Ořechový "chléb"

Vše, co se týče jídla, potravin i pochutin

Ořechový "chléb"

Příspěvekod Maw » 25.03.2018 9:26:47 0

Poslední dobou mám problém, že najdu recept na internetu, vyzkouším ho - vyhovuje nebo nevyhovuje - a když za pár týdnů hledám znova, už nevím, který to byl co mi sedl, co mi nesedl a pak dokola dělám nějakou neosvědčenou variantu, protože tu dobrou nemůžu najít... Kuchařský koutek je teda dokonalá věc!:)

Takže ořechový "chléb" který se mi nejvíc osvědčil

3/4 hrnku ořechové mouky (používám arašídovou, v akci se dá koupit celkem levně)
1/4 hrnku kokosové mouky (poměry úplně nedodržuju, dohromady prostě hrnek +-)
1 hrnek ořechového másla
4 vejce
1/4 lžičky jablečného octa
1/4 lžičky jedné sody
3-4 lžíce vody
1 lžíce medu (nepoužívám)
špetka soli

Sypké suroviny smícháme dohromady.
V mixéru smícháme vejce, ořechové máslo, med. Přidáme vodu. Přidáme suchou směs. Pokud se zdá, že směs není taková ideálně těstovitá, přidáme ještě vodu a nakonec nezapomeneme na kapku jablečného octa.

Peřčeme 30-40 minut v troubě na 150°C.
Maw
pulec
pulec

Re: Ořechový "chléb"

Příspěvekod Beda » 25.03.2018 11:27:50 0

ořechovej chleba mají v Kauflandu, teda úplně jiný, ale naprosto luxusní chuti, aspoň pro mě - a drahý jak sfiňa, pade za celkem malý bochánek :bzik: :bang_head:

je z pohankové mouky a je v něm poměrně bohatě vlašských ořechů - když jsem ho koupila posledně (to byl v akci, tak jsem koupila rovnou dva), tak než mi přijel autobus, na zastávce jsem jen tak z ruky půl bochníku sežrala :haha: :haha: :haha:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Maw » 25.03.2018 12:16:32 0

Hm, kaufland teda nemam vubec nikde po ruce, ale tohle je zajimavej tip na podivani se - chleba potrebuju vyjimecne, to by me nezruinovalo :D

Ja teda obecne to pecivo nejak neresim protoze je drahy a jako rychle se sni:D ale na vylety je to super mit namazanych par chlebu, ktery mi i chutnaj :D i kdyz ta vyrobni cena asi bude blizka cene bezlepkovych vyrobku v obchode, tak vim, co si tam davam a vim, ze mi to chutna...
Maw
pulec
pulec

Příspěvekod MaRi » 25.03.2018 12:27:43 0

Podle svého oblíbeného hesla "dyž si blbé, tož se zepté" se ptám (pro jistotu): peče se ve formě nebo se dá "uplácat" do bochánku nebo večky?
MaRi
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 25.03.2018 14:08:21 0

MaRi píše:Podle svého oblíbeného hesla "dyž si blbé, tož se zepté" se ptám (pro jistotu): peče se ve formě nebo se dá "uplácat" do bochánku nebo večky?
Bych řekla, že je to tekuté, dělá to v mixéru.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Zpět na Kuchařský koutek