Petice - registrace koček

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.

Petice - registrace koček

Příspěvekod Raven60 » 27.06.2019 18:51:26 0

Raven60
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ

Re: Petice - registrace koček

Příspěvekod Inka » 28.06.2019 6:27:34 0

No jo, no, ale co venkovky??
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 28.06.2019 7:41:46 0

Pokud by to prošlo, skončí nárazově stovky koček na ulici. A obce je budou utrácet, protože jim čipy nebudou chtít platit a stejně nebudou mít kam ty kočky umístit.
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 28.06.2019 9:54:13 0

No to je šílenost! :no: :blbej:
Autoři petice nikdy nečuchli k vesnici. Kočka ze chléva přinese koťata, která někde porodila, a co? To si myslí, že s nimi ze statku někdo poběží na čipování? Koťata se pomechají svému osudu, pokud jsou větší a nikdo je neutopí :grr: , v lepším případě se rozdají. Vždycky se někdo najde, komu se ztratila kočka.
Já vím, že ta petice vznikla kvůli množírnám, ale je to střelba dělem na vrabce. To nemůže projít!!!
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 28.06.2019 10:30:37 0

Petrs01 píše:Pokud by to prošlo, skončí nárazově stovky koček na ulici. A obce je budou utrácet, protože jim čipy nebudou chtít platit a stejně nebudou mít kam ty kočky umístit.

obávám se, že je budou s tichým souhlasem obcí likvidovat, jak píšeš......
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 28.06.2019 10:39:29 0

u té petice, na kterou dala Blanka odkaz je i možnost kontaktovat autora petice...tak jsem to udělala - připojíte se????

čipy pro toulavý a bezprizorní kočky

dobrý den,
možná byste před zveřejněním téhle petice, měly její cíl probrat hlavně s kočkaři, depozity a útulky... Vy si vážně myslíte,že obce budou čipovat bezprizorní kočky,zdržující se na jejich území??? Takhle je jen odsuzujete k tiché likvidaci - ty kočky. Za čipy nikdo nebude vyhazovat obecní peníze!
Já chápu,že to myslíte proti množírnám, ale následky jste nedomyslely.

podpis, mail a telefon.
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 28.06.2019 11:17:05 0

Sharko, jsem teď za lamu, to jsi použila ten formulář vpravo, vedle zveřejněné petice? Já se okamžitě přidám, jestli je to ono, jen jsem měla strach, že tím podpisem to vlastně schválím. Já jsem v přímo v pěně, o mouratém kocourkovi, zjevně vyhozeném z auta (chodí hlídkovat k silnici, jestli se to jeho auto pro něj nevrátí) jsem tu nedávno psala, Tuláček se tu objevil stejným způsobem. Podle nich, těch petičářů by se o něj měla obec postarat, pokud by se nepostaral někdo takový jako já. Ale ani moje možnosti nejsou nekonečné. Kruci, a to by požádali myslivecké sdruření, aby na takové kočky pořádalo hon, či co? Každý rok je rozpočet obce napjatý k prasknutí, a to se má ještě starat o odchyt a kastrace vyhozených koček? Moje kamarádka kočkařka se taky ujala jednoho vetřelce, a její sousedi taky.
V sousední vesnici je dost velký statek, a tam se v chlévech pohybuje několik koček. Koťat moc nepřežije, chlévy jsou pro ně nebezpečné, ale ty, co přežijí se nemají úplně zle. Jednu z těch koček na mou přímluvu dali kastrovat, ale to je všechno.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 28.06.2019 11:34:41 0

ne Tečko,
musíš na té petici rolovat až dolů k petičnímu výboru, tam uvidíš to kontaktujte a na to klikneš.....

Petiční výbor: S. Šteigerová, E. Iltisová, D. Faktorová, M. Havránková, L. Kumpová Kontaktujte autora petice
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 01.07.2019 9:35:54 0

Tak jsem tam taky.

Dobrý den,
oceňuji Vaši snahu o potlačení nezákonných množíren. Ačkoli jsem pročetla zmiňovaný zákon, nikde jsem, ani ve Vašem návrhu, nenašla mechanizmus k jejich kontrole. A vztahovat tento zákon na všechny doma chované kočky, natož pak na útulky a depozita je nesmyslné. Víte vůbec, jak útulky fungují? Pouze na bázi dobrovolných přispěvatelů, jiné finance nemají, nejsou dotovány. A vyhazovat za čipování peníze, které jinak využijí na odléčení, kastrace a krmení pro kočky a koťata je nesmyslné a neopodstatněné plýtvání. Útulky kočky nemnoží, jen zachraňují. Co takhle připojit se ke kastračnímu programu, který útulky v rámci možností rozjíždějí?
A myslíte, že s každým kotětem, které se na vesnici narodí někdo poběží k očipování?
Totéž platí i o obcích. Kdo případnou zatoulanou kočku odchytí? Kdo ji odveze na čipování?
Velká většina obcí každoročně zápasí s každou korunou v rozpočtu a určitě mají snahu udělat s těmi penězi něco prospěšného. Nebudou dávat peníze na čipování. Nanejvýš tiše požádají myslivecké sdružení, aby kočku zlikvidovalo a myslivci budou s nadšením pálit po všem, co se kde mihne. A tak budou ohrožovat i domácí kočky, které nezachrání ani ten čip. O to se totiž žádný myslivec nebude zajímat.
Úmysl je to z Vaší strany nepochybně dobrý, ale nedotažený. (nebo přetažený?)
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 01.07.2019 9:42:21 0

Ať si očipujou zvířata nekastrovaná,určená k chovu...ale pokud budu mít do roka věku papír od veteriny, že je zvíře kastrované a zvíře tam bude popsané,aby bylo identifikovatelné,čip fakt nepotřebuje....to se množit nebude...
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod MaRi » 01.07.2019 10:24:50 0

Napsala jsem:
Uvážím-li veškeré souvislosti, nepovažuji váš návrh za prospěšný. Povinná registrace - čipování volně se pohybujících koček není reálná. Značná část zejména venkovských (a zároven venkovních) koček má své "doma", ale jejich chovatelé sotva budou ochotni vynakládat finance na čip u zvířete, jehož "životnost" je krátká, třebaže své zvířátko milují. Ještě horší situace bude u bezprizorných koček, tam se nikdo nebude finančně angažovat a povede to pouze k hubení, a budme otevření, hubení dosti nelítostnému ve volbě prostředků.
Doporučuji petici stáhnout, probrat problematiku s lidmi pracujícími v útulcích a hlavně depozitem a zpracovat novou podle jejich doporučení. Máte pravdu, že situace v této oblasti dobrá není, ale přijetí tohoto vašeho návrhu by přineslo víc škod než užitku.

Jestlipak nějak zareagují?
MaRi
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 01.07.2019 11:06:47 0

to víš , že ne, protože ti,co to podepisují,nepřemýšlí jako my, kočkaři.... a těch, co jim napsali, jako my..těch bude hodně málo....myslím, že by se k tomu měla vyjádřit Marta Kubišová...třeba by pochopila a podpořila spíše nás, než je...
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 01.07.2019 12:53:26 0

Napsala jsem své, raději to sem dávat nebudu...
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 01.07.2019 13:24:45 0

vulgární nebejváš, rozumná jsi,čím bys tak mohla překvapit???? :hmm: klidně to sem dej...
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 02.07.2019 11:21:48 0

Nazvala jsem tu petici Proti kočkám....
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Zpět na Kočky