuřičné smaženky

Vše, co se týče jídla, potravin i pochutin

Kukuřičné smaženky

Příspěvekod sharka.68 » 15.07.2019 9:44:17 0

Kukuřičné smaženky:

Asi 1 litr mražených kukuřičných zrn (nebo z konzervy), 1/8 l mléka, 2 vejce, 5 dkg másla, olej na smažení, mouka, sůl, pepř.

Zrna nameleme nebo rozmixujeme, vzniklou hrubší kaši přidáme do rozšlehaných a ochucených vajec s mlékem a rozpuštěným máslem, vmícháme tolik mouky, aby vzniklé těstíčko bylo husté jako na kapání do polévky, do rozpáleného oleje vkládáme po lžíci těsta a smažíme po obou stranách, podáváme s bramborovou kaší nebo vařenými brambory, případně jíme samotné, můžeme horké posypat strouhaným sýrem… (parmazán nebo chedar je moc dobrá volba)

PS: nejlepší je drtič - tyčák to rozmydlí moc....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: Kukuřičné smaženky

Příspěvekod Tečka » 15.07.2019 11:58:50 0

Tak tohle nevím, pro mě asi ne, ale ty zelné placky, ty zkusím.
Prodávají je tady, když jsou trhy dívčiny z nějakého toho foodu se zdravou výživou. Jsou velké jak moje ruka a tenoučké. A mihne se tam trochu kmínu.
Slibujou vedra, to na pečení moc není, ale jak to půjde, zkusím je. Ty jsou úplně nejjednodušší, to bude ono. :super:
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: Kukuřičné smaženky

Příspěvekod sharka.68 » 15.07.2019 12:20:15 0

Tečko,
zelné znám jak tenké,tak silnější,tak míchané bramborákové těsto s vyždímaným a překrájeným kyselým zelím, smíchané a následně smažené...taky moc velká dobrota...ale ty kukuřicové smaženky mne mile překvapily, do té chvíle jsme jedla jen vařenou, kukuřici na másle a nakládanou mladou-jako okurky a popcorn.
stačí udělat i malé množství na ochutnání, malé plechovčičky zrn v soleném nálevu se dají běžně koupit....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Zpět na Kuchařský koutek