Odpuzovač klíšťat pro kočku

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.

Odpuzovač klíšťat pro kočku

Příspěvekod Tečka » 26.04.2019 16:37:35 0

Pátrám po něčem pro kočku neškodném, co bych ji mohla napatlat na srst.
Dlouhosrstá Alžbětka téměř denně přinese na kožíšku pár klíšťat, a to nemluvím o těch již zapitých. Vet slíbil objednat Bravecto, divil se, že ho chci tak brzo. Ale i když jí ho nakapu, klíšťata pochodující po kožíšku a následně třeba po mně (už jsem si taky chytla jedno čerstvě zapité)¨to nevyřeší.
A já už začínám "startovat" na každý chlup.
Nesmí to být pro ni nebezpečné, ona se neustále pucuje.
Jestli něco znáte, poraďte mi prosím. Letos nejen že sezóna klíšťat začala hodně brzo, ale začíná to být skoro invaze.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: Odpuzovač klíšťat pro kočku

Příspěvekod assol » 26.04.2019 18:19:34 0

Tečko, už jsem to tu někdy psala - rozmačkám jednu tabletku B-komplexu v troše vody (asi deci), vznikne žluťoučká vodička, do ní namočím nějaký klůcek (starý kapesník) a tím natírám kocourkovi Macíkovi hlavičku, krk a pak mu semtam cáknu na kožich, on je hodně chlupatý (a místy dredovatý, ale s tím nic nesvedu). Kupodivu to má rád (a měl to rád i Paša, co už je za duhou). Pochopitelně si část olíže a to vůbec nevadí. Náš pan doktor dokonce řekl, že mu klidně mám přidat tabletku B-komplexu i do jídla (ale to nevím, jak často - příště se ho zeptám). Ten odér béčka prý klíšťata odpuzuje. Kupuju mu jinak spot Broadline (zdražil, už stojí 279 Kč), ale na klíšťata to nestačí. Tak to zkus...
assol
žába/žabák
žába/žabák

Příspěvekod Tečka » 26.04.2019 19:04:26 0

Děkuju mockrát. Já jsem vzpomínala, že tu něco takového kdysi bylo, ale asi jsem hledala špatně.
Ráno na to půjdu, Béčko tu někde mám.
Děkuju.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Soňa » 30.04.2019 10:01:19 0

Dávám spot on za krk a Pangamin Bifi - 1 tbl/den
Soňa
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec

Příspěvekod Tečka » 30.04.2019 13:36:31 0

S tím Pangaminem bych musela začít ještě před sezónou. Ale našla jsem starší, tak ho použiju, jak radí assol, místo B-komplexu.
Spoty za krk dávám taky, ale ty nevyřeší ještě nezapitá klíšťata, lezoucí jí po kožíšku, která nosí domů. Ona je sice pouliční směska, ale dlouhosrstá, má strašné ovčí rouno.
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 02.05.2019 12:27:50 0

tak rekord z Beaveru je 23 klíšťat zapitejch ,na Kamilovi...a to měl to diamantový !B! ...jak říká EGE, aplikovaný tejden...tak jsme docela v řiti, udělaly jsme fenyklovej odvar a stříkáme ho denně, trochu to zabírá, nosí jich méně, ale jinak bída, bída...zkusím to Béčko v roztoku.... když ho češu,tak v hřebínku zůstane cca 5-8 lezoucích "kamarádů" ...ráno na dece ležej napitý 3-4 fazole,co mu vypadnou z kožuchu...jsme s Alenkou docela zoufalé....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 02.05.2019 12:30:54 0

Tečka píše:S tím Pangaminem bych musela začít ještě před sezónou. Ale našla jsem starší, tak ho použiju, jak radí assol, místo B-komplexu.
Spoty za krk dávám taky, ale ty nevyřeší ještě nezapitá klíšťata, lezoucí jí po kožíšku, která nosí domů. Ona je sice pouliční směska, ale dlouhosrstá, má strašné ovčí rouno.

zkus česat všiváčkem, ale je i pudr-tak jí to nasyp do pelechu,tam ty lezoucí zdechnou...
https://www.lihneme.cz/hubeni-roztocu-c ... uder-250g/

funguje to prej na SLEPICE I NA KOČKY...

pudr jsem objednala,reference podám......
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 02.05.2019 14:24:34 0

Tím všiváčkem bych ji projela jen jedním tahem, pak zdrhne, nebo se ožene. To už mě varovaly útulkářky.
S tím pudrem to nevychytám, spí pokaždé někde jinde - krabice, židle, parapet, a ve finále končí u mě v posteli. :chi: Pelechy už jsou dávno odnesené na půdu, po dvou, třech dnech nebyl zájem. Jsem zvědavá, jak dlouho jí vydrží to potírání srsti béčkem, nevím, jestli to kočkám voní nebo smrdí.
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Soňa » 03.05.2019 15:56:49 0

Naše kočka tabletu Pangaminu rozkouše a sní, můžete začít kdykoliv
Soňa
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec

Příspěvekod IvaP » 06.05.2019 21:13:55 0

sharka.68 píše:
Tečka píše:S tím Pangaminem bych musela začít ještě před sezónou. Ale našla jsem starší, tak ho použiju, jak radí assol, místo B-komplexu.

zkus česat všiváčkem, ale je i pudr-tak jí to nasyp do pelechu,tam ty lezoucí zdechnou...
https://www.lihneme.cz/hubeni-roztocu-c ... uder-250g/

funguje to prej na SLEPICE I NA KOČKY...

pudr jsem objednala,reference podám......
Obsahuje permetrin, kočkám to nikde nesypte, otráví se!!!!!
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod sharka.68 » 07.05.2019 5:24:18 0

Ivo, nesype se to na ně, ale na jejich věci,pelechy a deky prosypány, následně vyklepány...nezhebly ani slípky ani kocour....

Posypte důkladně všechna postižená místa. Biocidní efekt nastává okamžitě. V případě potřeby, opakujte aplikaci. V rámci prevence doporučujeme pudr použit jednou za měsíc. Pravidelné používání zajišťuje spolehlivou prevenci proti napadení parazity a zároveň zabraňuje jejich rozmnožovaní.
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 07.05.2019 13:09:00 0

Já jsem kdysi, pod hrozbou intenzivního zablešení našla a použila Bio Kill. Je to sprej a kočky, ani jíná zvířata s tím nesmí přijít do styku. Všechno vystříkat, co jde, to hodit do pračky, ostatní vyluxovat, po vyluxování ještě vytřít a pro jistotu tam 6 hodin kočky nepustit. Čalouněný nábytek jsem taky vystříkala a vyluxovala, nechala nějakou dobu a pak jsem na to zase dala deky a prostěradla. Byl to tedy boj na dva dny, ale vyplatilo se to a dodržovala jsem psané doporučení. Žádná z koček nedošla úhony, opakovat bych to ale nechtěla :mrgreen:
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 21.05.2019 18:06:23 0

Assol,
to Béčko funguje trochu jinak. Nevím jak klíšťata, ale Alžbětka prchá, jen se k ní přiblížím.
Já si to dám do dlaní, abych ji tím aspoň trochu natřela kožich, ale asi jí to smrdí, podařilo se mi to zatím jen dvakrát. Teď už si mě hlídá. :D
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod assol » 21.05.2019 18:25:14 0

No jak vidíš Tečko, každá kočka je jiná. :yes: :wink: Ale nějaký protiklíšťový účinek to béčko mít bude, protože když byly teď ty chladné dny, tak jsem kocourka nechtěla máčet a hned obratem měl na hlavě tři už chycená klíšťata. No ale o víkendu dostal taky Broadline a ten pár dní po aplikaci snad odpudí i klíšťata. Je to potíž s těma potvorama, sestra měla loni boreliózu a pořádně ji potrápila, já se na zahradě stříkám repelentem (na oděv) a stejně se obávám sednout si na trávu. A aspoň ten Pangamin bifi by Alžbětka slupla? Sharka ještě radila fenykl (lidem do kapes) a ten jsem posypala venku pod pergolou kolem místa, kde kocourek lehává.
assol
žába/žabák
žába/žabák

Příspěvekod sharka.68 » 22.05.2019 5:26:46 0

Broadline - pokud jsi aplikovala a teď chodí kocour do deště, zkrátí se tím doba účinnosti...vypozorováno :bang_head: ..drahý to je jak mrcha a proti vodě to odolný není....
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Další

Zpět na Kočky