Špenátový závin

Vše, co se týče jídla, potravin i pochutin

Špenátový závin

Příspěvekod IvaP » 20.04.2019 7:43:52 0

Nasela jsem, asi v pomatení smyslů, do skleníku špenát. Urodilo se ho hodně, no a co s ním - dušený nesnáším od dětských let, kuřecí prsa se smetanou a špenátem jsme už měli... Tak jsem se inspirovala na netu a vyrobila špenátový závin. Množství surovin je jen orientační, deko sem deko tam...
Suroviny: cca 500 g spařeného špenátu, 500 g ricotty, jedno balení mraženého listového těsta, šunka, uzené podle chuti, sůl, pepř, muškátový oříšek,česnek.

Spařený špenát necháme vychladnout a pak nahrubo nasekáme, smícháme s ricottou, osolíme, opepříme, strouhneme muškátový oříšek, přidáme maso, neměla jsem šunku, nakrájela jsem do toho tři nožičky vídeňských párků a bylo to dobré. Původně jsem chtěla ochutit česnekem, ale nějak jsem na něj zapomněla, ale nijak zvlášť mi v chuti nescházel. Na vyválené těsto nanést náplň, zarolovat, potřít vajíčkem, propíchnout na pár místech a péct při 200 st, dozlatova. Teplý byl dobrý, studený ještě lepší.
Chuť bude hodně závislá na druhu použité uzeniny.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: Špenátový závin

Příspěvekod sharka.68 » 23.04.2019 11:16:57 0

špenátová roláda - jako piškotová beuz cukru s přidáním jemně posekaného špenátu- upéct, srolovat , vychladlé potřít pomatlánkou z ricotty s lososem, troškou cironové šťávy, bílého pepře..kdo má rád kopr, přidá kopr...potřít zarolovat,krájet, jíst....

přidat sekaný špenát do mletého masa a udělat sekanou.....

dušený, vychladlý, naplnit jím listové těsto, přidat fetu a plátkový česnek....zabalit a upéct...dají se přidat i pokrájená vařená vejce
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Zpět na Kuchařský koutek