Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Aktuální dění

Moderátoři: Lika, radanova

Odpovědět
Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1013
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Jana Bu. »

IvaP píše:
Jana Bu. píše:Super, budou mít hezký život bez rvaček a koťat :super:
Ono je to relativní, ke kočičímu životu patří i ta koťata i ty boje.
NO, co by bývalá depozitářka tvrdím, že nikoli. To je stejné, jako tvrzení, že k životu lidí patří epidemie, války, hladomor. Ano, patří, ale proč nedělat vše pro to, aby se to týkalo co nejmenšího počtu jedinců?

Klokanice

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Klokanice »

Jenomže pokud ke kočičímu životu patří koťata a boje, tak potom i regulace kočičí populace - predátoři, hlad, nemoci... Predátoři tu nejsou a na hladové a zanedbané kočky se sobecky dívat nechceme.
V první vlně se nakonec chytlo 5 koček (2 březí) a 5 kocourů, všichni přečkali noc v přepravkách (ani jsem netušila, že je nás tam tolik majitelů koček) a po obědě šli pod nůž. Další noc trávili zase v přepravkách pod částečnou kontrolou. A v noci se ještě do zapomenutého nastraženého sklopce chytil největší kocour, už si myslel, že je klid :haha: Tak ráno také přišel o svou chloubu.
Bohužel nevyšel náš plán, že aspoň kočky zůstanou v přepravkách ještě další den a noc - byly ve stresu tak, že ani nepily, natož jedly, jedna se prorvala ven ze starší přepravky. Ale jsou na půdě na seně, mají tam vodu, žrádlo, psi za nimi nemůžou. Některé se večer přišly ukázat ke krmicímu místu na stříšce. Tak snad to zvládnou.

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Tečka »

Klokanice, smekám.
Já jsem tu nechala vykastrovat tři nalezené kocoury, jinak se spíš věnuju osvětě. Po spoustě trochu pohrdavých a kosých pohledů jsem začala mít úspěch, mám asi osm "zářezů" a najednou se až na opravdu nepochopitelné výjimky daří.
A spokojení jsou všichni.
Myslím, že většina koček se bez těch bojů klidně obejde.

A co s těmi březími? To ještě šlo?
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
alimo
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 444
Registrován: 01.01.2007 18:20:29 0
Bydliště: Žihle

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od alimo »

Klokanice, jste dobří :super: A nebála bych se, kočky to zvládnou. My jsme naši Čerťu nechali kastrovat, hned, jak její koťata začala baštit kotěcí kapsičky a granulky. Vet říkal, že si myslí, že už byla březí, ale v úplném počátku - nedivím se, kocouři se tam rojili v zástupech :lol: . Kočku jsme nechali doma se vyspat z narkózy, a mysleli jsme, že ji necháme den dva doma, pod dohledem. Omyl. Kočka je dneska polovenkovní, doma je už dávno v pohodě, ale tenkrát byla spíš venkovní a doma, byť se potácela jak opilá, tak řádila a řvala, že chce ven, že jsme ji museli pustit. Zamířila do stodoly - to je cca 10m od domu a tam zalezla. Nosili jsme jí tam baštu- kuřecí masíčko, kapsičky, vodu, za pár dní se nechala pohladit a bylo po problému. Jestli mají vaše kočky možnost se v teple vyspat (v seně si to teplo udělají), mají co jíst a pít - a to podle tebe mají - dají to :in_love: .

Klokanice

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Klokanice »

Naši vlastní kočku také kastrovali už březí, myslím, že se to dělává častěji, co jsem tak slyšela.
Nás se tady na tom podílelo hrozně moc - i finančně, i pomocí. A nakonec tu byly 3 veterinářky a jeden student, který to vlastně všechno organizoval, kočky v přepravkách kontroloval a na závěr myslel i na to, že se musí vydezinfikovat ty půjčené přepravky.
Sklopce jsme měli 3, takže to, čeho jsme se nejvíc báli, že chytíme jen pár z nich, se nevyplnilo.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od sharka.68 »

no, jen do určitého týdne ...pak to nedělaj..nechají ji porodit....
Obrázek

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od aida »

Jak tu byl kdysi dotaz na tu latinskou výslovnost, našla jsem toto: http://www.kee.fpv.ukf.sk/old/pages/sd/ ... ovnost.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Třeba to bude někoho zajímat, nevím.

Uživatelský avatar
oskarina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1713
Registrován: 03.10.2013 19:23:38 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od oskarina »

Aido, díky! :super:
Sice jsem se s tím už musela popasovat (připravovala jsem pro jednoho rétora k načtení knihu, jejíž děj se odehrává ve středověku, a která byla plná latinských textů, zápisů z kronik atd.), ale ono se to hodí vždy! Kdo ví, jakým výzvám budu ještě čelit! :wink:

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Tečka »

Mám ne den, ale tejden blbec.
Hnije mi PC. Je staré, ale doteď docela šlapalo. Už asi 14 dní ho rozpohybuju až po delším úsilí. Na radu v servisu jsem vyměnila šňůru a rozdvojky, které potřebuju. Měli ho na zkoušku den, prý jim šlapalo, tak je chyba u mě. Přitom ale do PC šťáva jde, ext. disk si bere proud z něj, a svítí. Musím ho vždycky oddrátovat a dát samotnému PC el. šoky. Po nějaké době naskočí, ale už jsem na to přestala mít nervy. Na radu synovce jsem objednala repasované s W10, už je doma, zítra mi přijde pán ze servisu nastavit ho tak, aby přechod z milovaných XP nebyl tak drastický. Ale stejně mě čeká boj.
V týdnu mi odešla malá trouba. Dost jsem ji využívala a potřebuju ji. Smůla je, že ta značka a firma už dávno zmizely z trhu. Mám ji 12 let, vyhnily (upálily se) ovládací knoflíky. Tak jsem celý víkend střídavě lozila po nabídkách a s krejčovským metrem po nádobí. Nechtěla bych vyhodit stávající plechy a pekáčky. No, snad se zadařilo, včera jsem objednala a zaplatila.
No a dneska u veta skoro 1600 za dvě Bravecta, protože situace s klíšťaty je už teď neúnosná. Předevčírem jsem Alžbětce vytočila 8 kousků, ještě dost malých, a 3 jsem jí sebrala volně pochodující po kožíšku.
Tomíkovi jsem vytáhla 3 a další tři vytrhla sousedka.
A pomalu veškeré úspory v tahu. :grr:
Ale aspoň jsem udělala jeden dobrý skutek: odvezla jsem 3 tašky konzerv do útulku, měla jsem to při cestě.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2304
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od radanova »

Tečko tak jak šlape repásek? Taky mám. Spokojeně. A i na něm pracuju. Přeji ať fungue jak ten můj a ten můj ať funguje ještě dlouho :D . Jsi šikovná, že ještě zvládáš dobré skutky.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Tečka »

Na hodnocení je zatím brzo, ještě se s tím trochu peru, ale je to lepší, než jsem čekala. Chlapec ze servisu projevil značnou míru empatie, a když jsem říkala, že jsem se pohybovala v prostředí starších OS, snažil se všechno nastavit tak, aby se W10 tvářily podobně. Byl i svědkem hnití mého PC v přímém přenosu, takže se vrátil ještě druhý den s dalšími náležitostmi a vše, co zůstalo ve starém PC mi na tohle nové přetáhl. Pořádek už si v tom udělám sama.
Nešla už připojit stará klávesnice a myš, takže mám obojí nové. O redukci na tiskárnu věděl napřed, tu přivezl hned, ale to ostatní koupil a přivezl další den.
Klávesnici jsem chtěla světlou, protože tu nemám osvětlení a na černou bych neviděla. Taky je nezvykle plochá, dělá mi zatím trochu problémy.
Soused mě pobavil, když jsem se chtěla pochlubit novým PC a on ho hledal vedle monitoru. Když jsem mu ukázala krabičku, která by se vešla do větší kabelky, strašně se smál.
Zmizelo mi pár hesel, snad se k nim nějak probojuju. Každopádně jsem hodně překvapená, jak to zatím šlape.
Do toho mi pošta přivezla novou troubu, takže když servisní chlapec skončil, tak jsem se vrhla s napětím na ni. Tedy, vybalit a usadit mi ji pomohl soused, všechno bylo knop. Ale to lození po e-shopech a lítání kolem staré trouby s krejčovským metrem se vyplatilo, všechno ze staré trouby můžu používat dál. Ono se téměř všude uvádí jen vnější rozměry, tak jsem trošku musela odhadovat. Ale zadařilo se.
Tomíkovi jsem ráno kápla diamantovou kapku, a připadalo mi, že se chová dost nestandartně, celý den, ani na noc nepřišel, jen na chvilinku se nažrat. A před pohlazením uhnul. Měla jsem trochu strach, co to s ním tedy udělalo. Ale ráno už přišel.
Teď se buduu z toho rozruchu trochu vzpamatovávat.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1256
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Jajka »

Kdyby jsi se mohla a chtěla rozšoupnout, používám bíle podsvícenou klávesnici s velkým fontem. Ani operace šedého zákalu mi nemohla vyřešit dioptrie a astigmatismus. Mám ji už léta a dokonce mi ji svého času koupili i v práci. Je to tahle:

Connect IT CI-71 LED bíle podsvícená klávesnice s velkým fontem, USB
https://www.alza.cz/connect-it-ci-71-d328893.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Tady ji mají levněji:
https://www.softcom.cz/eshop/connect-it ... 20741.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1259
Registrován: 19.05.2008 11:15:50 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Petrs01 »

Tuhle klávesnici má můj muž, je super.

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Tečka »

Díky, já myslela, že to mají jen notebooky. Teď mám tuhle novou, ale aspoň vím po čem mám koukat, když by tahle odešla.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1256
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvek od Jajka »

Tečka píše:Díky, já myslela, že to mají jen notebooky. Teď mám tuhle novou, ale aspoň vím po čem mám koukat, když by tahle odešla.
No podle zákona schválnosti bude držet...

OT, podařilo se mi vykutat nějaké dymnivky, počítám s tebou. Nechám je zatáhnout v květináči. Některé měly místo hlízky jen takovou šlupku. Uvidíme, co bude životaschopné. Něco jsem rovnou zasadila, několika jsem nechala květy. Zkusím ohlídat případná semena. Těmi se na Smíchově šířily velmi úspěšně...

Odpovědět