o kočkách a tak....

Do tohoto fóra by se hodila témata týkající se kočičích mazlíčků. Rady a zkušenosti s odchovem a umisťováním koťat, s chovem ušlechtilých koček, s výchovou a péčí o tyto šelmy. Rady začátečníkům, výměna zkušeností s léčením nemocí. Zkrátka vše, co Vás napadne, když se někdo zeptá na Vaši kočku.

Re: o kočkách a tak....

Příspěvekod sharka.68 » 05.04.2016 11:14:09 0

kočičí stres.....

velmi pěkný a srozumitelný článek od kočkařky..

http://www.ceska-kocka.cz/clanky-stres.html
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Xerxová » 08.05.2016 13:56:25 0

hlášení nejen pro Bedu o :myska: :myska: (mysli si, že jsou to bílá koťata a ne myši) :jazyk:

neteřka vyrazila za tygříky. A co?? A nic :chi: Na venkovním výběhu cedule : "nejsme-li vidět, jsme uvnitř" a uvitř cedule: "když nejsme ani venku ani uvnitř, schováváme se před Vámi za kameny"... I na videu, které ZOO uveřejnila v posledních dnech, je vidět, jak se kocourek bojí. Kočička je podstatně oprásklejší...
Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 08.05.2016 14:04:29 0

jéééééééééééé, tak to je škoda, ale co jedna nadělá :nevim:

taky uvažuju o návštěvě o prázdninách - ty "minulé" jsme viděly až v roce a něco :sad2: , tak teď bych chtěla vidět tyto mrňousky :heart: :heart:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod LFSH » 08.05.2016 19:21:51 0

Bedo, vědělas, že v dnešní době se už vyrábějí i kočky na střechu? A zezdola vypadají dost opravdově.
LA
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 08.05.2016 20:44:45 0

nevěděla... hehe, a nemám střechu :mrgreen:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod sharka.68 » 09.05.2016 5:11:02 0

viděl ajsem to před 11 lety v Bretani, říkala jsem si,co to maj za divný kočky, že jsou všude na střechách,než mi došlo,že je to střešní taška nebo hřebenáč s kočkou v různých pozicích...možná jako ozdoba nebo plašič ptáků.... :D
ale už jsem to zahlídla i tady...

ale co mě překvapilo,že místo větrnýho kohoutka, maj v Bretani na střechách větrnýho delfína :D
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Janaxyz » 22.12.2016 14:10:32 0

sharka.68 píše:viděl ajsem to před 11 lety v Bretani, říkala jsem si,co to maj za divný kočky, že jsou všude na střechách,než mi došlo,že je to střešní taška nebo hřebenáč s kočkou v různých pozicích...možná jako ozdoba nebo plašič ptáků.... :D
ale už jsem to zahlídla i tady...

ale co mě překvapilo,že místo větrnýho kohoutka, maj v Bretani na střechách větrnýho delfína :D

hahaha :lol: já jsem naposledy myslela, že soused každodenně má kočku na střeše, a to byl asi nějaký plašič holůbů a jiných ptáků. Jsem hloupá haha. :haha:
Janaxyz
potěr
potěr

Příspěvekod Beda » 22.04.2017 16:25:13 0

PRAVIDLA SOUŽITÍ KOČEK S LIDMI:

Koupelna: Vždy doprovázej hosty do koupelny. Nemusíš vůbec nic dělat. Stačí, když si sedneš a budeš na ně zírat.

Nábytek: Když musíš zvracet, rychle vyskoč na křeslo. Pokud to ve spěchu nestihneš, aspoň se postav na drahý orientální koberec. Pokud v bytě orientální koberec není, postačí i huňatá podložka. Když pak zvracíš na koberec, udělej to s rozběhem a raději hned dvakrát, aby byla skvrna aspoň tak dlouhá jako lidská noha.

Asistence: Pokud jeden z tvých lidí na něčem pracuje a druhý jen líně polehává, drž se toho zaměstnaného. Říká se tomu "pomáhání", u lidí je to obecně známo i jako "překážení".

Následují pravidla správného "pomáhání":

* Když dohlížíš na vaření, posaď se těsně za levou patu kuchaře. Neuvidí tě, a tak máš větší šanci, že na tebe šlápne a pak tě vezme do náruče a bude tě hladit.

* Když tvůj člověk čte, lehni si mu těsně pod bradu, přesně mezi oči a knihu, pokud nemůžeš ležet přímo na knize

* Když tvůj člověk vyřizuje nějaké papírování, lehni si doprostřed papírů, ale tak, abys jich měl co nejvíc pod sebou. Dělej, jako bys dřímal, ale co nejčastěji sekej tlapkou po tužce.

* Když tvůj člověk píše vánoční pohledy nebo vyplňuje daňové přiznání, nezapomeň, že mu musíš pomoct! Posaď se na ten papír, na kterém právě pracuje. Pokud tě přemístí, odměň ho smutným pohledem. Když práce dobře pokračuje, poválej se po papírech a trochu je pomačkej. Když tě podruhé přenese na jiné místo, shazuj ze stolu jednu tužku po druhé - ale pomalu!

* Když tvůj člověk pracuje u počítače, vyskoč na stůl, přeběhni po klávesnici, pohraj si s myší a pak si mu lehni na klín a na paže tak, abys mu užitečně zpomalil psaní.

Dveře: Zavřené dveře jsou zakázané, ať vedou do kteréhokoli pokoje. Postav se na zadní nohy a zpracovávej dveře předními tlapkami. Až pak budou dveře otevřené, nemusíš jimi hned projít. Pokud se ti podařilo, že ti otevřeli dveře ven, zůstaň prostě stát přímo mezi nimi a trochu si popřemýšlej. Obzvlášť důležité je to při chladném počasí, dešti, sněžení nebo silných náletech komárů.

Kočičí záchod: Když používáš záchod, dbej vždy na to, abys vyházel ven co nejvíc steliva. Lidé rádi šlapou bosýma nohama na kočičí stelivo.

Doba spánku: Spi v noci na člověku tak, aby se ve spaní nemohl obracet.

Schovávání: Schovej se občas na místech, kde tě člověk nenajde. V žádném případě nevycházej ven dřív než za tři nebo čtyři hodiny. Člověk propadne panice (to lidé milují!) a bude si myslet, žes utekl. Až pak vyjdeš ven, zahrne tě člověk láskou a pozorností a možná dostaneš i pamlsek.

Běhání: Běhej co nejčastěji a pokud možno přímo pod nohama svého člověka, hlavně na schodech, když drží něco v náručí, ve tmě a ráno, hned jak vstane. Nesmírně tím zlepšíš jeho koordinaci pohybů.

A ještě poslední podnět: Přistup co nejblíž k člověku, nejraději k jeho obličeji, otoč se, zvedni ocas a ukaž mu zadní část těla. Lidé to milují, tak to dělej hodně často! A nezapomínej ani na hosty!
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Beda » 12.06.2017 13:47:30 0

Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Xerxová » 06.06.2018 13:17:19 0

jen jedno kočičí vyprávění s dobrým koncem...
kolegyně má dvě kočky. Obyčejné mourinky. Chodívají na zahradu, zdobí na obří krásné zahradě plné keřů a stromů (občas myš donesou) a v noci spinkají doma. A na zahradu dorazil velký zlatorezavý dlouhosrstý obří kocour. Kočky se bály (obě kastrované) - ale kocour se psotupně osměloval a po dvou týdnech už trval na jediném - nacpat se do domu. kdykoli se otevřely dveře - vřítil se dovnitř. A bylo zjištěno: pod hromadou chlupů samé žebro, srst zacuchaná, blešky a klíšťata... Čisté oči, uši... A nastala akce - jednak výkrm a telefonické kontaktování útulku. Útulku první reakce byla klasická - když nechcete další kočku, tak ji okamžitě přestańte krmit a hladit... ale po chvíli volali zpátky, že se popisovaný kocour (kastrát) už měsíc hledá a předali kontakt. Konec dobrý - všechno dobré - opravdu to byl hledaný domácí mazlík - co je zajímavé, zdrhnul v čase šílené technopárty ze Stráže a našel se o měsíc později ve Vesci (to je úplně na druhé straně města... Spíš ho někdo sbalil a vypustil... na pěší výlet to nevypadá... Je doma. A domácí kočky přestaly syčet a zase se vrátila na zahrádku pohodička pohoda...
Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král

Příspěvekod Beda » 06.06.2018 16:31:25 0

to jsem moc ráda za dobrý konec :super: :krik: :super: :krik:

jinak ale ovšem kocour hravě může pěšky přejít přes celé město a za měsíc? to klidně dorazí i do sousedního a dál :bzik2:
Obrázek
Beda
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod sharka.68 » 07.06.2018 5:35:42 0

Bedo a co ty? Za jak dlouho bys přešla na druhej konec Prahy? :D
Obrázek
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král