Prosba takřka zoufalá

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1146
Registrován: 02.10.2013 16:23:39 0
Bydliště: Slapy

Prosba takřka zoufalá

Příspěvek od Lída »

Obracím se na vás, milé kočičí dámy!
Před asi deseti dny mi jedno ráno seděla na křesle v předsíni kočička. Drobná, vyhublá, zmrzlá, zarýmovaná, zoufalá. Nemohla jsem jí vyhnat, do smrti bych si to vyčítala. Zavolala jsem veta, píchl jí ATB a další jsem dostala pro ni v tabletách. Vděčná kóča je polykala skoro bez odporu, ani jsem se s ní nemusela moc prát. Dočasně jsem ji ubytovala na schodech do patra, kam nemůžou psi. Ale nemůžu si ji nechat. Mám dvě kočky (jako koťata jsme je našli v krabici v lese) a jednoho kocoura, ten přišel a zůstal. Jsou vykastrovaní a čistě venkovní.
Ale tahle kočička, obyčejná nemladá mourinka by chtěla být doma. Je velmi mazlivá, ale nebojí se psů, spíš má tendenci je fackovat. A tady je průšvih. Naše kočky ji nepřijmou, vyfackují ze dvora každou cizí kočku (několikrát se stalo). Mají svůj dvůr, kam psi nemohou a tam jsou šéfové oni. A na našem dvoře je Kamča (tibeťanka), která se od kočky rozhodně mlátit nenechá. A taky malý Majky, který s kočkama nekamarádí. A ti dva jsou už smečka a kočičku by jistě dřív nebo později ulovili.
Prosím, nevíte o nějakém depozitu, kde by kočku přijali a našli jí domov? Mě se to nedaří, tady má každý kočku a další nikdo nechce.
Jestli můžete někdo pomoci, budu moc ráda. :cat_milk: :help2

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2311
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: Prosba takřka zoufalá

Příspěvek od radanova »

Lído zrovna řeším umístění ddvou koček a zatím se mi nedaří.
Sama mám doma 3kočky, 3 psy. Jeden pes kočky urputně honí, tak máme rozděleno na psí a kočičí zóny. Hodila by se mi kočka co psa vyfackuje, kocour od našich to uměl a na něho si psislo nekalý dávalo bacha. Jen už mám stopstav. Víc jich neuživím.
Drž ji prosím zatím doma, dozvím-li se při shánění bydla pro ty dvě naše o dalším, určitě dám vědět.
Jsem od Liberce.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2500
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: Prosba takřka zoufalá

Příspěvek od Matylda »

Myslím, že většina zdečtoucích má plné stavy. U nás je taky szopstav, páč 2psi plus 2 kočky jsou maximum při našich odjezdech, odchodech a příjezdech. Můžu je držet palce.
Obrázek

Uživatelský avatar
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1146
Registrován: 02.10.2013 16:23:39 0
Bydliště: Slapy

Re: Prosba takřka zoufalá

Příspěvek od Lída »

Díky, díky za snahu i za podporu :heart:
Snad se někdo najde, kdo se ujme opuštěné kočičky. Rozhodila jsem sítě i v okolí a kámoška na FB, tak snad...

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2311
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: Prosba takřka zoufalá

Příspěvek od radanova »

Lída píše:
27.10.2023 9:01:26 0
Díky, díky za snahu i za podporu :heart:
Snad se někdo najde, kdo se ujme opuštěné kočičky. Rozhodila jsem sítě i v okolí a kámoška na FB, tak snad...
Lído pošli mi email na rada.nova na seznamu. Máš-li fotku, pomůže to. Nic slíbit nemohu. Ale zvětším a prodloužím síť
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2446
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: Prosba takřka zoufalá

Příspěvek od Inka »

Jen tak mne napadlo, jestli ses spojila s Pavlou Hybskou, ta by mohla pomoci. Nemyslím zrovna, že by si kočičku mohla vzít, ale určitě má z nás největší okruh potřebných známých
Obrázek

Uživatelský avatar
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1146
Registrován: 02.10.2013 16:23:39 0
Bydliště: Slapy

Re: Prosba takřka zoufalá

Příspěvek od Lída »

Děkuji vám všem za snahu pomoci. Zatím se na víkend ohlásila jedna paní se zájmem o kočičku a příští týden snad druhá zájemkyně. Tak počkám až jak to dopadne. Pokud to nedopadne, obrátila bych se o pomoc k paní Hybské (díky Inko :wave: ) a nebo poprosila Radanovu o rozšíření sítě na FB

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2311
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: Prosba takřka zoufalá

Příspěvek od radanova »

Držím palec a pokud vy se Ti něco nezdálo, kočičku nedávej a ozvi se. Máš nějakou předávací smlouvu? Já si stáhla smlouvičku z útulku a upravila si ji pro své potřeby, abych alespoň nějaký kontakt a dokument při předávání zvířátka měla. S tím, že je tam zdůrazněno, aby v případě potíží mi zvířátko vrátili.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1146
Registrován: 02.10.2013 16:23:39 0
Bydliště: Slapy

Re: Prosba takřka zoufalá

Příspěvek od Lída »

Tak kočička našla svoje doma. Bude u koní s přístupem do domu a volností pohybu po areálu (až potom, co si zvykne na nové prostředí doma). Zárukou dobrého zacházení je kamarádka, veterinární sestřička, která má v areálu svého koně a pravidelně tam dochází.
Díky vám všem za dobré rady i snahu pomoci :cat_milk: :tanx:

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1264
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: Prosba takřka zoufalá

Příspěvek od Jajka »

Bezvadná zpráva :clap_hands:
Díky, že jsi se postarala :heart: :flowers:

Odpovědět