Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Lika »

Jelikož ke mně z více stran došplouchly vlnky různého váhání i pochyb, zopakuji zde několik zásad, kterými se na Zvířetníku snažím řídit.

Na Zvířetníku vydám každý článek, pokud ten článek bude čtivý, nebude o politice a přednostně bude trochu zvířecí-zvířetnický-přírodní-poznávací. Což je hodně široký pojem a vejde se tam všechno, co na Zvířetníku vycházelo dosud.

Určitě nikomu nediktuji, co má psát a kdy to má psát, k tvorbě musí být volnost. Moje nabádání ke „zvířetnickosti“ není dogma. Na druhou stranu je to Zvířetník, takže nějaký balanc to chce. A na třetí stranu občas zatroubím, když hladina článků nebo témat poklesne.

Mým kritériem při řazení článků do vydání je pestrost témat a střídání autorů, přičemž časově citlivé články (pokud se objeví – jako třeba pozvánky) se snažím uvést přednostně. Je to také jeden z důvodů, proč pravidelnou rubriku na Zvířetníku nikomu nezaručuji. Co nedokážu zaručit, to prostě neslibuji. Hlavní důvod je zřejmě moje mentální kapacita – pro mě je logičtější pracovat s články, které už mám v ruce, a dát jim trochu řád. A upřímně řečeno jsem ráda, když je naláduju do systému jakž tak v pořádku a smysluplně. Hlídat a zaručit pravidelné rubriky, to je pro mě v tuto chvíli jiný level. Neříkám, že se k němu nedopracuju, ale v tuto chvíli fakt sorry. Už se mi stalo, že jsem se pokusila už naládované články upravit nebo přehodit, a šlo to celé do pr---e.

Článkům věnuji velkou péči, aby potěšily a zaujaly po všech stránkách. Nezapomeňte, že je vidí zhruba 3 000 lidí denně – a proto také chci, aby se této pozornosti dostalo co nejširší autorské základně. Proto také, aspoň zatím, publikuji po jednom článku denně – když už si s tím autor dal práci a často sbíral odvahu, ať se mu dostane odezvy. Mimochodem za článek považuji i pozvánky, pokud jsou zpracované nápaditě, vtipně, s autorským vkladem – jak už jsme viděli.

Aby nebylo mýlky – mě to všechno velmi baví, i zápas s Orisem Vrtošivým. A to, že tuhle práci vnímám z jiné perspektivy a s jinou logikou než autoři, jest v řádu běhu přírody, to prostě patří k věci. O redakční práci něco vím už z dřívějška.

Svůj postup vnímám jako naprosto fér.

Jistotu nabízím v tom, že na Zvířetníku články budou vycházet, dokud neumřu nebo neumře Pes nebo nedojdou články. Nebo mě neodvoláte :-) Protikladů a protitahů je tolik, že se musím opřít pouze o sebe. Trochu mi důvěřujte :-)


Se Stopětkama mi uniklo, že Vave k jejich publikování potřebuje zaručit pravidelnost. Nedorozumění jsme si vysvětlily a Vave se bude na Zvířetníku objevovat s jinými texty a formáty, podle chuti. Píše dobře, o tom žádná.


Pokud jde o Hadopasy – řadě lidí vyhovuje jejich volnější ovzduší a v neposlední řadě skutečnost, že tady (díky Tosce Mimořádné!) opravdu mohou publikovat doslova co chtějí a rovněž kdykoli chtějí. Naprosto tomu rozumím. Všechno má prostě svoje.

A znovu zdůrazňuji – nic není do kamene vytesáno, i životaschopnost různých fór se projeví časem. Není dobré se do něčeho nutit přesmoc, to je cesta do pekel. A kdoví, třeba se nakonec nastěhujeme k Vave :-))))
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Rpuť »

Liko, jako starej redaktorskej mám o tom trochu ponětí, takže vím a držím palce. Vše má svá "špecifiká" a bude chvíli trvat, než "si to sedne". Myslím, že to děláš dobře :super:
A jsem přesvědčená, že všechen rozruch je dán oním Velkým třeskem, který mnoho z nás stále ještě nevydýchalo. S tebou to nemá vůbec nic společného.

Jana Bu.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1016
Registrován: 14.08.2008 20:09:00 0
Bydliště: Praha

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Jana Bu. »

Plně se podepisuji pod Rpuť, Liko, držím ti palce a moc ti fandím :heart:

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Lika »

Rputi, díky. Napsala jsem to hlavně proto, abych dala najevo svoje naprosto věcné stanovisko. Pravda suché, ale spolehlivé :usmev:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od ri »

Liko, souhlas.
Já sice zdaleka velkému třesku nepřikládám takovou váhu jako Rpuť, ale souhlasím s tím, že se to usadí.
Zůstaň nad věcí :-)

Uživatelský avatar
Jajka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1261
Registrován: 21.10.2006 14:42:55 0
Bydliště: Praha 5

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Jajka »

Lika píše:... proto také publikuji po jednom článku denně – když už si s tím autor dal práci a často sbíral odvahu, ať se mu dostane odezvy...
Naprostý souhlas. Jeden článek denně je tak akorát :usmev: . Jak jich bylo víc, už jsem nestíhala nejen diskuze, ale někdy ani druhý článek... (no jo, no - čtu hlavně v práci při obědě - odsunu klávesnici, položím talíř, do pravé ruky vidličku, do levé myš... :haha: :blbej:)
Takže Liko, :thumb_up: :in_love: :flowers: :slunce:

Uživatelský avatar
Jitča
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1249
Registrován: 14.03.2010 20:37:02 0
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Jitča »

Rputi díky, za sebe zcela souhlasím. Diskuzí na toto téma se většinou neúčastním, neb je to velmi citlivé téma a já jako skoro zabuk do toho nechci šťourat... Ale, Liko, převeliké díky za tvou ochotu a obětavost a také za rychlost, s jakou jsi se ujala kormidla Zvířetníku. Podle mě je to báječné společenství lidí, pro mě takový ostrůvek lidskosti a dobré nálady na internetu, kam strašně ráda chodím a kde se cítím dobře, a kdyby se měl rozpustit, strašně by mě to mrzelo!!! Tak hodně sil, a klidně nás hoň a diriguj, když bude třeba :super: . A také ještě jednou moc děkuji Tosce za tenhle útulný domácký kiosek, kde je mi strašně fajn a kde se cítím opravdu dobře :heart: !

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Lika »

Á, Jitčo, hezky jsi mi nahrála: takže sepiš článek o Mikulenkách pro Zvířetník - i seriál, s fotodokumentací. Včetně popisu různých zdravotních potíží. A máš to :haha: Těším se :clap_hands:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Tora
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1706
Registrován: 02.10.2013 16:50:26 0

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Tora »

Liko, udělala jsi velký kus práce a určitě to nebylo jednoduchý. Držím ti palce, ať se ti i dál daří dobře. Myslím, že jedno téma na den je akorát...

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Beda »

Lika píše:Á, Jitčo, hezky jsi mi nahrála: takže sepiš článek o Mikulenkách pro Zvířetník - i seriál, s fotodokumentací
anoooooo, seriálek o Mikulenkách, rozhodně ANO :krik: :krik: :krik: ... protože Jitča nás šidí :sad2: a nebýt Dubení, už jsem neviděla nové fotky ani nepamatuju :hmm: ... tak - a máš to!!! :jazyk:


Lika píše:Jistotu nabízím v tom, že na Zvířetníku články budou vycházet, dokud neumřu nebo neumře Pes nebo nedojdou články. Nebo mě neodvoláte :-)
tak to je slovo do pranice - hluboce smekám :bow: :hi:

Liko, taky ti fandím a jsem moc ráda, že se našel nový kormidelník - není to vůbec žádná samozřejmost, to si prosím račmež uvědomit :yes: :in_love:

a za mne také - jeden článek, ne víc :prosim: ... dva jsem téměř nikdy nestíhala :no: , občas ani články, natož běžící diskusi v průběhu dne :bzik: :bang_head: :bzik:
Obrázek

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Karolína »

Liko moc Ti fandím, držím palce a připojuji se k ostatním - jsem moc ráda, že Zvířetník existuje, i když registrovat se nehodlám, ale čtu pravidelně a je mi tu s Vámi se všemi moc hezky.
A díky, že jsi se toho úkolu ujala, lehký není, ale Ty jsi moc šikovná a zvládáš to bravurně, smekám.

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5726
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Vave »

Lika píše:A znovu zdůrazňuji – nic není do kamene vytesáno, i životaschopnost různých fór se projeví časem. Není dobré se do něčeho nutit přesmoc, to je cesta do pekel. A kdoví, třeba se nakonec nastěhujeme k Vave :-))))

Likooooo! :heart: :oddech: Teď jsi mě dostala! Šiškote, kapitáne, já doufám, že loď jménem Zvířetník popluje pod Tvým vedením s postupně rozbalovanými plachtami stále hrději vpřed a že nebude nikdy potřebovat dočasný azyl v nějakém přístavu na břehu.

I když by mi samozřejmě bylo ctí a je to samosebou, ale ten přístav je spíš přístaveček, malinký ... pevně věřím, že můj přístav, ani žádný jiný, Zvířetnická loď nebude nikdy potřebovat. Námořníci jsou zde ovšem při krátkých zastaveních vždy srdečně vítáni. :usmev: :heart:

Lodi milá Zvířetnická, hoj - ahóóój :heart: :super: !
Obrázek ObrázekObrázek

verenka1
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 523
Registrován: 27.08.2010 20:52:20 0

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od verenka1 »

Hlasim aj sem:za pomoci niektorých zviřetnikov/teda jednej zviřetničky/ som už asi 2 hodin& registrovana na Zv na Psu.Mám z toho radosť veľkú prevelikú-ako už niekto písal,toto spoločenstvo je prístav na chvíle dobré i tie zlé.Nepoznám na nete nič podobné.Jasne,že by bolo pohodlnejšie byť pod jednou strechou,ale aj keď s vyplazeným jazykom to zatiaľ stíham.A vydržím!
ešte jeden dotaz,kde sa nachádza to miesto stretnutia-teda geograficky?Asi veľmi ďaleko od južného Slovenska.

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5726
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Vave »

A ještě něco, Liko.

Jako byvšímu vodákovi se mi čím dál víc líbí Tvá představa Zvířetníku jako lodi. Protože na vodě je vždycky nejdůležitějším pravidlem to, že jsme všichni na jedné lodi, pak teprve je na řadě to ostatní. A to se mi líbí.
Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Lída
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1146
Registrován: 02.10.2013 16:23:39 0
Bydliště: Slapy

Re: Zlehka hlásám ke Zvířetníku

Příspěvek od Lída »

Tak na téhle lodi se budu plavit velice ráda, i jako poslední plavčík, co drhne palubu :D Takže lodi a hlavně Lice DÍKY a ahóóój... :wave:

Odpovědět