26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od IvaP »

Kuře??? Už zase!!??


Znáte to, nevděk světem vládne a děti, případně naše „drahé“ polovičky jsou s jídlem občas na zabití. Takže další dva recepty, jak připravit toho ne zcela oblíbeného ptáka, se mohou hodit. Kromě toho jsem jeden recept slíbila Rputi už v zimě, že ho dodám v létě. Tehdy vyhrožovala, že jí třeba klepne a nedožije se, no, je tu podzim a Rpuť stále mezi námi, takže co už....

Kuře „po italsku“

Budeme potřebovat:

kuře (je celkem jedno, jestli celé, čtvrtky, stehna, křídla, maso je spíše vedlejší produkt)
cibuli
česnek
rajčata
anglickou slaninu nebo uzený bůček
zelené olivy
žampiony (nemusí být, ale s nimi je to lepší)
červené víno
olivový olej
bazalka, saturejka, pepř,sůl
pokud máme rádi, tak i lilek

Na oleji osmažíme dozlatova cibuli a anglickou, poté zlehka opečeme porce kuřete a plátky česneku. Do pekáče vložíme nakrájená oloupaná rajčata, nakrájené žampiony a zelené olivy. Podlejeme vínem, osolíme, opepříme, přidáme bylinky a dáme péct do trouby. Peču bez zakrytí, rajčata pustí dost šťávy, není potřeba podlévat.
Záměrně neuvádím množství surovin, dávám všeho hodně, maso je tou slabší částí jídla....


Kuře na hříbkách


Budeme potřebovat:

kuře
cibuli
máslo
hříbky – smrkové, dubáky...zkrátka „praváky“ nebo žampiony
pepř,sůl

Příprava je jednoduchá – na dno pekáče nasypeme na kolečka nakrájenou cibuli nebo šalotku a hříbky nakrájené na silnější plátky. Pokud je kuře hubené, přidáme máslo a vložíme osolené a opepřené naporcované kuře. Upečeme do zlatova.
Pepř je lepší použít bílý, houby by měly být opravdu hříbky nebo žampiony, ostatní houby (lesní) tmavnou, kuře je pak dost nevzhledné (šedohnědé maso) a ta chuť taky není ta správná.
Tuto úpravu mužstvo považuje za nejlepší jídlo z kuřete.


Oboje jídlo jíme s rýží, dobré jsou i opečené brambory.

Pokud někomu recepty připadají známé, podobnost je čistě náhodná :wink:. Jsou to moje vlastní recepty, které jsem nikde neopsala...

narska-majka

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od narska-majka »

A co takhle lišky ? U nás tedy letos nerostla zatím ani houbička. abych nekecala -3 za dvě hodiny hledání

Návštěvník

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od Návštěvník »

ani podepsat už se neumím- to ta staroba dělá? nebo nová černá klávesnice marska

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od sharka.68 »

Když kuře, tak pečené pomalinku do zlatova ve varném skle nebo v keramice, jen osolené a potírané máslem, případně naložené v podmáslí a obalené v okořeněných kornflejcích a následně dokřupava osmažené.... a do třetice-se smetanovou omáčkou na paprice... jinak mi nějak přestalo chutnat a z jídelníčku mi mizí...
Obrázek

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od YGA »

No vida - a to já zrovna včera říkala, že bysme si dali kuře, půjdu ulovit nějaké čtvrtky (ty mám nejraději). Já zase kuře můžu - pečené, smažené, jako paprikáč nebo minutku. Co moc nemusím, je grilované (to se mi zdá suché), ale když ho někdy Jan domu donese, tak ty zbytky oberu (opravdu celé kuře nesníme), maso podusím na cibulce, přidám kari a houby z mražáku (nebo podusím žampiony) a smíchám s rýží. Ač jinak rýži nejím (nejsem Číňan), tak tuhle verzi miluju

aida
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1532
Registrován: 10.03.2007 11:38:15 0

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od aida »

Ivo, recepty vypadají moc pěkně. Díky za inspiraci, příležitostně je vyzkouším. Tenhle víkend ale asi ne, budou doma obě děti, tak musím udělat něco bezmasého.

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od ri »

:lol:
v mnou vynalezené verzi je místo slaniny paprika (a místo lilku cuketa) jinak dtto :mrgreen:

a protože to maso není podstatou, používám i na ostatní zvířenu, jako je králík nebo krůta :mrgreen:

a jo, jedna z nejoblíbenějších verzí to je :wink2:

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od LFSH »

Když kuře, tak jedině vařené s trochou zeleniny, bez soli a koření a následně s láskou obrané do psí misky a zalité vývarem.
LA

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od IvaP »

narska-majka píše:A co takhle lišky ? U nás tedy letos nerostla zatím ani houbička. abych nekecala -3 za dvě hodiny hledání
No, lišky, ty u nás rostou dost vzácně, letos už jsem našla asi tři hrsti lišek. Ostatní houby rostly asi tři týdny hojně, minulý týden ze dne na den přestaly (po tom oteplení), ale hříbka najdeš u nás snáze než lišku.

tosca
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 981
Registrován: 14.09.2005 21:34:10 0
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od tosca »

YGA píše:Co moc nemusím, je grilované (to se mi zdá suché), ale když ho někdy Jan domu donese, tak ty zbytky oberu (opravdu celé kuře nesníme), maso podusím na cibulce, přidám kari a houby z mražáku (nebo podusím žampiony) a smíchám s rýží. Ač jinak rýži nejím (nejsem Číňan), tak tuhle verzi miluju
YGO, to je bezvadný nápad! Já mám grilované kuře ráda, teda přesněji, mám z něj ráda to šťavnatější maso ... křidýlka, stehýnka ... pak vždycky dumám, co s těmi suchými prsíčky. Děti něco málo sní, ale vždycky toho dost zůstane. Něco se spotřebuje do masové pomazánky, ale když tam dám všechno, bývá toho moc. Ten Tvůj recept zní velmi jedle! :-P

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od Rpuť »

Já preferuju kuře na česneku, ale ty dva recepty vyzkouším, vypadají velmi lákavě! :)

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od Karolína »

Kuře na tisíc způsobů. Z toho masa se dá vytvořit prakticky cokoliv, protože je to maso bez chuti tak s ním lze libovolně nakládat a fantazii s kořením, zeleninou, různými přísadami apod. se meze nekladou.
Když kvalitní kuře, žluťoučké, domácí kuřátko ze dvorku, tak pečené s máslem a nové brambůrky k tomu..... mňam.
Ostatní připravuji různě, hlavně s kořením, aby to aspoň nějak chutnalo.
Obalené kuřecí stehenní řízky v klasickém trojobalu, akorát místo strouhanky používám drcenou sušenou mrkev - zbylý produkt z odšťavňovače nebo opražené lehce podrcené ovesné vločky nebo již zmíněné kukuřičné lupínky. Opražením vločky nenasáknout tuk.
Ale preferuji krůtí maso, je stejně křehké a dobré, ale zdá se mi kvalitnější, nežli kuřecí.
Pomaloučku pečená krůtí hnáta, brknedlík a špenát nebo červené zelíčko??? Jojo, to jo.
Pečená kuřecí křídla nasucho, jen sypnutá kořením a hrubou solí, to je taky mňamka. Když jsou navíc marinovaná, tak to už je vůbec skvělá krmě, to obírání mě baví a hlavně miluju tu kůžičku. rrrrrrrrrrrrrrrtff - Zrzík
Cítí, že se píše o jídle.
Roláda z celého kuřete je pro mě noční můra - i když jí mám moc ráda, tak je tak velká, že bych to dneska jedla 2 týdny. Tak to ne. Ale malé roládky z kuřecích stehenní řízků, to je jiná. Mohu udělat 2, každou jinak naplněnou a ze zbytků + kostí polévku. Náplně jsou stejné jako na španělského ptáčka, ale také lze udělat klasickou nádivku, které si přizpůsobím množství více než malé. Co se nevejde, to se peče vedle.
A plněná kuřecí křídla játry, tak to taky nemá chybu.
Hmmm, teoreticky by mi to šlo, šlo to kdysi i prakticky, ale bohužel pro jednoho vytvářet takové hody, to opravdu ne.

Kaštan nepřihlášený

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od Kaštan nepřihlášený »

Tak já sem přidám svojí vlastní verzi kuřete, která bude v neděli. Peču to ve velkém, protože část dostanou naši přiletivše z Athén hladoví a vycmrdlí, jak jistě u mé ségry strádali :wink:

Takže do pekáčku nakrájím cibuli na větší kusy, stejně tak oloupané jablko na větší kusy a mrkev dtto. Na to prásknu kuřecí čtvrtky a zaleju zeleninovým nebo kuřecím vývarem tak, aby kuře vyčumovalo kůží ven. To posypu nějakým kořením, koupila jsem od Kotanyho pečené kuře. Toť vše. Když je zlatavé a hotové podávat s rýží třebas smíchanou s hráškem. Je v tom hodně šťávy...

Uživatelský avatar
Kytka
žába/žabák
žába/žabák
Příspěvky: 184
Registrován: 30.03.2007 9:10:24 0
Bydliště: Praha

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od Kytka »

YGA píše:No vida - a to já zrovna včera říkala, že bysme si dali kuře, půjdu ulovit nějaké čtvrtky (ty mám nejraději). Já zase kuře můžu - pečené, smažené, jako paprikáč nebo minutku. Co moc nemusím, je grilované (to se mi zdá suché), ale když ho někdy Jan domu donese, tak ty zbytky oberu (opravdu celé kuře nesníme), maso podusím na cibulce, přidám kari a houby z mražáku (nebo podusím žampiony) a smíchám s rýží. Ač jinak rýži nejím (nejsem Číňan), tak tuhle verzi miluju
Ygo tato kombinace by mě nenapadla ale vypadá to veelmi jedle. Hned jak zase koupím grilované kuře vyrobím - ne až ze zbytků, to by nebylo nigdy!! Kupujeme v Albertu na Chodově a je senzační. Díky za inspiraci. :wave:

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 26.9.2014 - Kuře??? Už zase!!??

Příspěvek od ri »

Kaštan nepřihlášený píše:...do pekáčku nakrájím cibuli na větší kusy, stejně tak oloupané jablko na větší kusy a mrkev ...
Ha, tohle mě zajímá, to zkusím :-)

Odpovědět