Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Aktuální dění

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod Jana Bu. » 12.11.2019 19:32:26 0

Apina píše:
Jana Bu. píše:No, totální bytové kočky - to je přece jedno, jestli se narodily doma nebo ne.
Podle mě přechod ven zvládne jen některá kočka, pořád si myslím, že máma kočka chodící ven připraví svá koťata na život venku lépe než když si úplně na všechno musejí zvykat a všechny přijít si na všechno úplně samy jen s pomocí svých instinktů. Přece máma kočka jen jim vtluče do hlaviček jiné věci než čistě bytová kočka. Pro mě je velký rozdíl mezi mými momentálně čistě bytovými kočkami a starými kočkami, které vyrostly sice v zabezpečeném prostředí domečku, ale jinak volné. Ty staré se chovaly úplně jinak než Amálka, když jsem ji ještě vozila na chalupu. To se těžko popisuje. A Moureček - ten byl štěstím bez sebe, že jde pomoc, když jsem ho na ulici oslovila. Nevím, kde všude žil před tím a co se mu kde stalo (zlomený špičák), ale určitě tam byl útulek a pak jeden pán. Na venkovní život ale nebyl stavěný.

Moje kočky bydlely od kotíků u nás v bytě a zvládly přechod v pohodě. Ono - kočce do hlavy člověk nevidí a neví, jak se v budoucnu zachová....
Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod oskarina » 12.11.2019 22:48:36 0

Možná v okolí je někdo, kdo kočky nemá rád, alebo nějaké zvíře, co kočky loví. Do lidí člověk nevidí...
oskarina
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod LFSH » 13.11.2019 5:47:38 0

Hledání zatím negativní, nikde v okolí po něm nejsou stopy. Vyptávání ani letáčky nic nepřinesly - moc se nedivím: jen v blízkém sousedství mají alespoň tucet vymazlených koček chodících ven a půlka z nich má pruhy. Veterina u nás není, musí se jezdit do Plzně, kde jich jsou desítky. Snažím se to zorganizovat a doufat, že nepřehlédnu tu jednu klíčovou. Takže zbývají dvě možnosti: buď se přestěhoval k zatím nezjištěným sousedům nebo ho má na svědomí jistý psychopat, kterém stojí za to jezdit denně téměř 50 km a dalším 50 km zpátky, jen aby mne mohl šmírovat. Věřte mi, že ta druhá možnost mně působí muka a doufám, že je to jen paranoia. Věřila jsem, že vzdálenost, jejich nedůvěra k cizím a jeho pohodlnost je ochrání. Moje chyba.
Ne, ve čtyři ráno ho nehledám. To raději využívám, že Matýsek tvrdě spí (dokonce ve vlastní posteli), balím vánoční dárky a snažím se to stihnout do šesti, kdy začíná Tlapková patrola.

Když jsem si je brala, nepředstírala jsem, že mám možnost udržet je trvale uvnitř. Bylo dohodnuto, že budou ZE ZAČÁTKU uvnitř a až si zvyknou, můžou postupně zkoumat okolí. Krátce po té, co jsem si je vzala, se moje situace prudce zkomplikovala, ale i to se podařilo vyřešit a kočky zůstaly mezi blízkými a ani prostředí nebylo zcela neznámé. Půl roku mi přišlo na zvykání dostatečné, aby se mohlo nechat otevřené okno a volně větrat. Okolí bylo dle našich dlouhodobých zkušeností bezpečné (a současné vyptávání - i mezi majiteli milovaných polovenkovek - to potvrdilo), navíc začínaly velmi zvolna vyhříváním na venkovním parapetu. Až do toho zmizení nechodily daleko, na zavolání nebo na zvuk mého auta se během chvíle objevily v 999 případech z 1000. Na jídlo chodily 3x denně bez zavolání.
Oprsklíky občas vídám. Sašu ne moc často, ale Hubert chodí pravidelně na kočičí drb (moc nevyrostl, ale je z něj černý válec s nožičkami a výstavní srstí).
Mimochodem Ťapík ťunťou nezůstal a z Číču vyrostla rázná kočka.
LA
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 13.11.2019 7:39:18 0

To, že Karolína neřekla pravdu, jsem řekla na Rozloučení s ní i LA jsem to volala. To,že budou mít Cecilčiny geny to se dalo čekat i ona je náladová a chtěla by svýho člověka jen pro sebe. Vymezila si svůj prostor a ostatní kočky u mne to respektují a nelezou jí tam...ona to když jsme nad tím přemýšlela,dělala i u Karolíny, obsadila koupelnu,rantlík u sprcháče a nikdo z koček tam nesměl..denně jí kálela a močila do postele a Karol prala a prala...

Netušila jsem, co můj dotaz na Ťapíka způsobí. Díky IvoP a EvoB, že jste mne pochopily..

PS: já fakt jen chtěla vědět, že se LA na jeho hledání nevykašlala ...
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod LFSH » 13.11.2019 7:56:42 0

Dobře, beru. Na hledání jsem se nevykašlala (to si snad o mně nikdo doopravdy nemyslel), jen jsem neměla co hlásit. Ten dotaz v onom kontextu mohl vyznít i jako výtka, že dělám i něco jiného než hledám Ťapíka.
LA
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 13.11.2019 8:36:44 0

Jenom odpovím Ivě, neb mne její psaní notně nadzvihlo a dotklo se mě - každý jak může, nikoho nesoudím, nikomu nespílám. Tak, jak to dělám, tak to cítím, zvířata mám i proto, že s nimi ráda žiju. Jako nemám ráda kritiku, že se mnou Majda spí, tak nekritizuji ty, kdo mají psa venku, dají mu nažrat, pustí ho ze psince na zahradu proběhnout, pomazlí a utrum. A to je ta lepší venkovní varianta. Dtto u koček, a to jich momentálně šest krmím venku. Takže tak
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod EvaB. » 13.11.2019 9:21:03 0

LFSH píše:Dobře, beru. Na hledání jsem se nevykašlala (to si snad o mně nikdo doopravdy nemyslel), jen jsem neměla co hlásit. Ten dotaz v onom kontextu mohl vyznít i jako výtka, že dělám i něco jiného než hledám Ťapíka.

Lucko, ten dotaz byla věta holá, neútočná, se smutným smajlíkem... stačilo napsat něco ve smyslu " to víš, že hledám..." všichni víme, že toho máš moc. ale my lidi si vždycky nějak poradíme. zvířátka tolik možností nemají...tím pokládám téma za sebe za uzavřené :wink:
EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 13.11.2019 11:19:12 0

Lucko, já přece na Tebe neútočila, jen jsem se snažila připomenout Sharce, že něco jiného je hledat ve městě, a něco jiného na vesnici. Taky už jsem párkrát hledala. A že Oprsklíci žijou někde opodál mi uniklo,ale je to fajn. Dokázali se spolu usadit někde jinde. Teď ještě ten Ťapík...

Že kočky kálejí do postele je u bytových koček docela časté. Je to protest nebo známka frustrace. Pokud by taková kočka měla opracdu svůj bezpečný prostor, tak to dělat nebude.
A jsem taky z těch, co kočky pouští ven, aby se mohly svobodně pohybovat, i s tím, co to může přinést.

Tady je bílo, padá už míň, je to mokré a kočky na to zezačátku koukaly dost rozpačitě. Ale nakonec se odvážily.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 13.11.2019 12:02:56 0

Tečko, tvoje reakce pro mne byly naprosto k ničemu...tak asi tak...já chtěla jen odpověď od Lucky, že se na něj nevykašlala...že něco dělá - co je v jejích možnostech...to se mi dostalo až dnes...za to Lucce děkuju...
Cecilka u mne takové věci, co dělal u Karol, nedělá...
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 13.11.2019 12:20:01 0

Sharko, já jsem reagovala až na tvé rady, co by měla Lucka dělat, co bys dělala ty, kdybys hledala kočku. Bylo to snad od věci?
Lucka je nepochybně člověk, který svá zvířátka miluje, a určitě by to nenechala být. Jenže vychází z jiných podmínek, než jsou ve městech. Takže tak...
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 18.11.2019 14:44:21 0

https://www.idnes.cz/usti/zpravy/polici ... pravy_pakr

To je děsný, za to bych dávala tělesné tresty :grr: :grr: :grr:
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 19.11.2019 7:22:10 0

jestli se budete nudit, bydlíte nebo bydleli jste v paneláku...zajděte od 21.11. do kina..stojí to za to..
film Vlastníci ukázka zde:
https://www.youtube.com/watch?v=csNyIz0kmnw
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Xerxová » 03.12.2019 17:55:39 0

jen zpráva od zany : "žiju, až teď jsem se dostala k mobilu. Doufám, že ráno mě pustí z jip. Je mi, no asi přiměřeně slušně" - takže nadále na ni myslím, ať je vše bez komplikací a brzy zase doma. Napsala jsem jí, že to na Hady písnu...
Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod baty » 03.12.2019 18:04:20 0

Díky, drží se palce ferst, ať je brzo doma! Poudravuj, prosím! :in_love:
baty
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Asteris » 03.12.2019 18:37:48 0

Taky jsem na ni myslela, a držím palce moc, moc!
Asteris
:dog:
Asteris
žabí královna/král
žabí královna/král

PředchozíDalší

Zpět na Aktuální dění