19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od RenataE »

Po roce se do Prahy vrátil festival světla (a doufám, že příští rok bude zas). http://www.signalfestival.com/2014/V neděli máte poslední možnost se jít podívat, tak vám napíšu, co jsem viděla.
Z celkového počtu 21 atrakcí jsem jich zvládla 14, to je dost slušný výkon. Nohy mám ušoupané až ke kotníkům, ale stálo to za to.
Ty nejpůsobivější atrakce se jmenují "videomapping" - vlastně je to videoprojekce na velké budovy. Kostel sv. Ludmily na Míráku, palác Kinských na Staromáku, Michnův palác (zadní strana Tyršova domu), Městská knihovna na Mariánském náměstí. Letos je asi nejlepší sv. Ludmila, v těsném závěsu Městská knihovna. Palác Kinských je trochu operetní - moc barevný, bez pevné koncepce. Michnův palác je pro fajnšmekry, navíc je prezentovaný jako 3D - ale bez 3d brýlí si to užijete stejně jako s nimi. U všech videomappingů je potřeba dostatečný odstup od objektu, takže na náměstí Míru se posunujeme na spodní stranu náměstí směrem k Pavláku, na Mariánském náměstí obejdeme Magistrát zezadu a necpeme se před knihovnu.

Nestojí za návštěvu:
Galerie Hollar, Střelecký ostrov, Ovocný trh, Salmovský palác (instalace je vidět z celé Prahy)

Zcela nečekané nejlepší zážitky:
Petr Nikl, Taneční konzervatoř, Křižovnická 7 (nevím, jestli to představení opravdu provozuje každých patnáct minut, ale je to skvělé)
Andrej Boleslavský, Cihelná (interaktivní reklama na Mercedes)

19:00 - 24:00, zdarma, v časných večerních hodinách se připravte na tlačenici v metru i na místě, po 22:00 už je to lepší. Videoprojekce se opakují každých 15 minut.

Opravdu to stojí za to. i kdybyste se vypravili jenom na Mírák.

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od Karolína »

Opravdu to stojí za to???? Pro někoho, komu nevadí tisíce lidí na jednom místě a libuje si v tlačenici možná je to zážitek. :no:
Jezdit se v tom teda nedá! Nepřetržitý mumraj chodců mimo přechody, nikdo nic nerespektuje, je jim jedno, kudy chodí, lezou-skáčou do vozovky, pletou se, kde nemají co dělat, projet se nedá, někteří "fotiči" se klidně postaví doprostřed vozovky a zaměřují semafor nesemafor, takže auta stojí, troubí, řidiči jsou vystresovaní, Praha je narvaná venkovany, kteří dojedou autem a zmateně se motají všude, protože halt jízda ze stodoly ke králíkům nebo ke tchýni za humna je trochu jiná, nežli po plné Praze mezi tramvajemi a spoustou lidí, zaparkují si kde se jim to právě namane, přes přechody lze projet jen když už je řidič natolik vzteklý, že do těch magorů prostě vjede.......... :grr:
Náměstí u Městské knihovny je totálně neprůjezdné, ale jinudy se např. na Malé náměstí nebo do Maiselovy, k radnici apod. vjet nedá.....
Připadám si, jako když jezdím v prvomájovém průvodu na Letné.
Je to příšerná akce a to, co jsem viděla mě vůbec neoslovilo.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od Rpuť »

Tady je pár obrázků:
http://echo24.cz/a/wL3by/unikatni-svete ... QwWEda7.01" onclick="window.open(this.href);return false;


BEDO, až nahlédneš, ozvi se mi na Skype, prosím. :slunce:

Návštěvník

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od Návštěvník »

A jak jezdí pražáci mimo Prahu- dost často si myslí, že není nad jejich schopnosti- jezdí jako čuňata, parkují také kde se nedá a pod. No, venkovani jsou jen samí burani?

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od Rpuť »

Návštěvníku, bych se nečílila, vypadá to, že Karolína měla více než výživnou taxikářskou noc a tak se vůbec nelze divit, že prská jak křeček! Ono být celou noc za volantem , jednou nohou v kriminále, druhou ve špitále, nejni žádnej med! :slunce:

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od Rpuť »

zase 2x - sakra fík!

Uživatelský avatar
Anti
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 125
Registrován: 28.11.2010 9:08:02 0

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od Anti »

zrovna tu Ludmilu jsem kus zahlédla v pátek, a nějak mě to neoslovilo - je pravda, že jsem viděla už jen konec, ale zvukaře zatřelit, a světelné efekty mi přišly dost bez nápadu. Loňská Ludmila se mi zdála výrazně lepší.

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od Karolína »

Rputi je to přesně tak.
Omlouvám se všem, kteří to pochopili jako útok na nepražáky. Takto to míněno nebylo a dobře vím, že se někteří řidiči Pražáci chovají jak popisuješ.
Ale milý Návštěvníku, sedni do auta a jezdi v tom se zákazníky celou noc. Pak si napíšeme víc.

Uživatelský avatar
jakkel
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 504
Registrován: 25.01.2010 15:55:02 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko
Kontaktovat uživatele:

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od jakkel »

V sobotu jsem by večer v praze a měl jsem tam čas cca os 1 do 22 hodiny v centru. Prošel jsem celé staré město křížem a několik presentací viděl. Ta na knihovně byla opravdu pěkná. Lidí taky bylo mnoho, ale dalo se jít i uličkami, kde jsem pomalu na živáčka nenarazil :-) Taky nohy ubroušené :-) A Karolíno, když jsem si postavil stativ na silnici před knihovnou přímo před taxík, asi taxikář taky nebyl moc nadšený :-) ale stejně by nemohl dál jet, všude byli lidi. :-) :-) :-)

Nakonec z toho byly 3 jakž takž použitelné fotky:
http://jakkel.rajce.idnes.cz/Praha_nocni_18.10.2014" onclick="window.open(this.href);return false;


Uživatelský avatar
assol
žába/žabák
žába/žabák
Příspěvky: 276
Registrován: 24.11.2010 19:37:06 0
Bydliště: Plzeň

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od assol »

Krásné fotky - ta třetí je docela jako obraz od Jakuba Schikanedera! :yes:

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od RenataE »

Sobotní bloumání Prahou mi přineslo i jednu záhadu. Odpoledne jsem seděli na lavičce na Střeleckém ostrově, zírali přes vodu na staroměstskou stranu a najednou jsem si všimla, že zírám na tovární komín v místech, kde rozhodně žádná továrna není. Později jsme se vydali ten komín hledat. Našli jsme dům, v jehož zadním traktu ten komín musí být, ale nedalo se tam nijak projít.
V noci jsem potom pátrala na internetu a za pomoci map na Seznamu a zadání "komín Stříbrná ulice" jsem ten komín našla :) Je v areálu Anenského kláštera, původně patřl k veliké tiskárně, která tam byla od počátku 19. století. O současném využití se praví, že je to komín kotelny Národního divadla. To mi přijde poněkud pochybné, divadlo je dost daleko. Ale zároveň jsem zjistila, že se komín nachází na zadním dvorku jedné galerie, tak jsem jim napsala, jestli mi o komínu mohou něco prozradit.
Bylo to takové nečekané noční dobrodružství a jsem zvědavá, jestli se o záhadném komínu ještě něco dozvím :D

http://www.mapy.cz/?source=stre&id=1219 ... &id=121970

Najdete na fotce komín?

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od RenataE »

Jakkeli, kde je těch zhruba 150 000 lidí, které jsem v sobotu večer potkala? :haha: :haha: :haha:

radanova nepřihl

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od radanova nepřihl »

RenataE píše: Najdete na fotce komín?
Napravo od spojnice značek galerie fotografic a bankomat euronet, no prostě kousíček od něj vlevo je balónek. Dobrej postřeh, člověk kouká jen po věžích komín ho netrkne.

Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1016
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od Jana Bu. »

RenataE píše: O současném využití se praví, že je to komín kotelny Národního divadla. To mi přijde poněkud pochybné, divadlo je dost daleko.
No, v devadesátých letech jsem pracovala v kanceláři jedné malé firmičky, co sídlila v Anenském klášteře. V té době tam ND využívalo velké prostory, jestli si správně pamatuji, tak tam byl sklad kostýmů, rekvizit a velký sál, kde zkoušel balet, takže mně to tak moc pochybné nepřipadá. A to divadlo přece zase tak daleko není?

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 19.10. Signal festival - jak jsem ho viděla

Příspěvek od Beda »

mně teda zaujalo něco jiného - ta fotka co se ukáže napravo od mapy, co je to proboha za "růžové prasátko" uprostřed té okapové roury?????????? :ask: :ask: :ask: :ask: :ask:

P.S.
komín jsem nenašla ani podle návodu od radanovy :no: :nevim: :mrgreen:
Obrázek

Odpovědět