2.10.2014 Poslední pomazání

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od Rpuť »

Pan Fořt byl fořt, protože už pradědeček jeho pradědečka byl fořt a protože dodržovali tradici, vždycky měli zrzavého jezevčíka, zvaného Žanda, což mělo výhodu, protože bylo celkem jedno jestli to byl pes nebo fenka a nikdy se nikdo nesplet. Panu Fořtovi bylo asi pětašedesát a stávající Žandě dvanáct, oba už byli v důchodu, oba už šedivěli a taky řádně tloustli, protože spíš než po lese chodívali do hospody a jeden bez druhého nedal ani ránu.

Až jednou přišel pan Fořt do hospody sám a na starostlivé dotazy, co je se Žandou, odpovídal jen mávnutím ruky. „Vod rána nejí“, svěřil se Pepovi, „celej den byla neklidná a vod vodpoledne leží na pelíšku, ani se nehne. A dyž sem jí řikal, že du do hospody, tak se na mně jen koukla a zůstala ležet. Dyť já jí asi budu muset zastřelit“ vyhrkly mu slzy.

Pepa byl pragmatik: „No jo, to jo“, kýval hlavou. „Ale střízlivej to nedokážeš, to chce poslední pomazání“, kývnul na hostinského. Jeho soucit šel tak daleko, že mu do piva zazdil vlastního prcka. „Dyť je to ten nejlepší pes na světě“, trápil se pan Fořt a pilně se při tom pomazával, nikoli naposledy: „Já bez ní nemůžu žít! Co já si počnu?! Já se bojím jít domu!“
Hostinský však neměl nemněl smyslu pro křesťanské milosrdenství a o půlnoci je vyhodil.

Co noha nohu mine, šoural se pan Fořt domů u vědomí nezvratné tragedie. Při pohledu na Žandu v pelíšku se podlomila kolena. „Ty moje holka zlatá“, hladil v slzách hedvábné tělíčko.
„Kník, kník“ ozvalo se najednou a pan Fořt, nevěře vlastnímu, slzavě rozmazanému pohledu, zahlédl úplně mrňavou, zrzavou Žanynku, jak se tulí k mámě.

Ten šok si žádal medicínu a paní Fořtová nachytala ho u almárky jak jí upíjí rum do perníku. "Fakt dneska poslední...." přísahal! A paní Fořtová mu to výjimečně, ale úplně výjimečně, dovolila.

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od Inka »

Teda Rputi, dvanáct let je na maminku už trochu dost. Jestlipak to v pohodě přestála?
no a tím jsem měla začít - to je to správné ranní pohlazení. Mnohokráte děkuji, je toho potřeba, neb včera večer se Mařka vyválela v kukuřičném poli ve shnilé rybě a opravdu večer vykoupat nešla. Pomalu vyčichává, už se k ní dá přiblížit
Obrázek

AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 776
Registrován: 02.01.2014 20:29:54 0
Bydliště: Brno

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od AlenaŠ »

Rputi krásné naladění do nového dne.

karakal
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 827
Registrován: 07.01.2009 20:18:37 0
Bydliště: Praha

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od karakal »

Sice jsem nikdy nebyla s fenou před porodem, ale pointu jsem uhádla, než pan fořt popsal, jak Žanda vypadá :). Vzdělávací funkce Zvířetníju se projevila ;). A taky Rpuť sem moc vyložené horory nedává, takže to MUSELO mít nějaký dobrý konec a tenhle se nabízel. Moc hezká historka. Holt starý pan fořt už asi moc Žandu nehlídal. Přeji všem hezký den.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od Rpuť »

Inko, praveno, že měla jen to jedno štěňátko a problém nastal jen se jménem, takže po asi sto letech byl v chalupě najednou psejk, co nebyl Žanynka. :)

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od sharka.68 »

myslím, že tohle album se sem docela hodí...v zoo Praha je krásnej koutek... nevíte někdo,co je to za slepice?

http://ryba42.rajce.idnes.cz/Na_tom_nas ... 28.9.2014/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od Beda »

sharko, tyhle slépky s "chlupatejma" nohama jsem kdysi někde sem dávala a ri tehdy pravila, že jsou to čínský cosi... :bzik:


Rputinko, díky za vyprávění do nového dne, tady svítí :slunce: :slunce: :slunce:
(koukni se do včerejšího povídání, spešl pro tebe tam něco je :heart: )
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od Beda »

a ještě při čtvrtku odkazuji na dnešní 105-ku :yes: :super:

http://www.vave.biz/index.php/105-x148/355-dobry-den" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od EvaB. »

slepice nepoznám, ale to prasátko je prase přeštické, svého času jsme ho s kamarády sponzorovali :-) a pořádali jsme do ZOO výlety za naším protégé :-D

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od sharka.68 »

no mě zaujalo,že slepice je skoro velká jako vovec.....když jsou spolu na fotce :-D
Obrázek

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od ri »

http://www.sbazar.cz/pedrohora/detail/6 ... -kohouti-a" onclick="window.open(this.href);return false;
(nejrychlejší fotka :/ )


brahmanky
:)

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od LFSH »

Sharko, plemeno nevím, ale na vejce moc nevypadají. Zkus je pozvat do kuchyně.
LA

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od ri »

sharko nee,
to je vovec velikosti slepice :D
Quessantská :)

http://ouessant.webnode.cz/album/fotoga ... rny-11-jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od ri »

Beda píše:sharko, tyhle slépky s "chlupatejma" nohama jsem kdysi někde sem dávala a ri tehdy pravila ... :bzik:
...ale tamto byly hedvábničky... :haha:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.10.2014 Poslední pomazání

Příspěvek od Beda »

no a - todle nejni... hedvábnička..?? :ask: :hmm:

jo aha... tak nééééééééééé :mrgreen: :mrgreen:

hele aproč jsem si myslela že to bylo něco čínskýho??? v názvu..?


P.S.
jo a co je na tom k smíchu?? že to byly hedvábničky...?? :wink2: :chi:
Obrázek

Odpovědět