1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Moderátoři: Lika, radanova

Marska
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 172
Registrován: 17.04.2010 10:28:40 0
Bydliště: u Českého Dubu

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od Marska »

Bedo, jesti tě to uklidní, já jsem taky cáklá a bojím se říct, že mám ohňostroje ráda ale opravdu jen slavnostní, na určitém místě, neorganizované bouchání tedy vůbec ne.
Doníčka jsme brávali s sebou a on to docela ,,měl rád" měl rád všechno barevné. Potom ve vyšším stáří už méně. Donďa si vybíral barevné hračky, vždycky dal přednost červené nebo oranžové. Tyto dva nynější plašany bouchání velmi znervózňuje, nebo spíš stresuje. Tak už na ohňostroje nekoukám.

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od Tora »

No já nemyslela profi ohňostroje, to je trochu jiná kapitola, jak píše Matylda - výš a méně hlučné. Ale takové ty ohňostroje, co se odpalují na ulicích z těch krabic... dělobuchy... a všechno to ostatní. To nemusím, ba se toho i trochu bojím.

Uživatelský avatar
Raven60
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 431
Registrován: 04.12.2012 12:04:06 0
Bydliště: poblíž Pardubic

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od Raven60 »

Tentokrát to bylo horší než loni. Lidi brečej, že nemaj peníze, a na druhou stranu jim není líto je vystřílet zbytečně do vzduchu.
Kanonáda z města zesílila v odpoledních hodinách. Tohle zatím Tobík neřešil, znělo to jako střelba (spíš dělostřelecká příprava) a hlavně u toho nebyly světelné efekty. Kolem půl šesté přituhlo. Začalo se střílet kolem nás. Zatáhla jsem žaluzie, přestěhovala jsem se se zvěří k počítači a pustila písničky od skupiny Queen, aby nebyl slyšet hluk venku. Všichni byli klidní, tak jsem si myslela, že to v pohodě přečkáme. Bohužel před půlnocí se strhla vřava. Ze všech stran rány, hvízdot, světla a padající hvězdy. Probleskovalo to i přes zatažené žaluzie. Viky měla pod křeslem pelíšek přikrytý dekou, ležela tam a dělala mrtvou. Niky, která doposud pospávala na škrabadle začala šíleně pobíhat po místnosti a chtěla někam utéct. A Ríša, který se nikdy dřív nebál, naříkal hrůzou. Jediný Jimmík klimbal na křesle, tomu tohle vůbec nevadí, je schopný se jít dívat ven na padající světýlka. Zato Tobík se celý naježil a hystericky se rozštěkal. Vzala jsem Ríšu, Niky a Tobíka a zavřela se s nima v koupelně, kde jsme strávili nekonečnou hodinu.
A dneska nanovo, některým to holt včera nestačilo. K večeru jsme přetrpěli v koupelně novoroční ohňostroj a od té doby to práská dál. Už mě to štve, nesnáším rachejtle... :grr:
Včera jsem měla strach, co Hošíček. Vřavu přečkal na spacím stromě a ráno se přiletěl, jako obvykle, najíst. Tak dnes to snad přečká stejně.

Marska
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 172
Registrován: 17.04.2010 10:28:40 0
Bydliště: u Českého Dubu

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od Marska »

My jsme daleko od přímé vřavy ale to burácení a blýskání se k nám po údolí neslo mohutně a potom se přidali sousedé a chalupáři, Dneska k nám nepřiletěla ani sýkorka, za celý den nevyzobaly připravené slunečnice.

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2636
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Humlegangen 7, 41676 Göteborg, Sverige

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od Velká kočka »

Tak jsem četla, myslím že v Lidovkách, že už i v Čechách je místo kde je ohňostroj zakázán. A sice je to Harrachov v Krkonoších. Jen tak dál! :super:

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od Karolína »

No, kéž by tohle napadlo i další obce Krkonošské, třeba tu naší.
Asi by to pár debilních sousedů, co za pyrotechniku každoročně vydávají desetitisíce, těžko snášelo, ale to by nám ostatním normálním bylo celkem šumák.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od sharka.68 »

Tora píše:No já nemyslela profi ohňostroje, to je trochu jiná kapitola, jak píše Matylda - výš a méně hlučné. Ale takové ty ohňostroje, co se odpalují na ulicích z těch krabic... dělobuchy... a všechno to ostatní. To nemusím, ba se toho i trochu bojím.
Ano, ty profi,v prostoru pro to vyhrazeném, kde jsou spíše světelné efekty,než kravál, to mi tolik nevadí.....jdou nahoru, jsou vypočítané a efektní..na kraválu a smradu nic efektního není..

jen mne mrzí,že neukážou v TV ty urvaný ruce, zmrzačený lidi (třeba by to mnohé poučilo) ..ten bordel po tom v ulicích a neřeknou,kolik ten úklid stál... aby bylo všem jasný,proč jim zdražej odvoz odpadu- aby zbylo na tyhle pitomý úklidy !!!

A Raven má pravdu,letos to tady bylo mnohem horší :bang_head: , však jsem si na Hošíčka taky vzpomněla...a ten ublbenej ohňostroj na Novej rok, nějak nechápu,k čemu to je...když si kanonádu udělali lidi vlastní v noci před tím... :nevim:

Noriska se počurává ještě dneska, pokud ji neodnesu na záchod a nestojím u ní,tak tam sama nejde... :sad2: a to jsem jí potřela šantou, aby jí bylo líp... s Šarikem jsme v koupelně trávili celej Silvestr a část novýho roku..a všechny bouřky...
nenávidím ty bouchací nesmysly, nenáááávidíííím :bang_head: :bang_head: :bang_head:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od sharka.68 »

Marska píše:My jsme daleko od přímé vřavy ale to burácení a blýskání se k nám po údolí neslo mohutně a potom se přidali sousedé a chalupáři, Dneska k nám nepřiletěla ani sýkorka, za celý den nevyzobaly připravené slunečnice.
a tak to zas miláčkové opeření přiletěli na gáblík, nejen malé sýkorky, ale i holubi..zjistila jsem, že v noci dokonce spí na lodžii na beraní staré kůži a přes den si tam choděj sedat... a dala jsem jim tam i jablko a nadrtila oříšky ... a vodu dostali..
Obrázek

Míša z Plzně

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od Míša z Plzně »

U nás také bouchaly petardy na Silvestra už od poledne. A v noci boží dopuštění.
Hepinka to snáší velice špatně, moc se bojí. Musela jsem jí zabalit do peřiny, aby měla pocit bezpečí.

Fousín naštěstí je velký klidas. Je mu to jedno. Přežil na ulici a je to znát.

Ale petardy nemám ráda, mělo by se to korigovat. My o půlnoci na balkóně zapálíme vždy jen prskavky. Je to hezké a nikoho to neobtěžuje.

Míša

krakonoš

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od krakonoš »

Felda i Čertík byli v pohodě. Čertík si dokonce vyskočil a okno a se zájmem sledoval, jak to hezky bliká a prská. Pak řekl Mňau a začal loudit papání. Když jsou pánečkové v klídku, proč by se měli zneklidňovat, ne? Jenže když je smečka a jeden člen se začne bát, je to velmi a rychle nakažlivé. Mám už třetího kocourka a žádný z nich se ohňostrojů a petard nikdy nebál. :D

krakonoš

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od krakonoš »

sharka.68 píše:
Tora píše:No já nemyslela profi ohňostroje, to je trochu jiná kapitola, jak píše Matylda - výš a méně hlučné. Ale takové ty ohňostroje, co se odpalují na ulicích z těch krabic... dělobuchy... a všechno to ostatní. To nemusím, ba se toho i trochu bojím.
Ano, ty profi,v prostoru pro to vyhrazeném, kde jsou spíše světelné efekty,než kravál, to mi tolik nevadí.....jdou nahoru, jsou vypočítané a efektní..na kraválu a smradu nic efektního není..

jen mne mrzí,že neukážou v TV ty urvaný ruce, zmrzačený lidi (třeba by to mnohé poučilo) ..ten bordel po tom v ulicích a neřeknou,kolik ten úklid stál... aby bylo všem jasný,proč jim zdražej odvoz odpadu- aby zbylo na tyhle pitomý úklidy !!!

A Raven má pravdu,letos to tady bylo mnohem horší :bang_head: , však jsem si na Hošíčka taky vzpomněla...a ten ublbenej ohňostroj na Novej rok, nějak nechápu,k čemu to je...když si kanonádu udělali lidi vlastní v noci před tím... :nevim:

Noriska se počurává ještě dneska, pokud ji neodnesu na záchod a nestojím u ní,tak tam sama nejde... :sad2: a to jsem jí potřela šantou, aby jí bylo líp... s Šarikem jsme v koupelně trávili celej Silvestr a část novýho roku..a všechny bouřky...
nenávidím ty bouchací nesmysly, nenáááávidíííím :bang_head: :bang_head: :bang_head:
Následky ukazují v TV každý rok, jenže je to stejné, jako v Jáchymovi: Říkám vám to pořád; neber úplatky, nebo se z toho zblázníš...---- Tady Chocholoušek, vy nás ale zásobujete, pane Karfík... :blob:

Uživatelský avatar
Fallen DragonKin
žába/žabák
žába/žabák
Příspěvky: 279
Registrován: 03.12.2008 17:28:48 0
Bydliště: London, UK
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od Fallen DragonKin »

já miluju velké organizované ohňostroje, posledních několik let chodíme na displej 6. listopadu k leeds castle, a předtím v londýně jsem bydlela u alexandra palace kde se pořádaly úžasné displeje 6. listopadu a a na silvestra.
vůbec nemám ráda náhodné bouchání co lidi provádí v zahradách a myslím, že by se to mělo zakázat.
"Everything works out okay in the end. if it hasn't worked out yet, then it's not the end"

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od sharka.68 »

jsi můj člověk....
Obrázek

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2306
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: 1.1.2015 - rámusící bouchavky - plejtvání penězi

Příspěvek od radanova »

Já bych zakázala i ten velkej organizovanej u nás na vsi. Sic ho zaštítí i pořádá tak 2xročně úřad, ale u sokolovny pár metrů od domu a chléva, zvířat a vůbec ode mne. Každej rok jsem při něm o trochu víc vzteklá a agresivní.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Odpovědět