25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od Karolína »

Podrobně jsem prozkoumala Ríšánka a MÁ "M" na hlavičce, MÁ, kožoušek můj heboučký.
Já si toho nikdy nevšimla.

Uživatelský avatar
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1146
Registrován: 02.10.2013 16:23:39 0
Bydliště: Slapy

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od Lída »

Sharko, krásné a dojemné povídání, díky za ně. Já člověk veskrze psí, díky tobě a ostatním kočkomilům, začínám na košišky pohlížet trochu jinak, než dřív. A hlavně za to ti děkuji! :kiss: :heart:

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od Karolína »

Naše bílé potěšení žádné proužky nemá, jen mašličku na hlavičce a výraz neviňátka, ovšem je to přírodní pohroma.
Zřejmě má 8 tlapiček, všude vleze, co jde, to shodí. V noci rána - letěly slovníky. Včera rána - letěla krabice s léky (zřejmě potřebovala nějaký prášek na zmírnění setrvačnosti). Teď rána - letěla krabice s papírovými kapesníky, spadla na stůl z nejvyšší police, takže pěkně to bouchlo. Seděla jsem na míse a po té ráně šlo dílo mnohem rychleji.
Za vším je možno spatřit nevinný kukuč naší Bělinky.
Poté, co spadly slovníky na plastový odpadkový koš tak, že jeden prorazil rohem klapací víko koše a druhý shodil cestou ještě kovovou pokladničku (sice bez peněz, ale randálu nadělala taky dost), se přiběhla bílá potvůrka pomazlit do postele s naprosto nevinným čumáčkem. "Já se táááááák lekla! Pohlaď mě, pomazli, to teda byla rána, viď?" Tak mazlím a uklidňuju, srdce v krku, jak jsem se ne lekla, ale přímo vyděsila já a to bílé nadělení mě ještě při mazlení kousne. To její mazlení všeobecně je úplně jiné, nežli od kluků. Mnohem agresívnější - rychle přiběhne, potřebuje pomuchlat, ducá hlavičkou, okusuje mě, vrní jak motorek a najednou je zase v tahu.
Usměvavá Bělinka se stále rozesmátým čumáčkem najednou vystartuje, kousne nic netušícího a v pelíšku spícího Ríšu do ocásku, ten vydá nepopsatelný kníííík a už jedou. Právě jí zřejmě ukousl hlavu.
Bělinka čííhá pod postelí, před kterou číhá Ríša. Každému na jedné straně postele čouhají fousky a třepou se rozčilením, kdo první vyrazí. Pak ta bílá přerostlá tryskomyš prožene Melíška, který je momentálně po ruce a jde zase pod postel číhat na Ríšu. Ten je rozvalen na kožešince a najednou vyletí bílá tlapička a plácne ho do kejtičky tasenými drápky. A už jedou po místnosti.
Melíšek byl taky koťátko, ale takové klidně kotě. Nikam nelezl, nic nikdy neshodil.
Přece nemůžu narvat všechno do skříní.
A ona je neustále v pohybu, pořád někde slídí, někam leze a něco zkoumá. A když to vyzkoumá, tak se to pokusí sebrat, posunout, shodit........
Pažravá je. Když klapnu víčkem od gourmetky, tak je první u misek. To ještě chápu, to je slyšet. Ale dneska jsem si vzala kousíček vánočky. Nechápu, jak to zjistila, ale po prvním kousnutí do té dobroty jsem jí měla na klíně, tlapičku natahuje ubohé podvyživené koťátko a žere vánočku, jako kdyby týden neměla v tlamičce. Ona žere prakticky všechno! Nebo aspoň ochutná. Bramborový salát od chůvičky byl mňam, akorát se škeřila, když jsem jí ho sebrala.
Ach jo!
Tady byl kdysi takový klid.

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od Tora »

Karolíno :-)
krásné povídání a je vidět, jak jsi přes všechny "pohromy" šťastná, že Bělinku máte. Trochu vám tam provětrá ovzduší a rozjasní náladu, to koťata umí moc dobře. Neboj, ona taky povyroste a trochu se zklidní. Ale užívej si to ted plnými doušky, koťata vyrostou strašně rychle a pak už zbydou jen vzpomínky na ty krásné doby, kdy si před nimi nebyl nikdo jistý ocáskem :-)

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od Beda »

Karolíno, to se tak hezky čte, to tvoje povídání - Bělinka musí být vážně kouzelný skřítek :heart: :heart: :heart:

shodí něco, nadělá randál a ještě se přijde pomazlit, že se lekla - no já nemůůůůůžu :haha: :haha: :haha: ... to "bleskové mazlení" není tím, že je to holčička, ale že je to kotě, však časem uvidíš - ony jsou koťátka prostě k pomuchlání, k pomazlení, ale ony na to prostě nemají čas, dlouho držet, protože jsou stále v bleskovém pohybu... a pravdu má Tora náměstku :-P - ona se časem zklidní, tak si to užívej, dokud je to takhle :kiss: :love: :mua:

ad "doby, kdy si před nimi nebyl nikdo jistý ocáskem" - zdaližpak je si před ní jist Zrzínek svým pahýlkem????????????? :ask: :ask:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od sharka.68 »

Přece nemůžu narvat všechno do skříní. :haha:


Ale můžeš Karol, ale můžeš.... :yes:
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od Karolína »

Já jsem šťastná, že jí máme.
To já se jen poděluji o ty radosti s ostatními.
Jen ať řádí, je mladá a plná energie a kluci ožili. A já aspoň byla donucena některé věci přeorganizovat, však už taky bylo na čase.
Právě se rozhodla, že na každý pád musí prozkoumat horní poličky, nic tam není, ale užívá si to tam náramně.
Kluci sice ožili, ale na druhé straně si jeden po druhém chodí "postěžovat", že by raději občas trochu klidu. Když mrně spí - usne kde lehne, tak přijdou postupně a tulí se a pohledy mi sdělují, že jsou šťastní za trochu toho klidu.

Ještě jedna perlička - koulodráhu jsem klukům kdysi koupila a pak jí pověsila do koupelny na hák, protože jsem o ní akorát tak zakopávala. Vůbec si nehráli, ignorovali to. Tak jsem jí včera sundala. Bělinka má aspoň další vybití energie. Ale jak je chytrá, tak už jí několikrát rozebrala a vytáhla ten míček a kde je mu konec. Už tam má třetí, je to honička najít mezi hračkami takový, který se tam vejde.

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od Karolína »

Protože Zrzínek nemá ocásek, není do čeho se zakousnout. Takže na něm, pro změnu, jezdí jak na koni.
Vyskočí si na něj a už uhánějí. Zrzík, aby jí setřepal a ona si to užívá, držtičku rozesmátou a jedéééééééééém.
Zrzínek obvykle pak setřepe vetřelce a zdrhne do poličky v předsíni, aby to pokoření trochu přestál. Tam za ním ještě nevylezla, ale dlouho to trvat nebude. Když je Zrzínek uvnitř poličky, tak mrně sedí dole a fascinuje poličku pohledem. Zrzík obvykle nevydrží psychický nápor a poličku opustí, aby byl opět pronásledován mrnětem a prohnán po místnosti.
Kolotoč.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od Beda »

Karolína píše: Zrzínek nemá ocásek .... Takže na něm... jezdí jak na koni
auuuuuuuuuuuuuuuuuuu :konik: :konik: :konik: :haha: :haha: :haha:
Obrázek

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od Tora »

Sharko, v klidu si pročíst tvůj článek se mi podařilo až teď, v době, kdy jedna návštěva odjela a druhá ještě nepřijela. To je tak krásné povídání :D Musím zkontrolovat ty naše kočičí gaunery, kdo z nich má M na čele. Jenže teď to tady chrápe různě po pelíšcích a jsem za to ráda, že je tu chvíle klidu, tak je teda budit fakt nebudu. Ale že to prozkoumám, to teda jo :-)

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od Beda »

tak jsem to konečně prozkoumala :clap_hands: :hops:

Zuzanka to má jasný



a Nynyška myslím taky




hm, taky by jim to slušelo v jesličkách :oops: :oops: :yes: :oops: :love: :kiss:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od Rpuť »

Bedásku, všichni Plaváčci měli M.
Bože, to už je dávno, já to málem nenašla.... :uff:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/kocky- ... retnik_dru" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od Beda »

Rputinko, já tehdy Zvířetník vůbec neznala - četla jsem to na kočkách online -> http://www.kocky-online.cz/clanky/plavacci.." onclick="window.open(this.href);return false;. a dole je diskuse, ve které se to všechno "upeklo" :heart: :heart: :heart: - je pěkné a dojímá mne, znovu si to zpětně číst... a víš že to tvoje "hodná kočička se zlatým srdíčkem" se u nás občas cituje? :yes: :yes: :super:

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
baty
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1747
Registrován: 19.02.2007 18:34:20 0

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od baty »

Rpuť píše:Bedásku, všichni Plaváčci měli M.
Bože, to už je dávno, já to málem nenašla.... :uff:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/kocky- ... retnik_dru" onclick="window.open(this.href);return false;
Rputi, já nezapomenu na černýho kocoura od trafikantky, tak někdy kolem roku 2006, kdy jsem přišla na Zvířetník. :cat_ball: :cat_ball: :cat_ball: (kočka na lustru tu není)

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 25.12. - PROČ MÁ KOČKA PROUŽKY ...

Příspěvek od sharka.68 »

Holky, Vy jste mne dojaly... Rputi,víš kde jsou Plaváčci? :hmm:

U nás mají všichni pruchatí M...jen želviny a tricolora ne, ale to nevadí, ony mají jiné příběhy.... :slunce:
Obrázek

Odpovědět