Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

tak jdeme polemizovat (nebo se i ve vší slušnosti hádat) sem.

Moderátoři: Lika, radanova

admin
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 503
Registrován: 13.09.2005 22:02:28 0

Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od admin »

Jak to nazvat nevím ...

Jsou to kopie textů, vkládané sem jako nové příspěvky. Proto nesedí hodiny u příspěvků zde a v původním tématu.

Nechtěla jsem je z původního tématu přesouvat. Tam vznikly a asi k tomu byl důvod. Jen, pokud chce někdo títo směrem pokračovat, tak raději tady.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 21.3.2014 - 105x148: Nenahraditelní

Příspěvek od Rpuť »

Byl jednou z nejvýraznějších osobností Zvířetníku.

K pocitu, že "jeho doba minula". Nebyla to jeho vina, ale došlo ke zlomu (jako na mnoha jiných blozích), který jsem taky zaznamenala. Na začátku to byl poměrně malý okruh účastníků, kteří byli naladěni na stejnou vlnu a skupina byla poměrně kompaktní a měla svůj zavedený "zasedací pořádek".
Pak ovšem úspěšný blog vešel ve známost a krom mlčících čtoucích se objevila spousta lidí, kteří nepřišli poslouchat a popovídat si z druhými, nýbrž se jen prosadit. Jeden čas jich bylo i docela dost a hospůdka se změnila v tržiště, kde jeden vykřikoval přes druhého a smysluplná debata se nemohla rozvinout.
Ono bez odezvy a reakcí se špatně píše, takže WWW skutečně mohl mít pocit, že není přijímán, i když to vůbec nebyla pravda.

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od Inka »

Lituji každého člověka, který odejde mladý a v případě WWW i člověka, který dokázal spoustě lidí prosvětlit den.

Jenže vlastně - nepatřím k těm, kteří změnili Zvířetník? Jsem přivandrovalec, který do hospůdky vešel a zalíbilo se mu a vlastně se neptal štamgastů, zda mohe zůstat. Doufám, že ne, ale to je jen můj pocit.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od Rpuť »

Inko, já hodně přemýšlela, než jsem svůj předchozí příspěvek vůbec odeslala. Nerada bych, aby se někdo cítil dotčený.
Ti, o kterých mluvím, většinou už dávno odpadli.
On je to vlastně paradox, přijdou se prosadit, povětšinou ani kloudně nemají co říct a tak jen tak plevelej a pokřikujou, až je to přestane bavit, protože se neprosadili a tak zvednou kotvy a jdou plevelit na další blog.

A vůbec mlčící-čtoucí koukněte hejbnout kostrou .... eh, klávesnicí! :blob:

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5720
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od Vave »

Milá Inko, v průběhu let přišlo mnoho skvělých lidí, kteří zapadli, jako by byli na Zvířetníku odjakživa. Ostatně, všichni jsme sem někdy přišli.
Jde o to, jak a proč kdo přijde. Je třeba umět i mluvit, i naslouchat. Reagovat na sebe.
Teď je to ale už úplně jiné než kdysi, kdy jsme se scházeli v jednom lokále a jeden na druhého jsme viděli a naslouchali si. Při nejlepší vůli nestihnu oběhnout všechny tři sály, kde se povídá. Možná to pro někoho má svůj půvab, ale mně se po jednom společně zadýchaném sálku moc stýská.

Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1013
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od Jana Bu. »

To mi je moc líto, www byl moudrý a vtipný a nesebestředný, vnitřně krásný člověk. Večer zapálím svíčku.

S ním mi mizí ten zvířetník, po kterém se mi stýská a který už nikdy nebude.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od Rpuť »

Vavís, máš naprostou pravdu !!! Kdybych k tomu měla napsat, co mě svrbí v prstech, věru, že by to zdvořilé nebylo. A nejvíc mě na tom krká ta zbytečnost! grrrr

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od Beda »

Vave píše: Při nejlepší vůli nestihnu oběhnout všechny tři sály, kde se povídá.
je to tak...

já jsem na Zvířetníku od půlky 2006, přivedla mě Zuzanka se Rputí... boom Zvířetníku pro mne začal rokem 2007, a to prvním Coursingem, po kterém následovala řada krásných, plných let... zakolísalo to při odchodu ze Psa počátkem roku 2010, kdy právě víceméně zmizel i trojitý dvojitý (mně to nechce pustit jeho nick aniž by to z něj udělalo odkaz, buéééé)... leč Zvířetníci se ve valné většině znovu sešli a docela i semkli, další přelom byl s přeměnou Setkání ve smyslu zrušení coursingu, ale i to se pak ustálo, Podmitrov byl dokonce velmi úspěšný pokud vím

no a pak... pak přišlo to, co přišlo... bohužel to zřejmě už nikdy nebude takové jako v oněch plodných letech, a je to pro mne dost hořká pilulka ke strávení


P.S.
Rputinko, též jsem to umázla

tosca
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 981
Registrován: 14.09.2005 21:34:10 0
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od tosca »

Rpuť píše:Vavís, máš naprostou pravdu !!! Kdybych k tomu měla napsat, co mě svrbí v prstech, věru, že by to zdvořilé nebylo. A nejvíc mě na tom krká ta zbytečnost! grrrr
Já Ti nevím, svrbí to v prstech asi dost lidí, tak si říkám, jestli není na čase vyházet ty kostlivce ze skříně a vyprat špinavé prádlo .... :wink:

Ale nevím, jestli si tahle vzpomínka na WWW zaslouží, aby se "pralo" u ní :hmm:

Jinak, to, co jsi napsala ve svém prvním příspěvku ... víš, já Ti závidím, že to umíš tak hezky a stručně popsat.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od Rpuť »

Tosco, dík! :)
A co se špinavého prádla dotejčí, juž bylo práno a velký úspěch to nezaznamenalo a myslím, že ani toho ku praní mezi námi Hadech není. Naštěstí! :hops:

Uživatelský avatar
Dede
žába/žabák
žába/žabák
Příspěvky: 262
Registrován: 11.03.2007 16:41:10 0

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od Dede »

Ok, potrefená husa se ozývá, když už se mluví o tom špinavém prádle.
Dělala jsem Zvířetník. Dlouho. Pak přišla situace, kdy jsem nebyla schopná zastavit chování, které jsem nehodlala tolerovat. Byla to opakovaná situace a opakovaně jsem byla bezbranná. Když jsem se zkusila bránit, bylo mi řečeno, že na to nemám právo, dávat někomu ban, že dělám nepřípustnou cenzuru.
Zavřela jsem stránky - chyba. Dozvěděla jsem se, že Zvířetník je víc než já a je třeba mu sloužit. Uznala jsem to - nakonec. Bolelo to strašně, protože jsem do něj po celé roky dávala srdce. Uznala jsem, že je třeba Zvířetník otevřít pro ty, kdo ho potřebují. Uznala jsem, že Zvířetník je veřejná záležitost a nemá tedy být soukromým vlastnictvím - ale stránky NZ moje jsou.
Tak jsem udělala jediné možné - převedla Zvířetník na veřejné místo, kde mohu být nahrazena prostě tím, že se na Lidovkách vytvoří nový uživatelský účet. Dělám Zvířetník, starám se o texty i o fotky, komunikuju s autory, snažím se ho dělat tak aby byl zajímavý. Přesně tak, jak se ode mne žádá.
Vedle toho si píšu na svoje vlastní stránky, blog - jako tisíce jiných lidí. Píšu, protože chci psát a na Zvířetníku nehodlám uzurpovat místo autorům. Svoje stránky jsem nepřejmenovala (byť jsem o tom uvažovala), protože chci zachovat kontinuitu autorům, kteří na něj psali.
Vysvětlili jste mi (někteří z vás), že nejsem Zvířetník a já jsem vám za to nakonec vděčná, protože mě to svým způsobem osvobodilo. Píšu, protože chci psát a píšu sama za sebe. Nejsem Zvířetník, nekonkuruju Zvířetníku, nevytvářím komunitu. Jsem to jenom já a moji čtenáři, kterých si cením. Chodí tam jen ten, kdo chce. Je to stejné, jako když mají další lidé z Zvířetníku svoje stránky, na které píší.
Nemyslím si, že bych byla něco dlužná.

Omlouvám se WWW, ale on by pochopil.

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od Inka »

Děkuji mnohokrát, já jsem bohužel trochu ujetá na takovou tu, jak to nazývat, " pietu" ??
Obrázek

Alena Bytomská
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 322
Registrován: 21.02.2008 10:48:28 0

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od Alena Bytomská »

Já bych něco tedy, mohu-li.
Nechte to být. Dávná moudrost zní, že dvakrát člověk do stejné řeky nevstoupí. Ano, teď je to prostě jinak.
Dede má pravdu, Zvíř na NP vede profesionálně a co a kam píše je jen její věc. Dřív jsme chodili do jedné hospody, teď tedy flámujeme po třech různých. Důležité je být spolu, je jedno kde, hm, i když se člověk trochu zadejchá než to oběhne.
Tak jako kdejaká rodina a vztahy i různá společenství projdou všelikým úskalím, ale když je proč, překonají to. Pořád se domnívám a doufám, že tady je velmi proč.
Abyt

Kadlus
potěr
potěr
Příspěvky: 3
Registrován: 27.01.2010 21:49:08 0
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od Kadlus »

Alena Bytomská píše:Já bych něco tedy, mohu-li.
Nechte to být. Dávná moudrost zní, že dvakrát člověk do stejné řeky nevstoupí. Ano, teď je to prostě jinak.
Dede má pravdu, Zvíř na NP vede profesionálně a co a kam píše je jen její věc. Dřív jsme chodili do jedné hospody, teď tedy flámujeme po třech různých. Důležité je být spolu, je jedno kde, hm, i když se člověk trochu zadejchá než to oběhne.
Tak jako kdejaká rodina a vztahy i různá společenství projdou všelikým úskalím, ale když je proč, překonají to. Pořád se domnívám a doufám, že tady je velmi proč.
Abyt
Souhlas; slíbíl jsem Dede, že zveřejním svůj pohled na kamaráda Jardu, ale vzhledem k přátelství rodin (tedy i našich MLP) i s ohledem na nezměrně bolestnou čerstvost (Monika volala mojí MLP den po pohřbu) nechám vše, co se zveřejnění pí Monikou nejprve autorizovat. Jen na vysvětlenou- WWW věděl, že videa na YouTube jsou veřejná. Bylo řečeno- nevstoupíš 2x do stejné řeky, snad se mi ve slíbeném příspěvku podaří vysvětlit proč.
Zdravím JK

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykopírováno z 105x148 Nenahraditelní

Příspěvek od Beda »

při vší úctě, pane Kadlusi - proč to píšete sem?? :ask: ... trochu nechápu :no: :nevim:
Obrázek

Odpovědět