Knížky pod stromečkem

Píšete básničky, povídky, chcete je předhodit davu? Nebo upozorňovat na čteníhodné knihy, blogy a tak podobně, a povídat si o nich? Pak jste zde správně!

Moderátoři: HannaH, ioannina

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2913
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od Xerxová »

taky máme opráski :haha: ... a někdy to musím číst pětkrát, než pochopím, co tím chtěl básník říct :doh:

HCHO
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 139
Registrován: 20.01.2010 17:16:06 0

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od HCHO »

Skoro OT - dostala jsem knížku, kterou už mám - nechtěl byste někdo Alchymistu? (Paulo Coelho, Alchymista) Jestli jo, tak mi napište do SZ adresu...
:wave:
HCHO

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od aida »

Letos jsme knížkového Ježíška kapku ošidili, protože pořád ještě nemáme zaskládaný asi metr krychlový knih z loňska a předloňska, takže podarovaných knih bylo jen pár. Čili -
dcéra: Praktická celoroční kuchařka od Kamily Procházkové (mimochodem, moc doporučuju, je skvělá - jak kuchařka, tak autorka) + Šití krok za krokem z nakladatelství Burda;
tchýňka ze všech nejlepší: Povídky + Nové povídky a Po strništi bos od Zdeňka Svěráka;
MLP: Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů od Milana Valdena (přál si to) + Dějiny legendárních zemí a míst od Eca (Dějiny krásy a Dějiny ošklivosti dostal v předchozích letech);
synek: už tolikrát zmíněné Opráski + Feynmanovy přednášky z fyziky (všecky tři díly, včetně řešených příkladů), Murakamiho jsme pro letošek vypustili, ještě nemá přečteného toho předchozího;
já: ještě jednou Praktická celoroční kuchařka, dále pak Zahrada k nakousnutí - Permakultura podle Seppa Holzera (od Seppa Holzera), Kompletní návod k vytvoření ekozahrady a rodového statku od Jardy Svobody (plus jsem si ještě mezi svátky objednala Zdravou zahradu od Heleny Vlašínové - znovu vyšla, byla rozebraná).
P.S. Dcéřin diář od Honzy Volfa jsem byla zrovna včera v mém oblíbeném knihkupectví* vyměnit (dostala totiž od svého kluka další, levandulový, a chtěla si nechat radši ten) - za Mistra a Markétku, aby mi pořád nebrala tu mou knížku, vždycky ji hledám.
*tohle je spíš poznámka pro baty (možná i pro Alex?) - moje oblíbené knihkupectví je samozřejmě Styria, trošinku se znám s majiteli a mám smutnou zprávu - končí, prý už to nemůžou utáhnout. Teď je tam veliký výprodej, tak se tam zkus/zkuste mrknout. Ale knihkupectví tam prý zůstane i pak, aspoň takhle mi to včera paní Š. říkala. Jejich poslední velká akce bude knížka a výstava o otci pana Š. - v únoru na Špilasu, vernisáž má být 27.2. (to mi pro změnu psal pan Š.).
Howgh.

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od Tora »

Aido, s těmi kuchařkami jsi mi připomněla - před pár roky jsem dala dceři kuchařku nazvanou Kuchařka pro dceru. Byla z ní také nadšená, protože tam jsou nejen recepty, ale i podrobné postupy, což v mnoha kuchařkách až tak není. Já teda mám už hooodně starou kuchařku Vařime zdravě, chutně, hospodárně (no název nic moc), ale právě oplývá také těmito postupy, za což jsem byla mockrát vděčná.
A díky za připomenutí Eca - Dějiny krásy i Dějiny ošklivosti také mám, musím se poohlédnout po těch Dějinách legendárních míst, to mne zaujalo, Eca mám moc ráda a mám hodně jeho knih. Leč letos v tom zvláštním předvánočním období nějak nebyl čas na šmejdění v knihkupectvích, tak jsem toto přehlédla.
Jo a diáře - dceři každoročně Ježíšek naježí diář Simonś Cat. Má tyto diáře moc ráda a tvrdí, že stačí kouknout na malůvku na daný den a hned ví, jaký ten den bude :-)

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od aida »

Kuchařku pro dceru jsem před pár lety taky dceři dala, taky se jí celkem pozdávala. Mně s odstupem času až zas tak ne, při koupi té kuchařky jsem podlehla masivní reklamě. Časem jsem se postupně dozvěděla informace ze zákulisí vzniku té knížky plus názory odborné veřejnosti na to vše; je to hlavně marketingový projekt a recepty jsou posbírané od jiných kuchařů a kuchařek. Sama ta paní doteď bohužel moc vařit neumí, což jí nebrání ve vydávání dalších a dalších kuchařek (vánoční pro dceru, masová pro dceru, to vše v různých sadách a baleních, třeba s mixérem, atd., atp. - paní je prostě podnikatelka). Dokonce měla jednu dobu i restauraci, spíš bistro, ale zkrachovala.
Naposledy upravil(a) aida dne 07.01.2014 22:05:42 0, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od Beda »

Tora píše: už hooodně starou kuchařku Vařime zdravě, chutně, hospodárně
tu mám taky :yes: ... ale má nejoblíbenější (podle toho taky vypadá) je kuchařka zvaná Nová - autorky Břízová, Klimentová http://muj-antikvariat.cz/kniha/nova-do ... -joza-1981" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od IvaP »

To Aida - ta šicí knížka je bezva, mám ji tak dvacet let.

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od aida »

Mám obě;-) - tu "zdravě, chutně hospodárně" dokonce 2x - jedno vydání ze šedesátých let po máti, jedno ze osmdesátých let moje, kupodivu se v řadě věcí liší. Pravý poklad je ovšem Kuchařka naší vesnice (opět vydání ze šedesátých let po máti) a pak samozřejmě Sandtnerka (ze čtyřicátých let po babičce).
Ale tu Celoroční kuchařku můžu jen doporučit, je pěkná. Vaří se ze sezónních surovin, vše je pěkně popsané (včetně některých procesů, ke kterým při přípravě toho kterého jídla dochází), jsou tam i obrázky (třeba - různé způsoby pletení vánočky). Paní k ní má i web: http://www.celorocnikucharka.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
P.S. Pro Ivu - já taky.;-) A protože letos vyšla znovu a dcéra je v tom správném věku, hned jsem jí ji koupila.

Uživatelský avatar
HannaH
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 450
Registrován: 02.10.2013 16:51:57 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od HannaH »

Mně Ježíšek naježil japonskou detektivku (docela dobrý a ocenila jsem, že nečtoucí synek sám vybíral) a na přání Vaňkovy Klenoty evropské kuchyně. Nejšílenější knižní dárek ale obdržel MLP od synka - výpravnou publikaci o letadlech, kterou překládala nějaká totální bl... mimoňka. Že tomu technicky nerozumí, budiž, i když by to pak překládat neměla. Ale vyrobit MINISTERSTVO VZDUCHU??? :bang_head:

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od Tora »

:D to je něco jako MINISTERSTVO POŠT A KOLEJNIC? no vzhledem ke kvalitám různých ministrů, on už by se nějaký pro ministerstvo vzduchu taky našel, ne?

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5720
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od Vave »

Ale vždyť je to hezké! Ešče by mohlo být ministerstvo lesů, vod a strání, třeba. :wink2:
Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
HannaH
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 450
Registrován: 02.10.2013 16:51:57 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od HannaH »

Jo jo, můj táta se občas hlásil do telefonu jako ministerstvo zemětřesení :-)

karakal
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 827
Registrován: 07.01.2009 20:18:37 0
Bydliště: Praha

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od karakal »

Tak jsem MLP řekla, že by ta celoroční kuchařka mohla být k narozkám třeba. Ale nevím, jestli mě to zachrání. Pak poreferuji, jestli je dobrá pro ztracené případy.
Ad ministerstvo vzduchu: uplně se děsím toho, jak udělám podobný kopanec a pak o mně budou lidi trousit podobný věci.
A toho Zimoděje sem už dočetla, akorát netuším, kdy vlastně sem ho četla :). Relax to byl dobrej, jen nějak už neumím číst přeložené knížky jako dřív. Strašně si všímám různých věcí. A děsně závidím možnost poznámek překladatele. Nejen, že je nesmím psát, protože se nevejdou, ale hlavně se musím vejít do přesně stejného prostoru jako originál. Ani řádek navíc.

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1641
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od ri »

A já dostala jen DVĚ (!) knížky.
A tenké :brecim

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knížky pod stromečkem

Příspěvek od Beda »

HannaH píše: MINISTERSTVO VZDUCHU??? :bang_head:
:haha: :haha: :haha: :haha:
Obrázek

Odpovědět