Energii lékařům

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Odpovědět
Blondýna

Re: Energii lékařům

Příspěvek od Blondýna »

Ne, opravdu se netvrdilo, že očkování je spása...
Asi mám jinou paměť.
Sice se napamatuji co jsem obědvala minulé podnělí, ale tyto kecy ano.

Přece udělejme očkováním Tečku za covidem.
No jo, ta paměť.

Jsem očkovaná, a mám po očkování problémy s dýcháním.
Po covidu jsem je neměla.
Hezké, že?

Tak všichni běžte na třetí, pátou, desátou, ...
Ale mne už přesvědčí jen volba mezi dávkou vakcíny nebo ze samopalu...
Ale hlavně DOBROVOLNĚ.

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Energii lékařům

Příspěvek od Tečka »

Já jsem na to očkování šla, protože za
a) patřím do rizikové skupiny 70+
b) mám CHOPN
c) z tohoto důvodu mi očkování doporučil můj ošetřující lékař na plicním.
d) nějaký Covid pas mě nijak netanguje, nakupovat chodím s rouškou a že by to očkování bylo 100% ochrana, tomu jsem nikdy nevěřila. (pamatujete se
na epidemii spalniček někde na severu? To bylo velké divení, že onemocněl i ošetřující očkovaný personál, musela nastoupit stará garda, která ty
spalničky prodělala a získala tak přirozenou imunitu)
No, a teď jsem někde kolem covidu proběhla, večer malinko zvýšená teplota. PCR ukázal hraniční hodnoty, můj Mudr mi něco předepsal a pokud by mělo celé onemocnění proběhnout takhle, tak zaplať pánbu a věřím, že i díky tomu očkování.
Ale to je zase jen můj subjektivní náhled.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9413
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Energii lékařům

Příspěvek od sharka.68 »

Blondýna píše:
18.11.2021 9:07:01 0
Ne, opravdu se netvrdilo, že očkování je spása...
Asi mám jinou paměť.
Sice se napamatuji co jsem obědvala minulé podnělí, ale tyto kecy ano.

Přece udělejme očkováním Tečku za covidem.
No jo, ta paměť.

Jsem očkovaná, a mám po očkování problémy s dýcháním.
Po covidu jsem je neměla.
Hezké, že?

Tak všichni běžte na třetí, pátou, desátou, ...
Ale mne už přesvědčí jen volba mezi dávkou vakcíny nebo ze samopalu...
Ale hlavně DOBROVOLNĚ.
paměť je jedna věc a čtení a pochopení psaného textu druhá... píšu:
očkovaní nikdy netvrdili,že to nedostanou,šli do toho s tím, že mohou mít slabší průběh a i nějaké ty výhody,
Obrázek

blindýna

Re: Energii lékařům

Příspěvek od blindýna »

Pravda, očkovaní netvrdili.
Tvrdili politici a lékaři!!!
Očkovaní uvěřili, tedy část.
Zbytek, hlavně mladých, se očkováním jen vyhnulo buzeraci.

Alena Bytomská
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 322
Registrován: 21.02.2008 10:48:28 0

Re: Energii lékařům

Příspěvek od Alena Bytomská »

blindýna píše:
18.11.2021 10:35:56 0
Pravda, očkovaní netvrdili.
Tvrdili politici a lékaři!!!
Očkovaní uvěřili, tedy část.
Zbytek, hlavně mladých, se očkováním jen vyhnulo buzeraci.
Vždyť vás nikdo nenutí. Tak se očkovat nenechte. To je ta svoboda, že. Na mor vymřela půlka středověké Evropy a na španělskou chřipku zařvalo také pár miliónů obyvatel. Ti ovšem měli "omluvu", že nebyla antibiotika.

.

Uživatelský avatar
jenny
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 641
Registrován: 05.12.2006 9:40:58 0

Re: Energii lékařům

Příspěvek od jenny »

Včera zemřel na covid manžel mé kamarádky , se kterou jsme zařizovaly uložení ostatků mé nejlepší kamarádky Věry a její dcery. Nekouřil,nepil,sportoval a měl covid, jestli byl,či nebyl očkovaný nevím,jeho žena i syn byli a jsou v pořádku, covid prodělali zároveň s ním.
Nebudu nikoho nabádat ani se dohadovat, jen podotknu : kdyby covid vzhledově vypadal jako pravé neštovice,tak by asi byli naočkovaní všichni,tak se hádáme,pereme,žereme a v nemocnicích padají lékaři a sestry na hubu a pacienti umírají v tichu za zavřenými dveřmi, bez přátel a rodiny. V případě,že bych musela na tu sfini dojet, budu aspoň vědět, že jsem udělala všechno, co jsem mohla. Zůstaňte zdraví a žijte! :heart: :wave:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9413
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Energii lékařům

Příspěvek od sharka.68 »

:clap_hands: dik jenny.....
Obrázek

Uživatelský avatar
alimo
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 448
Registrován: 01.01.2007 18:20:29 0
Bydliště: Žihle

Re: Energii lékařům

Příspěvek od alimo »

jenny píše:
18.11.2021 14:08:54 0
Včera zemřel na covid manžel mé kamarádky , se kterou jsme zařizovaly uložení ostatků mé nejlepší kamarádky Věry a její dcery. Nekouřil,nepil,sportoval a měl covid, jestli byl,či nebyl očkovaný nevím,jeho žena i syn byli a jsou v pořádku, covid prodělali zároveň s ním.
Nebudu nikoho nabádat ani se dohadovat, jen podotknu : kdyby covid vzhledově vypadal jako pravé neštovice,tak by asi byli naočkovaní všichni,tak se hádáme,pereme,žereme a v nemocnicích padají lékaři a sestry na hubu a pacienti umírají v tichu za zavřenými dveřmi, bez přátel a rodiny. V případě,že bych musela na tu sfini dojet, budu aspoň vědět, že jsem udělala všechno, co jsem mohla. Zůstaňte zdraví a žijte! :heart: :wave:
Nemám co dodat....děkuju Jenny :heart:

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: Energii lékařům

Příspěvek od ri »

Alena Bytomská píše:
18.11.2021 13:45:57 0
Vždyť vás nikdo nenutí. ...
No, a právě tohle není pravda.
Naopak, vidím kolem sebe naprosto nevybíravý nátlak, který pochopitelně vyvolává protiakci u lidí, kteří by se jinak normálně zamysleli a pokud by usoudili, že jim to bude ku prospěchu, očkovat se nechali. Chápu je.

Spousta argumentů, kterými mávají vakcinátoři je prostě zcestná. A pokud někdo v argumentaci používá podpásovky, nebo si myslí, že mu projdou logické chyby, tak prostě u některých ne.
Jestli lidé naočkovaní být musí, ať je tedy očkování proti kovidu povinné. Ale pokud není povinné, nelze do něho lidi manévrovat a nutit a říkat jim, že jdou dobrovolně. Z různých důvodů jsou konkrétně na tohle Češi háklivější, než jiné národy (pročpak asi).
Už druhý rok sleduju, jak se posouvají významy slov. Pozitivní se nám změnil v nemocného, donucování se zaměňuje s motivací a očkovaný splývá s bezinfekčním. O interpretaci dat a grafů, ani nemluvím. Navíc není pravda, že většina se nemůže mýlit. Může.

Viděla bych to tak, že ti, kteří se cítí kovidem ohroženi jsou očkovaní, nebo ze všech sil podnikají jiné kroky, aby se k nim nic nedostalo.
Ti kteří se nechali očkovat proto, aby se zbavili buzerace, právě zjišťují, že zase skočili systému na špek, a rozvažují ke které skupině se teď přidají.
A ti kteří se svobodně rozhodli, že využijí svého práva nenechat se očkovat, se budou vzpouzet i nadále a stát nemá legální páky, jak někoho donutit k něčemu, co nemá oporu v zákoně. A právě snaha, vytvořit takzvaný tlak veřejného mínění je to, co nakonec lidi rozděluje. A kvůli čemu se hádají do krve lidi, kteří by si jinak v pohodě rozuměli, kdyby jim každý den nepřilívala media trochu adrenalinu do žil.

Ale řekla bych, že se diskuse nějak poodsunula stranou ... to je mrzuté

Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1017
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: Energii lékařům

Příspěvek od Jana Bu. »

Milá Ri, mluvíš mi z duše!

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2452
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: Energii lékařům

Příspěvek od Inka »

Málokdo z laické veřejnosti si dovedl představit, že může nastat celosvětová pandemie. Dokonce si troufnu tvrdit, že plno lékařů mělo stejný názor. A ejhe, jde to.
Nechci se vracet příliš do minulosti, jen vzpomeňte obětí záškrtu, černého kašle, tuberkulózy, neštovic.. u veterinářů a jiných zemědělských pracovníků i brucelózy. Jo kdyby nás někdo dneska chtěl očkovat sérem z kravských neštovic metodou, jaká se užívala v dřevních dobách, to by byla jiná. Ale holt nás někdo nutí a bohužel dost nešťastným způsobem.
Nechci být nehumánní a zatahovat sem dětské oběti oněch nemocí, ale i toho se můžeme nadít. Třeba
Mimochodem, kdy jste slyšeli naposledy o někom, kdo zemřel na tetanu s a dáváte se očkovat
Obrázek

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1369
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: Energii lékařům

Příspěvek od RenataE »


Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: Energii lékařům

Příspěvek od ri »

Inko, jestli to je k mému komentáři, já jsem se nevyjadřovala ke smysluplnosti očkování :hmm:

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2452
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: Energii lékařům

Příspěvek od Inka »

Nene, Ri, to bylo když tak na Blondýnu, ale opravdu jsem smutná z těch argumentů. A bohužel to mám i v rodině, neb chlapeček též odmítá, byť se zvládli nakazit všichni, včetně devítiměsíčního Edy.
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9413
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Energii lékařům

Příspěvek od sharka.68 »

A tohle poslal Krakonoš:
2. 12. jdu na třetí injekci proti Covidu a zároveň na protichřipku. Mám dvě ruce, takže dvě injekce současně nejsou problém.
A dunihlavům, odpírajícím očkování přeji, protože to všichni časem dostanou, lehký
průběh, nebo aspoň co nejkratší trápení na JIPce.😛
Obrázek

Odpovědět