CO BYSTE UDĚLALI?

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.

Re: CO BYSTE UDĚLALI?

Příspěvekod Tečka » 04.11.2015 15:32:29 0

Tak já se bála, že budu za hysterku a vypadá to, že ne.
Byla jsem se tam v poledne podívat, kotě nikde, ani nikde okolo.
Na té zahradě moc schovávaček není, tak doufám, že bylo buď ve stodole, (i když teda svítilo sluníčko), nebo ho snad opravdu nechali doma.
Zítra zas přijede pekař, tak si dojdu pro koblihy a uvidím.
Kdyby bylo nejhůř, tak ho snad doopravdy ukradnu.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 04.11.2015 15:52:24 0

a za týden budou mít dalšího :bang_head:
Budeš je krást, dokud jim nedojdou dodavatelé?
Chce to je přesvědčit ke zlepšení, jinak je snad přesvědčí až když najdou několikátého přejetého. Některé bohužel nepřesvědčí ani to, berou kočky jako spotřební zboží a nutnou součást baráku, aby někdo chytal myši. A přece TO nebudu kastrovat, stojí to peníze a navíc kde bych pak vzal další, dyť TO věčně chcípá. :grr:

Obecně odebírání zvířat bez možnosti zajištění nepořízení dalších v konečném důsledku způsobuje mnohem víc utrpení - protože zatímco pracně, draze a pro zachráněné zvíře často i bolestivě zachráníš jednoho, oni už týrají dalšího. Odebereš, vypipláš a můžeš rovnou sbírat třetího.
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 04.11.2015 20:02:10 0

Petrs01 píše:a za týden budou mít dalšího :bang_head:
Budeš je krást, dokud jim nedojdou dodavatelé?
Chce to je přesvědčit ke zlepšení, jinak je snad přesvědčí až když najdou několikátého přejetého. Některé bohužel nepřesvědčí ani to, berou kočky jako spotřební zboží a nutnou součást baráku, aby někdo chytal myši. A přece TO nebudu kastrovat, stojí to peníze a navíc kde bych pak vzal další, dyť TO věčně chcípá. :grr:

Obecně odebírání zvířat bez možnosti zajištění nepořízení dalších v konečném důsledku způsobuje mnohem víc utrpení - protože zatímco pracně, draze a pro zachráněné zvíře často i bolestivě zachráníš jednoho, oni už týrají dalšího. Odebereš, vypipláš a můžeš rovnou sbírat třetího.

Já vím, máš pravdu.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 05.11.2015 6:56:23 0

Petro, ty jsi nějak úplně přešla tu pasáž o tom, že si má Tečka s tou rodinou promluvit....teprvá,když to nepomůže,tak odnést....

takže sice chápu tvůj černej scénář a svým způsobem máš pravdu, ale neumím si představit tu řadu přejetejch,zimou nebo nevšímavostí utejranejch a mrtvejch koček...dnesk ajsme okolo jedné přejeté jela, byla jsem se přesvědčit,že je fakt mrtvá,byla, ještě i teplá, odnesla jsem jí na kraj silnice, položila na trávu a slzy mi tekly jak hrachy, krásná pruchatá kočka to byla,s bílou světluškou na ocásku... ne, fakt si neumím představit, že bych zůstala kamenná,lhostejná a dělala, že se mě to netýká...

vždyť se jim dá poradit i že by si vzali dospělce z útulku,co chce bejt venku,klidně i dva, když budou kastrovaní...
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 05.11.2015 7:57:42 0

Ale nepřehlídla. Jen píšu, že krádež, o které Tečka uvažuje jako o krajním řešení, taky řešení být nemusí. Teda pro toho jednoho jo, ale nemusí být poslední. Není mi to jedno, fakt ne, jen mám pocit že jsou lidi snad čím dál pitomější. Fuj, množírny, to je hrůza, jak to někdo může... jé, štěňátko, chudáček, tak ho vykoupíme. Fuj, ten je hnusnej, utýral kočku... ta naše? Né, ta se má dobře, je venku a má tam misku mlíka. A tak by se dalo pokračovat donekonečna. Tisíckrát to slyší, vidí, čtou...
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Petrs01 » 05.11.2015 8:05:34 0

ještě - i ti dospěláci z útulku potřebují mít kam zalézt. Dřív byla u každého domu stodola plná slámy, na půdě seno. V tom se kočka zavrtá a má teploučký pelíšek. Kam se zavrtá dnes? Do betonu těžko. I kočka, která může dovnitř, pokud nemá kočičí dvířka, potřebuje venku úkryt, kde může počkat až se dveře otevřou.
Já vím, že vy to víte, ale těm lidem to zjevně nedochází - kočky přece vždycky byly venku. Jo, jenže v úplně jiných podmínkách. Ostatně rozdíl mezi rychlostí koňského povozu a auta by taky chápat měli.
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 05.11.2015 9:08:55 0

Ano, v tom jsem s tebou za jedno. Minimálně polystyrenovou budku,vycpanou slamou..aby se zakutali...a granule, ty nemrznou a vodu..
to se to v Chcete mě nabízí,ale aby řekli i tohle,to néééé..a spoustě lidem to fakt nedojde...že není na půdách a ve stodolách sláma a seno... o ostatním nemluvě..
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 05.11.2015 9:27:10 0

Já jsem tam včera navečer byla. Nesvítilo se tam, ještě nikdo nebyl doma. Ono je to teď, když je brzo tma, dost těžké. V létě je šance, že bude někdo na zahradě a dá se to o tom povídat třeba přes plot.
Sama vím, jaké to je, když člověk někam dojíždí do práce, večer se přijede, honem zatopit, udělat večeři a většinou toho má člověk za celý den plné kecky.
Navíc ti lidé jsou tu relativně noví, nevím, jak to přijmou, pokud se mi podaří se s nimi domluvit.

A s těmi kočkami u domu, jak to bylo dřív, samozřejmě souhlas, bylo to jiné.
I teď jsou tady na vesnici potřeba, ale podmínky mají jiné.
Akorát si neumím představit, že jim nabídnu, že seženu z útulku třeba 2 myšilovky, ale že se i tak budou muset trochu postarat, a navíc za ně zaplatit nějakou částku. Na vesnici jsou kočky zadara. To se hned tak nezmění, zrovna tak, jako přetrvává u mnoha lidí postoj, že zvíře do stavení nepatří. Mění se to, ale pomalu.
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 05.11.2015 9:35:46 0

proto jsem ti radila dopis do schránky s telefonem na tebe... že bys byla ráda, kdyby se ti ozvali... že si domluvíte setkání...
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 05.11.2015 9:37:19 0

Tečko, ale nabídni jim aspoň ty polystyrenový boudičky :prosim: - v nejhorším jim ji třeba i nacpi (ono to fakt stojí kolem 150 kaček) :prosim:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Tečka » 05.11.2015 11:18:53 0

Tak kotě už 2. den není vidět, můžu jen doufat, že je doma, snad nebude o čem jednat.
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Předchozí

Zpět na Kočky