13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
RenataE
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1366
Registrován: 16.10.2006 22:08:32 0

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od RenataE »

Matylda píše: Bohužel zájmena nezvládají chlapi jakéhokoli věku a nechápu, jak je to možný.
Že by to bylo proto, že muži jsou z Marsu? :haha:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od sharka.68 »

Beda píše:jsem teda věděla, že sharka o tom ví své :oops: , ale - že mě takhle veřejně "znectí"... :bzik: :oddech: :wc2: :bang_head:
kdybych tě mínila znectít, popíšu jim naše dějepisné rozpravy :haha: :haha:
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od sharka.68 »

Nedávno jsem na jedné návštěvě zahlédla kus Nejisté sezony, kterou si pouštělo dítě školou povinné, v situacích,kdy my řvali smíchy, dítko (7.třída), na nás nechápavě hledělo...a když byl čten památný dopis: Až jednou půjdu po mostě Karla, kolem divadla Národa, na Stěnu čerta, poznám, že jste zvítězili, ale upozorňuji Vás, že to bude vítězství Pyrrhy - dříve Pyrrhovo vítězství.
Takl se dítko zeptalo, co nám na tom vadí,že je to přece zestručněné a kratší. Dostalo od otce svého pohlavek a dočkalo se oslovení-ty blbče!
Já jsem se ho zeptala, proč na to kouká. Ále,hodilo ksicht, mám z toho udělat referát do češtiny.
Pak už jsem se jen řehtala a jeho otec si šel nalejt panáka.
Obrázek

karakal
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 827
Registrován: 07.01.2009 20:18:37 0
Bydliště: Praha

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od karakal »

Tak jsme asi vybrali, manželovi se nejvíc líbí tahle: http://www.fzs-chlupa.cz/o-skole/charak ... ody-vyuky/" onclick="window.open(this.href);return false; v blízkosti je i volný byt, příští středu se na něj jdeme podívat. Jsme zvědaví, jak to dopadne. Je to sice sídliště na kraji města, ale vypadá to, že tam bude krásně, koukněte se schválně na mapu. Ta škola je blíž ke stanici Nové Butovice, ale byt je jen přes ulici od rybníka! Školka pod okny ... Prostě jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

Uživatelský avatar
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1249
Registrován: 14.03.2010 20:37:02 0
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od Jitča »

Karakal, vypadá to opravdu moc pěkně, tak držím palce, ať se vám vše vydaří!!! :heart:

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od Tora »

Karakal, kousek odtud bydlí můj syn, jezdím tam k nim. Ten park je fakt moc hezký. A já moc děkuji za informace o té škole, moje vnučka bude asi na tom podobně (v lednu jí budou tři roky a ona už umí číst všechna velká písmena...) a tak mě ta informace moc zaujala. Díky.

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od Tora »

Jo a ještě - syn s rodinou jsou tam moc spokojení. Je tam veškerá vybavenost, metro na dosah, metro je tam všude bezbariérové, takže snacha s kočárky nemá problémy, a ten park po ruce a Prokopské údolí za rohem je taky bezva. Mají tam sice jen malý byt, časem budou shánět větší, ale chtějí zůstat v té lokalitě.

karakal
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 827
Registrován: 07.01.2009 20:18:37 0
Bydliště: Praha

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od karakal »

Jsme ráda, že se jim tam líbí, protože například netušíme, jaké je tam složení obyvatelstva (a nemyslím tim národnostní, prostě jak se chovají lidi v okolí) a to jinak než od místních nezjistíme. Jinak zajímavá škola pro prvních 5 let je celkem blízko i tady http://www.zsmohylova.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;, ale zachytila jsem od nějakých žáků postesk, že je až moc jednoduchá :). Myslím si, že to záleží dost na každém jedinci, co si ze školy odnese. Nám se strašně líbí ten park, doufáme, že tam děti budou moct jezdit na kole. Že by se dalo koupat v tom rybníku, to už bychom asi chtěli moc :lol: Ale můžu ještě využít Tvé znalosti okolí? Ten bazén u gymnázia je přístupný veřejnosti? A pokud ano, vyzkoušel ho někdo od vás? Jaká je tam voda?
My se pokoušíme přistěhovat přímo do spádové oblasti, ale asi to není nutné, protože ta škola mi přijde hodně veliká a spádová oblast celkem malá. Ve spádové oblasti je jeden byt moc pěkný a jeden ucházející, ale okolo je jich pak mnohem víc. A jsou tam i velké byty, nad 80 metrů, na některých sídlištích moc větších bytů není. No teď už musíme jen doufat a hlavně dobře propočítat finance. A mít oči otevřené, aby nás nějak nevypekli (například byt má nájemníka, ale končí mu smlouva, což ale neznamená, že jde snadno vyhodit, takže budu trvat na tom, že zaplatíme, až tam nájemník nebude). Ale to už jsme od původního tématu daleko :wink:
Mně nejvíc vadí, že je strašně těžké se zorientovat v tom, jak se učí na které škole. Jsou všelijaké weby, které školy hodnotí a řadí podle nějakých kritérií, ale nikdy tam ty školy nejsou všechny a nikdy ta kritéria neobsahují vše, co nás zajímá. Tahle škola mi vypadla z nějaké debaty o uplně jiné škole. Někdo ji někomu doporučil, tak jsem si jí prohlídla a bylo to ono. Podobnou činností jsem se před tím zabývala už týdny a přitom jsem o jméno téhle školy ani nezavadila. A najednou, v hloubi debaty se skrývalo to , co jsme hledali. Kdybych se v práci neflákala, tak jsme ji nikdy nenašli! (Už to flákání skončilo, ještě že už jsme si vybrali :chi: ) A třeba je někde nějaká ještě lepší, jenže o ní prostě nevíme.

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od Tora »

Karakal, napíšu víc večer, v práci nestíhám. A dám kontakt - po domluvě - na snachu. Ta bude na tvoje otázky kompetentnější než já, co tam jezdím občas
, a třeba si padnete do oka a budeš tam mít spřízněnou duši.

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od IvaP »

Karakal, je to zvláštní - ale my jsme pro syna vybírali školu, o které jsme věděli, že z děcek "dřou" kůži. Uměl už ve dvou a půl letech písmenka, plynně četl v pěti. Přes ulici jsme měli školu, pět minut od baráku další (obecná) a přesto všechno jsem ho vodila do školy přes půl Přerova, protože jsem věděla, že v té škole nedostane nic zadarmo... Od třetí třídy chodil do jazykové třídy a pak na osmiletý gympl.

karakal
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 827
Registrován: 07.01.2009 20:18:37 0
Bydliště: Praha

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od karakal »

Takových je v Praze plno, ale mi ji nechceme. Manžel preferuje to, že se dítě naučí mít učení rád a ne se ho bát. Zatím to tak máme. Učí se co chce a my mu to umožňujeme. Obvykle, když jsme se pokusil nějakým směrem zatlačit (protože jsme měli pocit, že by ho to mohlo zajímat, že včera o tom začal, tak dneska posuneme věc dál), tak se zapře a zabejčí. Přitom pak stejnou věc nakonec horlivě rozvíjí o měsíc později, ale po JEHO rozhodnutí se jí věnovat. Je pravda, že takhle to ve škole nepůjde nikde (možná by to prošlo v Montessori), ale kdyby měl aspoň trochu možnost nějak manévrovat v tom, jak bude postupovat. A pořád tu jsou učitelé, kteří nechápou, že když se ostatní učí louskat písmenka, tak ti, co je umí, by si mohi číst něco jiného potichu sami a pak třeba krátce poreferovat, o čem to bylo. Nechaj je čučet na stejnou stránku jako zbytek třídy, a pak se diví, že vyrušujou. Vím, že už to není tak běžné, jako dřív, ale pořád to tu je.

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od IvaP »

Honza chodil na gympl i s dětmi, které absolvovaly obecnou školu - rodiče si chválili přístup, děti byly spokojené...Ale na tom gymplu byly nahrané - neuměly nic řešit samostatně, protože na základce se vše dělalo společně, neuměly se učit, neměly žádnou disciplínu. Na základce byly za hvězdy, na gymplu byly na chvostě, dlouho jim trvalo, než se přizpůsobily jinému tempu a náročnějším požadavkům kantorů.

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od Tora »

Karakal, pokud budeš mít zájem o ten kontakt, napiš. Mám souhlas k předání mailu - dala bych ho do sz.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.10.2014 - Ema má maso, máma má namále...

Příspěvek od Beda »

tak karakal taky držím palce, aby dobře vyšla škola i bydlení :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:

potvrzuji, že pokud je to u metra, VŠE je v Praze dostupné :yes: :yes: :super:
Obrázek

Odpovědět