12.9. 2015 - Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Moderátoři: Lika, radanova

Fifi
pulec
pulec
Příspěvky: 50
Registrován: 03.09.2014 19:57:23 0

12.9. 2015 - Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Fifi »

Zdravím, jsem tu nová, i když vás již déle čtu. Díky Petře K. :) A Beda pravila, že na zítřek snad žádné téma není avizované. Takže:
Zkusím tedy představit svou smečku, která se skládá ze 2 erdelteriérek (téměr 11 let jedna a téměř 7 druhá) a rotvajlerky (9,5).


Jsem grafoman, přiznávám se bez mučení. Když jsem začala sepisovat tento příspěvek, byla jsem náhle ztracena. Bylo by to napoprvé asi příliš dlouhé, hutné vyprávění. Inu, vymazala jsem asi půl stránky a vezmu to ve zkratce. Jak jsou ty má dvě plemena rozdílná. Ve svém vnímání světa a v tom, jak je vnímá svět. Neb každé bylo vyšlechtěno za jiným účelem.

Erdel: „Vlašťovka/kos poplašně píská! Pozor, může být v okolí dravec, kočka, nepřítel živočich škodivý, nutno ho zabít!“
Rtw: „Proč mě ti ptáci budí?“


Rtw: „Co mi tady chodíš kolem mého plotu, navíc ještě se psem? Co si to dovoluješ, něco do mé poštovní schránky vhazovat, cizáku? A co si to vůbec dovolujete, existovat za mým plotem, když tu hlídám já?! Co mi chodíte kolem mého kelímku s jogurtem, mého auta, mého všeho?!“
Erdel: „Hele, pojď, štěkneme, ať ji vzbudíme, bude sranda a ona zase chytí amok hlídací.“


Erdel: „Dobrý den, cizí feno/pse, budeme se kamarádit, když budete jemný/á, něžný/á, žádné velké akce typu hrubých hrátek, my jsme šlechtičny!“
Rtw: „Jsi fena? Tak to se kliď hodně daleko! Ahoj pse, ty máš pindíka, ty budeš príma kámoš, pojď si hrát, budeme se hlodat a kutálet a dělat vylomeniny!“


Erdel: „Koukej, tady jdou malý děti a lidi, paničko, já chci za lidma, pojď mě nechat s nima pohladit a pomazlit!“
Rtw: „Spratkové! Páňo, pojď pryč, nebo je přizabiju. Parchanti, pamatuješ, jak mě za plotem najust štengrovali?“


Rtw, erdel: „Jéé, myšička, krtek, hurá do hloubení kráterů!“ Panička: „Néé!“

Tolik dnešní zkratka, převážně fotografická. :)

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 12.9. Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Karolína »

Teda to musí být krásný život plný nečekaných situací s takovými obry.
Jsou všichni 3 nádherní, rotvíků vídám dost, ale erdelteriérů je málo.
Už se těším na další fotky a pokračování krásného povídání. A určitě nejsem sama. :super:

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2924
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: 12.9. Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Xerxová »

jéééé - Fifiny smečka holek velikých... Krásně popsané rozdíly v plemenech. A je tu slavná fotka Slečny Sádla hlídajícího kelímek... Prozradím, že před ne dlouhým časem byla součástí (a taky šéfovou) smečky rotvinka zvaná Sádlo. Už běhá za duhou a ve smečce mají nyní erdelice převahu.

Krásná fotodokumentace

Uživatelský avatar
Asteris
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1022
Registrován: 06.11.2007 12:08:36 0
Bydliště: Praha 5

Re: 12.9. Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Asteris »

To je ale parádní smečka! A výstižná charakterizace rozdílů. Erdelky lákají k muchlování a z rotvice jde strach :) Hmmm, zajímavé je, že naše strakatá Arinka si nejlépe rozumí s fenami, ty jsou pro ni na hraní, kdežto na psy je protivná (až na výjimky) a vyjíždí po nich :( .
Asteris
:dog:

Míša z Plzně

Re: 12.9. Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Míša z Plzně »

Krásná fotoreportáž. Erdelky jsou úžasné.
Že to je ta rasa, jako Dášenka od pana Čapka ?

Rtw bych se asi bála, ale to bude tím, že tu rasu vlastně neznám. A žiju v předsudcích.

Míša

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 12.9. Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Matylda »

Znám tu jednoho erdela- s mýma psicema problém nemá, má problém s tím, že žárlí, když je jejich panička pohladí- já ho hladit smím :) Rotvíků u nás na vsi moc není. Vím, že nějakého (asi dva) měla rodina, co k němu vlastnila asi pět Welsh Corgi a naše Káča byla prý jediná, která kolem nich dokázala projít bez mrknutí oka, když šla na návštěvu. Myslím, že o rotvících moc nevím, většinou vyhrožovali.
Obrázek

Uživatelský avatar
oskarina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1713
Registrován: 03.10.2013 19:23:38 0

Re: 12.9. Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od oskarina »

Smečka je krásná a netradiční složením! Ráda zase vidím erdely, jsou teď vzácní.
Kdo vede smečku (tedy panička, to je jasné :D ), ale která z fen je vůdčí fena?

Uživatelský avatar
Anti
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 125
Registrován: 28.11.2010 9:08:02 0

Re: 12.9. Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Anti »

Že to je ta rasa, jako Dášenka od pana Čapka ?
Ne Míšo, Dášenka byla foxteriér. Ti jsou menší s bílým základem.

Uživatelský avatar
Louk
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 367
Registrován: 06.10.2008 16:54:14 0
Bydliště: Karlovy Vary

Re: 12.9. Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Louk »

Éch, nedá se, dneska vylézt musím :lol: .

Čau Fifi :wave: , vítej osobo. Bezvadný představení a zároveň srovnání takřka protichůdnejch miláků, dík! Chich, eště by stála za samostatnou studii typologie člověčího jedince, kterej si pořídí takovouhle obdivuhodnou smečkovou směsici :chi: .

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 12.9. 2015 - Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Beda »

jupíííííí, jsem moc ráda, že Fifi nakonec vylezla už dnes :clap_hands: :blob: :hops: (nejdřív se trochu žinýrovala a chtěla se skromně ukázat až o víkendu)

a moc ráda slyším, že je grafoman :super: :super: - klidně si zarezervuj třeba obden na dlouho :mrgreen: :haha: :mrgreen:

článek je moc pěkný, smečka vážně různorodá, i když tomu prd rozumím, - dialogy skvěle napsané :kuk: ... a fotky boží, já si moc ráda prohlížím obrázky - a říká se, že jeden obraz je za tisíc slov :love:

hlavně Sádla (budiž jí země lehká) se bojím i jen na té fotce :bojim:

Welsh Corgi jsem si musela dohledat - jéééééé, ono TO nemá nožičky (skoro) :uff: :uff: :uff:


Louk, ty máš nějaký problém se zdejší hospůdkou... ééééé, Kioskem?? :ask: :sad2: :sad2:
Obrázek

AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 776
Registrován: 02.01.2014 20:29:54 0
Bydliště: Brno

Re: 12.9. 2015 - Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od AlenaŠ »

Krásný článek a moc bezva fotky, já jsem kočičí, tak o psech moc nevím, ale je vidět, že vůdčí člověk jim rozumí.
OT Všem Mariím, Majkám, Marunkám, Maruškám všechno nejnej k svátku a sluníčko alespoň v duši. :slunce: :slunce: :flowers: :flowers:

Uživatelský avatar
Louk
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 367
Registrován: 06.10.2008 16:54:14 0
Bydliště: Karlovy Vary

Re: 12.9. 2015 - Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Louk »

Beda píše: Louk, ty máš nějaký problém se zdejší hospůdkou... ééééé, Kioskem?? :ask: :sad2: :sad2:
Ano, Bedo, mám. A už jsem párkrát sdělila. Vadí mi "tříštění sil", nezanedbatelná část osazenstva několik hospůdek naráz vůbec nestíhá, nebo je pracovní PC ani o polední pauze nepustí atd. Hadi podle mě měli a mají svou důležitou funkci pro piklení a soukro záležitosti, a sehráli obrovskou překlenovací úlohu, nyní už bych však byla pro opětovné jednotné hnízdo. Ale proti gustu žádná dišputace :lol: , to jen že ses ptala.

Jo a Fifi je Benýšova kmotříčka. Chich, von ten dozor, aby se nebohej geront nedostal k nějakejm zlobrům byl dost důkladnej. Oprávněně :yes: .

Uživatelský avatar
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1146
Registrován: 02.10.2013 16:23:39 0
Bydliště: Slapy

Re: 12.9. 2015 - Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Lída »

AlenaŠ píše:.
OT Všem Mariím, Majkám, Marunkám, Maruškám všechno nejnej k svátku a sluníčko alespoň v duši. :slunce: :slunce: :flowers: :flowers:
Milé Marie a Marušky :flowers: :flowers: :flowers: všechno nejlepšejší k svátku!

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 12.9. 2015 - Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Beda »

děkuji Louk za vysvětlení :yes:

no jo, roztříštěnost není dobrá, ale třeba já to tady mám "v popisu práce" :chi: ... ještě tak většinou nějak stihnu Zvířetník, na DeDeník mi při dalších zástojích (prostě nemám jen Zvířetníky - maily, kočičí skupina, další fórum na krku...) mi už síly ba ani jen pouhý čas nezbývají :cry:

ale krom výše zmíněného mi to tady vyhovuje:

♦ za prvé - je to tu krásně barevné, obrázky, smajlíky, barevné písmo atd. :kuk: :love:
♦ za druhé (možná ještě důležitější) - jsou zde vidět nové příspěvky, takže vše POHODLNĚ stíhám... na Psu je tohle zoufalé, musím to číst vždy celé prakticky znovu, ba i když se v přehledu diskuse dopátrám, že v 17:38 někdo napsal nový příspěvek, nehodí mě to přímo na něj, ale pouze na začátek příslušného vlákna - prostě na zabití :bzik: :grr: :hammer: :pche:
Obrázek

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 12.9. 2015 - Protiklady se přitahují aneb soužití s...

Příspěvek od Inka »

Děkuji mnohokrát za představení nových kamarádek, erdelky by byly pro Majdu ideální velikost, ovšem ona má v popisu práce hry drsnější.

LOUK, já mám se Psem taky dost problém, ta diskuze není prostě na naše kecací diskuze a opravdu se tam většinou v nejlepším ztratím. Ráda si tam přečtu, na to je to mnohem lepší, ale na kecání je to tady je ideální
Obrázek

Odpovědět