24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
MaRi
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1155
Registrován: 11.10.2006 20:48:08 0
Bydliště: nítkovice

24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od MaRi »

Uplynulý rok (nemám na mysli rok 2013, ale období zhruba roku) mi přinesl několik ztrát. Ale začnu víc ze široka.
Když jsme se stěhovali z Čech na Moravu, přivezli jsme si s sebou tři kocoury - Fištíka, Tygříka a Čandara. O Fištíka, kocoura domácího, jsme přišli krátce po přestěhování shodou neblahých událostí, ale podle mého hlavně vinou úředníka provádějícího odhad domu pro prodávající paní - kvůli dani z prodeje. Nedbal na moji prosbu, ať neotvírá dveře, že je otevřu sama a chytím si kocourka. Nepočkal, otevřel dveře, Fištík vyběhl ven, dostal se mezi psy a ti ho prohnali. Žádný ho nekousl, ale stres z cesty, z nového prostředí a z honičky, byť kratinké, vykonal své. Než se mi podařilo zjistit kontakt na veterináře, už Fištík nedýchal. Spí pod ořechem...
Bráškové Tygřík s Čandarem v domě být nechtěli. Obsadili půdu, chodili se najíst do komory a chodili s námi na večerní venčení. Zajímavý pohled: dva lidé, dvě psice a dva kocouři, černý Čandar a bílomourovatý Tygřík. Vesnice jsme malá, večer po deváté hodině je tu auto výjimečný úkaz, takže vše probíhalo bez problémů. Tygřík se časem odstěhoval k sousedům - jestli se nepohodl s bráchou nebo tam podávali lepší krmi, nevím. A Čandar se začal toulat. Do komory na jídlo chodil, ale někdy jsme ho neviděli týden, někdy dva, jindy byl celý měsíc každý den "na značce" a čekal na venčení.

Pak se k nám dostali dva noví mňoukálci, Mikeš a Bobeš, ti se vám představili sami :D . Bylo rozhodnuto, že zůstanou výhradně domácí, jenže v době, kdy jsem byla poprvé v nemocnici, jaro zavolalo a kluci si vynutili vycházky - prostě zdrhali jak mohli. Čandar se v té době přestal toulat, mlaďochy honil, ale k domu :) . Netrvalo dlouho a všichni tři dospěli k určitému klidu v soužití - nekamarádili se, ale neprali se, nehonili se... a začalo nové období večerního venčení: dva lidé, dvě psice a tři kocouři - jeden černý s bílými doplňky a dva černí. Čandara a Mikeše jsem rozeznávala jen podle délky. Zažili jsme spoustu legrace, když mňoukavci hravě doráželi na štěkavé "tety", ty je myly jazykem... Trvalo to asi rok.

Pak přišel ten osudný nedělní večer v půli loňského června.
Pěkně jsme se společně prošli, bylo hezky. Už jsme byli téměř u domu, když se proti nám objevilo auto - jediné za celou dobu procházky. Zůstali jsme stát na kraji silnice, jen jeden černý stín se rozběhl na druhou stranu. Přímo pod kola. Jen sebou zaškubal a zůstal ležet bez hnutí. Ve tmě nebylo poznat, jestli to byl Mikeš nebo Čandar. Druzí dva kocouři pochopitelně zmizeli. Uložili jsme chlupáčka zatím na hromádku uschlé trávy na zahradě, abychom ho mohli ráno zakopat. V noci pak otevřeným oknem přišli domů Mikeš s Bobešem, takže jsme se konečně dozvěděli jméno toho kaskadéra.
Ve mně se však něco zlomilo a odmítla jsem chodit večer se psy ven (přes den se kocouři k procházce nepřidávali). Pohled na škubající se černé tělíčko mi nešel z mysli a nedokázala jsem o tom s nikým mluvit ani psát. Psicím musel večer stačit dvorek. Pak přišla moje druhá operace a opět pro mne byl pohyb venku velmi obtížný, takže večerní procházky opět odpadly, jen jsme sedali s holkami na lavičce před domem.
Poté, co jsem se trochu víc "rozchodila", začali jsme zas chodit ven, ale bez kočičího doprovodu. Vždy po našem odchodu se z domu ozývalo rozhořčené mňoukání: "Zas si jdou sami na procházku a já ne!"

Proč ale píšu dosud o kocourech a v titulku se mluví o kočce? Vysvětlím.
Koncem března se u nás před domem začala objevovat bílá kočička s černými "kolečky". Vždy s chutí posnídala a povečeřela s Mikešem a postupně začala být přítulná. Patří do domu téměř naproti nám, kde mají několik kočkomňouků, ale tráví hodně času u nás. Ptala jsem se paní, jestli je jejich, potvrdila, že ano, a řekla mi, že kočička se hodně držela jejich černého kocoura, který nedávno odešel za Duhový most. Dodala, že teď se malá hodně bojí jejich zrzka, který jí ubližuje, a snad proto se tolik skamarádila s naším Mikešem. Nejdřív utíkala, jen se otevřely dveře, pak se opatrně blížila, každý den víc a koncem dubna se už nejen nechala vzít do náruče, ale sama mi začala skákat do klína, když jsem si na chvíli sedla na lavičku.
A tento týden sbližování pokročilo dál :nevim: , ale pro mne nemile. Před večerní procházkou jsem opět Mikeše zavřela v domě a vyrazili jsme. Jenže kočička s námi. Poprvé. Do té doby vždycky utekla, když jsme vyšli. Tentokrát se držela pořád blízko nás, ale ne při kraji cesty nebo na trávnících u domů, ale uprostřed silnice. Procházku jsme toho večera zkrátili.
Další večer už čekala v pohotovosti. Mikeše jsem zavřela a pak jsem chytila i ji a zavřela k Mikešovi. Po návratu jsem sice musela vyslechnout dvojí rozzlobené výčitky, ale měla jsem jistotu, že mňoukavce v domě nic nepřejede. Od onoho večera se ale kočička chytit nedá. Tedy večer - přes den je za pomazlení vděčná. Včera a předevčírem jsme to vyřešili tím, že Mikeš zůstal doma a kočička dostala do misky trochu kočičího krmení, ale stejně jsem neměla klid a pořád se rozhlížela, jestli náhodou není někde blízko.
Držte mi prosím palec, ať se mi daří zabránit kočičónům, aby chodili večer s námi. Už víckrát nechci zažít tu bezmoc.
A bylo by jí škoda.
Nemám pravdu?
http://kolmapusi.rajce.idnes.cz/2014-03-10_kocicka" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
MaRi
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1155
Registrován: 11.10.2006 20:48:08 0
Bydliště: nítkovice

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od MaRi »

Omlouvám se za druhé dnešní téma, ale když jsem začala psát, nebylo tu nic.

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Matylda »

Jasně že by jí bylo škoda- strakatou, strakatou, tu já mám nejradši :cat_milk:
Obrázek

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Beda »

achjo :sad2:

kočička je opravdu moc pěkná :heart: a zdá se mi, že tam vidím i ofinku, podobně jako má Maceška :heart:

toto jsou asi na vesnici hrozně těžké věci k řešení, tak neporadím... ale co mám kamarádky, po přestěhování do domečku snad žádná neudržela kočkoury trvale doma... a pokud jde o vycházky - to nemůžete chodit někam, kde není silnice? někam do polí, po nějaké cestičce??? :ask: :nevim:


takhle chodí na procházku kamarádka - která ani psy nemá, "venčí" jenom kočičky :mrgreen: :in_love:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Rpuť »

Kočku udržet doma vskutku není možné. I když jsme přejížděli Augsburg - Bechyně třeba jen na prázdniny, okamžitě se z nich stali venkovní kočky.
Pokud není jiná mžnost než ta silnice, asi bych seděla doma ... :hmm: :nevim:

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Karolína »

Milá MaRi, to je smutné povídání, až mi z toho slzy tekly nad černým kocourkem, který nepřežil střet s autem. Jako kdybych viděla svého Melíška. Ten by se šel určitě na chalupě podívat ven na silnici, cože je to za zvláštní velké zvířátko, co se k němu blíží. On je to takový trumbelínek, strašně zvídavý a jak nikdy venku nebyl, určitě by to špatně dopadlo.
Denně těch přejetých zvířátek vidím spoustu, ale to už bych se opakovala. Hlavně to vždycky obulím jak plačka, ať už je to ježek nebo kočička. A vždy se jdu přesvědčit, jestli náhodou........ ve 100% ani náhodou.
Nedávno mě překvapil Zrzínek. Otevřela jsem ráno po příjezdu domů dveře a než jsem mu stačila zabránit v pohybu ven, mladík si to nakráčel rovnou na chodbu sledován zvědavou kámoškou Bělinkou. Měla jsem plné ruce práce odlovit je oba, nezabouchnout si dveře, nepustit komunikátor za nějakých 10.000,-, který jsem měla v ruce a ještě dát pozor, aby nevyběhla další kocouří postavička. Naštěstí jsem při tom lovu byla aspoň oblečená a nikde nikdo ve 4.00 ráno nebyl. Ve srovnání s lovem Melíška bez brýlí, v domácím triku tak s bídou zakrývajícím pozadí, s jednou pantoflí a vizáží právě probuzené zasloužilé soudružky domovnice to tehdy mezi těmi lidmi, čekajícími na právní pomoc, byla docela brnkačka.
Já vím, teskně sedí u otevřeného okna a nasávají venkovní vzduch. Pozorují dění ve dvoře, holuby a další tydýty, kteří se producírují na střeše garáží, jako kdyby tušili, že na ně z okna zírají čtyři pot. predátoři, ale protože na ně nemůžou, tak jim to dávají náležitě užít. Každý papírek, který poletuje ve větru po dvoře je bedlivě sledován, hned by vyrazili, tlapičky jim poškubávají, vousky se třesou napětím, ocásky poškubávají, ale okno má jen škvírku. Nevím, co bych dělala, kdybych bydlela venku, třeba na chalupě...... asi je to zbytečná starost, ale přeci jen..., co kdyby někdy??? Závidí mi, že mohu dveřmi kdykoliv odejít a přijít a oni ne. Vyčítavě na mě hledí, když odcházím a ještě větší výčitka v očích, když se vracím odněkud, kam oni nesmí.
Na jednu stranu je mi jich líto, na druhou stranu - i kdybychom bydleli na venkově, což věřím pevně, že jednou budeme, tak bych váhala. Příliš na nich lpím, než abych je vystavila nebezpečí. Je to možná trochu egoismus, ale taky láska.
Nikoho jiného nemám, kdo by mě měl rád jako oni a koho bych naopak měla ráda jako je.

AlenaŠ
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 776
Registrován: 02.01.2014 20:29:54 0
Bydliště: Brno

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od AlenaŠ »

Karolíno, úplně tě chápu, mých 21 kočičáků taky je jenom v baráku, občas vyběhnou někteří na malinkatý dvorek, ale dál na zahradu je nepustím. Všude číhá dost nebezpečí, svrab a jiné potvorstva. Prostě na to nemám nervy a taky finance. Svrab, pokousání a následné infekce se u 21 kusů prodraží.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Beda »

Zrzínek šel na chodbu???? :clap_hands: :in_love: :super: ... mělas ho chvíli nechat zkoumat chodbu, rohožky u dveří a tak... on by nikam neletěl, určitě :love: :kiss:
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Karolína »

No, já tomu zase tak netleskám!
Nikdy tuhle touhu neměl, až teď najednou. Ale je pravda, že vyšel váhavě, pak zrychlil.... nepustím ho ani očuchávat rohožky! Aby si nezvykal.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Beda »

ulomila by sis venku proutek a pásala bys ho jako husičky :in_love: :in_love: :in_love:
Obrázek

Uživatelský avatar
Inka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2445
Registrován: 30.11.2009 11:47:57 0
Bydliště: Plaňany

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Inka »

Já Tě, MaRi velmi dobře chápu. Dnes v noci jsem se moc nevyspala, Garfield se dva dny neukázal a Felínek ho hledal, takže tady pobíhal a něco rozčileně drndal. Ale držet je doma - to je jiná kapitola. On je to takový udata, taky se s náma snaží chodit, onehdá s Majdou společně proháněli kachny, moc se mu to líbilo a museli jsme se vrátit, abychom nešli na silnici. Tak se trochu trápím a dost nervuju, ale holt jim tu svobodu dopřávám
Obrázek

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5726
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Vave »

Milá MaRi :heart: , to musel být hrozný zážitek a vůbec se Tvému strachu nedivím.

Xerxová vždycky píše, že je to daň za svobodu. To já rozumem chápu dobře a souhlasím s tím, že svoboda je pro zvíře cenná, ale moje srdce se s tím vypořádat neumí. Jsem opravdu ráda, že takové dilema řešit nemusím.

Možná by ale kočičky byly spokojenější, kdyby s vámi chodit mohly. Já vím, riziko je tu stále, ale kočičky o něm nevědí.

Hladím Tě po tlapce a držím palce, abys našla co nejlepší řešení a smířila se s ním. :heart:
Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od sharka.68 »

MaRi, plně ti rozumím, když jsem onehdá na silnici sbírala pruchatýho právě přejetýho kocoura a odnášela jeho tělíčko na trávu a řvala u toho jako profesionální plačka, nebylo mi nejlépe při představě, že by takhle dopadl někdo z mých... někdo to řesí kočičí voliérou na zahradě, někdo má "koule" na to,že má svobodné kočky,co se chodí najíst a pomazlit nebo schovat před deštěm, větrem a zimou...
Jak já těmhle lidem závidím, že to zvládli...nedala bych to...
Jenže ti,co jsou venku zvyklí a viděla jsem to teď na Mourynovi,co jsem měla v dočasné péči na hojení, ten by doma v bytě, umřel steskem....
Jsou svobodní a za svoji svobodu platí svým životem..a nevědí,že my platíme s nimi, (bolestí,slzama a smutkem) protože je máme v srdcích....
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Karolína »

Šárko, to mi povídej!
Nedávno jsem ze silnice sbírala překrásnou tříbarevnou dlouhosrstou kočičku, už nebylo pomoci, aspoň jsem jí uložila do trávy vedle a hodinu jsem bulela v autě, pak jsem zrudlé oči a poškozený mejkap omlouvala jarní alergií a "zapíchla" to po další zakázce, protože jsem nebyla schopná dál řídit.
A svatá pravda - za svobodu platí svými životy, ale pokud někomu přirostli k srdci nebo jsou domácí nebo jen narazí na člověka, který k nim má vztah, tak je to na něm, jak se s tím smutkem vyrovná.
Já jsem z toho vždycky tak vykolejená, že mi trvá dlouho, než se srovnám. A nenávidím situace, kdy MUSÍM kolem té mrtvolky jet i vícekrát, protože je na takovém místě, že se protíná se spoustou zakázek - např. se mi to stalo cestou na letiště. 3x tam a zpátky a měla jsem dost, raději jsem volila jinou trasu.

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: 24.5.2014 / 2 Co s kočkou?

Příspěvek od Karolína »

Jo a stím Mourynem - nesouhlasím s Tebou. On by si zvykl. Jako si zvykl Ríša, který běhal svobodně po Krkonoších a najednou skončil na 32 m2.
Ale je to tak lepší, jak jsi to pořešila. Jsi hodná, že ses postarala o jeho léčení i kastraci. :in_love:

Odpovědět