VEČERNÍČKY.....našeho dětství....

Články a příspěvky za říjen 2013

Moderátoři: Lika, radanova

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: Večerníčky.....našeho dětství....

Příspěvek od EvaB. »

FALLOWA píše:
sharka.68 píše:rádo se stalo, natočena byla na barevnej,ale kopie dělali černobílé...když si vezmeš, že je to rok 1947.... 8)
Docela jsem v šoku - v r.1947 barevnej? V Rusku?:ask: Jsem ročník 1946,ale barevných filmů za mého dětství(zhruba od r.1952) moc tedy nebylo,vždycky mi bylo líto,že Pyšná princezna je černobílá :dumam:
ano, barevný film uměl Hollywood už před 2. válkou a Němci točili prokazatelně už ve čtyřicátých letech na barvu svoji propagandu ( příkladmo Žena mých snů s Marikou Rökk 1944, což byl v pořadí 4. barevný film, natočený v Německu, viděla jsme ho ve Filmovém klubu někdy v roce 1985). takže ano - ale barevný materiál byl prý tak drahý, že .....takže Pyšná princezna je bohužel ČB. Na druhou stranu, Sněhurka 1941 - barevná, ale třeba klasika - Casablanca, jeden z mých nejoblíbenějších filmů, je ČB a až mnohem později byl kolorován. Můj názor je ten, že Pyšná princezna by stála za kolorování docela určitě! :slunce:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VEČERNÍČKY.....našeho dětství....

Příspěvek od sharka.68 »

Proč není Pyšná princezna na barevném filmu?

V jednom z rozhovorů k 50.výročí natočení této pohádky řekl Bořivoj Zeman toto:

Škoda, že jsme nemohli natočit Pyšnou princeznu na barvu. Ale omezený příděl barevného materiálu získal Otakar Vávra pro film Nástup, protože tvrdil, že to je ideologicky důležitější dílo.

Novinář, co ho zpovídal k tomu řekl : "Není čeho litovat, pane režisére. Kde skončil barevný Nástup, zatímco černobílá, ale barvitá Pyšná princezna se stala nesmrtelnou, byť jí je"teprve" padesát roků.
(2008)

http://www.zeroku.com/html/zajimave-cla ... -film.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) sharka.68 dne 08.11.2013 9:04:50 0, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: Večerníčky.....našeho dětství....

Příspěvek od LFSH »

EvaB. píše:Můj názor je ten, že Pyšná princezna by stála za kolorování docela určitě! :slunce:
Min. 1x vysílali Pyšnou princeznu v barvách, ale už je to hodně dlouho.
LA

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: Večerníčky.....našeho dětství....

Příspěvek od EvaB. »

LFSH píše:
EvaB. píše:Můj názor je ten, že Pyšná princezna by stála za kolorování docela určitě! :slunce:
Min. 1x vysílali Pyšnou princeznu v barvách, ale už je to hodně dlouho.
páááni to hodně lituju, že jsem ho neviděla!

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VEČERNÍČKY.....našeho dětství....

Příspěvek od Beda »

teda já nevím technicky jak se to kolorování dělá, ale když to vysílali, tak ta "barevná" kopie někde je, ne?? :ask:
Obrázek

Uživatelský avatar
FALLOWA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 509
Registrován: 11.10.2006 21:11:21 0
Bydliště: Praha 10

Re: VEČERNÍČKY.....našeho dětství....

Příspěvek od FALLOWA »

Mám dojem, že v té době jsem viděla barevné filmy loutkové a kreslené :nevim: - je to už moc dávno :yes: .
Babička, která mně jako malou hlídala,vždycky cestou ze hřbitova (děda padl v 1svět.válce) mně vzala do kina na dětské filmy - vstupenka stála 1 kč, a mněla ode mně dvě hodiny pokoj :hihi:
FALLOWA

Uživatelský avatar
FALLOWA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 509
Registrován: 11.10.2006 21:11:21 0
Bydliště: Praha 10

Re: VEČERNÍČKY.....našeho dětství....

Příspěvek od FALLOWA »

Sorry , ne mněla :doh: ,ale MĚLA
FALLOWA

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VEČERNÍČKY.....našeho dětství....

Příspěvek od sharka.68 »

několik zajímavůstek o notoricky známých filmech:

http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-v ... since.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: VEČERNÍČKY.....našeho dětství....

Příspěvek od Tora »

Tak medvídek Colargol mne teda úplně minul, to vidím poprvé...

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VEČERNÍČKY.....našeho dětství....

Příspěvek od Beda »

mnoooooooo, já vím že to není Večerníček :oops: :sorry: :no: , ale prostě nevím kam to mám dát (nehodí se to ani do kočičích videí, ani do psích videí) a tady to snad zůstane a na večer je to velmi příjemné pokoukání... je to dlouhé a je to o Švédsku, ALE!!!... ale kvůli krásným zvířátkovským záběrům stojí za to se na to podívat :yes2:

http://www.youtube.com/watch?v=SB8WlqfJJRE" onclick="window.open(this.href);return false;


jo, jen tímto přebírám včerejší odkaz od Zdeny b.p.
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VEČERNÍČKY.....našeho dětství....

Příspěvek od Beda »

sharko - jsou tam i "Drobci" :love: :love: :love: :super:
Obrázek

Hepca
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec
Příspěvky: 93
Registrován: 20.11.2013 12:21:25 0

Re: VEČERNÍČKY.....našeho dětství....

Příspěvek od Hepca »

já jsem milovala tyhle : O motýlu Emanuelovi a Makové panence a o Víle Amálce a kocoura Mikeše.
Přiznám se, že jsem se dívala až do svých 13-ti let. No jo jsem ročník 66 a my jsme byli asi takoví více dětští než jsou děti dnes.
Moji synové také koukali, ale do podstatně mladšího věku. Milovali Medvídka Pú a Kačery.
3-letý vnouček Samík se asi doma na Večerníček nedívá, ale u nás mu pouštíme DVD. Nyní má rád Bořka Stavitele, předtím to Byla Mašinka Tomáš. Ale tuhle jsem mu pustila Runcajze a líbilo se mi to.
Mám pro něj sbírku DVD s českými animovanými pohádkami a postupně mu je puštíme.Vždy na chvilku.
Míša z Plzně

Hepca
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec
Příspěvky: 93
Registrován: 20.11.2013 12:21:25 0

Re: Večerníčky.....našeho dětství....

Příspěvek od Hepca »

EvaB. píše:
FALLOWA píše:
sharka.68 píše:rádo se stalo, natočena byla na barevnej,ale kopie dělali černobílé...když si vezmeš, že je to rok 1947.... 8)
Docela jsem v šoku - v r.1947 barevnej? V Rusku?:ask: Jsem ročník 1946,ale barevných filmů za mého dětství(zhruba od r.1952) moc tedy nebylo,vždycky mi bylo líto,že Pyšná princezna je černobílá :dumam:
ano, barevný film uměl Hollywood už před 2. válkou a Němci točili prokazatelně už ve čtyřicátých letech na barvu svoji propagandu ( příkladmo Žena mých snů s Marikou Rökk 1944, což byl v pořadí 4. barevný film, natočený v Německu, viděla jsme ho ve Filmovém klubu někdy v roce 1985). takže ano - ale barevný materiál byl prý tak drahý, že .....takže Pyšná princezna je bohužel ČB. Na druhou stranu, Sněhurka 1941 - barevná, ale třeba klasika - Casablanca, jeden z mých nejoblíbenějších filmů, je ČB a až mnohem později byl kolorován. Můj názor je ten, že Pyšná princezna by stála za kolorování docela určitě! :slunce:
My s manželem milujeme Prázdniny v Římě.
Film je černobílý, ale určitě byl stál za to ho vidět barevný .
Míša z Plzně

Odpovědět