PAŽITKA A KOPR

Fórum pro milovníky flóry. Diskutujte, předávejte si rady a zkušenosti s pěstováním i péčí.
Odpovědět
LENKA S.
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 411
Registrován: 16.10.2006 19:39:24 0
Bydliště: Bělá nad Radbuzou

PAŽITKA A KOPR

Příspěvek od LENKA S. »

Prosím o radu všechny, kdož mají zkušenosti. Mé kamarádce činí velké problémy pěstování kopru a pažitky ve volné půdě. Když semena vysije do země,sice vzejdou,avšak cca ve dvou cm výšky tačnou chřadnout a ž definitivně umřou docela. kamarádka hnojí jen organickým hnojivem-má zkompostovaný králičí ů kozí i ovčí hnůj a tím hnojí. Taky používá zředěné zkvašené slepičince a zředěný kopřivový a bylinný zákvas. I když se pokusila zasadit už vzrostlý, v obchodě koupený trs pažitky, i ten po několika dnech zkomírání uschnul a definitivně zahynul. Nevíte někdo, čím tohle může být? Díky za rady a názory. Mně se na tom záhonu před domem v kompostové zemi daří obě bylinky.Nechápu a sama poradit neumím. Díky.

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: PAŽITKA A KOPR

Příspěvek od Tečka »

LenkoS, s pažitkou problém nemám, ta mi v tom betonu jde, až se divím. Ale s koprem se mi stává, že ho musím rozhodit několikrát, než se chytí. Taky nevím, čím by to mohlo být. Přihnojím 1x za rok pár kuliček granulovaného hnoje, jinak nic. Já ho naštěstí moc nepotřebuju, jen do rychlokvašek. Ale jsou tu zdatné zahradnice, snad ti někdo poradí.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Raven60
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 431
Registrován: 04.12.2012 12:04:06 0
Bydliště: poblíž Pardubic

Re: PAŽITKA A KOPR

Příspěvek od Raven60 »

Pažitka potřebuje polostinné stanoviště, půdu bohatou na humus, která musí být propustná a udržovaná ve vlhku. Ideální je hlinitopísčitý substrát s vyšším obsahem vápníku - půda se zásaditou půdní reakcí.
Pokud pažitka žloutne, pak má buď nedostatek vláhy nebo špatnou půdní reakci, případně málo živin nebo dostatek živin v nesprávném poměru.
Babská rada - říká se, že když pažitka neroste a schne, má se k ní dát kámen.

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3198
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: PAŽITKA A KOPR

Příspěvek od IvaP »

Raven60 píše:Pažitka potřebuje polostinné stanoviště, půdu bohatou na humus, která musí být propustná a udržovaná ve vlhku. Ideální je hlinitopísčitý substrát s vyšším obsahem vápníku - půda se zásaditou půdní reakcí.
Pokud pažitka žloutne, pak má buď nedostatek vláhy nebo špatnou půdní reakci, případně málo živin nebo dostatek živin v nesprávném poměru.
Babská rada - říká se, že když pažitka neroste a schne, má se k ní dát kámen.
Tak u nás má pažitka jen tu první z podmínek, půdu máme těžkou, kyselou, nezalévá se a přesto roste.

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1641
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: PAŽITKA A KOPR

Příspěvek od ri »

Přemokřené, přehnojené , příliš mnoho péče

Odpovědět