Jak odstranit dredy

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.

Jak odstranit dredy

Příspěvekod IvaP » 09.01.2019 23:22:02 0

Mám problém - Jamie je kříženec nějaké dlouhosrsté kočky, nechce se nechat česat (asi bych pak musela navštívit chirurga) a nadělaly se mu dredy. Máte někdo zkušenost s přispáním kočky za účelem ostříhání cucků v srsti? Když byl mladší, tak o sebe pečoval, teď na to dlabe (8,5 roku).
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Re: Jak odstranit dredy

Příspěvekod Petrs01 » 10.01.2019 6:41:09 0

Nechodí se mazlit? Nůžky po ruce, vždycky jen tak chytnout dred a rychlý střih?
Petrs01
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 10.01.2019 8:28:53 0

Petrs01 píše:Nechodí se mazlit? Nůžky po ruce, vždycky jen tak chytnout dred a rychlý střih?
On moc mazlící není, pochovat ho můžu jen já a to ho nosím přes rameno jako mimino na odříhnutí. Takže obě ruce zaměstnané, navíc má ty dredy na břiše :( . Po ostatních lidech seká drápem a je sakra rychlej, občas jsem posekaná i já, když nemá náladu.
Máme problém mu dát i pipetu za krk...
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Inka » 10.01.2019 10:39:50 0

Monču nám rozčesali a vystříhali při kastraci, když byl spící. Ale jinak se klidně dá česat, takže ke zdredovatění nedochází. Asi ho budete muset přispat
Obrázek
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 10.01.2019 11:59:18 0

Mám stejný problém s Alžbětkou. To už mě varovaly útulkářky, že jakýkoli zásah v srsti je s ní adrenalin. Dvě na to nestačily, takže než mi ji předaly, musela k vetovi na přispání. Před kartáčem zdrhá, a přitom by moc potřebovala rozčesávání, tam, kde to různě zvládnu prsty a nehty při hlazení, má krásnou hedvábnou srst. Jinak ji má jak ovčí rouno.
Ona taky není mazlící, jen občas si přijde vyskočit na klín. Malé ostré nůžky mám v pohotovosti při ruce, kolem krku a uší se mi občas střihnout povede, ale ona je rychlá jak blesk a s ničím se nepáře, rovnou se ožene. Někdy je to na krev. Jinak o sebe zatím pečuje fest, a já někdy nejsem dost rychlá, abych jí ten vykousaný cuch vytáhla z tlamičky. Bříško jí dorůstalo dost dlouho, zatím ho zvládá sama, ale pokud by k tomu došlo, že bude zase plná cuchů, asi by mi nic jiného než přispání nepomohlo.
Včera přišla obalená sněhovými koulemi, ale na bříško si nenechala sáhnout, tak jsem musela počkat, až jí ten sníh roztaje a pak vyměnit mokrý polštářek.
Ale považuju za úspěch, že ji můžu pohladit po hlavičce, aniž bych jí, jako zezačátku, ukazovala ruku. Nějaká špatná zkušenost z předešlého života. Snad se to časem ještě poddá.
Ale ty cuchy mi taky vadí.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tora » 10.01.2019 17:04:38 0

My měli podobný problém u Silvera i u Jáji. Nakonec nám dredy u obou ostříhali ve chvíli, kdy byli přispaní kvůli zubům - měli ulámané špičáky, záněty, tak to vzala veterinářka vše při jednom.
Jinak jsem si potom koupila kvalitní holicí strojek a vždy při hlazení jeden dred odholila - ono čim byli starší a nemocnější, tím ta srst byla horší a cuckala se víc. Navíc chodili ven a svízel přítula a kudlibabky nadělaly své.
Ono i tím strojkem to byl adrenalin, ty dredy byly těsně přisedlé ke kůži a šlo to blbě. Takže pokud opravdu nebude zbytí, lehká narkóza, jedině.
Silver, když k nám začal chodit na jídlo pravdelně (a ještě než si na nás zvykl a nechal se od nás pohladit) měl jeden rok na zádech z chlupů úplně tvrdou krustu, nevím, jak se mu to povedlo, normální filc. To jsem vždycky při krmení opatrně nazdvihla a kousek odřízla holítkem, nakonec asi po měsíci dvou se podařilo sloupnout mu celou tu krustu najednou, myslím, že se mu dost ulevilo.
Jo, venkovky by neměly mít dlouhou srst, to je neštěstí.
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod LFSH » 10.01.2019 18:15:33 0

U Huga se mi osvědčilo udělat na něj leva. Jenže Hugo nebyl bojový kocour.
LA
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 10.01.2019 19:08:41 0

LFSH píše:U Huga se mi osvědčilo udělat na něj leva. Jenže Hugo nebyl bojový kocour.
Jo, ten náš pitomec je schopen z tvrdého spánku vyskočit a člověka servat do krve, když se ho někdo dotkne.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Tečka » 11.01.2019 11:37:50 0

IvaP píše:Jo, ten náš pitomec je schopen z tvrdého spánku vyskočit a člověka servat do krve, když se ho někdo dotkne.

Alžbětka je jediná kočka, kterou si nedovolím pohladit, když spí, nebo ji nějak vybudit. Ten život na ulici ji pěkně vyškolil. Možná se toho nikdy nezbaví.
Když zachráníš jednu kočku, svět se nezmění, ale pro tuto kočku se svět změní navždy...
Tečka
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod IvaP » 11.01.2019 12:11:29 0

Tečka píše:
IvaP píše:Jo, ten náš pitomec je schopen z tvrdého spánku vyskočit a člověka servat do krve, když se ho někdo dotkne.

Alžbětka je jediná kočka, kterou si nedovolím pohladit, když spí, nebo ji nějak vybudit. Ten život na ulici ji pěkně vyškolil. Možná se toho nikdy nezbaví.
Jenže já mám Jamieho od dvou měsíců. On je dost zvláštní, je to závislák, na mně, když jdu do prádelny, tak na mě čeká u spojovacích dveří na chodbě. Ale když zdrhne ven, tak na zavolání nepřijde a musím ho jít hledat. Měli jsme vycvičenou Ellie, ta na povel "hledej kočičku" kocoura vystopovala. Teď musím vycvičit malou psici, už jí to docela jde.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 11.01.2019 12:56:44 0

jéééé, to bude prima když bude pejsková vyhledávat kočičáka :heart: :heart: :heart: (teda pokud ho nezakousne :cry: )
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod IvaP » 11.01.2019 14:10:02 0

Beda píše:jéééé, to bude prima když bude pejsková vyhledávat kočičáka :heart: :heart: :heart: (teda pokud ho nezakousne :cry: )
Neboj, nezakousne. Žádná z našich holek kočkám neublížila, domácí jsou domácí a cizí prohnaly, pokud ji dohnaly, stačilo zařvat a kočka stačila zdrhnout. Naopak Blerča má respekt z Orinky, jako štěník párkrát dostala ťafku a pamatuje si to.
IvaP
žabí královna/král
žabí královna/král

Zpět na Kočky