Pufík, Puf a další varianty jména Pufosu

Aktuální dění

Re: Pufík, Puf a další varianty jména Pufosu

Příspěvekod Petrs01 » 26.03.2020 16:21:54 0

Nošení roušek je jako ochrana proti koronaviru nespolehlivé a ani Světová zdravotnická organizace jejich všeobecné nošení nedoporučila, upozorňuje server BBC. Mnohem účinnější je podle expertů časté mytí rukou.
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tora » 26.03.2020 16:41:15 0

Já si to nemyslím, viz studie tady

https://www.thebeijinger.com/blog/2020/ ... oronavirus

a co se týče WHO, ta se myslím poslední dobou spletla i u něčeho jiného, nevím teď přesně u čeho.
Čímž nechci říct, že si nemáme mýt ruce, to je samozřejmě základ. Ale roušky bych nezavrhovala.
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 26.03.2020 17:17:04 0

Toro, i u nás se poměrně jednoznačně říká, že rouška nechrání nositele, ale jeho okolí. Tedy to funguje když ji nosí nemocní - nebo když ji nosí všichni, pokud nejsme schopni nemocné určit.
Pokud ji bude nosit jen VK a nikoliv její okolí, bude se jí akorát hůř dýchat...
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tora » 26.03.2020 17:24:55 0

Jo tak, já nepochopila jak to myslíš.
Samozřejmě, já chráním tebe, ty mne, to je jasné. Švédsko jde svou cestou, tam je jediná cesta izolace asi, bohužel.
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 27.03.2020 7:17:07 0

bejt Velkou kočkou, tak se tam asi zblázním..

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_aha
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Apina » 27.03.2020 11:43:37 0

Bohužel jediná rozumná cesta pro Velkou kočku je v tomto případě kompletní izolace. Aby jí jídlo vozil Jindřich a předávali si všechno přes zavřené dveře, jako to dělají mí příbuzní, pokud chtějí něco doručit mámě. S tou se stýkám momentálně jen já, jinak to nejde, bydlím s ní. Podobně by měl venčit Pufa.

Prostě Švédi najeli na ten systém kolektivního promoření s tím, že staří s problémy (a někteří nemocní mladí) holt pomřou a oni nebudou muset vyplácet tolik důchodů a v konečném důsledku ani za zdravotní péči na chronicky nemocné. Realitou je, že chronicky nemocní za nějakou dobu zemřou i jen prostě na následky svých nemocí nebo stáří, ale to státní pokladnu také něco stojí. Jen je smutné, že tak kdysi sociální stát, jako je Švédsko dokáže takto krutě kalkulovat.

Jenže, příklad Itálie ukazuje, že až takto jednoduše to nefunguje, v určitém momentě je zdravotnictví přetíženo, a to i to kvalitnější než italské, např. švýcarské. Pak se nedostane péče těm, kteří by ji potřebovali z jiných důvodů a zemřou kolikrát i ti mladší... No, uvidíme, kdo měl pravdu. Osobně jsem v tomto případě spíše pro restrikce, příklady španělské chřipky ukazovaly, že pokud se lidi uchránili v první vlně, v té druhé, i když se s virem dříve nepotkali, neumírali v takové míře, jako v té první. Prostě ten vir ztratil něco na své intenzitě.

Samozřejmě u tohoto to nevíme, ale věřila bych, že jakýkoli odklad nákazy pomůže, i jen pro nalezení a přípravu vhodné vakcíny.
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod baty » 27.03.2020 12:54:03 0

Nešlo by i pro tuto diskusi zavést nové téma? Tady je to o Velké kočce a o Pufovi. Praktické rady jasně ano, ty sem patří, ale teoretické úvahy bych vynechala. :in_love:
baty
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 29.03.2020 12:52:10 0

Už třikrát jsem se pokoušela napsat příspěvek a pokaždé mi zmizel.

Máme 3000 nakažených, 200 v intenzivní péči a 71 mrtvých. Prý jich bude asi 100 do konce týdne. Nejhůře je na tom Stockholm. Přemýšlelo se o karanténě hlavního města, ale zatím se to nestalo. Z povolení shromáždění do 500 osob se stalo jen 50 osob. Nejvíce se věří v umývání rukou. Kdo může má pracovat z domova a toho můj syn teď využívá. Jinak musí do práce dojíždět vlakem a hromadné dopravní prostředky nejsou v této době Corona víru nic vhodného.
Musím si vyřešit nákupy, zatím jsem si nakupovala v malém obchodě ICA naproti zdravotniho střediska dvakrát týdně. Jinak tu mám ten polský krámek, ale nemají zeleninu a ovoce, jen někdy; rajčata a jablka. Uzeniny moc nejím, ale třeba jejich pirožky se zelím a houbami ano.

Já bohužel nemám roušku a ušít ji jistě nestihnu protože nestíhám akce všedního dne. V lékárně jsou dávno roušky vyprodané. Nevím co s nimi Švédi dělají, protoze je nikdo nenosi. Ale já nosím přes obličej bavlněný šátek. Snad to s ním tak přežiji. Teď už nemusím do města na převazy a tady na procházkách málokdy někoho potkáme.
Já se Šárko neděsím. Můj čas se naplňuje a na něco umřít musím. Jen bych si přála aby to umirání nebylo zdlouhavé a těžké. A nechtěla bych skončit v nějakém Švédskem ústavu pro stařečky. Neměla bych to říkat nahlas. Maminka se bála Přestavlk a nakonec tam skončila.
Takže takhle se věci mají. Uvidíme co bude dál. Švédi se snaží křivku nákazy snížit a hlavně zpomalit. Nemají kapacitu pro mnoho nemocných najednou. Teď budují vojáci extra nemocniční lůžka ve Stokholmském výstavišti.
Držte se, buďte opatrní. Budu vám držet palce, podržte je i mně. :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Apina » 29.03.2020 15:54:19 0

MiIlá Velká kočko,
děkuji za zprávu, jsi statečná. Ale sama nakupovat bys opravdu neměla. Jestli nemůže syn, zkus si sjednat někoho, kdo by Ti nákup nechával za dveřmi, aby tam nebyl vzájemný kontakt. Tady doporučují omývání nákupu v dezinfekci. No, na to jsem se zatím nezmohla, zatím jen na teplou vodu u potravin v obalu. Moc nevím, jak bych nechávala v solném nebo octovém roztoku naložené věci. Taková houska v tom vykoupaná doporučených 20 minut pak musí být pravé pošušňání. :hmm: :ask: Ale jsou to ode mě jen tipy, které bys mohla použít, samozřejmě záleží na Tobě a Tvých možnostech.
Apina
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod baty » 29.03.2020 16:57:04 0

Pokud jde o ty rohlíky, já jsem se naučila od své maminky, která to dělala za velké žloutenkové epidemie na začátku padesátých let, protáhnout pečivo plamenm plynového sporáku, chleba se dá odáčet v rukou, housky a buchty držím v kleštích na maso. Ovšem na indukci nebo elektrickém sporáku to fakt nejde. :D
Zabalené věci, pokud je pečovatelka donese ze samoobsluhy, pro klid duše otřu tamponkem s Alpou, u nákupů z internetovéhp supermarketu tak pečlivá nejsem, i když tašky za ucha beru jen přes papírovou utěrku.
baty
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 29.03.2020 23:36:46 0

Děkuji za rady! Ale takovou péči asi nezvládnu. Těžce se pohybuji a nic v domácnosti mi nefunguje.
Jestli se dobře pamatuji tak Corona virus padá k zemi a dlouho nepřežívá. Snad budu mít víc štěstí než rozumu. :wink2:
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 30.03.2020 0:37:56 0

Názory na přežívání Corona víru se na netu velice různí. To co o něm píši byla zřejmě zpráva ze začátku pandemie. Vypadá to, že si nikdo není jistý jak to vlastně doopravdy je. :doh:
N
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 30.03.2020 10:51:50 0

Zatím ve Švédsku Corona nebezpečí jen roste. V intenzivní péči je 278 osob, zemřelo 110 a mezi nimi i dvacetišestiletá žena, která neměla žádná jiná onemocnění. Ještě nás Corona virus nějakou dobu potrápí.
Tak se všichni chraňte a držte!
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 30.03.2020 12:19:05 0

Velká kočka píše:Děkuji za rady! Ale takovou péči asi nezvládnu. Těžce se pohybuji a nic v domácnosti mi nefunguje.
Jestli se dobře pamatuji tak Corona virus padá k zemi a dlouho nepřežívá. Snad budu mít víc štěstí než rozumu. :wink2:

Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, se může přenášet na vzdálenost až 4,5 metru a ve vzduchu může setrvávat i 30 minut.
Virus navíc může ulpívat i na povrchu předmětů, kam dopadnou kapénky nakažených, což zvyšuje riziko infekce, pokud se nic netušící lidé těchto povrchů dotknou a pak si sahají na obličej. Doba, po kterou se koronavirus na předmětech udrží, záleží na okolní teplotě a typu povrchu, píše South China Morning Post. Například při teplotě 37 stupňů Celsia může nový typ koronaviru přežít na materiálech jako sklo, látka, kov, plast či papír dva až tři dny.

https://www.echo24.cz/a/SnLqY/cinska-st ... pul-hodiny
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Velká kočka » 31.03.2020 15:29:34 0

Takže se vlastně moc neochráním a je to otázka náhody jestli na Corona virus natrefím nebo ne.

Švédsko má kolem 4400 nakažených a 180 mrtvých.
Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král

PředchozíDalší

Zpět na Aktuální dění