KOČIČÍ ASTMA

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.

Re: KOČIČÍ ASTMA

Příspěvekod sharka.68 » 27.05.2016 9:10:21 0

Jana Bu. píše:Žije v domku se zahradou, kočky chodí volně ven a je jim pět - takže pravděpodobně dvakrát ročně koťata, jedna kočka má za sebou cca 10 vrhů po cca 3 - 5 koťat, z těch už jsou dospělé kočky, mají zase vrhy.......opravdu všechny dopadly dobře a jejich děti taky???????
Sama jsem v prvním příspěvku psala, že chápu, že každý chce mít jednou koťata, je to roztomilé atd, ale proboha, proč tolik? To je - a na tom si trvám - nezodpovědné.

pokud do nich teda necpal antikoncepci,což je další zlo pro tu kočku...i když to zabrání množení... :hmm:

asi nikoho nenapadlo,že kočka je schopná zabřeznout dost rychle po porodu.... :sad2:
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 27.05.2016 9:56:40 0

dobře, koťata "zodpovědně" udal......

Petrs01 píše:Projděte se v pozdním jaru okolo vesnic, kravínů,... kolik najdete rozkládajících se mrtvolek? Kolik potkáte chodících koster, zablešených, začervených, březích? Opravdu jste přesvědčeni, že žádné z těchto koťat a z koťat jejich koťat neskončilo mezi nimi?
ano, ale co potomci těchto koťat?? nebo zodpovědně a spolehlivě zajistil jejich kastraci??? nezapomínejte, že řetězec (bohužel) pokračuje dál a zase dál :sad2:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Matylda » 28.05.2016 20:58:47 0

Petrs01 píše:Protože chceš kavalíra. Když budeš chtít britskou modrou, taky pro ni nepůjdeš do útulku.
Pokud chci "nějakého psa" nebo "nějakou kočku", jdu do útulku. A můžu si vybírat z barev, povah a stáří... Od chovatele beru mládě konkrétního plemene, kde očekávám konkrétní plemenné znaky.
Není zrovna snadné DOBŘE udat ani ten "prvovrh", který se často kočkám nechává. Udat kočky útulkové je problém obrovský. Pokud pustil do světa byť jen 20 koťat od každé kočky (a od každého kotěte-kočičky jdou do světa další), pak jednak nevěřím tomu, že se ty koťata mají dobře (a už vůbec ne tomu, že se mají dobře potomci těchto koťat, to jsou nereálné pohádky) a jednak když je tak dobrý v jejich udávání - proč raději nepropaguje kočky útulkové? Ony ty myši umějí chytat taky.
Podívejte se do vlákna od Zkumavky, podívejte se do ostatních kastračních témat, opravdu je těžké to pochopit? Projděte se v pozdním jaru okolo vesnic, kravínů,... kolik najdete rozkládajících se mrtvolek? Kolik potkáte chodících koster, zablešených, začervených, březích? Opravdu jste přesvědčeni, že žádné z těchto koťat a z koťat jejich koťat neskončilo mezi nimi?

No spíš můj první pokud o psa byl útulkový pes a po 14 dnech mě útulek požádal, když jsme vylíčila problémy, abych ho přivezla zpátky. Pokud jde opsy, prostě si už nevěřím a cíleně kupuju psa úplně přátelského plemene. Ale taky vím, že ve vedlejší vsi někdo chová bezpapírové kavalíry a pouští do světa zablešení a začervená bázlivá štěňata, takže naše psice pak udivují všechny kolem...
Hm, asi jsme divná vesnice. Jo, občas najdeš kočku u silnice. Blbý, ale Polárka tak skončila taky. Jenže ve vsi jsou činné "kočičí matky", které se postarají o to, aby nechtěňátka našla domov... opravdu v bídném stavu jsem tady kočku nenašla.
Obrázek
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 29.05.2016 17:40:44 0

ještě prostě musím

kočičí miminko, sotva několik dní, nalezeno opuštěné - a dál cituji depozitářku:
Moje miminko, Stále dýchá. Ale je moc tiché, klidné až mám pokaždé hrozný strach se na něj jít podívat. Že ho najdu mrtvého. Nebudí se ani na jídlo. Ale když ho nacpu, tak kaká (někdy i sám bez masáže) a čůrá. Včera někdy ječel a propínal se, ale možná tím, jak ho bolel ten absces a jak ho žrali ti červi.
...........
Mrňousek odešel, byl tu s námi opravdu jen pár dní (2), ani oči nestačil otevřít. Nic dobrého tu nezažil. Narodil se proto, aby zemřel. Narodil se proto, že někdy, někdo, někde nekastroval svoje kočky. Ani jsem nevěřila, že ho zachráním, ale udělala jsem pro něj vše co jsem mohla. Přesto je mi moc smutno :-( !
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Tečka » 29.05.2016 19:43:21 0

Ach jo, to je přesně ono.
Takovej mrňousek moc šancí neměl.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 31.05.2016 17:14:54 0

ne Tečko, neměl, i když dostal tu nejlepší možnou péči, a Dáda to věděla

ale do mě se zapíchla tahle věta - "ani oči nestačil otevřít. Narodil se proto, aby zemřel." - pořád ji vidím a slyším a někdy se i v noci vzbudím tou hrůzou :sad2:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod radanova » 31.05.2016 21:53:18 0

Postupem let se ze mne stal odpurce rozmnozovani psu,kocek.Brzo i koni.Kolik lidi si je poridi,nezvladne,zavrhne a kolik tech tvoru doziva tak, ze smrt kotete co se narodilo,aby umrelo je proti jejich existenci i konci pohodicka.Moc toho asi necitilo a pokud ano tak ne dlouho.A pri stavajicim rustu to ceka furt vic a vic jedincu.S nasi vymahatelnosti prava je to utopie,ale ja bych si prala zavedeni stop stavu na rozmnozovani domacich mazlicku treba na 5 let a tvrde provadenou osvetu a systematicky informovani o vsech zpusobech tyrani-statni kampan.Informovani o geometricky narustajicim poctu v grafech.Animacich. Skvely tema pro neziskovky.Spousta lidi by to stejne nepochopila. Vzdyt ani mezi temi,kdo se o hafo chudisku staraji,neni povedomi o rychlosti narustu poctu neobstaranych zvirat.Ale spouste lidi by to doslo.Postupne
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 31.05.2016 22:17:24 0

a propos vymahatelnost práva - a co říkáš trestům (ale skutečným, už uloženým) za prokazatelné týrání zvířete??? já mám pocit, že ani do basy u nás dosud nešel VŮBEC NIKDO (pomíjím to, co by skutečně zasloužili :grr: :grr: :grr: )

i když to jsme se dostali už docela hodně daleko už od tématu :nevim:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod sharka.68 » 01.06.2016 5:39:56 0

Beda píše:ne Tečko, neměl, i když dostal tu nejlepší možnou péči, a Dáda to věděla

ale do mě se zapíchla tahle věta - "ani oči nestačil otevřít. Narodil se proto, aby zemřel." - pořád ji vidím a slyším a někdy se i v noci vzbudím tou hrůzou :sad2:

Bedo, nezachráníme všechny...zázraky se nedějí pořád.... ale to přece neznamená,že by Dáda neporadila babě a nepředala zkušenosti....

PS: myslím, že osvěta ve školách by byla potřebná, jinak si tu generaci ,co bude "osvícená a informovaná" a bude vědět,že to má smysl, nevychováme....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 01.06.2016 8:46:37 0

sharko, já vím že nikdy nezachráníme všechny

reagovala jsem na zmínku od HannyH o ostrakizaci toho Karolínina kamarádka, chtěla jsem upozornit na to, že i když koťátka zodpovědně udal, zda má stejně zodpovědně zajištěné, že ti noví majitelé je včas vykastrují... protože pokud ne, budou se dál rodit takováto Dádina miminka

a ano, i s fotkou hlavně pro ty kdo sice vědí, ale možná ještě nikdy neviděli na vlastní voko

jenom snad... SNAD... není pravda, že tady nezažil NIC dobrého - nezemřel sám v zimě a bolestech, sežrán zaživa těmi červy jichž měl plný absces u konečníčku, ale zemřel v teple, s plným bříškem a v ruce, která ho hladila a milovala

:hmm: hmmm, myslíte že takovéhle miminečko tam za Duhou vyroste aby si mohlo hrát s ostatními???? :heart: :heart: nebo zůstane i tam mrňouskem...? :mimi:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod sharka.68 » 01.06.2016 8:56:59 0

k tomu za Duhou: Bedo, i naše "nebe" má malé andělíčky....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Karolína » 01.06.2016 9:37:39 0

Už toho kamenování nějak mám dost! Koťata jsou proto, že je chtěly obě jeho dcery - chtěly koťátka od tatínkových koček. Obě mají nové bydlení - jedna domeček, druhá malý byt, kočičky-kocourky budou mít pouze doma a pochopitelně kastrované.
Doufám, že mi tu připomenete, že nemají kočky z domečku pouštět hned ven a že mají dávat pozor na to, aby neutekly...... a že malý byt by mohl být příliš malý........... :hmm:

Teď nechal kastrovat 3 kocoury, obě kočičí matky jdou hned po odstavení. Má z 12 koček a kocourů pouze tyto bez kastrace, nechodí teď vůbec ven, starají se pouze o koťata před tím, než půjdou k vetovi. Jediný nekastrovaný kocour vůbec nesmí do domu než půjde také on, ale protože momentálně není zdravotně v pořádku, tak to musí chvíli počkat.
Ostatně - i jeho všechny kočky jsou zachráněné, posledních dvou kocourků se ujal, když je soused vyhodil. Je to slušný, laskavý a docela normální člověk.

Já nejsem tak nezodpovědná, abych podporovala množení. Honza taky ne. Takže ty komentáře beru trochu osobně - halt blbovi se to musí podat znovu a pořádně, aby to konečně pochopil. :bang_head:

A prosím, už toto téma vynechte, já se tím dál fakt nebudu zabývat. Další rady, pokud je budu potřebovat, si najdu jinde. Kdybych to mohla zamknout, tak to klidně udělám!
Je mi líto, že mne řadíte mezi ty, co podporují nekontrolované množení koček. :grr:
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Vave » 13.06.2016 8:21:52 0

Nevidím to jako kamenování, Karolínko.

Myslím, že jde o tu hranici, ke které lidi musí dospět. "Jenom jeden vrh budu mít, abych si užil/a koťátek, protože koťátko ode mě někdo chce, protože je moje kočka tak hezká." Fajn, když si tohle řekne jeden člověk. Když si jich to ale řekne sto nebo tisíc, kolik koťátek navíc se narodí?

Koček je moc a proto si myslím, že pokud to není chovná papírová kočka, neměly by se kočky vědomě množit vůbec a měly by se zásadně kastrovat.

Za slovo kočka možno dosadit slovo pes.

Teď jsem narazila na FB na poznámku někoho, kdo měl krkavce. Miloval ho a staral se o něj. Potravy pro něj měl dost, lidi z vesnice mu nosili narozená koťata. Měl jich tolik, že je dával do mrazáku.

Odpustit si roztomilost koťat považuju za čin člověka, který kočky skutečně miluje. (možno dosadit slovo pes)
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Předchozí

Zpět na Kočky