Ceny koťat

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.
Odpovědět
Bohunka123
pulec
pulec
Příspěvky: 25
Registrován: 04.12.2015 14:04:36 0

Ceny koťat

Příspěvek od Bohunka123 »

Chtěla bych se zeptat, jaký máte zkušenosti s inzerátama. Málokdy, mluvím tedy o kočkách s PP, vidím cenu. Proč? Proč myslíte, že ji chovatelé neuvádí? Přece inzeruji něco, co chci PRODAT, chci za to získat peníze, tak je fér, vůči kupujícímu zvěřejnit cenu.
Nevede to naopak k tomu, že kočky bez PP jsou lépe prodejné jen tady z toho důvodu?
Napadlo mě:
Chovatelé se bojí uveřejnit cenu, z důvodu závisti?
Chovatelé dělají cenu podle kupujícího..
Chovatelé neplatí daně...

Jak je to podle vás? A jaké máte zkušenosti?

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny koťat

Příspěvek od sharka.68 »

každý výdělek-i z prodeje koťat, musite zdanit.... a cenu Vám říct musí, ale většinou se v inzerátu píše-dohodou ...
Obrázek

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: Ceny koťat

Příspěvek od Inka »

No, každý máme jiné požadavky. Někdo chce kotě na výstavy a jiný mazlíka. No a v každém vrhu jsou obě možnosti, ale nechci - li kotě na chov, nechce se mi platit tolik. Jinak by to mělo být stejné, náklady na rodiče byly stejné.
Obrázek

Bohunka123
pulec
pulec
Příspěvky: 25
Registrován: 04.12.2015 14:04:36 0

Re: Ceny koťat

Příspěvek od Bohunka123 »

já tomu rozumím...
Ale...
kouknu-li se na nějaký inzerát, většinou koček, vidím tam konkretní kočku, ne všechny z vrhu a u ní je cena dohodou...
To jako proč?
Chtějí se se mnou domlouvat? Smlouvat? Neumějí si říct cenu za kotě? Udělají mi cenu podle vizáže?

To, že je na chov nebo na mazlíka, uvádějí, o tom žádná a že se cena liší, ano, chápu..
Ale pro mě, jako pro kupujícího, je fér tu cenu napsat....

Tím řikám, že bez PP to funguje uplně běžně...kotě, cena, chceš? Nechceš?

Přitom by bylo super, kdyby si chovatelé uměli říct, měli je testovaný na nemoci a at jsou duvody jakékoliv, a stojím si za nima, které jsem uvedla.....

Bohunka123
pulec
pulec
Příspěvky: 25
Registrován: 04.12.2015 14:04:36 0

Re: Ceny koťat

Příspěvek od Bohunka123 »

sharka.68 píše:každý výdělek-i z prodeje koťat, musite zdanit.... a cenu Vám říct musí, ale většinou se v inzerátu píše-dohodou ...

To si jako fakt myslíte, že se děje?

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1256
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: Ceny koťat

Příspěvek od Jajka »

Tak já bych byla docela opatrná, kupovat kotě z inzerátu.. I kočky mají množírny.
Spíš bych inzerát brala jako první informaci a pak pátrala po chovatelských stanicich v dostupnám okolí. A domluvila si návštěvu.
Naše první kočka byla čistokrevná britka, otec s PP chodil i ven, máma byla pouze bytová. Kočička umřela jako dvouletá na FIP či co, prostě selhání imunity a ledvin.
Další dva kocouři už byli s PP, šedý briťák se dožil 12 let, krémovému bude 6. Oba očkovaní a testovaní.
Ani to ovšem není záruka, že kotě bude naprosto zdravé a s dobrou povahou. Myslím, že u koček se ta povaha moc neřeší. Zrovna náš krémový Alf je toho příkladem a kromě toho má i zdravotní problémy.
No a cena - to je těžké. Je to investice na léta a měsíční "provoz" něco stojí. V součtu za ta léta mnohem víc.
Kdybych chtěla ušetřit za zvíře, vybrala bych si kočku nebo kotě z dobrého (reference se najdou) útulku.
Po vlastních zkušenostech bych víc přemýšlela o povaze :usmev:
Jestli bude nějaké "někdy", asi to tak dopadne, kočička z útulku.

Edit: Všechny naše kočky jsou (byly) pouze bytové.
Naposledy upravil(a) Jajka dne 14.12.2015 23:07:24 0, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: Ceny koťat

Příspěvek od Tora »

O množírnách psala nedávno Protivná blondýna, je to drsnej článek. Já za sebe (my teda máme koček až na půdu, ale kdyby...) tak bych šla buď do kočky z útulku, nebo do kočky s papírama. A to bych si ještě sakra hledala informace o chovné stanici. Protože množírny bych fakt podporovat nechtěla. Za to by měly být tresty natvrdo, je to šílený, jak se někteří lidi ke zvířatům chovají.
Koho by zajímalo:
http://www.protivna-blondyna.cz/2015/12 ... apiru.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2492
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: Ceny koťat

Příspěvek od Matylda »

Hmmm, psy mám s PP (hlavně kvůli povaze, zdraví taky, ale stejně mám velmi milého a hezkého alergika na potraviny). U kočky jsem věděla, že jsme na vsi a stát se může cokoli, takže jsem jednoznačně šla do koček z útulku. Vyptala jsem se hlavně na povahu (prostě se pozná, že jsem víc psí). Momentální demoliční četa (dva sedmiměsíční kočičí sourozenci) jsou z útulku, kde dobře znali jejich povahu a zvyky. Do toho bych šla znovu.
Obrázek

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2853
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: Ceny koťat

Příspěvek od YGA »

Přiznám se, že mi u inzerátů vadí formulace "Cena dohodou", protože já opravdu nevím, kolik teď takový pes teď stojí. Navíc proto, že Toya byla za naprosto směšnou cenu (což jsem ovšem tenkrát netušila). Takže v cenové politice čistokrevných pejsků stále tápu ... a až přijde na věc, tak asi budu velice překvapená, kolik takové papírové štěndo stojí.

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny koťat

Příspěvek od sharka.68 »

Bohunka123 píše:
sharka.68 píše:každý výdělek-i z prodeje koťat, musite zdanit.... a cenu Vám říct musí, ale většinou se v inzerátu píše-dohodou ...

To si jako fakt myslíte, že se děje?
nejde o to,co si myslím, to je ze zákona!!!!!

Pokud bych někdy měla chuť utrácet za PP kočku nebo psa, tak bych chtělas vidět prostředí, kde vyrůstalo,seznámila bych se s výsledky chovné stanice atd... předávat si/kočku psa někde v košiku na náměstí v Horní-Dolní, to ani omylem...
akorát nechápu,proč se na to ptáš lidí ,jako jsme my, kteří množírny nepodporují a zvířata si kupují buď u zodpovědných chovatelů nebo si je berou z útulků... :hmm: množírny nepodporujeme!!!

a cena dohodou- je prostě první varovné znamení...chovatel,co ví,jakou cenu mají jeho štěňata/koťata ji řekne a kupující nediskutuje, protože ví co kupuje a proč a hlavně- to chce koupit.

Pokud by sis Bohunko přečetla anabázi,jak Xerxovi jeli do Španělska pro Nighta, tak bys tu takové otázky prostě nepokládala :yes:
Obrázek

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2492
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: Ceny koťat

Příspěvek od Matylda »

Ale Sharko, ony i seriózní chovky prostě cenu do inzerátu napíšou málokdy. Nevím, jestli to není třeba kvůli lidské závisti nebo tak, ale pokud to štěně chceš a zavoláš tam, tak stejně tě napřed podrobí křížovému výslechu, jestli jsi vůbec vhodný budoucí majitel a pak teprve jednáte o ceně. Ale orientační představu si člověk udělá celkem rychle, liší se to podle plemene a závisí to na běžném počtu štěňat ve vrhu (některá plemena mají 4 a jiná 10 a péče o matku stojí pořád stejně), jestli to je zahraniční spojení (cena za krytí je pak brutálně jiná), jestli rodiče jsou šampioni a samozřejmě taky podle poptávky.
Obrázek

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2853
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: Ceny koťat

Příspěvek od YGA »

sharka.68 píše: Pokud by sis Bohunko přečetla anabázi, jak Xerxovi jeli do Španělska pro Nighta, tak bys tu takové otázky prostě nepokládala :yes:
Ale Sharko - já Xerxovic cestu za Najtem znám a taky mě ta otázka zajímá. To totiž není jenom o množírnách. Jak píše Matylda, ani mnohé renovované chovné stanice na svých stránkách neuvádějí ceny svých štěňat. A já fakt nevím, jak se ceny pohybují :hmm: - možná si myslíš, že pokud chci nějaké plemeno a vyberu si kvalitní chovnou stanici, tak za ně dám cokoli - což teda já nedám, protože jsem docela spořivá, až kolenovrtná :wink2: .
A ruku na srdce - Xerxovi jsou tady spíš výjimka než pravidlo.

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1256
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: Ceny koťat

Příspěvek od Jajka »

Počítejme: štěně nebo kotě za 10 000,- (tolik stál kocour Alf s výstavními předpoklady), bude žít předpokládejme 10 let (spíš víc), takže cena rozpočítaná na rok 1 000,-. Děleno 12ti měsíci cca 83,- Kč, na den cca 2,70.
Plus žrádlo, podestýlka, veterina...
(Takže jde vlastně o to, zkousnout tu počáteční "investici")

Ještě k Alfovi, mohl být o 2000,- levnější, pokud bychom hned z kraje řekli, že budeme kastrovat (stejně na to došlo).
V tom případě bychom jeho PP dostali do ruky až po kastraci - neplést s očkovacím průkazem, ten bychom dostali hned.
Výstavní choutky naší omladiny se nerealizovaly a značkující bytový kocour - to nejde :yes:

Nevím, jestli to takhle mají i ostatní kočičí CHS.

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2913
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: Ceny koťat

Příspěvek od Xerxová »

ceny se nezveřejňují hlavně proto, že nejsou pro pravé zájemce to nejpodstatnější. Prvotní by měl být dotaz na rodiče, zdraví, ... a až pak na cenu. Nemělo by se vybírat podle ceny. A často ve vrzích jsou ceny různé - jinak stojí štěně s výstavními předpoklady, jinak štěně na mazla. A cena se i vyvíjí. Pokud štěněti se kazí postupně skus, bude na osmi týdnech levnější, než když podávali inzerát po narození štěníků.

Když jsem měla kupovat Nighta, také mě cena zajímala. Bylo mi řečeno, že bude standardní v zahraničí za kvalitního černého pejska. A také mi poradce chovu sdělil, co to znamená - jaké rozpětí to zhruba je. :bzik: Cena skutečně byla z toho rozpětí, a dozvěděli jsme se ji až na konec dohadování, jestli jet či nejet. A evidentně to cena standardní byla, neboť na první výstavě mi zcela cizí majitelka vystavovaných dog pravila. A stále Vás xxxx euro?? Nebo víc?? Trefila se přesně. Mimochodem fenka hárlekýna s čistou bílou a lesklými černými fleky stojí výrazně více...

Pokud někoho "běžná" cena zajímá u konkrétního plemene, může se zeptat na klubu nebo u zkušených chovatelů. Odpoví mu. Nemusí to tajit...

Myslím, že u koček to bude stejné

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9383
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny koťat

Příspěvek od sharka.68 »

YGA píše:možná si myslíš, že pokud chci nějaké plemeno a vyberu si kvalitní chovnou stanici, tak za ně dám cokoli - což teda já nedám, protože jsem docela spořivá, až kolenovrtná :wink2: .
A ruku na srdce - Xerxovi jsou tady spíš výjimka než pravidlo.
No poptávka a nabídka funguje Ygo i tady...ale fakt si nemyslím, že by tu někdo z nás byl tak ujetej,že by dal cokoli.. nepřímo mi to potvrdila svou odpovědí i Xerxová..pokud by se jim cena zdála vysoká,Nigouše by nekoupili.
Ale jinak to napsala přesně tak, jak si to myslím....
Obrázek

Odpovědět