Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Kaštan
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 125
Registrován: 11.11.2005 11:17:32 0

Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od Kaštan »

Od listopadu jsme v majetku kočky Prašivky, tedy ještě do včerejšího večera jsme byli. Pouštěli jsme jí na terasu a včera večer se nevrátila domů, ač jsme na ní volali. Je to poprvé, kdy na zavolání nepřišla. Viděla jsem, že v bytech vedle se svítilo a byly tam i otevřené dveře na terasu. Pro ilustraci napíšu, jak bydlíme. Náš byt spolu ještě s dalšími třemi se nachází na střeše domu, kol kolem jsou terasy. Jen naše terasa má po obvodu asi 50 m, takže zajistit neprodyšnost je skoro nemožná. Ve spodních průchodech by to šlo, vršek nad zábradlím ale zabezpečit nelze.
Manžel šel v noci hledat dolů pod terasy, jestli kočka náhodou neleží polámaná dole, ale nic, kromě věcí, které naši haranti vyházeli ven, nenašel. Vzhledem k tomu, že přinesl malou konvičku, kterou jsem už delší dobu neviděla, hledal dobře a mrtvé nebo naříkající zvíře by nepřehlíd.
U sousedů, kteří pronajímají vedle byt jsem viděla chlapečka cca desetiletého, tak si třeba vzal kočku s sebou na spaní, což byla ještě snesitelná představa. Majitelce bytu jsem ráno psala mejl a prosila jí o kontakt na nájemníky.

Moc se omlouvám, že v neděli ráno takhle prudím, v noci jsem toho moc nenaspala a manžel na tom není o nic líp. Dětem doma jsme ráno tvrdili, že je kočka venku, ale kdyby se té naší důře mělo něco stát, tak nás tu děti zblázní.

Před chvílí ale zvonek u dveří a tam sousedka pod námi, jestli nám náhodou nechybí kočka. Ta úúúúúleva! Ta truběna spadla k sousedům pod náma a tam za květináčem strávila celou noc :D Tak by mě zajímalo, jestli se poučí.... O nějakém nebezpečném pádu nemůže být řeč, protože od našeho zábradlí vede dolů střecha šikmá, jako klouzačka. Takže se šla kočislava sklouznout :grr:

Jediné, co teda nechápu je to, že se neozvala, když jsme jí volali. Normálně je dost uječená a když jí občas někde omylem zavřeme, ječí tak dlouho, dokud jí neotevřem. Vyvolávat jsme jí začali někdy okolo 20:00 a manžel jí šel shánět ještě v půl třetí v noci... Kdyby si ta důra mňoukla, věděli bychom aspoň, kde je.

Všechno dopře dopadlo, já jsem ale po dnešní noci totálně zválcovaná. Jakmile se dnes k večeru vrátí manžel domů, pojedeme koupit bambusové rohože, které přimontujeme od země až k zábradlí nahoře. A pak, děj se kočičí a boží vůle :haha:

Uživatelský avatar
FALLOWA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 509
Registrován: 11.10.2006 21:11:21 0
Bydliště: Praha 10

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od FALLOWA »

Sláva, že je číča nalezena a zdravá :clap_hands: .Nicméně nechci být pesimista, ale kočičce se po rohožích asi bude dobře šplhat :nevim: :hmm: .
FALLOWA

Uživatelský avatar
Kaštan
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 125
Registrován: 11.11.2005 11:17:32 0

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od Kaštan »

A co dělá kočka teď? Vříská jak protržená u dveří na terasu a chce ven. Asi mě klepne :hammer:
Bohužel nic jiného, než ty bambusové rohože nás nenapadá. Ona zas takový lezec není, spíš se snaží někudy někam procpat, než se škrábat do vejšek...

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od Rpuť »

Prašivka asi byla v šoku a tak byla ráda, že je schovaná. Proto se neozývala.
Mně takhle jednou zdrhnul Žofík a našla jsem ho pod schodama přitisknutýho v rohu a úplně tuhýho hrůzou.
Snad si Prašivka vezme poučení!

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od Rpuť »

Teď mě málem taky kleplo. Sjela jsem si pro mlíko, vracím se, vyjedu z poza rohu a uprostřed silnice rozvalenej Evelín a hřeje si kožich na sluníčku. Sice vstal a zmizel, jenže někde u auta ... tak jsem musela vylézt, hodit blbouna zavrata a pak jsem teprv mohla zaparkovat. :hammer:

AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 776
Registrován: 02.01.2014 20:29:54 0
Bydliště: Brno

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od AlenaŠ »

No já nechci strašit, ale ty naše mrchy moc poučitelné nejsou, brácha taky lovil jednu na sešikmené střeše dvakrát krátce po sobě.
Jakmile začnou průzkumničit je to s nimi o nervy.

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od Karolína »

Kaštánku ty se s Prašivkou teda fakt nenudíš! Asi má Rpuť pravdu - byla v šoku a vyděšená, proto se neozývala.
Melíšek když utekl v noci v zimě špatně dovřeným oknem, strávil mrazivou noc ve skříních vedle vchodu na dvůr a když jsem ho ráno hledala, tak lehce mňoukal, aby mi dal na vědomí, že je tam a kde ho mám hledat. Čumáček ale nevystrčil.

Tak to jsem ráda, že vše dobře dopadlo. Ty rohože jsou dobrý nápad, ale to, že nešplhá, ještě neznamená, že se to nenaučí :hmm:

Dotaz: už mrouká? Ječí? Čůrá do postele? Kvičí jak raněné sele?
Připravuješ se na kastraci?
My budeme mít náhradní termín - kvůli Ríšovi, který opět potřeboval zvýšenou péči a injekce a já jsem sama byla taky nemocná, tak jsem to musela posunout, ale už aby to bylo za námi. V noci jsem nejezdila, tak jsem se těšila, jak se vyspinkám do růžova. Prd a vořech. Bělinka pochodovala po bytě, ječela, hrdelním hlasem volala všechny strejdy kocouří ku pomoci, dupala po mně......... noc jak z hororu.
Protože jsem měla opět počůranou deku, tak jsem jí dala vysušit v koupelně přes sprcháč a sebe "zastlala" do tenké fleecové dečky, byla mi zima, vstala jsem a vzala si ještě jednu, což zase využili kočičáci a šli si do teplých důlků postele lehnout a přitom si hlasitě stěžovali, že je ta malá potfora otravuje, tak jsem vydala pár mlsánků a dospávala až doteď.
No, až bude po všem, tak deku donesu dolů do prádelny, kde už je připravená ta vypraná, vyčistím postel, vše vyperu a snad budeme mít klid.

A kdybys náhodou o kastraci uvažovala, dej vědět, mohly bychom to spojit a trpět společně, máme to k sobě kousek!
My jdeme k MVDr. Čápovi

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od sharka.68 »

rohože jsou na prd! Není přes ně vidět a bude je drápat a rvát... lepší je síť proti holubům, nebo kočičí siť ze zoohitu, případně zelená stínící síť na kytky. Ale holubí síť by ti firma i namontovala :hmm:

ufff, mám něco podobnýho teď za sebou taky Kaštánku, takže přesně vím, jak ti je..já zestárla o 10 let.... :oddech:
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od Karolína »

Je pravda, že když nechceš, aby na terasu bylo vidět, tak rohože jsou na to dobré. Ale mají nevýhodu - počasím a stářím se různě deformují, zbarvují a pak už tak pěkně nevypadají. Ty sítě zelené vypadají mnohem lépe. Já mám do Maršova připravené rohože, které vypadají jako živý plot. Jsou smotané do role, když se roztáhnou, tak se uchytí nahoře-dole a po krajích a ty slisované lístečky se narovnají, vypadá to velmi dobře a hlavně to je i odolné povětrnostním vlivům, takže ti, co je mají delší dobu mají zkušenosti, že zelené lístečky nevyrudnou a nezežloutnou. Taky je to neprůhledné, ale vypadá to mnohem dekorativněji.
Mají je např. v obchodě "Ploty Pilecký", kdysi jsem to u nich kupovala. Zatím jsem je nenainstalovala, protože tam nebydlím, ale jednou si je určitě na balkon dám.
I když nás prý nás čeká zateplení balkonů, resp. dům dostal povolení na plexi-zateplení pod podmínkou, že ho budou mít všichni. Tak budu usilovně šetřit, protože jsem byla pro - jen jeden byt nechce. Debil ze spodního bytu, který dělá v domě jen problémy. Dodnes si nespravil okna, vymlácená nábytkem, kterým házel po své věčně ožralé družce. Ale to sem nepatří.

Uživatelský avatar
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 964
Registrován: 13.02.2008 21:59:39 0

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od Apina »

Kaštánku, máme balkón v pátém patře. Samozřejmě jsem to řešila kvůli Amálce, máme akorát žbrdlinky, takže kdyby uviděla holuba, tak by mohla proskočit a pak by se pět pater před pádem na asfaltový chodník hodně divila. Více než rok jsem důkladně zavírala, pak jsem opatřila jemné pletivo, které najdeš v hobbymarketu. Asi nesmím říkat jméno, ale bude to u všech podobné. Je to skutečné pletivo potažené plastem, má jemná očka cca 1,5 x 1,5 cm a je zelené. Pokud o tom nevíš, tak to z ulice není vidět. My nemůžeme dát pletivo až nahoru, protože to nahoře nemám za co chytit, ale Amálka naštěstí nemá nálady přeskakovat zábradlí. Nějak si uvědomuje, že dolů je to hluboko. Ncméně od té doby, co tamto pletivo je, přijala balkón jako svůj další pokojíček a poctivě sleduje cvrkot na ulici beze snahy ho poznávat nějak blíže. Do té doby měla sama z balkónu obrovský respekt, v tom otevřenějším prostoru se cítila nejistě. Pletivo jí dodává jistotu.
Micánek blahé paměti nepotřeboval ani to pletivo, ten věděl úplně přesně, co může a co ne. Jenže on byl v domečku venkovní kocour a měl naskákáno, takže přesně věděl, co ještě zvládne a co už ne. A už byl příliš starý na to, aby ho nějaký holub přiměl k blbostem.
Samozřejmě v různých potřebách pro zvířata najdeš také ty sítě, které plní stejný účel. Já jsem se jen musela vyrovnat s rozměry mého balkónu a ty sítě nějak všechny měly rozměry, které mi nevyhovovaly přesně. Samozřejmě by bylo lepší mít balkón nebo lodžii zakryté až ke stropu, ale u mě to není možné a naštěstí ani potřebné.
Apina

Uživatelský avatar
Kaštan
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 125
Registrován: 11.11.2005 11:17:32 0

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od Kaštan »

Všem moc děkuju za komentáře, soucit a návrhy, jak terasu zabezpečit. Sharce extra za mejl, odpovím tady.
Konstrukčně je terasa podivuhodná, neboť se v podstatě jedná o bazén, vyložený dlaždicemi. Varianta jakýchkoli sítí, které by se musely nějak uchytit vespod rázem odpadá, neboť do gumy, kterou je celá terasa vyložená nesmí přijít díry. Kdyby se tam nedej bože nějaká díra udělala, začalo by téct sousedům pod námi do bytu. Síť s lístečky je velmi efektní, leč zde díky děsivým větrům taky k ničemu. Sousedé vedle si kousek sítě přidělali na zábradlí, lístečky byly za chvíli všude, jen na síti už ne. Vichry jsou tu tak děsivé, že to kácí i těžské dřevěné židle, o slunečníku nemluvě. Ten před vichrem vždy pokládáme. Bambusové rohože jsem viděla v OBI moc pěkné, jsou z asi centimentrových lamel. Taky je to cenově únosné, protože když si tu člověk spočítá metry, dostane se do vysokých částek ani neví jak. Uchytit je můžeme pouze na zapuštěných sloupcích, které tvoří zábradlí. Kromě toho sem taky nebude tolik vidět...

Jinak je možný, že naše koč je, co se týká říje, nějaká vopožděná. Zatím nic. Žádné řamčení a manžela se mi zatím taky svést nepokusila :mrgreen: . Takže uvidíme, jak to bude dál. Tuhle sobotu odjíždíme na 14 dní na dovču a Prašivina má domluvené prázdniny u babičky. Uvidíme, co bude babča po našem návratu vypravovat....

Yezi1

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od Yezi1 »

Naše akční bojová želvina skočila takhle asi v roce věku ve 3. patře po holubovi, který se neprozřetelně usadil na zábradlí balkónu ... no a já šla hledat kočku, prolízala keře u domu, číčala, úpěnlivě volala a v hrůze si představovala, jak synkovi po návratu ze školy oznamuju, že jsem ho připravila o jeho milovanou čičinku :scare: Když jsem v infarktovém stavu prolézala keříky a sklepní okýnka asi třičtvrtě hodiny, tak jsem uslyšela mňoukání z domu. Čičinku mi donesla dcera sousedů pod námi, naše nádhera padla o patro níž na balkón do truhlíku muškátů. Paní sousedka něvěřícně vrtěla hlavou ještě dlouho potom, že už se setkala s lecčíms, ale že můžou v paneláku pršet kočky, to by ji nenapadlo! :oddech:

Uživatelský avatar
Apina
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 964
Registrován: 13.02.2008 21:59:39 0

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od Apina »

Micinka blahé paměti dokázala řejít po třícentimetrové poplechované římsičce z našeho okna do okna sousedů a zpátky. To bylo ještě ve starém bydlišti, tudíž třetí patro. Omývali nás ještě hodně dlouho, ale té kočce vůbec nedošlo, proč bychom měli mít strach. Od té doby jsme dávali mnohem větší pozor.
Apina

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Děsná noc aneb musím se z toho vypsat, i když je neděle

Příspěvek od Beda »

no uffff, ještě že to čtu až dnes :oddech:

všechny vaše "historky" jsou výživné... ano, je to pravda, že člověk nikdy neví a kočka, která řadu let "nic neudělala", najednou skočí třeba i po blbé mouše a na neštěstí je zaděláno :sad2:

pád do bytu POD mi přijde zvláštní, nejspíš kočka umí padat "obloukem" :mrgreen: ... po parapetu z jednoho okna do druhýho jsem zažila na vlstní kůži a voko - a ještě dnes se mi sevře srdce, když si na to vzpomenu... zdokumentováno zde :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=0xp7B8Gn-gI" onclick="window.open(this.href);return false; - bála jsem se i hlasitěji promluvit, trubka jedna zvědavá!!! :krik: :blbej:

z toho bambusu bych úplně šťastná nebyla :nevim: - účel nejspíš splní, ale bylo by mi líto, že koč přišla o vyhlídku :sad2: ... kdysi u našich byl balkon neprůhledně krytý takovým (dost hnusným) plechem, ale s takovým zamřížkovaným průzorem, to bylo to úplně nejlepší řešení, které já si umím představit... třeba kdyby to bylo obložený nějakýma "prkýnkama", palubkama, tak něco - a v nějaké vhodné výšce třeba dvě prkna "vynechat" (snad je podle obrázků zřejmé jak to myslím)

     
Obrázek

Odpovědět