Tříděný odpad

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Tříděný odpad

Příspěvek od Tečka »

Kam podle vás patří pytlíčky od kapsiček a větší pytle od granulí?
Zvrchu je to alu, zevnitř někdy plast. My tu máme i kontejner na plechovky, na plast máme každý svůj. Ani jeden mi ale nesedí. Házet je do směsného mi trochu vadí, vždyť to musí mít děsný poločas rozpadu. Tady se nevozí do spalovny, ale na řízenou skládku. Nejsem žádný ekolog, ale nechci dělat nepořádek. Ozve se někdo, kdo třeba o těchto věcech něco ví?
A jak to řešíte vy?
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od Inka »

No, moc s tím nenaděláš, ale když se podíváš na obalové značky na těch kapsičkách, možná Ti napoví. To, co se Ti jeví jako hliník je někdy jen barva a může to do plastu. Jinak bohužel do směsného. Pytle od granulí to samé - některé jsou už jenom plast, jiné plast hliník, ty bohužel do směsného musí.
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od sharka.68 »

pytl epoužívám jako velké květníky, nasypu do nich zeminu a pěstuju v nich na balkoně rajčata nebo popínavky...zeminu po sezoně nebo po dvou rozhrabu do trávníku a pytel vyhodím do směsného nebo do plastu....
Obrázek

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od Inka »

Jo, dobré je - pokud už musí do směšného, tak alespoň jednou na něco použít
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od Karolína »

Byla jsem v Praze zvyklá na třídění odpadu opravdu do všech kategorií.
Takže jsem si v Mostě založila: prostor na papíry (a že jich po tom vybalování je!), na plasty, na plechovky a Alu misky, na kartony od mléka, drobný elektroodpad a textil, který se už fakt nedá jinak použít.
Výsledek je ten, že jsem po celém sídlišti nenašla jediný kontejner na plechovky a Alu odpad, na kartony, na baterie a drobné elektro. Jsou tu žluté kontejnery na plasty, modré na papír, černé na směsný odpad a jeden kontejner na textil. Toť vše.
Takže to "neudatelné" hromadím v komoře na patře a přemýšlím, zda se na to vykašlu, vyměknu a vyhodím to do směsného nebo zda ty pytle tam nechám a pak najdu jednou někde příslušné sběrné místo. Vláčet to autobusem někam fakt nebudu, ale docela mě mrzí, že v obřím sídlišti se na to jaksi pozapomnělo.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od sharka.68 »

Karolíno, koukni se, ten tvůj na elektro, je hned první: ul. Komořanská, č.p. 3111 bl. 700 (Liščí vrch),

http://www.mesto-most.cz/cervene-stacio ... ie/d-10953" onclick="window.open(this.href);return false;

Sběrný dvůr na to ostatní:
ul. Zahradní č.p. 104, Most (v areálu TSmM a.s., za dopravním podnikem "na konečné" ), tel: 724 230 302
Obrázek

Uživatelský avatar
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1249
Registrován: 14.03.2010 20:37:02 0
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od Jitča »

Karolína píše:Byla jsem v Praze zvyklá na třídění odpadu opravdu do všech kategorií.
Takže jsem si v Mostě založila: prostor na papíry (a že jich po tom vybalování je!), na plasty, na plechovky a Alu misky, na kartony od mléka, drobný elektroodpad a textil, který se už fakt nedá jinak použít.
Výsledek je ten, že jsem po celém sídlišti nenašla jediný kontejner na plechovky a Alu odpad, na kartony, na baterie a drobné elektro. Jsou tu žluté kontejnery na plasty, modré na papír, černé na směsný odpad a jeden kontejner na textil. Toť vše.
Takže to "neudatelné" hromadím v komoře na patře a přemýšlím, zda se na to vykašlu, vyměknu a vyhodím to do směsného nebo zda ty pytle tam nechám a pak najdu jednou někde příslušné sběrné místo. Vláčet to autobusem někam fakt nebudu, ale docela mě mrzí, že v obřím sídlišti se na to jaksi pozapomnělo.
Baterie a žárovky berou myslím skoro ve všech supermarketech - minimálně v Lidlu a Kauflandu to vím jistě....

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od sharka.68 »

Jitčo, ty má dál,než tu odpadní bednu v Komořanský :wink2:

ale i v prodejnách "elektro", to lze odevzdat....
Obrázek

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od Inka »

Karolíno, nevím, kolik je v Praze kontejnerů na plechovky a ALU odpad, ale opravdu to není běžné. Kovy se odevzdávají ve sběrných dvorech, baterie a drobné spotřebiče málokde jsou společně s kontejnery na plast a papíry. Oděvy dneska už jsou více , ale ne na každém rohu
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od Beda »

souhlas s Inkou, my tady máme leta sklo, papír, plasty a nápojové kartony... elektroodpad přidali před nedávnem, ale jenom do jednoho stání a na konzervy snad ani nevím že existuje, to jsem v životě neviděla - jakou má barvu (čistě ze zvědavosti)???
Obrázek

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od Tečka »

Beda píše:souhlas s Inkou, my tady máme leta sklo, papír, plasty a nápojové kartony... elektroodpad přidali před nedávnem, ale jenom do jednoho stání a na konzervy snad ani nevím že existuje, to jsem v životě neviděla - jakou má barvu (čistě ze zvědavosti)???
My máme na plechovky šedý kontejner.
Tady je výhoda rozumného vedení v malých obcích.
Máme každý svůj kontejner na bio, už spoustu let, před dvěma lety jsme vyfasovali každý kontejner na plasty. Jinak tu mame velké kontejnery na papír, sklo, právě na ty plechovky a bylo rozumné ponechat velký kontejner i na ty plasty, protože prasklý malý kbelík rozšlápnu a hodím do kontíku tady u sebe. Prasklou velkou přepravku nerozšlápnu. Kontejner na drobné elektro je ve dvoře úřadu, kde je současně i pošta, takže se příležitostně vezme i ten odpad.
Ale i tak to chce tašku na papír, tašku na plechovky, tašku na sklo, protože tam nebudu chodit s každým jednotlivým kouskem.Baterky vozím do Kaufu nebo do Lidlu, když jedu nakupovat (a vzpomenu si). Moc jich nemám, do foťáku a do zvonku jsem si koupila ty nabíjecí, mají poměrně slušnou životnost.
Mě šlo primárně o ty kapsičky, nevím, kam je házet. Pytle od granulí neřeším, většina těch, co kupuju, je plast.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od Karolína »

Sharko díky, byl tam možná, není!
Bedo na plechovky a Alu odpad je kontejner šedivý.
Ani textilní tu není. A to už jsem si to okolí docela prošla.
Včera jsem vynášela papíry a obaly z vybalování stěhovacích kartonů. Před domem trůnil obří kontejner a v něm všechno možné. Mimo jiné tašky s oděvy, kupa plyšáků.... přijde mi to docela škoda.
Co se týče Prahy, tak u nás v okolí jsem míst, kde byly všechny tyto kontejnery pohromadě napočítala 10 (u metra, Kovářská, Drahobejlova na 2 místech, Lihovarská, Sokolovská u bývalé banky.....). Bylo fakt jednoduché vylézt ze vrat dvora a po pár krocích bylo splněno.

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od Tečka »

No, tohle by mě taky kleplo. Každou krabici, co dostávám, rozložím, když jich mám víc, narvu je do kufru auta a spolu s taškou s rozloženými krabičkami po kapsičkách, letáčky a časopisy je vyhodím cestou na nákup. Může mě trefit, když kontejner otevřu a tam trůní jedna velká, nerozložená krabice, a zabere většinu místa. Hlavně po vánocích je to horor. Když jsem měla velkou pevnou krabici po TV, tak jsem ji poctivě rozřezala na jednotlivé díly, které se daly přihodit k těm časopisům.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od Karolína »

No to mi povídej! Já ty rozložené krabice (většinou od Jajky a z Mlsárny) skládala, lepila, plnila a teď je zase dávám "doplacata" a svážu je provázkem, postavím ke kontejneru, třeba je někdo upotřebí. Už se mi i stalo, že jsem jich asi 10 nesla a paní dobíhala s jásotem, že se dcera stěhuje a každá krabice dobrá. Menší krabičky skládám do papírové tašky z LIDLu (třeba) a pak vyhazuji celé. Plasty šlapu - když se pak podívám do kontejneru plného nenašlapaných plastových lahví tak mám akorát vztek. Vešlo by se toho mnohem víc, kdyby lidé mysleli.

Uživatelský avatar
alimo
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 444
Registrován: 01.01.2007 18:20:29 0
Bydliště: Žihle

Re: Tříděný odpad

Příspěvek od alimo »

Karol, ten velký kontejner - podívej se na stránky Technických služeb, je tam uveden rozpis kdy a kam se velkokapacitní kontejnery rozmisťují, je to pravidelné, vždy na jeden týden tuším a je to na věci, které by se měly dát do sběrného dvora. Každý nemá auto, aby tam zajel, že. Další věc je, že se tam pak hází všechno možné, ale to už je o něčem jiném. Ale fakt je, že jsem v Mostě nikdy šedivé kontejnery neviděla.
Jo a v Mostě se za odpad neplatí, je to všechno na účet města :usmev: .

Odpovědět