23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od Beda »

a co, udělám to sama a hned, ještě při dobré paměti - až tak mě samotnou ta myšlenka na toto denní téma zaujala :oops: :mrgreen: :super:

Vave píše:Nedávno jsem měla hrozný sen - teď mi naskočil. Ty jalovce u mě na zahrádce byly obsypané mňoukajícími koťaty, padala mi do náruče, hebká a modrooká, a já nevěděla, co s nimi, tak jsem je vracela zpátky, a na tom betonu pod sušákem na prádlo seděla bílomouratá kočka a pozorovala mě. Hu, to byl tak bezmocný sen, že jsem se vzbudila. :oddech:

a co vy? :ask: máte nějaké "oblíbené" sny? :ask2: nebo naopak strašidelné? :ask2: nebo třeba lítací?? :ask2: :usmev: a co vracející se sny? :ask2: :ask:

a vůbec, jak moc si kdo sny pamatujete??? :ask: hihi, hlavně netvrďte, že se vám nic nezdá - protože zdá, jen si to nepamatujete :lolly: ... aspoň pokud vím :nevim: :yes:

možná by se našla i nějaká studie, co by s člověkem udělalo, kdyby se mu bránilo ve fázi REM spánku, kdy se snad právě sny zdají - lidi jsou na všemožný experimenty pitomí dost :bzik:

já se sem vrátím zítra a prozradím vám, co se mi bude zdát :bed:


P.S.
:hmm: jak se jmenovala ta rubrika na Zvířetníku, kdy se jen nahodilo (myslím snad na víkend) téma - obvykle to končilo právě otázkou "a jak to máte vy"?
Obrázek

baba
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 329
Registrován: 02.10.2013 18:34:06 0

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od baba »

Co se zdá ze čtvrtka na pátek, prý se splní. Tak se to alespoň traduje v naší rodině. Mám 2 sny, které se mi zdají v kritických dnech, v očekávání blízkého, no jak to nazvat, aby mi to lika nevymazala... doplňte dle nálady.
Měla jsem za celou dobu dlouhého študování jeden jediný problém, a to byla zkouška z biologie - chudák pan profesor Sekla, musel ze mne být zoufalý, ale nakonec mi to dal za tři. Po ukončení té štrapáce, dlouho po promoci se mi začalo zdát, že už mám školu hotovou a že přišlo na to, že vlastně tu biologii nemám a že budu muset všechno opakovat. Tenhle sen mě opravdu pronásledoval dlouho, vždycky jsem se vzbudila s hrůzou a nakonec si uvědomila, že to tak není.
Pak se mi začalo zdát, že moje studia vlastně vůbec neplatí, že jsem doma lhala, všechno jsem si vymyslela, že se má na to přijít a že bude asi hrozně zle, že budu muset opakovat první dva ročníky a já jim tvrdím, že budu promovat, no hrůzy, které jsem prožívala stojí za prožitek. Naposledy mě tenhle sen navštívil, když naše malá Mici dělala přijímačky do primy, tedy před měsícem, no děs běs. Samozřejmě si to dovedu všechno vysvětlit, dyť mám na to letitou průpravu, ale co jsem komu udělala, že mě to moje id tak pronásleduje.
.... přestože sny se mi zásadně nezdají.....končím citátem.
Mně opravdu ne, protože jinak spím jak břeně.

baba
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 329
Registrován: 02.10.2013 18:34:06 0

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od baba »

Ještě k Bedě - je celá řada studií o spánkové deprivaci a dá se to nahledat, u nás je dělají ve spánkové laboratoři ve VFN Praha a je to moc zajímavé.

Uživatelský avatar
YGA
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2856
Registrován: 15.02.2006 8:19:13 0
Bydliště: jih Jižní Moravy

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od YGA »

Kdysi jsem na toto téma psala článek na Náš zvířetník. Myslím, že jsou tam moc hezké komentáře.
http://naszviretnik.net/2013/03/05/cloveciny-sny/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PavlaH
žába/žabák
žába/žabák
Příspěvky: 199
Registrován: 03.04.2008 10:11:47 0
Bydliště: Sezemice

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od PavlaH »

Nezdálo se mi to sice dnes, ale už včera - umisťovala jsem prosím malého šimpanze :wink:

Uživatelský avatar
Matylda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2497
Registrován: 04.04.2008 14:36:18 0
Bydliště: Žabčice

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od Matylda »

Bedo, nebyl to Chatník?
Obrázek

Uživatelský avatar
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1249
Registrován: 14.03.2010 20:37:02 0
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od Jitča »

No jo, sny... Jsou různé, ale vrací se mi v obměnách mimo jiné tento: jsem buď na gymnáziu ve čtvrťáku (letos 30 let od maturity!) nebo na vysoké tak měsíc před zkouškou - z ANGLIČTINY! Já, němčinář.... Potím se, říkám si, co jsem proboha ty minulé měsíce/roky dělala, a jak se mám za pár měsíců naučit cizí jazyk... Čirá hrůza, ze které se probouzím zpocená, nešťastná a s provinilým pocitem... :oops: Ale je pravda, že i to se časem trochu vyvíjí - dřív to byla vždy totální deprese a bezmoc, v posledních letech se stává, že si i ve snu říkám, že se holt nedá nic dělat, že to prostě nějak zvládnout musím, a vymýšlím možnosti, jak... (nejlepší je, když ve snu žádám svou dceru nebo syna - oba angličtinu výborně ovládají - o doučování! :doh: )
PS: Jsem na jazyky totální dřevo.... :oddech:

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od LFSH »

Ten sen se mi zdál v neděli (nebo v pondělí?): Čechy už zase jednou zažívají invazi a vrtulníky kolem krouží jak mouchy. Jeden spadne, vybuchne a hoří - to je v pořádku. Druhý zjevně padá, ale pilot se pořád ještě snaží získat kontrolu, já stojím u okna a říkám si: Tam ne, ještě chvíli vydrž a poodlítni, tam ne, vždyť mi spadne na auto. Ve chvíli, kdy se dotkl země (kousek vedle), jsem se probudila.
Jo, když člověk bydlí poblíž letiště (byť v záloze), má se vyhýbat i titulkům zpráv.
LA

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od sharka.68 »

PavlaH píše:Nezdálo se mi to sice dnes, ale už včera - umisťovala jsem prosím malého šimpanze :wink:

Ke komu ???? :ask:
Obrázek

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od LFSH »

Sharko, neříkej, že se ti zdálo, že se k tobě někdo pokouší umístit šimpanze. :shock:
LA

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2924
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od Xerxová »

málokdy se mi něco zdá. A nyní se mi nemůže zdát nic - spím a spím, neb vím, že kolem půl páté bude vstávat ta potvůrka. Dokáže se unavit - ale pak chvilka vydatného posilujícího spánku a baterie je dobita. A už se zase může řádit. Každý den je v lese, je hezky, tak má otevřeno na zahradu a užívá si i podvečerní lítačky a honičky a přetahovačky s námi i přírodninami.... Přesto ho ráno :slunce: hned vytáhne z postele.
Starost mi dělá jeho kožušek - plešatí mi chlapeček, plešatí. Zítra ho uvidí dogařský pan doktor, tak uvidíme, co nám řekne. Doufám, že se potkalo první línání se změnou prostředí a růstem zubů i tělíčka a že jen organismus nestíhá...
Xerda byl určitě křížený s kozou, Betka s pudlem a zdá se, že v Garabáčkovi je naháč...

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od sharka.68 »

LFSH píše:Sharko, neříkej, že se ti zdálo, že se k tobě někdo pokouší umístit šimpanze. :shock:

Bohužel ano :sad2: ..a to já vopice nemusím...takže noční můra.... :oddech:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od Rpuť »

Zdálo se mi má panenko .... ale kdybych já věděla co? Zdávaj se mi strašný blbostě, zmatené a pomíchané, tak to stejně zapomenu. Jen jednou jsem se k smrti vyděsila. To jsem takhle měla ošklivý kašel a abych mohla spát, dala mi pídr prášky, co v nich byla koňská dávka kodeinu. Já nic drogistickýho ani podobnýho neberu a tak bylo na malér zaděláno.

Spala jsem jak mimino, to ano - jenže jsem se ráno probudila, VĚDĚLA jsem, že sedím na posteli doma, ale kolem sebe jsem viděla křižovatku, po které chodili lidi, jezdily auta... A pak vyšel ze zdi pán, prošel kolem mne a zmizel v další zdi....

A to už jsem ječela a utíkala do kuchyně a cákala na sebe studenou vodu.... asi 1 minut trvalo, než to přešlo
Prostě se mi pokračující sen promítal do skutečnosti a byl to děs. Jako kdyby se mi mozek rozdělil na dva.... :bojim:

Marska-majka

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od Marska-majka »

Rputinko, po prášcích zblbnutí, to znám a budu si to pamatovat až do smrti. Když jsem dostala jednou prášky na nervy, vzala jsem si předepsanou dávku, ač nejsem na práškování zvyklá. Ráno jsem se vzbudila a neuměla jsem chodit. A blbostě, ty se mi zdají pořád. To tuhle měl ,, letět MLP do Thajska /nikdy tam nebyl ani nepoletí/" a nemohl najít neroztrhaný ponožky :-P

Hepca
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec
Příspěvky: 93
Registrován: 20.11.2013 12:21:25 0

Re: 23.5.2014 - Co se mi dnes zdálo

Příspěvek od Hepca »

Dnes se mi asi nezdálo nic.
Ale pamatuji si na jeden živý sen. Už jsem byla vdaná a měla 2 malé děti.
A zdálo se mi, že mi přišel dopis z mé bývalé střední školy, že má maturita neplatí a musím znova nastoupit do 1.ročníku.
A já jim pořád dokola vysvětlovala, že nemůžu. Mám 2 malé děti a musím se o ně starat.
Probudila jsem se s bušícím srdcem a zpocená jako myš.

Pak jsem také měla sny, jak si tak kráčím po Americké třídě u nás v Plzni a najednou ke své hrůze zjistím, že jsem nahá. A teď ty nervy. Schovávám se do průjezdů, do krámů. Opět se probudím vylekaná a jsem ráda, že je to jenom sen.

V dětství jsem měla sny lítací.

Míša z Plzně

Odpovědět