24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Články a příspěvky za říjen 2013

Moderátoři: Lika, radanova

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od Tora »

Já teda nevím proč, ale tak mi vytanula na mysli jedna věta z Orwellovy Farmy (teda doufám, že si to dobře pamatuju, že je to z toho), bylo to nějak ve smyslu:

Brzy všichni poznali, že kdykoliv bylo třeba udělat nějakou práci, kočka nebyla k nalezení.


u nás to tedy platí stoprocentně :D

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1369
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od RenataE »

ioannina píše:Penyniny povinnosti myslím dost vyplývají z povídání o ní. Teď už je ve výslužbě, ale i tak - zeptejte se JJ, jak Penny plní svoje povinnosti. Krom toho funguje jako tlumočník, když kterékoli z mladších zvířat neví, jak se postavit k nové situaci. Když neví ani Penny, přijde si pro mě.
Melina má za povinnost dohlížet na Penny a dělat jí vodicího psa, pokud si nepřeberu velení výslovně já. Krom toho se pomalu učí pomáhat člověku v obtížně schůdných místech. Sama si přibrala starost o kočku (hlídá, kde je, a když kočka dělá něco, co mají zvířata zakázáno nebo co jsem zakázala kočce, Melly mi to jde nahlásit, nebo pokud nejsem v dosahu, odtlačí kočku jinam) a hlásí novinky v našem bezprostředním okolí.
Kocourovy povinnosti teď jsou naučit se, jak se u nás funguje. Pak se uvidí.
Pokud je to odpověď na mou otázku, tak děkuji. Asi opravdu zůstanu pouze u dětí, tam mi to připadá čitelnější. Na zvířata evidentně nemám.

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od Karolína »

Hihi, "kocourovy povinnosti" :yahoo:
Doplňte to, prosím, do "Návodu na kočky", že mají také POVINNOSTI, např. se naučit respektovat nesmysly.

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2506
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od Matylda »

U nás jsou kočičí povinnosti jasné- pochytat myši kolem domu tak, aby do něj žádně nevlezla, a dostavit se včas na krmení, abych já nešílela a nechodila prohledávat všechny příkopy s vytřeštěným zrakem :wink2:
Obrázek

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od ri »

Systematickým nočním šramocením zahánět kuny a potkany a taky vrnět, když si chci pochovat měkký kožich :-D

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od Beda »

ri píše:vrnět, když si chci pochovat měkký kožich :-D
musím říct, že na tuhle povinnost částečně slyší Zuzanka, ale Nyny na to hází bobek :roll: - může být tak maximálně jen na chviličku zmermomocněna, a hned se zase sápe ven :hammer:
Obrázek

tosca
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 981
Registrován: 14.09.2005 21:34:10 0
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od tosca »

Beda píše:... ale Nyny na to hází bobek :roll: - může být tak maximálně jen na chviličku zmermomocněna, a hned se zase sápe ven :hammer:
A mlátíš pak kladivem po hlavě Ty ji nebo ona Tebe? :wink:

Uživatelský avatar
MaRi
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1156
Registrován: 11.10.2006 20:48:08 0
Bydliště: nítkovice

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od MaRi »

přikláním se k variantě B) - tedy bez kladiva, předpokládám, ale pohledu bych se asi bála :hmm: :pssst:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od Beda »

tosco, já bych si nedovolila ji bouchat čímkoli po čemkoli - ale ONA neváhá použít své zatraceně špičaté zbraně :uaaa:

to byla tato diskuse, kde padl termín "třívteřinová kočka"? :wink2:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9413
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od sharka.68 »

Bedo a myslíš drápy nebo zuby????? :hmm: :ask:
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od Beda »

sharko, momentálně myslím drápy (a to je má stříhané!!!!) - když se mi sápe z náručí, tak aby se jí ode mě dobře odráželo, musí do mě zabodnout drápy, to je přece jasný, no ne??!! :mrgreen:

ona vůbec používá spíš drápy, kouše až když už je opravdu nas***... naštvaná - ale to je pak NĚCO :uff: ... nepoznala bys, že skoro žádný zuby nemá - protože má ty nejdůležitější, což jsou špičáky, všechny čtyři, a ty do člověka nemilosrdně zatne a je zle :sad2: ... marná sláva, prostě to JE šelma :yes:

ale jak říkám, podnět vždy přijde zvenčí, sama od sebe by nezaútočila :love:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9413
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od sharka.68 »

jasně, to poznal i Beránek.... :haha: :haha: :haha:
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od Beda »

dloubal ji do bolavýho voka !!!!!
Obrázek

jiný návštěvník

Re: Venčení po 12 hodinách

Příspěvek od jiný návštěvník »

Návštěvník píše:
ioannina píše:12 hodin je tak na hraně.:
Myslím, že to je tedy hodně přes hranu! :thumb_down:
Souhlasím, že je to hodně přes hranu!! Pes má mít možnost vyvenčit se po 7 hodinách, za hranu považuji 9 hodin. Že někdy některý nechce vylézt z peřin např. do deště, neznamená nic. 12 hodin se nemůže stát pravidlem. Nejde o to, že to pes nevydrží a udělá loužičku, ale o to, že ji udělat nechce, čurání zadržuje, trpí. Představte si sebe!!

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2943
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: 24.10.2013 Dvanáct do tuctu II

Příspěvek od Xerxová »

jasně - venčíme psa často (máme tu možnost ji nejdéle po 6 hodinách pustit ven). Ale nesrovnávejme svoje a psí ledviny - každé totiž pracují jinak. Ty psí v době klidu psa totiž skoro moč netvoří - zato v pohybu se jí tvoří hodně (pes může značkovat neustále) Proto je pes tak vhodným společníkem - protože pokud den prochrápe, s nohama křížem doma nestepuje. Důležitější je délka procházky po dlouhé nepřítomnosti - ne jednou vyčurat a zase domů... Ale nechat ledviny plně pracovat a čůrat (i fence) umožnit opakovaně. Beta večer jde naposled ven kolem 20 - a ráno jí musím vyhazovat. O víkendu v létě má dveře otevřené ven a rozhodně ven po celé noci strávené pod peřinou v posteli nespěchá...

Pes (kočka) je kámoš - veliký, ale všeho s mírou a NEPOLIDŠŤUJME... Tisy na zahradě mám a taky je nepokácím (ani kvůli Betě, ani kvůli Vilémovi a Františce). Zahradní jezírko nezasypu (spadnul do něj štěník Xerda). Kytky doma máme všude - i ty jedovaté - z domu nešly a nepůjdou (kupodivu všechny štěníci a všechny dítka se je naučili ignorovat). Sterilní a dokonale bezpečné prostředí není normální a štěstí a zdraví to nikomu nepřinese.

Nezávidím život psům, kteří se nemůžou napít z kaluže (je špinavá), nemůžou syrové kuře (proboha salmonela), nesmí očuchávet rohy (ještě něco chytíš) a jídelníček se jim přepočítává s kalkulačkou v ruce. To totiž není normální a chudáci psi (kočky, minikrálíčci... a další havěť)

Odpovědět