Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Aktuální dění

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod Tečka » 04.07.2019 6:30:11 0

Á, tak to jste mě uklidnily, omlouvám se, já ji mám ještě pod Diana - Mrázek, a ta je psaná, že skončila.
Tak to jsem moc ráda. Pořád se těším, že až přejdou vedra, zase si nějakou rybku koupím. Mám sice tu chladící tašku, ale stejně bych se bála, že ta rybka lekne ještě jednou, než ji dovezu domů.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 2029
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod sharka.68 » 06.08.2019 9:03:26 0

Proti kočičímu močení a značkování:
Pokud zrovna nemáte speciální drahý prostředek, můžete si připravit vlastní. Stačí smíchat šálek octa, šálek vody a dvě lžičky jedlé sody. S touto směsí můžete nejen vytírat, ale také používat ve spreji na označkovaný nábytek či sedačku.

PS: vyzkoušeno- Kamil na Beaveru značkuje, po provedení nástřiku- smrad eliminován!
Obrázek
Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 8816
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod Tečka » 12.08.2019 17:10:16 0

Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 2029
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod baba » 13.08.2019 20:16:12 0

Milé dámy hadopasí, prosím o radu. Před několika léty k nám dorazil jako" nevhodný dárek "bever teriér - milý a trochu nešťastný pes z klecového chovu. Má jednu hroznou nectnost čůrá a kadí doma, přičemž má zajištěno jak pravidelné venčení mimo dům a zahradu, tak prakticky stálý pobyt na zahradě s moc hodnou retrívřicí, která ho má ráda a pečuje o něj. Situace je taková, že přijde domů a udělá tu nepravost, když je peskován, uteče se schovat. Je to zvíře nadmíru chytré, ale přes veškerou celkem racionální a láskyplnou péči , neurotické a na nás zcela závislé. Zkoušely jsme opravdu všechno včetně hormonální kastrace, což na nějakou dobu částečně pomohlo. Neví někdo z vás, co s tím? Děkuji předem za rady. Nikdy jsem nebila ani vlastní dítě ani žádného ze psů, které jsme kdy měli, ale občas mám chuť ho seřezat. Děkuji předem za rady baba
baba
žába/žabák
žába/žabák
 
Příspěvky: 277
Registrován: 02.10.2013 18:34:06 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod sharka.68 » 14.08.2019 7:10:16 0

Babo,
je z klece, tudíž ho tohle prostě neodnaučíš, je to naučenej dělat. nebila bych ho, užil si dost...Spíše bych zkusila koupit tohle a snažila se, je to pro štěňata, ale snad by to šlo i na dospělce...:
https://www.spokojenypes.cz/puppy-train ... ray-230ml/


pak už mne napadla jen zvěrstva: na zahradu dát "klec", do které by chodil vyměšovat... nebo pořídit domů psí toaletu a naučit ho chodit na ni..

https://www.jumboshop.cz/1922-toaleta-p ... yOEALw_wcB
Obrázek
Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 8816
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod JanaBa » 14.08.2019 9:15:09 0

Těžko poradit, jak píšeš, zkusili jste všechno. Je dobře, že tělesné tresty nepraktikuješ, bitím se nic nespraví, je to silnější než on. Abych aspoň něco... hlídat, pokud se chystá, nebo už vykoná, dát hlubokým hlasem najevo nelibost a okamžitě ho vynést ven. U štěňat to funguje, pochopí rychle, ale starší pes, nevím.

Když jsme přinesli Scotta, ještě než jsme otevřeli barák, stěně zdrhlo. Zůstalo mu to dodnes. Ale to nic. Horší bylo, že dostal úporný průjem. Dělo se hlavně v noci. Neměl maminkůů, měnila se strava i když jsem míchala, bylo to na nervy. Do ložnice jsem na podlahu koupila papírové ubrusy aby to nešlo rovnou do parket, celá noc šustila jak štěně hledalo, kam to vyplesknout, no pohoda. Dobré také bylo, když jsem ve tmě při cestě na záchod do toho bosou nohou šlápla. Tak jsem si řekla, že se nezblázním, když pár nocí budu bdělá a dělala jsem právě tohle. Hlídala jsem, štěně čapla a do koupelny s ním. Za pár nocí stálo štěně u dveři a dožadovalo se koupelny a pak už ničeho. Spalo až do rána a byl klid. Ale zato jsem ho neodnaučila zdrhat. Jak dostane příležitost, vydá se na vlastní pěst. I když se zatím vždycky přicoural, šílím. Takže pro potěchu... každý máme od něčeho kousek :wink2:
JanaBa
žába/žabák
žába/žabák
 
Příspěvky: 193
Registrován: 21.05.2008 8:26:32 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod Petrs01 » 14.08.2019 19:12:23 0

Tohohle se bojím nejvíc a proto bych taky vědomě nešla (nikdy!!! ale nikdy neříkej nikdy, že?) do zvířete z narozeného v kleci/kotci/útulku. Protože to zvíře jako štěně nezná nic jiného než dělat pod sebe, považuje to za standard, nemá potřebu to držet/řešit. V každém případě jako další velký problém je to, že už to takhle má několik let.
Vzala bych ho na týdenní vandr - tam jaksi venku bude muset. Když se vyvenčí venku, jemně projevit souhlas (oslavné tance neprovádět - jak by ti bylo, kdybys byla za návštěvu WC oceněna jásáním a potleskem?). Divím se, že se nesnaží venku přeznačkovávat ostatní psy - nebo ano?
Je-li chycen PŘI ČINU, něco po něm klidně hoď (ne cihlu! hadr, korkový špunt,... ať se lekne) a vyvedla bych jej na zahradu. Po činu řešit nelze. Hormonální kastraci prosím ne, to je strašné svinstvo s občasnými šílenými následky. Hmm, asi by se mi v tomto případě hodil průjem - ten pes dlouho neudrží. Hlídat psa doma jako ostříž (klidně ho mít na vodítku), v okamžiku potřeby vylítnout ven a nevrátit se dokud z něj nevypadne potřebné. Při normální produkci zbývá jen ten vandr.
Chodí aspoň doma na nějaké místo? Nebo fakt kamkoliv? Pokud má oblíbené místo, dala bych tam nějaké hadry, kočkolit... NĚCO, do čeho by byl ochotný (tam pak samozřejmě netrestat). Až bude mít zafixováno, dá se to přesunout ven (venčit zezačátku každou chvíli). Není to úplně spolehlivé, ale snad by mu to srozumitelně vysvětlilo váš požadavek. Naopak znemožnit přístup na jiná oblíbená místa - typicky skryté kouty. A hlídat, hlídat, hlídat.
Často chtějí psi raději soukromí - máte dost dlouhé vodítko? Neobtěžuje jej ta labradorka? Není na vás fixovaný tak, že prostě nemá na potřeby čas, protože musí čumět na páníky? Využít počasí (v lednu to není ono) a když ne vandr, tak aspoň celodenní výlet - nemusí to být daleko, klidně se někde vyvalit do trávy a číst si, občas popojít, ať mu podráždíš střeva a ono to ven vypadne. Snad. Co nejčastěji, ať zjistí, že venku to lze (a beztrestně).
A ještě - je peskován - zvíře potřebuje řešit "online" a srozumitelně. Tedy nachytám-li psa s čumákem ve svém talíři, klidně přes ten čumák dostane. Má okamžitě jasno, co si o jeho činu myslím. Když po hodině zjistím, že se mi vyprázdnil talíř, měla jsem si ho líp hlídat. Naopak dělá-li to co chci, prostě s ním souhlasím (u nás pozitivně, klidně proneseno "dobře" nebo "šikovný"). Učí-li se nový cvik a podaří se mu, chválím velmi, odměním (dle nátury psa - pomazlit, dobrota, míček?). Důležité je nedělat dlouhé projevy a hlavně ne se zpožděním. TEĎ to děláš dobře. TEĎ s tím nesouhlasím. TEĎ jsi to skvěle trefil, VÝBORNĚ. TEĎ to bylo STRAŠNĚ ŠPATNĚ. Řešíš-li bobek/louži u které/ho už pes není, nikdy to nepochopí.
Uživatelský avatar
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 19.05.2008 11:15:50 0
Bydliště: Praha

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod EvaB. » 15.08.2019 9:36:21 0

začala bych z jiného konce - píšeš, že je neurotický a závislý ( není divu ani v jednom bodě ). co zkusit něco na zklidnění - Bachovy kapky apod. a potom pokračovat s nácvikem venčení... jestli je to menší psík, pak psí toaleta na doma vůbec není špatný nápad. když je venku bouřka a liják nebo máš horečku a ležíš, že se nezvedneš z postele, je to neocenitelná věc. co vím, pořizují je majitelé malých pejsků ( čivav, yorků apod.) celkem běžně a pohodlí mají obě strany - pes si může odskočit kdykoliv a páníček není v pressu, že musí letět domů a nesmí se zdržet. jinak tě naprosto chápu, když dennodenně nalézáš doma takové nadělení, ale když ho zmydlíš, nic to stejně neřeší a tobě se neuleví, protože si to zas budeš vyčítat ( protože on za to nemůže) :(
EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 1400
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod baba » 15.08.2019 14:24:59 0

Moje nejmilejší hadopasí dámy, já si myslím, že je to neurotickej zmetek, kterej jenom takhle vyžaduje pozornost. Nedovedu si, bohužel, představit, že bychom mu udělaly doma jakoukoli toaletu, to by nám naše kočičí sesterstvo udělalo pěknou čáru přes rozpočet. Jsou to kočky venkovní, které mají tu výsadu, že když je moc hnusně, tak jsou přes den doma v přízemí, kde mají k dispozici halu s pelechem, tam se shodnou na vlastních teritoriích. Domů chodí jíst a pak se rozejdou po svých, mají své vyteplené přístěnky včetně tělesa ústředního topení v zimě. Já bych se, na mou duši, chtěla mít jako naše zvířata. Děkuji za typ na Bachovy kapky, ale ty bych uvítala někdy i já. Vzhledem k profesi jsem farmakofob, tak soo raději zacvičím autogenní tréning, v úctě baba
baba
žába/žabák
žába/žabák
 
Příspěvky: 277
Registrován: 02.10.2013 18:34:06 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod ri » 15.08.2019 15:01:34 0

Ještě jednou se zeptám, jestli neplechu doma dělá pořád na stejné místo, nebo úplně, kde ho napadne. Pro druhý případ bych asi těžko hledala nějaký nápad.
Psi jsou od přírody čistotní, protože je pro ně nevýhodné upozorňovat na místo kde odpočívají, cizí predátory. Naopak smečky vymezují stejnou "technikou" teritoria. Pokud se zvíře nechce venčit venku, může to být tím, že se bojí, dát o sobě vědět. Dělají to někdy asi půlroční štěňata, když mají k dispozici zahradu.
Možná by se dal trochu oblafnout. Najít mu klidné venčící místo, bez velkého ruchu a jiných psů. Vodit ho tam pravidelně na procházku v době, kdy obvykle dělá potřebu a to místo předem připravit tak, že se na něj položí několik jeho vlastních bobků, a třeba i kousek hadru, kterým se uklízela loužička. Prostě zkusit v něm vyvolat pocit, že tohle místo už několikrát bylo v pořádku a bezpečné, takže ho může použít znovu. A opakovat. Samozřejmě, musí v okolí existovat místo, kde se z pár bobečků v trávě nikdo nezblázní. Uprostřed města se takové pokusy asi dělat nedají :hmm:
Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 1575
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod baba » 15.08.2019 15:16:09 0

Opravdu moc děkuji za účast, dělá to kdekoli a kdykoli. Má k dispozici velkou zahradu, kde pobývá často a rád, je pravidelně venčen se svou věrnou tutorkou. Venku se vykadí, vyčůrá a přijde domů a je schopen to okamžitě udělat. Přitom je to opravdu chytrý a milý, bezkonfliktní pes, který je schopen si hrát, poslouchá celkem naslovo, je přítulný, má mezi našimi přáteli své oblíbence i ty, které nemusí, není agresivní. Pokus o chemickou kastraci, který provedl opravdu zkušený a výborně hodnocený náš kamarád veterinář, trochu pomohl na krátkou dobu. Tak asi přijde o své mužství, co se dá dělat.
baba
žába/žabák
žába/žabák
 
Příspěvky: 277
Registrován: 02.10.2013 18:34:06 0

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod Petrs01 » 15.08.2019 17:11:50 0

baba píše:Tak asi přijde o své mužství, co se dá dělat.

To by teoreticky vyřešilo značkování, ne to, že se vykadí kdekoliv, prostě nečistotnost. Pokud se doma nevenčí, ale značkuje, je to úplně jiná situace než jsi napsala!
Uživatelský avatar
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 19.05.2008 11:15:50 0
Bydliště: Praha

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod sharka.68 » 16.08.2019 5:21:12 0

Souhlas s Petrou babo, mezi kálením a močením v bytě (nečistotnost) a značkováním je dost podstatný rozdíl...... od toho prvního kastrace nepomůže, od druhého - někdy bohužel také ne, pokud je to starší zvíře, jen to méně páchne....a jestli k Vám domů může "zvěřinec" , možná to značkuje proto,aby si vymezil prostor...
Obrázek
Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 8816
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod Xerxová » 16.08.2019 5:47:25 0

nečistotnost je u malých psů mnohem častější, než u velkých. Jedna teorie říká, že jsou "labilnější" a mají menší močový měchýř, druhá říká, že je to proto, že malý bobek vadí majitelům míň než velký...
Myslím, že obě teorie se prolínají. Takže biologicky k tomu mají trpajzlíci blíž, a zároveň malá loužička a malý bobek je "snesitelnější"...

Důslednost od prvního dne v novém prostředí je nutná (stejně piplací práce jako se štěnětem) - to už se nedožene. Navíc pokud je pes závislák - je nečistotnost od něho klidně i forma komunikace - zaujme paničku, věnuje se "jeho dílu". Jsou psi, kteří žárlí nejen na další zvířata či vnoučata... ale třeba i na čtení či telefonování...
A skutečně to může být i forma značkování - vymezování si svého prostoru. A tady musím napsat (i když obecně s kastracema nesouhlasím), že pes značkuje i trusem - však snaha umístit bobek na větev či na kámen - aby byl vidět a cítit širokodaleko… Takže může kastrace pomoci (i když rozhodně pomoci nemusí).

Pes se umí vyvenčit venku. Nepotřebuje "bezpečné místo" domova. Takže podle mě to chce hlídat, hlídat, hlídat... při prvním náznaku "zařvat", popadnout chlupáče a vynést ven. Někdy pomůže změna prostředí - pronajatá chatička (s dlažbou na zemi) a tam hlídat jak ostříž a naučit neznečišťovat. A pokud to bude fungovat... tak je jasné, že se to dá (i když těžce) vybudovat výchovných drilem i doma...

Držím palce - je to určitě hodně nepříjemné. Rychlé řešení nevidím - určitě jste lecos zkusili - nezbývá, než se pokusit důsledností vydržet a psa nečistotnost odnaučit. Bylo by fajn, kdyby vás na to bylo víc (třeba větší vnoučata na prázdninách), a rozdělili si služby - a ze psa nespustili oči
Uživatelský avatar
Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
 
Příspěvky: 2463
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: Všehochuť. Co by vás mohlo zajímat.

Příspěvekod JanaBa » 16.08.2019 10:56:09 0

Souhlas s Xerxovou, to samé jsem psala nahoře. Až na to zařvání. To vyvolá stres a provinilec vnímá jenom zařvání a zapomene příčinu. Doporučovala bych potrestat hlubokým hlasem - TO NE! Je to opak toho, když při chválení jdeme do fistule - tedy já :bzik: . To jsou super rady, Babo, co? :wink:
JanaBa
žába/žabák
žába/žabák
 
Příspěvky: 193
Registrován: 21.05.2008 8:26:32 0

PředchozíDalší

Zpět na Aktuální dění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron