5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od Rpuť »

aneb Evelín opět v akci!

Vlastně nic nenasvědčovalo tomu, že by se nějaká katastrofa měla konat, ale jako dvě rovnoběžky protnou se v nekonečnu... Drobečky ingrediencí již počínaly se sypat do soukolí osudu, aby jej v tom správném okamžiku zahltily a způsobily výbuch. Od včírka mám pocit, že přesně vím, jak to vypadalo, když bouchla Krakatou!

Vše začalo malou mrzutostí, že vepřové nudličky, ze kterých jsem si hodlala uklohnit chutný oběd jaksi zaváněly víc, než mé čivy byly ochotny tolerovat. Dala jsem je automaticky ke kontrole Evelínovi, ten jako vždycky pohlédl na mě naprosto nechápavě: "Co ti na tom, prosimtě, jako vadí" a pustil se do jídla.

Dumajíc, co jako k obědu místo těch nudliček, neuvědomila jsem, že nudliček je cca 20dkg. Evelín, zřejmě v obavě, že by nudličky zasmrádly ještě víc, je pro jistotu zblajznul všechny. A přežral se. Kocouří teřich dmul se prostorem a Evelín se pomalu a funivě sunul za mnou k mému psacímu stolu, neboť po dobrém obědě nelze odbýt i následnou toaletu. Vysápal se na stůl, usadil vedle klábosnice a pustil se do díla. Díky přežrání šlo mu to o trochu pomaleji než jindy, přemety a kotrmelce vynechal, ale jelikož má natrénováno, závažnější problémy se nevyskytly.

Ovšem jen do chvíle, než bylo nutno ošetřit i ten nadmutý teřich. Evelín se na to hodlal pohodlně roznožmo usadit, když v tom přišla zrada. Vzdutý pupek jaksi způsobil změnu těžitě, Evelín to nevychytal, převrh se, skácel a padnul na záda mezi moje hrnky, sklenice, dózy, tácky a ticíce jiných veledůležitých věcí, které nutno mít na stole po ruce.

A příšerně se lek! Pokusil se zvednout, ale ten zatracenej teřich ho tlačil k podložce. Evelína, zašprajcovaného mezi popelníkem a dózou na cigarety, sklátila panika a v domnění, že už se nikdy nepostaví na nohy, začal zoufale mlátit kolem sebe, snažil se něčeho zachytit, ale všechno mu ujíždělo pod packama. Kolem nosu mi prosvištěl keramický pohárek na mléko, hrnek na kafe se převrátil, aby porazil dózu na cigarety, popelník přistál převrácený v klávesnici, vázička s tužkama přeskočila myš a kutálejíc se stolem trousila svůj obsah mezi cigarety a louže od kafe, miska zvaná "tisíc blbostí" jako lávový popel pak zasypala ten obraz naprosté apokalypsy a mezi tím se míhalo asi 50 zdivočelých kocouřích pracek.

Pokud snad se někdo v tomto okamžiku chce otázat, proč jsem okamžitě nezasáhla, tak ho důtklivě varuji, aby se tázat ani nepokoušel! Vše se totiž odehrálo během těch třiceti vteřin, kdy jsem se nejdřív snažila vůbec pochopit, proč sebou ten bláznivej kocour tak mrská? Snažila jsem se zasáhnout, ale okamžitě mi propíchnul ruku drápem, takže jsem prostě nekompromisně uchopila kočičí zátylek a hbitě ho odhodila k almaře.

Evelín dopadl na všechny čtyři, nechápavě se rozhlédl kolem, načež usoudil, že pro dnešek už toho bylo dost. Sjel mne kritickým pohledem, že jako dneska nějak moc vyvádim a odkráčel na gauč, aby se z toho leknutí vyspal.

Pro úplnost dodávám, že hrnek na kafe to řízením osudu přežil a sklenici na pití jsem našla pod psacím stolem, zapadlou za starým počítadlem. Jak se tam dostala mi není jasné, neboť jsem ji viděla vzlétnout ze stolu, po té to musela vzít kolem židle zatáčkou pod stůl, vyhnout se trnoži a mým nohám a křachnout za to PC. Proč si s tím rozbitím dala tolik práce, nechápu.

A poučení :ask: Nepřežírejte se, změní se vám těžiště! :blob:

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2924
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od Xerxová »

jsi kůň :konik: :haha:

AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 776
Registrován: 02.01.2014 20:29:54 0
Bydliště: Brno

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od AlenaŠ »

Rputi, bezva, mám hubu kolem celý hlavy. Krásný začátek dne.

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od Inka »

Ach Bóže, Rputinko, to je zase přivítání do krásného rána. Ano, soužití s kocourkem či kočičkou je naplněno situační komikou a každý z nás podobné situace vidí před sebou. Bohužel jen někteří to umí tak krásně předat ostatním.

já jsem dnes ráno dosáhla vrcholu, sice Garfilda nevodím na kšírkách, protože mám strach, že by se nezachránil před případným útokem psa, ale hovénka už po něm sbírám. Dneska si přičapnul na hřišti a tam jsem to nechat nemohla. A víte co na té situaci bylo nejlepší? Že pro odměnu za vykakání venku si přišla Majda ( ano, tento akt je u nás odměňován, protože první rok všechno nosila na dvorek a dnes jsme na stavu tak 50:50)
Obrázek

Halladin
žába/žabák
žába/žabák
Příspěvky: 224
Registrován: 23.05.2014 5:05:41 0

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od Halladin »

Jo jo,
s přežíráním jsou problémy.. Mohl bych vyprávět.. ale ne o Punťovi :lol:

Jiřina Kalová
pulec
pulec
Příspěvky: 48
Registrován: 29.06.2007 10:57:04 0

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od Jiřina Kalová »

To moje Čiči testuje maso též,ale nesežere nic co jen trochu není v pořádku.Mám ve zvyku jí nechat vždy kousek masa které krájím.Čiči nabízené kousky pečlivě očuchá a buď maso uzná za jedlé a spucuje ho.Když se jí jen trochu něco nezdá,od masda zhnuseně odejde.To potom maso zblajzne Rita,ta k němu nikdy výhrady nemá,té by nevadilo ani maso silně páchnoucí.
Včera Očko předvedl kocoura v panice.On Očko vleze všude a tak zalezl i za televizi.Tam jsem měla na koberci položenou lepící pastičku na moli.Moli mě totiž napadli vlněný koberec v místě za televizí,bylo tedy nutné monitorovat.No a Očkovi se papír nalepil na ocásek a tím nastal rej.Kocour tryskal pokojem,Rita se lekla a prchala z pokoje ven.Kocoura jsem odchytla a pastičku odstranila,ale díval se vyčítavě,cože to na něj bylo nachystané.Se zvířátky se člověk opravdu nenudí.

Uživatelský avatar
FALLOWA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 509
Registrován: 11.10.2006 21:11:21 0
Bydliště: Praha 10

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od FALLOWA »

Rputinko, to nemá chybu :lol: :lol: :lol: !
Tak humorně vylíčenou katastrofu jsem ještě nečetla :super: .Nicméně, co se týká mého těžiště, vypadá, že se přežírám celý život a určitě by se při dalším přežírání (což nedělám) nezměnilo :no: .Sedím si totiž na něm... :hmm:
FALLOWA

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od radanova »

Rputi má to s Tebou Evelín těžký, nejen že ho překrmuješ, ještě mu na místo určení k zažívání a k udržování kožicha stavíš nebezpečný věci.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od Beda »

Rputinko, sice jsem útržky slyšela už včera, ale takhle v celku to má jiný grády :mrgreen: :haha: :mrgreen: :haha: :mrgreen:

zprvu jsem ale spíš čekala, že těch 20deka masa někde vyklopí... jinak, Zuzanka by jistě opovržlivě zatřepala pacičkou a šla pryč, protože ta UŽ nejí maso, které je i pro mne JEŠTĚ jedlé :oops: :oops: :mrgreen:



Jiřina Kalová ovšem taky dobrý :super: :super: :super: :haha: :haha:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od Rpuť »

Nj, vždyť já to taky nedopovídala, ale aspoň sis dneska užila! :)

>J.Kalová - chuděrka Očko - oni jsou strašně nešťastní, když se jim nalepí něco, čeho se nemůžou zbavit. :)

Abyt

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od Abyt »

Éééch Rputi :blob: ! Už dlouho jsem se tak nahlas nesmála. :super:

Jo, a ten článek tuhle na Psu se mi moc líbil.

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od YGA »

AD ...Kolem nosu mi prosvištěl keramický pohárek na mléko, hrnek na kafe se převrátil, aby porazil dózu na cigarety, popelník přistál převrácený v klávesnici, vázička s tužkama přeskočila myš a kutálejíc se stolem trousila svůj obsah mezi cigarety a louže od kafe, miska zvaná "tisíc blbostí" jako lávový popel pak zasypala ten obraz naprosté apokalypsy a mezi tím se míhalo asi 50 zdivočelých kocouřích pracek ...
Opět se mi potvrdila škodlivost kouření :hmm: - kdybys nehulila, katastrofa by skončila v okamžiku převrhnutí hrnku s kafem :doh: , což se ještě dá ustát. A fakt jsem čekala, že v okamžiku, kdy si Evelínek začal pucovat bříško, nevydržely ten nápor jeho svěrače a on ti obsah vyklopil (vrchem či spodem) do počítače - no uznej, že to by byla daleko větší katastrofa :chi: :chi: :chi:

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od Rpuť »

I ty Brute YGO!!! :haha:
Tak já nesmím kouřit, aby se Evelín nepřežral a nezvrh mi popelník do klábosnice .... :hammer: :blob:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od sharka.68 »

Taky jsem si myslela,že se Evelín ohnul přes břuch a vrhnul..a prd..on přepadl... :sad2:
Obrázek

Uživatelský avatar
HannaH
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 450
Registrován: 02.10.2013 16:51:57 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: 5.9.2014 Půlminutová katastrofa

Příspěvek od HannaH »

Evelín je komik... vidím to v barvách jako němou grotesku :super:

Fallowo, lepší sedět si na těžišti, než na vedení, ne? :wink:

Odpovědět