pomůžeme Hvízdalovi ????

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.

pomůžeme Hvízdalovi ????

Příspěvekod sharka.68 » 15.12.2017 7:00:21 0

dnes začalo Kočičí přání, narazila jsem na Hvízdala,krásného kocoura u Pavly v Sezemicích...nesměle navrhuji - co na něj přispět jako všichni Zvířetníci,ze společný kasičky? Myslím celou částku na to jeho vyšetření.....
Hvízdalův příběh si přečtete zde:

https://www.kociciprani.cz/cat/detail/i ... ze-sezemic
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: pomůžeme Hvízdalovi ????

Příspěvekod Karolína » 15.12.2017 13:40:14 0

Ten je krááááásný! Byla bych pro pomoc! Je jako Damiánek, jen víc bělejší.
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 18.12.2017 7:35:27 0

Já jsem už Šárce řekla, že jsem pro.
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 18.12.2017 11:59:36 0

chvíli jsem přemýšlela, proč zrovna Hvízdal :hmm: , když o kočkách které nutně potřebují léčbu čtu doslova každý den, jak jsem napojená na ty různé kočičí útulky a depozita

ale pak jsem si řekla, PROČ NE zrovna Hvízdal... účet je sice především kastrační, ale teď po Aukci na něj nějaké ty penízky přišly, a myšlenka jako Zvířetníci přispět na Strom kočičích přání není vůbec špatná :love:

a proč teda zrovna Hvízdal - i "soukromník" se musí rozhodnout, které kočičce tam svůj obolus pošle, protože jich tam je přes tisícovku.. takže třeba zrovna Hvízdal :yes: , protože s Kočičí nadějí jsme už dlouhá leta tak trochu spojeni :heart: :heart: :heart:

částka je poměrně vysoká, pokud se to lidu zvířetnickému bude zdát moc, navrhuji poslat pěkně kulatou tisícovku (nebo jeden a půl), něco už dostal jako dárek, další se tedy sejde v mističce :cat_milk:

představa malého koťátka, které někdo otrávil, je strašná :brecim:

takže za mne ano a případně zvažme částku :in_love:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Jajka » 18.12.2017 21:35:46 0

Já se zdržím hlasování.

Chybí mi info, co by veterina mohla bronchoskopií zjistit a jak by tento poznatek mohl ovlivnit další péči o kocourka a jeho život.

Náš kocour Alf trpí záchvaty jakoby dušnosti, 1x i víckrát denně.
Jako by se snažil něco vykašlat, někdy je to pár sekund, někdy i i minutě.
Byl kdysi kvůli tomu na rentgenu, na nic se nepřišlo. Další krok by byla právě ta bronchoskopie, v narkóze. To jsme odmítli. Alfovi táhne na osmý rok, utíká to.
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 19.12.2017 7:26:44 0

Jajko, na Kočičím přání se to asi rozepisovat nebude...je to přání a opravdu je nutné zdůvodňovat přání ? :sad2:

PS: kdyby to nebylo pro něj důležité,asi by si přál , jako ostatní - pytel steliva nebo pytel granulí, případně konzervy... ostatně, už byl obdarován, dostal od dárců už 1900,-...takže nejde ani o celou částku... a než mi sem někdo napíšete a budete mi zdůvodňovat,proč nepřispějete nebo proč se zdržíte, tak Vás toho ušetřím...
Asi to nebyl nejlepší nápad, pomoct společně ročnímu kocourovi...aby mu nehvízdalo při dejchání na plicích...sama vím, jak to je nepříjemné,jak to vysiluje a při hlubokém nebo rychlém nádechu bolí... (Ano,taky mi hvízdají průdušky) děkuju Vám třem, co jste mne podpořily i Tobě Jajko,že jsi mi vysvětlila,proč se zdržíš...

A omlouvám se , za ten nápad....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 19.12.2017 12:24:19 0

neomlouvej se, sharko, nemáš za co!!! chtěla jsi pomoct kocourkovi, za to se není třeba omlouvat :krik: :krik:

spíše tady možná půjde o to, že na Strom přání jsme ze společného účtu nikdy nepřispívali a to možná Zvířetníky trochu zaskočilo - ale připomenu zde Andílky z Kočičí oázy Holubice, kterým se kdysi pomohlo proto, že to byla prostě pohroma tehdy, najednou 12 nemocných koťat... to jenom na připomenutí, že opravdu to nejde vždy jenom na kastrace
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod sharka.68 » 19.12.2017 12:56:14 0

Kdyby to bylo na granule,konzervy nebo stelivo, neprosila bych,neupozorňovala.. ale tohle bylo jiné,byť v Kočičím přání...

no co,měla jsem uškudleno na tablet, tak si na něj uškudlím znova :nevim:
....doufám, že mu to pomůže, zjistí se problém a pokud to půjde, zbyde Hvízdalovi jen jméno....ne ten problém, po kterém jméno dostal.....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 19.12.2017 13:00:25 0

Tohle je těžké a strašně špatně se rozhoduje kolik za které zvíře ještě vydat. Do dvanáctiletého Draka jsem už stihla nacpat pěkných pár tisíc - krev, biopsie, operace + zuby, záněty... může si tohle dovolit útulek? Jenže se tím výrazně zvýší kvalita jeho života.
Operovat (léčit,...) jednu kočku, nebo za ty prachy nakrmit 15 jiných? Vypiplávat vyhozená koťata, zvířata těžce zraněná, slepá, stará...? Kde je ta hranice?
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 19.12.2017 13:15:48 0

proto je to ve Stromu přání, útulek jako takový na to "nemá" , raději nakrmí...tomu rozumím, ale když už si právě ve Stromu přání přeje ... tak to důležité prostě je, (alespoň já si to myslím) ... kdyby ho nevyhodil někdo ve třech měsících na mráz, nemusel by to někdo další napravovat... a věřím, že mu to pomůže...
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 19.12.2017 15:12:56 0

Víš co, Žralůčková? Počkej do konce stromu a potom uvidíme. Upozornila jsi, někdo se podívá, přisype a já myslím, že nakonec to dobře dopadne
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 20.12.2017 6:13:25 0

Pozdě Inko, už jsme mu to dosypala,aby na to vyšetření měl...ale pokud tam ještě někdo do misky přisype,bude na léky atd...
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Zpět na Kočky