Ceny koťat

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.

Re: Ceny koťat

Příspěvekod LFSH » 17.12.2015 14:01:51 0

Mám dojem, že kočka výstavy absolvovat musí, aby se mohlo chovat. Dokonce mi tak nejasně straší v hlavě, že k uchovnění musí mít určité minimum výstav a nesmí na nich dostat horší známku než xx. Ale ruku bych za to do ohně nedala, není vyloučeno, že se mi jen něco pomíchalo v hlavě.
LA
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 17.12.2015 14:26:45 0

LFSH píše:Mám dojem, že kočka výstavy absolvovat musí, aby se mohlo chovat. Dokonce mi tak nejasně straší v hlavě, že k uchovnění musí mít určité minimum výstav a nesmí na nich dostat horší známku než xx. Ale ruku bych za to do ohně nedala, není vyloučeno, že se mi jen něco pomíchalo v hlavě.
Koho to zajímá, tak zde je chovatelský řád svazu chovatelů koček http://www.schk.cz/schk/SCHK_rad_chov_1.htm .
Uchovnění je v kapitole V.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Bohunka123 » 17.12.2015 15:04:10 0

Tak já si furt myslím, že aby kočka byla chovná, že na výstavy nemusí a jen ustanovení nejsou "aktuální".

Co jsem slyšela, jsou teď u chovatelů časté brzké kastrace, aby předešly tomu, že si někdo koupí kočku a naseká na ní koťata bez PP. ONa smlouva asi v tomto světě je na nic, neslyšela jsem, že by někdy někoho žaloval, protože se dozvěděl, že kočka, co měla být kastrovaná má koťata. V tomhle vidím vůči chovatelům - od kupujícího pěknou prasárnu. Leckdy nedohledatelnou. Nezjistitelnou.
Možná proto, chtěli dat PP až proběhne kastrace, protože si mysleli, že asi kočky bez PP se hůře pak prodávají. Což tedy bazoš asi není důkazem.
Anebo prostě prodali kočku, která nikdy PP nedostane. No, holt, čistokrevná bez PP....o))
To, že neuvedením ceny se nahrává právě těmhle bez PP, za tím si stojím. Kdyby někdo viděl inzerat, kde je kočka bez PP za 4 tis. a Inzerát kočka s PP za 5 tisíc, myslím si, že lidé by si tu tisicovku připlatili.
Jenže, teď?....Opravdu ty kočky bez PP jsou na tom tisíckrát hůř a v horších podmínkách než kočky s PP?...Znám několik případů na obě strany. Kdy kočka s PP, měla tolik zdravotních problémů, že nestačily prachy na veterinu a znám i případ, že kočka britského typu nebyla nemocná a dožila se vysokého věku. A znám kočky bez PP, které byly v hrozných podmínkách, ale to i kočky s PP u některých chovatelů. Takže? Jak to je? - Když se kouknu na bazoš, nevypadjí tam ty kočky bez PP nějak zuboženě.
- Chápu, že chovatelé se snaží udržet nějaký standard, plemeno.....A chápu, že hlídají nemoci. / ikdyž někde jsem četla, že britky jsou u nás hrozně ohroženy, myslím, na HCM. Nebo sphynxové...nevím...že skoro 30% má HCM- nevím, co na tom je pravdy. /..Je to tím, že ty rodokmeny jsou tak nedohledatelný a kříží se tady i ti, co jsou nemocní?

A Inka, já snad taky diskutuji na pohodu. V klidu. Ale to, ať se jdu zeptat do útulku nebo at neryju, mi přišlo scestný.)
Bohunka123
pulec
pulec

Příspěvekod ri » 17.12.2015 15:06:05 0

IvoP, díky.

A abych to upřesnila.
Já proti "byznysu" obecně nic nemám. Ani proti takovému, který vyrábí kočičky a pejsky. Protože mám psy s PP a někde jsem je koupit musela.
Pokud se dodržují pravidla, je jednání s takovým "výrobcem" mnohem jednodušší, než s šíleným nadšencem a milovníkem, který se skrývá za kluby a poradce a nedovede odpovědět na jedinou krátkou otázku.
ri
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Vave » 17.12.2015 15:22:49 0

Pořád ještě koukám na jedno oko, tak je možné, že jsem to přehlédla, ale nenašla jsem, kolikrát do roka může mít kočka koťata, jen jsem našla, že naposled může být nakrytá v den svých osmých narozenin. Pro mě je to podstatná informace, protože kočka vlastně může mít koťata pořád, ale určitě to není pro ni zdravé.

Jinak jsou všechny tyto informace pro mě zajímavé a nové. Vůbec jsem netušila, že jsou takové věci možné, mám teď na mysli zadržování PP. Ale řekla bych, že tohle se odvíjí od těch dvojích cen. Chceš mazlíčka a ne chovnou kočku? Tak máš nižší cenu, kterou ale je potřeba garantovat kastrací. A kastrace se provádí cca v 8 měsících, plus mínus, podle názoru toho kterého veterináře. Takže tady bych tomu pozdnímu vydání PP rozuměla - POKUD JE TO TAK VE SMLOUVĚ, pokud se tak obě strany dohodly.

Před časem jsem se zamilovala do skotské klapouché kočky a možná jednou, až půjdu do důchodu, bych si ji pořídila. Takže si pomaličku začínám sbírat různé informace a tohle je pro mě hodně důležité. Mmch., klapouché kočky nabízí zejména a především jedna CHS, která se mi nechce líbit. Moc vrhů a málo informací na webu. Takže kdybyste někdo náhodou věděli o dobré CHS, kterou bych si mohla pomalu sledovat, prosím, dejte mi odkaz. Děkuju moc.
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Jitča » 17.12.2015 17:04:44 0

No, co jsem před cca 3 lety zjišťovala, tak kočky, aby měly koťata s PP, musí mít výstavní ocenění... Kolik a jak, to už nevím. Pokud si někdo koupí kočku s PP, ale neuchovní ji, vznikají právě "čistokrevná koťata bez PP" - jako u psů... Ale mě štve právě to ocenění předem - pokud chovám a prodávám koťata s PP, tak si přeci spočítám náklady, připočtu něco navíc podle atraktivity plemene a kvality rodičů, omrknu, jak kotě vypadá a podle toho stanovím cenu - a zda nový majitel bude vystavovat a chovat, či nikoli, přeci nemohu zohledňovat v ceně - platím v hotovosti za konkrétní kotě, nikoli za budoucí úmysly... V téhle cenové politice vidím pouze omezení možné budoucí konkurence a těžký výdělek, a to je to, co mě tak štve. Uměle se udržuje vysoká cenová hladina koťat s PP a proto se rodí a inzeruje tolik koťat bez PP... Těmto chovatelům vůbec nejde o plemeno a jeho směřování a nadšení pro něj!. U psů je spousta závisti, občas i podvodů, ale primárně má každý chovatel radost, když se jeho štěňata ukáží na výstavě a mají úspěch, a třeba i přemlouvá majitele, aby po té feně byly aspoň jednou štěňata, že je škoda přijít o ten potenciál, když je fenka opravdu pěkná. Prostě je tam zájem i o budoucnost toho plemene, aspoň ve většině případů normálních chovných stanic... Tady z toho cítím obrovský kšeft - v podstatě si berou jakoby provizi z budoucích koťat daného prodávaného kotěte! V případě psů se to někdy řeší spolumajitelstvím - nový majitel získá nadějné štěně za podstatně méně peněz, ale rozhodování o výstavách a krytí zůstává na původním chovateli - já bych do toho nikdy nešla - můj pes je můj, a nikdo mi do péče o něj nemá co kafrat, ale chápu to a je spousta lidí, kterým to vyhovuje... A když mi chovatelka s klidným srdcem řekne, že prodává až 4 měsíční kočičky, které jsou už kastrované, a já se podivím, že se mi to zdá brzy, je mi řečeno, že v Americe se to také tak dělá :bang_head: . Jo, možná ano, ale to přeci neznamená, že je to pro konkrétní zvíře - to, které u mě bude žít - zdravé a bez následků!!! Opravdu mě tento přístup štve! Sladce na svých stránkách popisují svou lásku ke kočkám a v následujícím odstavci hlásí, že svá koťátka v podstatě mrzačí :bang_head: . Brrr... Děkuji, nechci... Ale současně jsem zjistila, že i tady se dají dohledat normální chovatelé, ale chce to silnou lupu a hodně vyptávání... :oddech:
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Jitča » 17.12.2015 17:08:47 0

Vave píše:
Před časem jsem se zamilovala do skotské klapouché kočky a možná jednou, až půjdu do důchodu, bych si ji pořídila. Takže si pomaličku začínám sbírat různé informace a tohle je pro mě hodně důležité. Mmch., klapouché kočky nabízí zejména a především jedna CHS, která se mi nechce líbit. Moc vrhů a málo informací na webu. Takže kdybyste někdo náhodou věděli o dobré CHS, kterou bych si mohla pomalu sledovat, prosím, dejte mi odkaz. Děkuju moc.

Také jsem po ní šilhala :wink2: . Jedna chovná stanice byla v Hradci Králové, ta myslím nevypadala tak zle, druhá byla kdesi jinde a ta byla příšerná... Víc už si nepamatuji :bzik: .
A hele, dohledala jsem ji:
http://www.kocka-info.cz/content2/chova ... niceid=192
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Vave » 17.12.2015 17:24:26 0

Jitčo, díky moc! :flowers: Tohle vypadá dobře, nesrovnatelně lépe. ... Já vůbec nevím, jestli ji opravdu budu moct mít, ale chci se radši na tu možnost připravit. A taky se kochat. :usmev:
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Vave » 17.12.2015 17:31:37 0

Hmmm, odkaz na jejich webovky nefunguje, asi budu muset paní zkusit napsat.
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Bohunka123 » 17.12.2015 18:21:22 0

Jitča píše:No, co jsem před cca 3 lety zjišťovala, tak kočky, aby měly koťata s PP, musí mít výstavní ocenění... Kolik a jak, to už nevím. Pokud si někdo koupí kočku s PP, ale neuchovní ji, vznikají právě "čistokrevná koťata bez PP" - jako u psů... Ale mě štve právě to ocenění předem - pokud chovám a prodávám koťata s PP, tak si přeci spočítám náklady, připočtu něco navíc podle atraktivity plemene a kvality rodičů, omrknu, jak kotě vypadá a podle toho stanovím cenu - a zda nový majitel bude vystavovat a chovat, či nikoli, přeci nemohu zohledňovat v ceně - platím v hotovosti za konkrétní kotě, nikoli za budoucí úmysly... V téhle cenové politice vidím pouze omezení možné budoucí konkurence a těžký výdělek, a to je to, co mě tak štve. Uměle se udržuje vysoká cenová hladina koťat s PP a proto se rodí a inzeruje tolik koťat bez PP... Těmto chovatelům vůbec nejde o plemeno a jeho směřování a nadšení pro něj!. U psů je spousta závisti, občas i podvodů, ale primárně má každý chovatel radost, když se jeho štěňata ukáží na výstavě a mají úspěch, a třeba i přemlouvá majitele, aby po té feně byly aspoň jednou štěňata, že je škoda přijít o ten potenciál, když je fenka opravdu pěkná. Prostě je tam zájem i o budoucnost toho plemene, aspoň ve většině případů normálních chovných stanic... Tady z toho cítím obrovský kšeft - v podstatě si berou jakoby provizi z budoucích koťat daného prodávaného kotěte! V případě psů se to někdy řeší spolumajitelstvím - nový majitel získá nadějné štěně za podstatně méně peněz, ale rozhodování o výstavách a krytí zůstává na původním chovateli - já bych do toho nikdy nešla - můj pes je můj, a nikdo mi do péče o něj nemá co kafrat, ale chápu to a je spousta lidí, kterým to vyhovuje... A když mi chovatelka s klidným srdcem řekne, že prodává až 4 měsíční kočičky, které jsou už kastrované, a já se podivím, že se mi to zdá brzy, je mi řečeno, že v Americe se to také tak dělá :bang_head: . Jo, možná ano, ale to přeci neznamená, že je to pro konkrétní zvíře - to, které u mě bude žít - zdravé a bez následků!!! Opravdu mě tento přístup štve! Sladce na svých stránkách popisují svou lásku ke kočkám a v následujícím odstavci hlásí, že svá koťátka v podstatě mrzačí :bang_head: . Brrr... Děkuji, nechci... Ale současně jsem zjistila, že i tady se dají dohledat normální chovatelé, ale chce to silnou lupu a hodně vyptávání... :oddech:

" Pokud si někdo koupí kočku s PP, ale neuchovní ji, vznikají právě "čistokrevná koťata bez PP""..Tohle je nesmysl. S prominutím.
Nevím, jak se řiká kočkám, který mají papírový rodiče a chovatel jim PP nevystaví. Jestli je, či není povinnen vystavit PP, to také nevím.
Brzské kastrace, někde jsem četla i kolem třetího měsíce, chovatelé uvádějí, že to dělají právě proto, aby když to není kočička určená na chov, aby neměla koťatka. Jak jsem psala....Někdo si vypiplá kočičku, nebo si koupí drahou z ciziny a má koťátka, která potom prodá na mazlíčka a někdo i přes smlouvu na nich může sekat koťata a prodávat nebo si prostě jen pro příbuzenstvo udělat koťatka. Zvláštní a modelová situace, co mě vlastně teď napadla je ta, že si takhle koupím kočku s PP, na mazlíka a pak si někde seženu papírovýho kocoura na krytí a vlastně rodinu a přátelé můžu podělit super koťátkama. Tedy, jestli to jde a jestli někdo poskytuje papíráka na krytí i pro kočky, které PP nemají. ( Mám teď takový pocit, že to je celý divočina)
Ke kastracím...Brzkým...Jestli to má nějaký vliv na jejich zdraví, to fakt netuším, ale třeba už nějaký studie vyšly. Možná, že u kocourů to může mít vliv na jejich tělesný vývoj, ale tohle fakt nevím. Jestli někdo ano, dejte vědět...
Bohunka123
pulec
pulec

Příspěvekod Vave » 17.12.2015 19:07:59 0

Mám známého, ba dokonce spřízněného veterináře (občas bývá i v televizi, ale bohužel pro mě není z Prahy) a ten se také spíš kloní k americké a britské škole, tedy k časnějším kastracím. Prý neexistuje vědeckou studií doložený důkaz, že by časné kastrace byly škodlivé, zejména u kočiček (4-6 měsíců), u kocourů pak cca 7-8 měsíců. Což zase jiná skupina veterinářů popírá a kastruje později - prostě co se týče kastrací, existují dvě školy a jsou naprosto nesmiřitelné. :usmev:
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Bohunka123 » 17.12.2015 19:33:51 0

Vave píše:Mám známého, ba dokonce spřízněného veterináře (občas bývá i v televizi, ale bohužel pro mě není z Prahy) a ten se také spíš kloní k americké a britské škole, tedy k časnějším kastracím. Prý neexistuje vědeckou studií doložený důkaz, že by časné kastrace byly škodlivé, zejména u kočiček (4-6 měsíců), u kocourů pak cca 7-8 měsíců. Což zase jiná skupina veterinářů popírá a kastruje později - prostě co se týče kastrací, existují dvě školy a jsou naprosto nesmiřitelné. :usmev:

Tak já našla odpověď veterináře, kde zmiňuje nějakou studii, ale nehledala jsem, nečetla. To jen, kdyby někdo měl zájem se v tom šťourat a rýt...-)))
http://www.modrykocour.cz/rady/veterina ... a-kastrace
Bohunka123
pulec
pulec

Příspěvekod Vave » 17.12.2015 22:10:11 0

Jitčo, tak ta paní od Hradce už kočičky bohužel nechová, psala jsem jí na mail, ozvala se mi velmi rychle. Myslím, že je z toho sama smutná, že už je nemá.
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Jajka » 17.12.2015 22:54:49 0

Pokud vím, tak kdo chce chovat kočky s PP, musí se nějakých výstav zúčastnit. To má logiku, někdo další by měl posoudit, zda předvedený jedinec je k chovu vhodný - splňuje nějaké standarty. A je u toho veterinární prohlídka.
Kdo má kočku s PP a chtěl by chovat, spíš tedy množit, bez chovné stanice (tj určité garance kvality a zdraví), nejspíš bude hledat podobného kocoura, tj s PP, ale ne z CHS.
Dobrá CHS to totiž riskovat nebude - nejprůserovější kočičí nemoci jsou sexuálně přenosné.

A proto je snaha CHS kastrovat kočky, které nový majitel nemá v úmyslu vystavovat - nepodporovat množitele.
Teď nemluvím o normálních lidech, kteří třeba jednou ta koťata chtějí, koťatům najdou nové domovy... ale nedělají si z toho zdroj obživy.
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 18.12.2015 12:26:57 0

Vave píše:Před časem jsem se zamilovala do skotské klapouché kočky a možná jednou, až půjdu do důchodu, bych si ji pořídila. Takže si pomaličku začínám sbírat různé informace a tohle je pro mě hodně důležité. Mmch., klapouché kočky nabízí zejména a především jedna CHS, která se mi nechce líbit. Moc vrhů a málo informací na webu. Takže kdybyste někdo náhodou věděli o dobré CHS, kterou bych si mohla pomalu sledovat, prosím, dejte mi odkaz. Děkuju moc.

Vaví ty úplně nejúžasnější klapouché kočičky má "funny cats and nice fish" :heart: :heart: :heart: :heart: - bohužel moje milovaná Coco měla teď myslím poslední vrh :brecim: ... ale mají určitě další krásné (třeba stříbrné, ale Coco je taková barevně asi jako Zuzanka :kiss: )... ehm, ale jsou myslím z Moskvy či odkud :mrgreen: , nikdy jsem jejich stránky ani nehledala (a teď jsem dost nepoužitelná), jen je sleduju na YT a na FB

Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

PředchozíDalší

Zpět na Kočky