trestný čin

Vše týkající se problematiky zákonů a ochrany zvířat

Moderátor: Beda

Odpovědět
Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

trestný čin

Příspěvek od Beda »

Muž z Brna utopil koťata a může za to jít do vězení

Městští policisté z Brna ve čtvrtek večer zasahovali u čtyřicetiletého muže, jenž se snažil utopit několik koťat a kočku, která je porodila. Na místo strážníky přivolala mužova partnerka, která byla ze situace zoufalá. Muž nakonec tři koťata utopil a strážníkům se k tomu přiznal. Hrozí mu vězení. O případu informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Po příjezdu městských policistů pustila žena hlídku na pozemek, která okamžitě muže vyhledala. „Přiznal se, že tři koťata utopil, a dovedl hlídku k sudu s vodou, v níž ještě plavala tři mrtvá těla,“ řekl Jakub Ghanem.

Podle mluvčího pak muž sám dodal, že se chystal utopit ještě kočku a její další kotě. „Jako důvod svého jednání uvedl, že si se zvířaty nevěděl rady,“ uvedl dále mluvčí.

Utopit kotě je trestný čin

Mnoho lidí stále netuší, že utopit kotě není v souladu se zákonem. Utopení koťat či jakéhokoli jiného zvířete může být považováno i za trestný čin. V případě, že pachatel způsobí zvířeti nepřiměřenou bolest nebo utrpení, hrozí mu podle zákona až dva roky vězení. České soudy nicméně v takových případech většinou pachatele do vězení neposílají.

Brněnský případ předala městská policie pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu kolegům z Policie České republiky.

Topení koťat je velmi kruté, tak snad bude onen muž potrestán.
Dana Javůrková


Zdroj: facebook OS Podbrdsko 30.8.2014, https://www.facebook.com/pages/OS-Podbr ... 5819678013" onclick="window.open(this.href);return false;


přiznám se, že násilí na zvířatech snáším velmi špatně :grr: , trestala bych velice přísně :hammer: ... a je fakt, že na naše vesnice povědomí o tom, že utopit zdravé zvíře je TRESTNÝ ČIN, vůbec neproniklo :no: ... jenže kde není žalobce... :pche:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: trestný čin

Příspěvek od sharka.68 »

Bedo, chlapa bych utopila v sudu..takovej buran si nic jiného nezaslouží..stačilo dát kočku vykastrovat...

Osvěta takových neempatických buranů, co přepočítávají všechno na peníze a užitek je boj s větrnejma mlejnama...a zavírala bych je a tohle hlásala, že pan XY a paní WZ dostali za utopení koťat,štěňat...3 roky natvrdo!!!! a nebo 6 let veřejně prospěšných prací-a kde by je konali-v útulcích,aby viděli,aby to denně měli před očima...

takovejm bych přála, aby tuto necitlivost a zlo , prožili na vlastní kůži...není z tebe užitek, ujídáš nám jen z mísy - chcípni.
Na hrubej pytel,hrubá záplata.

Ano,jsem vůči takovým buranům neempatická,jako oni ke zvířatům, alenejsem vůči nim ve výhodě...jako oni vůči zvířatům.
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: trestný čin

Příspěvek od Beda »

sharka.68 píše:hlásala, že pan XY a paní WZ dostali za utopení koťat,štěňat...3 roky natvrdo!!!!
ano, i tohle by bylo důležité, aby to lidem (třeba) došlo ... a proč - BY bylo?? protože nevím, jestli už kdy někoho za tohle zavřeli :sad2: :sad2: :sad2: :grr: :grr:
Obrázek

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: trestný čin

Příspěvek od Tora »

Na tohle všechno je jediná pomoc - informovanost, osvěta a kastrace, kastrace, kastrace - vtlouct lidem do hlavy, že kastrovaná kočka chytá myši úplně stejně jako ta nekastrovaná, že kastrovaný kocour je úplně stejnej kocour jako ten nekastrovanej, jen neznačkuje, nesmrdí a nepere se... Hodně se to zlepšilo, ale ještě pořád to není na té úrovni, kde by to mělo být, a to nejen na vesnicích, ale i v menších městečkách. V těch velkých či větších už pomáhají organizace, útulky, městská policie - odchyty venkovek,jejich kastrace a vrácení zpět do lokality, ale v těch menších, hanba mluvit.
Nedokážu pochopit, jak se někteří lidé ke zvířatům chovají, a to nemyslím jen ke kočkám. Prostě někdy si myslím, že jako celek nejsme ten vrcholný článek evoluce, ale opravdu jen takovej lehkej omyl... i když spousta lidí už mě přesvědčila, že to snad až tak zlé nebude.

Odpovědět