Yoda Catley Ranch

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Odpovědět
Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2943
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: Yoda Catley Ranch

Příspěvek od Xerxová »

a další týden - už podzimní: https://www.drporkert.com/dogy/images/Yoda/0924/


Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2943
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: Yoda Catley Ranch

Příspěvek od Xerxová »


Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2350
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: Yoda Catley Ranch

Příspěvek od radanova »

Tedy Yodo, jak jako stárnu. To je jen splín z přechodu léta do podzimu, bude líp :) . Taky je mi zima, zvykneme si
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2943
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: Yoda Catley Ranch

Příspěvek od Xerxová »

tak dneska mě Yoda naštval. V klidu pozoroval srnku (byl na vodítku). O kus dál jsem vytáhla mobil (křižovatka neznačených cest a chtěla jsem si ujistit trasu) a vodítko standardně hodila na zem. A ten zmetek to odpíchnul po chvíli z nuly na sto. Vyrazil po cestě (orientuje se výhradně zrakem - takže srnku z úvozové cesty neviděl a spíš jen vybíjel adrenalin, co v něm byl, tak blbej snad není, že by nevěděl kde stojí), na moje zařvání to otočil a tryskem se vracel. Proč to najednou stočil ze stráně do hustníku (přesně na druhou stranu od srny) netuším a už se to nedozvím. Zapraskaly větve a rozhostilo se ticho.

Já utíkala zpátky na původní cestu (nebyl), Pepa stál na odbočce, kde zmizel - nebyl. Ve mně by se krve nedořezal neb srna stále byla v klidu v dohledu (mám pocit, že byla tak trošku krotká a nebo blbá 😄 dokonce i když jsme už kompletní odcházeli, stála jen o kousek dál - a to jsme mezi tím pískali a volali…). Pes nám nikdy nezmizel na déle než minutku… vždy se hned vracel a tentokrát navíc byl na vodítkách (spojené dvě - takže víc smyček a karabin…). A najednou nebyl a bylo ticho (jinak je slyšet dusot tlapek, v terénu doga tichá není). Vlezla jsem do hustníku, sestoupila k potoku - a tam stál Yoda na úzkém pásu trávníku mezi potokem a ohradníkem… Mile na mě vrtichvostil (já srdeční zástavu) a že je fajn, že ho přes ten potok přenesu. Že bez rozběhu to nedá a ten blbej ohradník je hned za ním… Celou dobu, co jsem lítala kolem (asi tak 5 minut - i když mi to připadalo děsně dlouho) tak stál 10 metrů od nás… Nekňučel, neštěkal, čekal, že dorazíme… Možná ani ránu nedostal (myslím, že by zaječel), od malička ho učím, že ohradníky jsou tabu… čekal… Naštvaně jsem ho protáhla potokem, i když vodu nerad… prolezla hustník na cestu, obrala se z pavučin a chmýří…a šlo se dál.

týdeníček je tady: https://www.drporkert.com/dogy/images/Y ... index.html


Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2350
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: Yoda Catley Ranch

Příspěvek od radanova »

Jj tenhle přenos adrenalinu ze psa co se ho zbavuje na mne, která řeším, znám. Až mi někdy naskočí opar :D . Je fajn, že má ohradník jako tabu, jak jsi ho to naučila?
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2943
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: Yoda Catley Ranch

Příspěvek od Xerxová »

kdysi maličkej Nightík dostal ránu na malevilu. Ne přímo od ohrady, ale od koridoru, který nebýval pod proudem, pokud se nepřeháněli koně. A výjimečně byl. Tenkrát hodně plakal a mě ho bylo líto - čenichal si, já byla v klidu... a prásk

Od té doby jsem na ohradníky dost hysterická. A od malička vodím psa kolem pastvin na vodítku a koriguji každé přiblížení k drátu. A časem jdou hezky prostředkem cesty a nejeví snahu se přiblížit... Ale možná, kdyby byla pořádná motivace, tak na slušné vychování zapomene.

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2506
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: Yoda Catley Ranch

Příspěvek od Matylda »

Znám, když psovi najednou rupne v hlavě a vyrazí po stopě, i když předtím se tvářil, že úplně v ohodě, dneska to ustojíme... u nás nejsou ohradníky, zato železniční trať. Ta má na svědomí několik mých infarktových stavů.
Obrázek

Uživatelský avatar
Hanča
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 461
Registrován: 12.11.2006 15:42:09 0
Bydliště: Česká Lípa

Re: Yoda Catley Ranch

Příspěvek od Hanča »

Jo, když psisko zmizí, jsou to infarktózní situace a každá minuta, co je pryč, je nekonečně dlouhá.
Já jsem našemu strakatému dorostenci pořídila tracker poté, co vyběhl na louce za srnou a zmizel v lese. Přestože se vlastně téměř okamžitě z lesa vynořil a radostně se vracel. Je to malá krabička, která se připne na obojek, a je spárovaná s mým mobilem, takže na něm vidím, kam zvíře běží. Nedává to žádné impulzy ani nevydává zvuky, jen prostě umožní na mapě sledovat trasu psa. Možná to znáte. Mně to činí trochu klidnější. Náš Culek není žádný útěkář, ale zvěř ho (bohužel) zajímá. Jakmile vidím, že s čenichem u země sleduje nějakou zvířecí cestičku nebo nedejbože začne panáčkovat :-P , nekompromisně ho připínám.

Odpovědět