Pihulka - kastrace

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.

Re: Pihulka - kastrace

Příspěvekod Vave » 26.02.2015 11:48:32 0

Pobíhají mi tu auditoři, ale držím. :super:
Obrázek ObrázekObrázek
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod radanova » 26.02.2015 18:45:34 0

Všechno je snad ok, Pihule je vzhůru, mohla jsem ji vyzvednout až po práci tak měla odborný dohled při buzení,je trošku zmatená a vyklepaná. Mám ji doma a nějaký den ji tu i nechám na byt a stravu, nevypadá že by ji to nějak tejralo, zvlášť pokud není sama. Paní vetka říkala, že podvyživený kočky mívají někdy tvrdší a větší bříška. Prý u Pihulky v bříšku není vidět nějaký problém ani nebyla březí, účet na 700,-Kč pošlu Zaně na mejl se zprávičkou a odkazem sem. Díky za podporu i za příspění. Na rajče snad později večer zvládnu dát nějaké fotky.
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod radanova » 27.02.2015 13:28:09 0

Do alba jsem přidala pár fotek. Pihulka si včera párkrát blinkla, k jídlu nedala nic, k ránu kolem čtvrté si trochu poplakala, zklidnilo ji když jsem k ní došla. Teď už vypadá v pohodě, ráno po snídani z vařenýho kuřete hledala kde nechal tesař díru a dost mi vynadala. Musela jsem hlídat dveře a okna jak ostříž. Pak zalezla do pelíšku, v kleci vyhledává nejmenší prostor, odklidí dečku a leží na plastu narvaná u záchodku (improvizace krabice). Už snědla po kuřeti syrový krůtí maso a teď ještě kousek ryby pečené bez koření a s málo soli ( jídelna pro školčata) mezi jídly spí a vypadá spokojeně.
Co se týče bříška, ještě před dvěma dni vypadala jak když spolkne balonek, včera před operací po 12hod hladovce mi přišlo bříško uvolněnější a dneska ráno měla propadlý boky. Bůhví jak to s tou svou linií má.

http://radanova.rajce.idnes.cz/Pihulka/
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 27.02.2015 14:31:45 0

to je dobře že papá, držím palce na zotavování :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :heart: :heart:

radanova píše:k ránu kolem čtvrté si trochu poplakala, zklidnilo ji když jsem k ní došla
to je dojemné :love: :kiss: :love: :kiss:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod sharka.68 » 28.02.2015 6:43:10 0

a pije???
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod radanova » 28.02.2015 8:00:17 0

Jo jo, pije a baští. Vyprazdňuje se spořádaně do záchůdku. Klec má otevřenou tak se tu různě prochází, psiska mají klid na lůžku, občas něco sezobne a půvabně se rozloží tu na posteli, tu na koberci a pospává. Teď si zase vlezla do klícky.Řekla bych že jí nic nechybí, ale ven ji chci dát až bude trochu pozahojená. Mmch ani si to bříško nijak zvlášť neolizuje.Rána je čistá a suchá.
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Marska » 01.03.2015 15:59:51 0

Ahoj, to jste měly docela levnou kastraci. My jsme byly včera s Čindou, jak jsem psala a platila jsem 1.500,-Kč. Já nevím co to máme v okolí za cenový ráj. U jednoho se platí dvanáct set ale čeká se cca 2 měsíce /to už může být docela pozdě/. Tak jsme volili jinou ordinaci a byly jsme objednané za týden. Jenže ta cena! Myslím, že nebude konečná když máme jít v úterý na kontrolu a za týden na stehy. Ale než ko'tata, tak se raději prohnu. Venkovní kočku bych neuhlídala. Už jednou koťata měla a nechala je roztahaná po dvoře ani neolízaná a tak zašla.
Marska
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec

Příspěvekod radanova » 01.03.2015 22:51:17 0

Marsko ona je to cena specialni, naši taky za naši kočku platili víc, ona paní doktorka ctí situaci, že to není vlastní kočka a že to platí "spolek zvířecích přátel" tak cenu upravila, pobyt Pihulky cca 4 hodin jsem taky nehradila. Ona je paní doktorka hodná.
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Marska » 01.03.2015 23:15:50 0

Radko, nepíšu to snad ze závisti, ono je moc dobře, že jsi se postarala. U nás je taky sem tam nějaký soused nebo spíš sousedka, která by to kočičce nemohla udělat a pak má 14 koček které se toulají po okolí a roznášejí akorát nemoci. Ono je hezké mít koťátka ale potom se to rozrůstá geometrickou řadou. Uživit to, natož se postarat o odčervení a odblešení, na to už nezbývají důchodkyním korunky. /já jsem tedy taky důchodkyně ale zatím pracovně činná i když nevím jak dlouho/ Takže raděj platím než množím. Činda je už při chuti a docela ráda by odešla ze špitálu-
Marska
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec

Příspěvekod radanova » 02.03.2015 9:51:28 0

Marsko to o zavisti mě vůbec nenapadlo, jen jsem vysvětlovala tu lepší cenu. Pihulka by asi taky už raději byla venku, občas se tu prochází a nadává. Zjistila jsem, že si s psama umí poradit, vezme je po čumesi, když maj tendenci ji očmuchávat a oni ji nechávají většinou být, nijak na ní nereagujou, tak teď už i když odcházím na moment z bytu nezavírám mezi nimi dveře. Dvířka do klece má pořád otevřená a tak mi tu různě zdobí parapety a židle. I v noci byla s námi. Bříška si taky vůbec nevšímá. Teď si tu dělala velkou hygienu a minula ho bez povšimnutí. Asi by to venku taky zvládla, ale je tam ošklivo a já zatím holt beru prášek na alergii a zvýšenou dávku léku na astma a docela dobrý. Na stehy ani kontrolu pozvaná není, tak uvidím, kdyby začala nějak moc držkovat musela bych jí asi vypustit, tady jsou zvířátka jen když zvládají být neviditelná a a neslyšená, však je to škola a pravidla jak za krále klacka. Tedy některá.
Jsi zlatá, že se o venkovní kočindu zvládáš starat a žes ji nenechala množit. Tak ať holky kočičí užijou ještě dlouhej pohodovej život. Proto se to dělá, že jo. :slunce:
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král

Předchozí

Zpět na Kočky