1.9.2014 Koupila jsem si boty

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od Rpuť »

Koupila jsem si boty. Asi jsem to neměla dělat.

Návod k použití

Pro každou příležitost je vhodný jiný druh obuvi, proto pečlivě zvažte účel, k němuž bude obuv používána. Sportovní obuv je určena vždy pro určitou skupinu sportů. Sportovní obuv užívaná k jinému účelu, než je určena, nemůže být reklamována. Když si koupíte boty na tenis, nedivte se, že se Vám na golfu rozpadnou u první jamky)

Pečlivě vyberte správnou velikost a nejlépe vyhovující střihové provedení. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře nebo tvar, nemohou být důvodem k reklamaci. (V případě, že se vám udělají puchýře, jste povinni předložit lékařské osvědčení a obuv, zároveň s úředně odebraným vzorkem vašich slin, předat k přezkoumání DNA. Bez těchto potvrzení nebude na Vaší reklamaci brán zřetel)


Obuv je nutno často střídat, zejména v nepříznivém počasí. (Vždy mějte připraveny jeden až dva další páry obuvi v příručním zavazadle - počasí je v posledních letech značně nestálé.)

Obuv používejte způsobem a v prostředí odpovídajícímu její účelovosti. Plážová a přezůvková obuv není určena k celodennímu nošení. (Ani když chodíte celý den po pláži nebo doma v pantoflích)


Vezměte na zřetel, že každodenním nošením obuvi přiměřeně klesá její životnost. Záruční dobu na obuv nelze zaměňovat s životností obuvi. (Životnost obuvi zásadně zvýšíte uložením ve skříni v obalu k tomu určeném. Pokud se na ni budete chodit koukat každý den hrozí zásadní nebezpečí, že si ji okoukáte ještě před uplynutím záruční lhůty.)

U obuvi se syntetických materiálů se vyhýbejte náhlým změnám teploty a mrazu. (Změnám mrazu se vyhýbejte obloukem o minimálním poloměru cca 1m. V případě náhlého zvýšení teploty uložte boty do ledničky.)


Žádnou obuv nelze prát v pračce. (Jak to? Já je peru každý den! Sice trochu čvachtaj, ale jsou zaručeně čisté!)


Nedávno jsem se dočetla, že chodit bosky je velmi zdravé pro udržování správné nožní klenby a jako prevence vytvoření ploché nohy.
:blob:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od sharka.68 »

tak to asi poprosím Dana o dalších několik párů mokasín z jelenice a budu mít vystaráno... :oddech:

PS: nedávají něco podobného i k oblečení a spodnímu prádlu??? :hmm:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od Rpuť »

sharko, jen si koleduj!
A dočteš se, že od určitého počtu centimetrů přes zadek nesplňuješ záruční podmínky! :haha:

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od sharka.68 »

a návrat k fíkovému lupenu je zaručen..... :haha:
Obrázek

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od Inka »

Víš jak je velkej fíkovej list?
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od Rpuť »

Jak kterej! :wink:

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2639
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Västgötagatan 7, 41139 Göteborg, Sverige

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od Velká kočka »

Rpuť píše: Nedávno jsem se dočetla, že chodit bosky je velmi zdravé pro udržování správné nožní klenby a jako prevence vytvoření ploché nohy.
:blob:
Škoda, že jsem nedostala tuto radu dříve. Předpokládám, že když už ploché nohy mám, tak mi chození bosky nepomůže. :no:

Uživatelský avatar
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3199
Registrován: 23.11.2010 13:49:48 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od IvaP »

Já v tom návodu neshledávám nic, co by nemělo logiku a opodstatnění. Standardní, blbotěsný návod. Těžko půjdeš reklamovat boty, že tě škrtí nebo dřou na patě, zrovna tak, když použiješ sálovky na fotbal na mokré trávě...Moc vtipné mi ty glosy nepřipadají :roll:

Uživatelský avatar
Soňa
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2009 18:34:58 0

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od Soňa »

Koupila jsem si riflové kraťase, doma kouknu na lísteček uvnitř a prý mají "životnost 16cyklů praní" :no:

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od Inka »

IvaP píše:Já v tom návodu neshledávám nic, co by nemělo logiku a opodstatnění. Standardní, blbotěsný návod. Těžko půjdeš reklamovat boty, že tě škrtí nebo dřou na patě, zrovna tak, když použiješ sálovky na fotbal na mokré trávě...Moc vtipné mi ty glosy nepřipadají :roll:
No, já už jsem se dozvěděla při reklamaci, že s těma botama přece nemohu chodit za mrazu -byly to zimní kozačky. Takže mi to až tak zcestné nepřipadá a pokud jsou boty s omezením, mají to mít naprosto přesně napsané v návodu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Soňa
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2009 18:34:58 0

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od Soňa »

Želví roubenka


http://www.novinky.cz/bydleni/zahrada/3 ... obdiv.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od ri »

A to mně zase jo :hops: .
Upřímně, z blbuvzdorných, nicneříkajících návodů, zaplňujících drobným písmem velkou knihu mám už leta kopřivku :pche:
A můžeš vzít jed na to, že tam není napsáno, jaké složení má mít přípravek, kterým ty boty budeš chtít udržovat. To by totiž musel být u každých bot jiný.
Kdyby tam bylo napsáno "neotravujte nás, s reklamací vás stejně vyhodíme", mělo by to stejnou informační hodnotu a ušetřilo by se na papíru :chi:

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od ri »

Inka píše: mají to mít naprosto přesně napsané v návodu.
jenže to by sis je nekoupila :chi:

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od Rpuť »

Soňo, a jak jinak by si firma zajistila, že si koupíš nové? :blob:

Ivap, tedy já nevím, ty si kupuješ boty, abys je nenosila? :chi:
"Vezměte na zřetel, že každodenním nošením obuvi přiměřeně klesá její životnost."

EvaB.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1512
Registrován: 21.01.2010 14:28:54 0

Re: 1.9.2014 Koupila jsem si boty

Příspěvek od EvaB. »

až na odstavce třetí a čtvrtý, které jsou poněkud nepřiléhavé účelu užívání obuvi, je návod vcelku standardní... chyba nastává ve chvíli, kdy nenaladěný odborný personál nemíní uznat oprávněnou reklamaci, což se bohužel děje zhusta. zatím ( zaťukám) jsem měla kliku na boty, které splnily to, co splnit měly a na prodavačky, se kterými se dalo mluvit.:-) ovšem myšlenka na dvoje mokasiny z jelenice je velice lákavá! :slunce: toho místa, co by se ušetřilo v botníku! btw: máme doma asi kocoura v botách... přijdu domů, vyzuju boty, čistím záchůdky, provozuji další běžné aktivity po návratu... a kocour rejdí s mojí botou po celé předsíni :-)

Odpovědět