26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
epulka
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 161
Registrován: 11.08.2009 8:35:45 0
Bydliště: Oregon

26. 5. 2014 - Kocour Oskar

Příspěvek od epulka »

Tak už je to čtvrtý mesíc, co s nami kocour Oskar sdílí společnou domácnost. Dohodu o společném soužití, kterou uzavřel s Kubíkem, obě strany respektují. A já se za ty čtyři měsíce trošku naučila koukat do tajů kočičí duše.

Ke jménu Oskar má kocour ještě další jméno - Klokočka, které vyniklo spojením slov KLOkan KOČka. Má totiž dlouhé, dlouhe zadní nohy, jen kapsička na bříšku chybí. A čím mě Oskar překvapil:

Pečlivě dodržuje své zvyky.

a) každé ráno, bez ohledu na víkendy, mě budí v 5.30. Skočí do postele, začne mi vrnět do ucha a přešlapovat na ruce. U přešlapování jemně zatíná drápky. Dneska svoji metodu vylepšil o lehké kousání do podkolení. Vše doprovází slabým mňoukáním a vrněním. Nevydržím a vstávám.

b) po ranní snídani je zvyklý odebrat se do "pokoje pro hosty", kde tráví dopoledne podřimování na puntíkované dece. Pokud má znemožněný přístup , nejdřív upozorní na tento nedostatek decentním mňouknutím. Než jsem se naučila chápat - ječel jako solidní požární hlásič. Ale já jsem celkem učenlivá....

c) s Kubíkem utvořili kontrolní potravinovou komisi, která si žádá vzorek z každé potraviny přinesené domu. Velmi důkladné kontrole podrobují nákupní tašky, ale, a to je musím pochválit, nekradou. Počkají až dostanou desátek.....

d) asistence u vaření je důležitá a těsné sepětí s vařící osobou také. Kubík decentně sedí u nohy a čeká, Oskar zatím nemá tolik trpělivosti. A tak vařím a kocour je zaháknutý na zadní kapsy......

A jak uz jsem psala driv, bez kocky jsme nebyli kompletni domacnost.

http://epulka.rajce.idnes.cz/Oskar1/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Karolína »

Epulko Oskar je prostě úžasný kocourek, nádherně vybarvený, ten kukuč je neodolatelný, fakt se Ti moc povedl.
Fotky překrásné.
Je moc príma, že si tak sedli spolu s pejskem a myslím, že si s nimi užijete docela dost srandy.
A máš pravdu - jen s kočkou je domácnost kompletní, útulně zachlupená, plná nečekaných situací a příjemně osvěžená. Naše Bibíííís se taky stará o denní osvěžení a provzdušnění donedávna klidné, spořádané a už tak trochu lenivé domácnosti.

Dneska, vlastně včera, dostali kousky kuřecího, což Bělinka hbitě vyblinkala. A kluci si do něj kousli, zbytek jsem vyhodila. Kuřecí asi nebude nic moc.
Pak ležela odpoledne jako mrtvolka, takovou jí neznám, asi jí nebylo dobře. Ale když jsem teď dorazila domů, tak už tu zase běhá a řádí, zbaštila půl kapsičky a žebrá o další, tak to si bude muset holčička počkat, až se trochu prospím.

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Rpuť »

Oskar je opravdu nádhernej kocourek a do vaší rodiny skvěle zapadnul! :blob:

Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1016
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Jana Bu. »

Epulko, povídání je moc hezké, ale ty fotky!! Z těch dýchá pohoda a štěstí :heart:

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Inka »

Kocourek je opravdu řízek a závidím, že jsou takhle spolu. U nás je to stále o plížení a ve Felínkově případě i o syčení, on je taková poseroutka.
Obrázek

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Matylda »

Oskar je nádhernej! Prohlížela jsem si ho ve čtyři ráno (mizerně jsem spala) a vysloveně mě nadchnul :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Matylda »

Prosím o palcodržnu- Kačka dneska obhajuje maturitní model. Načinčaná v šatech sebou po cestě z vlaku škrábla a rozbila si kolena a roztrhala silonky. Tak ji podržte palečky, ať je to dneska jediná katastrofa :prosim:
Obrázek

Hepca
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec
Příspěvky: 93
Registrován: 20.11.2013 12:21:25 0

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Hepca »

Oskar je krásnej pan kocour. A s Kubíkem tvoří správnou dvojku.

Míša z Plzně

AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 776
Registrován: 02.01.2014 20:29:54 0
Bydliště: Brno

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od AlenaŠ »

Krásnej kocourek a bezva spokojená domácnost. Hodně šťastných zážitků do budoucna.
Matyldo, Kačce držíme palce a tlapky. Ať vše dobře dopadne. :thumb_up:

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Lika »

Matylda píše:Prosím o palcodržnu- Kačka dneska obhajuje maturitní model. Načinčaná v šatech sebou po cestě z vlaku škrábla a rozbila si kolena a roztrhala silonky. Tak ji podržte palečky, ať je to dneska jediná katastrofa :prosim:
Cestou z vlaku načinčaná sebou říznouti znamená u maturity štěstí míti.

Na náladě jí to asi nepřidalo, ale to je tou nervozitou. Bylo by možné pak ten model vidět na rajském? Prosím?
Držíme :thumb_up:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Lika »

Epulko, už jsem se rozplývala na rajském :-)
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Matylda »

Až stáhnu fotky z harddisku, hodím je na rajče.
Obrázek

Uživatelský avatar
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1146
Registrován: 02.10.2013 16:23:39 0
Bydliště: Slapy

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Lída »

Kačce držím všechny :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up: Katastrofu už má za sebou a teď bude mít už jen štěstí!!!

Uživatelský avatar
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1249
Registrován: 14.03.2010 20:37:02 0
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Jitča »

Oskar je nádherný kocourek a spolu s Kubíkem jim to móoooc sluší! :clap_hands:
Kačce držím palce, ať se jí ta obhajoba povede a má to konečně šťastně za sebou! :thumb_up: :thumb_up: :thumb_up:

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 26.5. - Kocour Oskar

Příspěvek od Matylda »

Tak model obhájila- a předsedkyni komise se líbil. Až přijde domů, tak jí seberu harddisk a stáhnu z něj fotky, co se promítaly za modelkou na plátno (fotky nebo video za modelkou bylo žádoucí, k tomu se odevzdávalo portfolio s technickou dokumentací, skicami, fotkami postupu a následně nafoceným hotovým modelem).
Tak ještě zítra všechny ústní, palce prosím ještě přidržte :)
Obrázek

Odpovědět