Prosím o radu

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.

Prosím o radu

Příspěvekod Lída » 28.01.2015 16:09:35 0

Podařilo se mi odchytit toulavou kočičku. Už někdy od léta se vyskytovala v nedaleké chatové oblasti. Asi někteří chataři pořídili dítku na prázdniny koťátko grrr :grr: Vzhledem k tomu, že doma pobývají dva psi - a Tibeťanka košky moc nemusí - umístila jsem kóču do jedné neobývané místnosti. Má tam boudičku s polystyrenem a polštářkem. Dala jsem jí tam granulky a kousek vařeného kuřete. Taky vodu a bedničku s pískem. Kočinda je zatím zalezlá v boudičce. A já nevím, co dál. Jednu kočku mám, ale ta přišla jako kotě a brzy si tu zvykla. Je čistě venkovní, i když občas spí v chodbě na křesle.
Předpokládám (správně???), že ta nová kočička se asi bude bát psů, jinak by u chat, kde bývají psi, asi nepřežila. Chtěla bych ji nechat vykastrovat a pustit ji ven. Ale nevím, jak dlouho bych ji měla držet zavřenou. Do kastrace a chvilku potom, než se zahojí?? Uvítám i jakékoliv další rady, s kočkama to moc neumím, nemám žádné zkušenosti.
Za udělené rady předem i zadem děkuji :haha:
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Tečka » 28.01.2015 17:19:12 0

Zalezlá v boudičce bude určitě pár dní. Bylo by dobré ji občas trochu omrknout a mluvit na ni. Nic jiného, aspoň pro začátek.
Jde o to, co s ní chceš podniknout dál, kromě kastrace. Jestli ji chceš zkusit nechat jako venkovní kočku u domu, nebo ji po kastraci po nějaké době vrátit na místo, kde před tím žila.
Přimlouvala bych se za to, zkusit ji nechat u domu jako kočku venkovní, než ji nechat jako bezprizorní. Takovéhle kočky to mají těžké.
Ono i psům se dá vysvětlit, že je to "naše kočička", zažila jsem to u sousedů.
Ona psy určitě vyhledávat nebude, ale mohla by mít nějaké bezpečné místo. Takže minimálně 3 týdny nechat doma a pak ji opatrně pouštět ven, aby prošla mimo dosah psů. Pokud se tam bude aspoň trochu cítit dobře, naučí se jim vyhýbat.
A psi ji časem začnou tolerovat, zvlášť když je nenecháš, aby po ní startovali.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Lída » 28.01.2015 19:21:56 0

Tečko, díky. Jo, plánuju si ji nechat, mám už jednu kočičku Amálku. Psi ji honí jen propagačně, Betku (trpasličí jozefčice) občas honí Amálka - jsou skoro stejně velký. :D
Trochu mně zarazilo, že se kočinda dá vzít do ruky, pohladit a ani trochu neprotestuje. Dokonce začala hned příst a otírat si hlavičku o moji ruku. Vypadá to, že opravdu měla domov a pohlazení a vzpomíná si na to. Není ničí ze vsi, ptala jsem se všude. Tak bude u nás - až si zvykne - mít volný pohyb, dostatek jídla i muchlování. Snad si na sebe zvyknou i s Amálkou.
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 28.01.2015 19:46:06 0

já bych k Tečce dodala,co nejdřív na veterinu na sono,aby ti řekli,jestli už v sobě nemá "koťata" ...aby za tři tejdny,nebylo "pozdě"...
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 28.01.2015 19:57:59 0

sharka.68 píše:já bych k Tečce dodala,co nejdřív na veterinu na sono,aby ti řekli,jestli už v sobě nemá "koťata" ...aby za tři tejdny,nebylo "pozdě"...

Ano!!
Já pako, tohle mi v tu chvíli nedocvaklo.
A je fajn, že kočička není tak úplně plachá. Bude to snazší, ale stejně bude muset být pár dní zavřená doma, jednak může být docela zima, a ať si zvykne, že tam patří a má tam svoje doma. Pak si nějaké místečko jako pelíšek najde. Popř. tu boudičku, ve které je teď.
Zase jedna kočička dostala šanci.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 29.01.2015 9:47:44 0

říká se, že asi dva týdny (!!!) se nemá kočička pouštět ven, že to je asi tak doba, za kterou si zvykne a přijme své nové "doma" - jinak hrozí, že se bude chtít vracet na předchozí bydliště a ztratí se nebo se jí něco zlého přihodí

no jo, taky mě ta březost nějak hned nenapadla - podcenila jsem, že už nejde úplně o kotě... březí může být klidně už kočička zhruba na půl roce

přeju hodně štěstí!!! :heart: :heart: :heart:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Zpět na Kočky