29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Moderátoři: Lika, radanova

baba
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 329
Registrován: 02.10.2013 18:34:06 0

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od baba »

aida píše:Všímáme, i ve výše uvedeném, ještě tam chyby jsou. ;-)
P.S. Taky jsu tzv. grammar nazi, ale většinou si to nechávám pro sebe, protože to nemá cenu, každý se urazí. Navíc sama taky všelijakých chyb (nejčastěji překlepů z nepozornosti) dělám mraky.
Toto téma by si zasluhovalo dlouhou diskuzi. Obávám se, že by sice byla plodná, ale co do výsledků zcela bezvýznamná. Úzce to souvisí se současnou "jakoby společností" se všemi jejími klady a zápory. Tak se asi musíme spokojit s pouhým suchým konstatováním faktů.

baba
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 329
Registrován: 02.10.2013 18:34:06 0

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od baba »

Rpuť píše:Babo, to nic, to si jen někdo myslí, že admin visí na hřebíčku.... :chi:
Rputi, to snad ani ne, ale mají pravdu, za tohle by nám paní profesorky češtiny utrhly hlavu.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od Beda »

ráno mě svrběla ruka :wink2: , ale tady (myslím Zvířetník) se to přehlíží, tak jsem nic neudělala... na jednom jiném fóru jsme měli holku, které se (v dobrém!! s humorem!!!!) říkalo s prominutím "vysírka" :bzik: , neb vždy vytáhla každou jazykovou chybu... tak tam jsem si pro tu srandu taky občas zahrála na vysírku :mrgreen: :oops: :jazyk:

ovšem tam není žádná možnost opravy... asi vrcholem, který už nikdy nebude překonán, je tato fotka :arrow: :arrow: :arrow: http://kocky-online.cz/rate/?action=show&id=12991" onclick="window.open(this.href);return false; :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 29. 10. 2014 Motlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od Beda »

Karolína píše:Má špatné barvy, měla by být bílá s mašličkou na hlavičce a šedým ocáskem!!!!!
kdepak!!! to je přece o mně :krik: :krik: :krik: ... jen se lépe podívej - "Prožívám ukrutná muka při vzpomínce na nanuka" :mrgreen: :mrgreen:

dnes mi moje neuroložka řekla i jen tak oblečené, že jsem přibrala :bang_head: :bang_head: :wc2: :wc2: :grr: :grr:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od Rpuť »

baba píše:Rputi, to snad ani ne, ale mají pravdu, za tohle by nám paní profesorky češtiny utrhly hlavu.
To nepochybně, ale admin nesedí u kompu, aby okamžitě na požádání opravil! :)

baba
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 329
Registrován: 02.10.2013 18:34:06 0

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od baba »

"Atributem dospělého člověka je rozumné uvažování, komentoval Hrad Sedláčkovu mikinu" a teď mudrujme nad češtinou. A my se budeme hádat o modlitbu. Saturnin je moje Bible!!!

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od Karolína »

Chodila jsem do divadla a na koncerty s rodiči pravidelně. Vždy to byl svátek a vždy jsme byli oblečení do večerního. I já, jako malá holčička, jsem mívala "velkou večerní" a jinak to prostě nešlo. Tatínek by to ani jinak neuměl. Jako umělecký šéf PSPU - Pěvecký sbor pražských učitelů, kde zpíval také II. bas, byl prostě vždy elegantní a maminka také. Nikdy by nešli do divadla v "civilu". Byla to prostě kulturní záležitost. No, to se psal rok tak 1970 a výše.
Pak jsem už chodila sama, následně s ex-manželem, ale vždy ve večerním. Moc se mu to občas nelíbilo, ale podřídil se a užívali jsme si kulturní zážitek spojený i s tím, že jsme v prostředí kde se spojuje krásná hudba opery, koncert nebo představení s odpovídajícím oblečením.
Pak jsem dlouho neměla příležitost jít do divadla nebo do opery až mi přijela kamarádka z Francie a já jsem koupila lístky do Národního divadla. Ona si sebou dovezla večerní šaty a já vyškrabošila "velkou večerní" a šly jsme si to užít.
Z 90% vedle nás seděli "baťůžkáři" v keckách a džínách, v lepším případě měli oblečení tak "na ven". Prostě jen tak přišli z ulice a halt se nějak nestačili převléct. Lístky si koupili přes intenret a cestou z Hradu či jiné lokality prostě dorazili do divadla. A byli vpuštěni, spokojeně si to užívali a kašlali na to, že jsou v "kulturním stánku" a tomu by oblečení mělo odpovídat.
Když jsem se tak prodírala na své sedadlo v té večerní toaletě přes ty kecky a odložené baťůžky bylo mi z toho smutno a připadala jsem si tam jako ve zlém snu. A byla jsem pěkně naštvaná. Zážitek z té opery se vytratil.
Vzpomínám si na jeden večer, kdy jsem byla pozvána do HOTELOVÉHO BARU a nepustili mě v kalhotách, byť byly hedvábné a doplněné elegantní halenkou. Trvali na tom, že musím mít večerní oblečení. V BARU????? Donutili mě jít se převléct a já jsem se zatvrdila a už nikam už pak nešla. Zajímavé bylo, že tehdejší kolegové byli vpuštěni bez kravaty a jen tak, jak přišli a odložili kufříčky v pokoji a cákli na sebe trochu deodorantu.

Nedivím se, že na přebírání cen se dostaví někdo v mikině a džínách. Proč ne! Když se běžně nerespektuje slušné večerní oblečení do divadla nebo na koncert, tak halt si někdo přebírá cenu v mikině.

Uživatelský avatar
FALLOWA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 509
Registrován: 11.10.2006 21:11:21 0
Bydliště: Praha 10

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od FALLOWA »

Karolino, mám podobný zážitek - tenkrát tam byly snad dva autobusy zaměstnanců JZD, kostkované košile, manšestráky ap.
Tedy já, kdybych jela na zájezd a měla mimo hradů a zámků v programu divadlo, vzala bych si aspoň ssebou nějaké slušné oblečení.
FALLOWA

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od sharka.68 »

Moje maminka říkávala, že malá večerní do divadla, je úcta ke kultuře, projev slušného chování a vychování a také pocta hercům, autorovi...většina na to nějak pozapomněla, hlavně s vědomím, že najednou kultura není jen po ty bohaté...jenže tehdá netušili,že to souvisí s bohatstvím ducha...jasně, ž ena bidýlku nebo někam do zadu se vešli chudí studenti,utrhující si od huby, jen aby mohli na ten KUS jít...aby o něm mohli zasvědceně+ hovořit a blýskat se svým rozhledem a vědomostmi... od chvíle, kdy strana zavelela,že divadlo a umění, prostě kultura je všech a por všechny, šla spousta věcí do háje...bohužel nejen v tvorbě, ale i v chování,oblékání se do těchto kulturních stánků.... a mě to mrzí...

Vždy bylo poznat, kdo přijel do divadla do Prahy, u nás se baby předháněly, co která bude mít na sobě, jednak aby omráčily své známé a druhak - jely do Prahy do divadla!!!! Copak , že v poklusu daly Václavák a pár obchodních domů, koupily ve Francouzské prodejně dijonskou hořčici a citronovej ocet do salátu a při troše štěstí sehnaly záclony nebo látku na šaty pro dceru do tanečních nebo boty pro vnouče... v divadle byly za dámy..však kde jinde by si to krom toho divadla a dvou plesů v jejich městě užily?
Obrázek

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od Matylda »

Byla jsem v divadle v sobotu, dítko mě vyhnalo na balet Bajadéra (pěkná muzika, docela dobré kostýmy, technicky slušné, bavily jsme se). Ovšem pokud jde o oblečení... tak baťůžky teda nebyly, ale lidi v džínách ano, dámské nejběžnější oblečení jsou černé kalhoty a oflitrovaná halena od ťamanů, takže naše koktejlky ke kolenům (já vínové, Kačka fialové) patřily k tomu luxusnějšímu, co se dalo vidět. A mládež si myslí, že minisukně pod zadek je taky sukně, když je to černé, tak je to společenské (džíny, rolák) a boty na podpatku jsou automaticky vhodné do divadla (obzvlášť mě fascinovala slečna v svítivě modrých kopytech na vysokánských jehlách a s bodci na patách). Osobně si myslím, že jsme národ chudý na vkus a ignorance jakýchkoli pravidel slušného chování, kam patří i náležité oblékání, nám dělá pěknou vizitku. A nelze to omluvit nedostatkem financí, když na to měli lidi všech vrstev mnoho generací před námi.
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od sharka.68 »

by asi koukali,kdyby je do divadla v takovejch "hadrech" nepustili a řekli jim, že vstup jen ve společenském večerním ošacení
Naposledy upravil(a) sharka.68 dne 30.10.2014 9:30:27 0, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od Beda »

Matylda píše:ámské nejběžnější oblečení jsou černé kalhoty a oflitrovaná halena od ťamanů
:hmm: a kdyby nebyla oflitrovaná, i tak je to špatně??? :ask: ... já taky nic "slušnějšího" než černé kalhoty a bílou košilo-halenku nemám :no: :nevim:
Obrázek

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od ri »

Beda píše:... já taky nic "slušnějšího" ...
Nemám ani ty černé kalhoty :brecim a neumím si koupit :brecim neumím.
V obchodě mi to SKORO sedí a doma mě v tom všecko kouše ...
:brecim
Navždycky budu vyhnanec :brecim

Uživatelský avatar
Anti
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 125
Registrován: 28.11.2010 9:08:02 0

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od Anti »

všechno Tě kouše? Představuju si, jak se sbíhá a na tebe skáče Tvá domácí havěť a rozzuřeně se zakusuje a tahá za ten divný oděv :D

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 29. 10. 2014 Modlitba (přišlo e-mailem :) )

Příspěvek od Beda »

auuuuuuuuuuu :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

tak, kouše tě to asi, že je to umělý, ne? :nevim: :ask:
Obrázek

Odpovědět