Poklady naší knihovny

Píšete básničky, povídky, chcete je předhodit davu? Nebo upozorňovat na čteníhodné knihy, blogy a tak podobně, a povídat si o nich? Pak jste zde správně!

Moderátoři: HannaH, ioannina

Odpovědět
Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od RenataE »

aida píše:A pro Hřívnatce samozřejmě Opráski; jsou bezvadné, jestli je teda ještě seženeš, první vydání bylo rozebrané snad za tři dny. My zrovna dneska jdeme na brněnskou autogramiádu, jsme na Jaze moc zvědaví.
Opráski jsem kupovala zrovna dneska a tak jsem se u toho při čekání na autobus řezala, že jsem přehlédla Hřívnatce, který stál půl metru ode mě. Naštěstí mě přehlédl taky a knížku jsem stihla schovat :haha:

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od RenataE »

aida píše:Renato: :-D
A kterou písničku z Botaniculy máš nejradši? Já Lekačku: http://www.youtube.com/watch?v=IqfbngSjuoo" onclick="window.open(this.href);return false;
Já to asi neposlouchám, vůbec si tu muziku nevybavuju. Mám dost starostí s tím to uhrát :D Je to jediná PC hra, kterou jsem kdy hrála - nepočítám miny, mahjong a tetris :D

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od aida »

Já znám z Botaniculy jen ty písničky (na youtube jsou všechny), ale pro změnu jsem nehrála tu hru, o té mi jen povídaly děti.
Autogramiáda se vyvedla, sešlo se celkem hodně lidí (plná dvorana Mahenovy knihovny), Jaz nejdřív (vtipně, v masce Zmikunda) odpovídal na dotazy, pak podepisoval (to už odstrojený, schovaný ve vedlejší místnosti), takže synek dostane knížku s věnováním "Honsikovi". Dostane i dvě "oprásková" trika, MLP taky jedno (Se s tim smiř!). Jj, Opráski máme doma rádi všichni.

Návštěvník

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od Návštěvník »

sharka.68 píše:no nic, nostalgie, vynechala jsem Marii Majerovou a povídku Bruno..Plevova Malého Bobše a Barunku Antonína Zápotockého....


prosím nebít :prosim:
Tak z Malýho Bobše jsem měla docela ujímání radanova

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od RenataE »

aida píše:Dostane i dvě "oprásková" trika, MLP taky jedno (Se s tim smiř!). Jj, Opráski máme doma rádi všichni.
Kde se kupujou trika?

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od aida »

Na facebooku Oprásků, je tam e-shop; za mě to objednávala dcéra, protože FB nemám (ale mám pocit, že je snad volně přístupný a šlo by to i bez přihlášení - ovšem, nezkoušela jsem to, tak fakt nevím).

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od RenataE »

aida píše:Na facebooku Oprásků, za mě to objednávala dcéra, protože FB nemám (ale mám pocit, že je snad volně přístupný a šlo by to i bez přihlášení - ovšem, nezkoušela jsem to, tak fakt nevím).
Už jsem to našla http://www.t-shock.eu/e-shops/shop?esho ... e=V2Kikwma" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od LFSH »

sharka.68 píše:no nic, nostalgie, vynechala jsem Marii Majerovou a povídku Bruno..Plevova Malého Bobše a Barunku Antonína Zápotockého....


prosím nebít :prosim:
Majerová mne nikdy nezaujala. Můj vztah k malému Bobši je poznamenán tím, že jsme ho četli ve škole. Zápotockého jsem nečela, ale z různých úryvků a poznámek jsem zjistila, že jsem vyrůstala (a dodnes často navštěvuji) v místě, o kterém psal.

Pro vílu ale můžu doporučit knížku "Pacička, čarodějnice (?) a zajíci", autora si už nepamatuji a také si nejsem jistá tím prostředním slovem, ale moc se mi líbila.

Ne pro vílu, ale jako dárek pro ty, co pořád tvrdí, že dřív bylo lépe a tohle (doplň libovolnou špatnost) dřív nebývalo, by se hodilo třeba něco od Jaroslava Schiebla.
LA

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od sharka.68 »

LA: pro mne jsou tyhle knížky takovou dětskou noční můrou....

po čtení Malého Bobše, kdy malý bratříček při záškrtu nechtěl ani žloudek z vajíčka, jsem plakala,že ho nedali dojíst Bobšovi,který by si ho dal...matka jen protáčela oči... :blbej:
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od Beda »

a... proč mu ho nedali??? to ho raději vyhodili???? :hmm: :nevim: :ask:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od sharka.68 »

Bedo, protože ten žloudek cpali do pusy někomu,kdo měl záškrt a jelikož záškrt je infekční a ten bratříček na něj umřel..patrně věděli,že ho Bobšovi dát nemůžou,ale tehdá jsem to jako malá nevěděla já...
:nevim:
Nemoc se přenáší přímo vzdušnou cestou, méně nepřímo kontaminovanými předměty.
Obrázek

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od Tora »

Hm, na záškrt zemřela ve 3 letech sestra mojí maminky, v roce 1925... hnusná nemoc.

Uživatelský avatar
ioannina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 566
Registrován: 02.12.2010 23:24:13 0
Bydliště: Makový domeček
Kontaktovat uživatele:

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od ioannina »

Malýho Bobše jsem četla ve sklepě. Byl tam chudák ve vyhnanství. Milovala jsem ho, protože to bylo první vydání, první díl s koženým hřbetem, s věnováním od autora pro moji babičku (oni se dost dobře znali). Vždycky jsem dostala sprduňk, proč mi to s tou marmeládou nebo okurkama tak dlouho trvalo, kde se flákám. :) Doufám, že se s tou konkrétní knížkou ještě shledám.

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od RenataE »

Musím říct, že letos nám náš mobilní operátor udělal docela hezké knižní (i jiné) Vánoce, na všechny drahé knihy jsem měla 20% slevu. Akorát to byla trochu honička, abych uhlídala, z kterého čísla (máme 3) ještě můžu slevu uplatnit. Za nejvtipnější slevovou nabídku, kterou jsem využila, považuju Trenýrkárnu. No napadlo by vás, že vám operátor nabídne slevu na trenky?

Uživatelský avatar
Olčava
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 335
Registrován: 03.02.2007 11:40:55 0
Bydliště: Praha 13 - Kotěhůlky (Stodůlky)

Re: Poklady naší knihovny

Příspěvek od Olčava »

Tedy já jsem úplně nadšená, díky moc za toto téma, spoustu knížek zde vyjmenovaných jsem četla, ale ještě větší spoustu jsem nečetla. Nedávno jsem se přihlásila do knihovny, tak budu mít aspoň inspiraci, po čem sáhnout. A budu číst a číst a číst :book:
Obrázek

Odpovědět