pochopíte to???

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Příspěvek od Inka »

Kupodivu slepota není pro zvířátka tolik stresující. Překvapilo mne to u již stařečka Mimi, velmi brzy zvládl pohyb doma i venku po svých trasách. Mnohem více se řídil čichem, zřejmě používal i více sluch a dodnes jsou lidé, kteří jeho slepotu nezaregistrovali, byť jsme s ním chodili dvakrát denně ven. Ovšem nedovedu si představit tu chudinku u nás doma - to chce opravdu klidnou domácnost a hodně citu. Cit by u nás byl, ale ten klid.....

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sharka.68 »

Obrázek

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Příspěvek od Inka »

Otázka je, proč 61letá paní uškrtila svého o 20 let staršího manžela, eventuelně proč měla raději kocoura než manžela. Což o to, najíst dostanou zviřátka klidně dřív než Bimbouš, ale jinak zatím vede.....

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sharka.68 »

Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beda »

připomíná mi vybarvením Céčka :love: :love: :love:

Její příběh:
Dne 22.9.2011 přijalo Hančino hradecké depozitum čtyřletou nádhernou perskou kočičku Katynku. Katynce umřela panička, nikdo však o tom nevěděl a Katynka strávila v bytě bez jídla a pití týden. Žena, která přišla staré paní nakoupit, kočičku napospas nenechala, s pomocí policie kočičku odchytila a Katynka připutovala ke mně. Hned jsem s ní jela na veterinu, měla velmi zanedbané zoubky, zhnisané dásně a byla dehydrovaná... Dnes už je Katynka po operaci, již začala jíst i pít, ale stále je nesmírně vystresovaná a každému kontaktu se brání. Svým chováním připomíná barmičku Princeznu, proto doufám, že i Katynka mi časem uvěří a stane se z ní takový mazlík, jako je nyní Princeznička.
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sharka.68 »

to je moje noční můra,kdyby se mi něco stalo,co holky kočičí moje...no, Káča umí vyndat kapsy i ze zavřenýho šuplíku a pak otevřít sežrat je umí taky a není nenechavá, vody mají dost....ale jak to udělat,aby je nikdo nerozdělil????
Obrázek

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Příspěvek od Inka »

To máš jako s dětma - musíš si dopředu najít někoho, kdo by se postaral, eventuelně mu dát klíče a dohodnout si se sousedy nějaké signály, aby tam nebyly moc dlouho samy

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sharka.68 »

Dne 19. 8. 2011 o půl šesté večer zemřela utýraná dvouměsíční tříbarevná dlouhosrstá kočička Věruška. Žila u mne tři týdny a celou dobu jsme spolu s veterináři bojovali o její život. Koťátko do Hradce rovnou na veterinu přivezla ze Šonova naše depozitářka paní Hana B. Kočičku převzala od místních lidí, protože malý kluk ji velmi trápil, držel ji za krk a točil s ní ve vzduchu. Věruška se v noci začala dusit a druhý den u ní lékařka v Hradci Králové zjistila protrženou bránici. Operoval ji náš skvělý veterinář, který mi pak kočičku přivezl druhý den domů. Po těžké operaci mne pan doktor informoval o rozsáhlém zranění... Věruška měla starší těžké zranění - lidmi protrženou bránici ...a tím, jak s ní kluk točil, se jí do otvoru v bránici nahrnuly vnitřní orgány. Rovněž měla zlomený ocásek. Ač jsme dělali vše, co se dalo, křehká maličká kočička těžké trauma nezvládla a svůj boj o život prohrála. Týden se zlepšovala, ale pak začala mít vysoké horečky, její zraněné ledviny začaly kolabovat, až zcela vysadily. Čtrnáct dní jsme dávali léky, ve dne v noci dostávala infuze do žíly, ale vše bylo marné, malinkému miláčkovi svíčka života zcela uhasla. Stále na Tebe, Věruško nádherná, vzpomínáme a stále se nemůžeme smířit s Tvojí zbytečnou smrtí. Těm, kteří Ti vše způsobili, nelze NIKDY ODPUSTIT!
Harant, taky bych s ním zatočila....a propleskla rodiče!!!!
Obrázek

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Příspěvek od Inka »

Problém je, že když už - Chvála tomu - sousedi alespoň zachrání zvíře, nepozvou na tyrana policii. Pozdě potom dokladovat, že dítě zvíře utýralo.
Nicméně v takovém případě je nejlepší malého tyrana zatáhnout někam mimo, pořádně mu naplácat víte co a pohrozit dalším trestem

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sharka.68 »

Briťák s PP - kastrovanej

Dne 5. 10. 2011 přijalo Hančino hradecké depozitum devítiletého obrovského čistokrevného modrého britského kocourka, který má v PP své šlechtické jméno Carlos Cashmere Falling Star. Carlos žil asi pět let se svou starou paničkou, která však nevyléčitelně onemocněla, byla odvezena do nemocnice a domů se již nevrátí. Babiččini příbuzní se o kocourka postarat nemohli, a tak Carlosek, kterému však prý babička říkala Mikeš, se ubytoval u mne. Bohužel je zatím stále velmi smutný a nepapá. Nutně by potřeboval ošetřit zoubky, ale zatím na sebe nenechá ani sáhnout a na veterině bojoval jako o život... Doufám, že vše se co nejdříve zlepší a nešťastný kocourek opět bude mít chuť do života...
http://kocicinadeje.rajce.idnes.cz/Carl ... lling_Star

PS. má 10 kilo živý váhy....
Obrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9388
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

rozbor krve a co z něj vyčtou?

Příspěvek od sharka.68 »

Obrázek

Uživatelský avatar
Druhá z Osmi
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 142
Registrován: 21.05.2012 11:59:50 0
Bydliště: doma v Pardubicích u maminky

Příspěvek od Druhá z Osmi »

Dne 27.6.2012 přijalo šonovské depozitum Hany B. maličkou želvovinovou kočičku, která dostala jméno Bonička, protože byla nalezena u Bona. Byla tam původně ještě s jedním kotětem, ale to už bylo zabité. Toto kotě lidé donesli na silnici, "aby to prý mělo rychleji za sebou". Když se o tom jeden známý pán dozvěděl, hned druhý den na tu silnici běžel a kotě, které tam ještě nějakým zázrakem bylo, předal do šonovského depozita. Bomička však má strašnou rýmu, zalepená očička a pořád spinká, paní depozitářka o ni má obrovský strach. Řekla mi, že to je jen kostřička, že vůbec nechápe, že je jestě živé, neboť sotva stojí na nožičkách.
----
mě z těch lidí jednou asi hrábne... :cry:
Noriska (Druhá z Osmi)

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beda »

Druhá ze Sedmi píše:Toto kotě lidé donesli na silnici, "aby to prý mělo rychleji za sebou".
to je vážně neskutečné :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:
Obrázek

Uživatelský avatar
Druhá z Osmi
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 142
Registrován: 21.05.2012 11:59:50 0
Bydliště: doma v Pardubicích u maminky

Příspěvek od Druhá z Osmi »

Ve dnech 30. - 31.7.2012 přijalo Hančino královéhradecké depozitum čtyřčlennou kočičí rodinku. Včera mi zavolal pán z Jeníkovic a vyprávěl, že když šel do třebechovického lesa na houby, tak místo hub objevil plačící zadrátovanou krabici od banánů... a když ji otevřel, našel naříkající droboučkou černou kočičí mámu a její tři malé dětičky. Domluvila jsem se s ním, že si přijede ke mně pro přepravku a rodinku přiveze. Jenže odpoledne přivezl jen koťata a říkal, že kočička mezitím utekla. Večer jsem mu telefonovala, měla jsem o kočičku starost - a naštěstí jsem se dozvěděla, že se kočička objevila. Nechal se přemluvit k tomu, že kočičku na noc někam zavře a ráno po šesté hodině mi ji přivezl. A tak je zase celá rodinka - kočičí máma Laura a její tygříci - pohromadě. Laura je velmi mladá a koťátka jsou asi šestitýdenní. Říkáme jim Banánek, Jeník a Orinka.
---------
JAK JÁ JSEM RÁDA,ŽE MÁM SVOJI MAMINKU...A VŠEM TĚM ZLEJM A HNUSNEJM LIDEM VZKAZUJU,ŽE JIM TO BUDE JEDNOU U DUHOVÉHO MOSTU SPOČTENO... :evil:
Noriska (Druhá z Osmi)

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beda »

bože zadrátovanou krabici - aby nakonec, vedena pudem přežití, snědla ty vlastní děti????? nebo co si od toho kdo slibuje???!!!!!

--------------

z inzerce:

Obrázek
Lulu
Útulek: Kočky SOS Hodonín
Pohlaví: kočka
Věk: 2 měsíce
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem
Toto zvířátko stále čeká na umístění.

Charakteristika:
Lulu nám byla nahlášena 27.6.2012 z Veselí, kde ji lidé našli bezradně sedět na silnici vedle jejího přejetého sourozence.

to je strašné - bože, taková maličká a už taková hrozné zkušenost :cry:
Obrázek

Odpovědět