27.9.2014 Cesta do lesa

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Raven60
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 431
Registrován: 04.12.2012 12:04:06 0
Bydliště: poblíž Pardubic

27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Raven60 »

Sobotní téma jsou cesty. Tohle byl jen minivýlet, ale pro Niky to bylo úžasné dobrodružství.

I když jsou Niky a Viky sestřičky, je každá úplně jiná. Nejen zbarvením a velikostí, ale i povahou. Niky je černá, štíhlá, odvážná průzkumnice, pořád by někde šmejdila a proto nemá čas se ani najíst. Želvinka Viky je kočka blahobytná, má ráda plnou mističku a nějaké dobrodružné výpravy ji vůbec nelákají. Nejlíp je prý doma.

Niky miluje šmejdění po zahradě. Poslední dobou často kouká za plot, kam to ty jiné kočky, Zrzečkové, vlastně chodí. Bylo vidět, že by se tam také ráda podívala. Nandala jsem tedy jí kšírky a mohla vyrazit do divočiny. Otevřela jsem branku a Niky vyběhla ze zahrady. Očichala v trávě čerstvé myší díry a pak se vydala po pěšince k lávce přes vodu. Za ní už začíná prales. Chvíli pozorně naslouchala novým zvukům a trochu ji vylekaly padající žaludy. Potom se vydala zkoumat les, šplhala na spadlé kmeny a šlapala pořád dál.

Dohonil nás Ríša a doprovázel Niky. Když došla k poli, bylo vidět, že by se Ríša už raději vrátil. Tak jsem Niky nasměrovala zpět. Kdyby to záleželo jen na ní, šla by kdoví kam. Moc se jí v lese líbilo a dokonce jí i vyhládlo, protože se doma hned pustila do kapsičky.

Napadlo mě, že udělám radost i Viky a odnesla ji za struhu k lesu. Postavila jsem ji na zem. Viky se překvapeně rozhlédla, celá se naježila a okamžitě chtěla zpátky. U vody nevěděla jak dál. Ukázala jsem jí lávku, Viky na ní vyskočila a vlekla mě rychlým tempem domů. Tam sebou praštila na koberec a začala si pucovat mokré tlapky. Prý ať si tam chodí Nikyna, když jí to baví, ale ona bude maximálně na zahradě.

http://raven60.rajce.idnes.cz/Niky_v_lese/#" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Rpuť »

Jj - takovej výlet do lesa, to je ono! Ale některé kočičky domácí, jsou holt domácí v pravém smylu toho slova. :)

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od radanova »

Viky je jednoduše chytrá kočka, les je plnej nástrah a ani jídlo tam do misek nikdo nedává. Třeba na to Niky taky přijde a nebude jí lákat divočina. Krásný kočky. Přeju jim dlouhej pohodovej život na válendě i na stezce odvahy.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Beda »

Raven, já už jsem rajče vyzobávala a komentovala včera, ale s gustem jsem si prohlídla fotky znovu :heart: :heart: :heart:

obě kočenky jsou krásné, moje krevní skupina je více Viky - no, zdá se že i založením :mrgreen: :mrgreen:

nebude teď Niky chtít pravidelné procházky??? :love: :chi: :wink2:

vlastně mám doma asi něco podobného, jen bydlíme v paneláku - Zuzanka se sápe na chodbu a už byla i v přízemí a čuměla ven skrz dveře :uff: :bzik: :oddech:


a Nynyška s rozumností svého věku a figury se na nějaké šmejdění může ajncvaj, hlavně když je papůůůůůůůů a hajíííííííííííííí :in_love: :mrgreen: :super:


Obrázek

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Matylda »

Kdyby měla Niky pod krkem bílou hvězdu, byla by to druhá Polárka. Ale ta s námi nechodila ven na procházky, to dělá jen zdánlivě blahobytně vypadající Maceška. Včera přišla nabídnout psům chyceného ptáka- ach jak je pozorná :) a když psům bylo zakázáno ptáka trápit a byli vyhnáni do domu, odnesla si ho do rohu terasu a kromě pár per z křídel ho komplet sežrala. Maceška vyznává poněkud bezdopadové hospodářství.
Obrázek

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Tora »

Jejda, krásné kočičky a cestovatelky. Snad je to ani moc neučte, jestli se o ně nechcete jednou bát...
My máme totiž taky cestovatele, bohužel :-( Včera večer se nevrátil Čeněk, opět na něj s trnutím u srdce čekáme, kdy se objeví. Mám o něj strach, naposled to udělal před dvěma roky, to v létě zmizel na deset dlouhých dní :-( , jenže to byl o dva roky mladší, letos už mu bylo čtrnáct, nevím, co to do něj vjelo.
Podržte nám prosím palce, vím že to tu často funguje, ať se ten náš troubelín vrátí.... děkuji.

Uživatelský avatar
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2299
Registrován: 05.11.2007 8:39:30 0
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Tečka »

Toro,
držím fest, já jsem se z toho trnutí akorát oklepala. :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:
Už mockrát jsem se přesvědčila, že to funguje. :thumb_up:
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...

Uživatelský avatar
Raven60
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 431
Registrován: 04.12.2012 12:04:06 0
Bydliště: poblíž Pardubic

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Raven60 »

Toro, držím palce, ať se Čeněk dlouho netoulá a brzo se vrátí domů, je to krásný kocour :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:
Beda píše: Zuzanka se sápe na chodbu a už byla i v přízemí a čuměla ven skrz dveře :uff: :bzik: :oddech:
doufám, že pouze přes sklo a nebylo otevřeno :uff:
Podle fotek se Nynýška chová podobně jako Viky :in_love: , taky testuje koláč, jestli ho můžeš sníst.

Matyldo, Maceška jako dobrá hospodyňka ničím nešeredí :mrgreen: Ríša je také zdatný lovec, sem tam malou myšku slupne, ale velké potkany nekonzumuje, ty mi rovná těsně za dveře. Prima je pak potmě na takový dárek šlápnout bosou nohou :bzik:

Uživatelský avatar
Raven60
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 431
Registrován: 04.12.2012 12:04:06 0
Bydliště: poblíž Pardubic

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Raven60 »

Beda píše:nebude teď Niky chtít pravidelné procházky???
Jo, to by se jí velmi zamlouvalo. K brance zamířila dneska okamžitě a divila se, že neotvírám. Musela se spokojit pouze se zahradou a protože ji dělal společnost Ríša, tak to překousla.

AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 776
Registrován: 02.01.2014 20:29:54 0
Bydliště: Brno

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od AlenaŠ »

Taky držím palce ať se kocourek v pořádku vrátí. :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Beda »

Čeněk :heart: krásný se určitě vrátí :yes: - ať to netrvá dlouho a posluha nemá nervy :super: :super: :super:
Obrázek

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2639
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Västgötagatan 7, 41139 Göteborg, Sverige

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Velká kočka »

Držím palce aby si Čeněk pospíšil domů. :thumb_up: :thumb_up:

Tvoje pocity moc dobře znám a už jsem je nechtěla zažít. Ale Tindra mi to kazí a odmítá být kočkou jenom domácí a jak může zdrhá ven. Zřejmě vyprávěla o svých toulkách sestře Daisy a ta se už také pokoušela. Ale to je kočenka velmi poslušná (a nebo se tak bojí mého zvýšeného hlasu) a tak se z venkovních schodů honem pakovala zpátky do domu. :usmev:

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Tora »

Díky moc, zatím hledáme a čekáme. A doufáme.

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Karolína »

Čendoooo, domůůůůů! :prosim:
To mi nedělej. Sledovala jsem jeho útěk tehdy na MK a bála jsem se o něj, naštěstí se vrátil, tak snad i tentokrát nabere ten správný směr.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 27.9.2014 Cesta do lesa

Příspěvek od Rpuť »

Tak dneska by to do lesa nebylo - už dlouho nepršelo! Čvachtá...
https://www.youtube.com/watch?v=w40ushYAaYA" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět