17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
sharka.68
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 9393
Registrován: 12.08.2010 6:56:19 0
Bydliště: Perníkovice
Kontaktovat uživatele:

17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od sharka.68 »

tak třeba příští sobotu je v Kolíně bitvička..hodně koukací a s jarmarkem...

http://www.panizkolina.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

V Perníkovicích máme výstavu k bombardování Fantovky (Paramo) a blíží se výročí Atentátu na Heydricha a smutná výročí represí,které nasledovaly.

Ale jsou i jiné možnosti...já bych preferovala jednu-v tomto počasí - spací, ale není mi přáno. :sad2:
Naposledy upravil(a) sharka.68 dne 17.05.2014 6:09:34 0, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní?

Příspěvek od Rpuť »

No ono se dá dělat ledacos, když počasí nepřeje. Například kuchtit!
Chtěla jsem sem dát něco jako mlsotník, co jsem nedávno vyzkoušela a chutnalo. Takže, kdo nevíte co by, můžete kuchtit, klohnit, vařit, péct, smažit a restovat a grilovat co hrdlo ráčí a když se zapojí ještě fantazie, je o zábavu postaráno. :)

Když nevíte co by, zkuste krkovičku! :tasty: :brekeke:

Marinovaná krkovička se zeleninou:
http://www.youtube.com/watch?v=E7J4tqHcDY4" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od ri »

Co se sobotou vím naprosto přesně:
novou zaspárovanou dlažbu v pracovně je třeba vypucovat, pak pracovnu vymalovat, zaštukovat díry v komoře, položit tam dlažbu, zaspárovat, opucovat, vymalovat a může se stěhovat nábytek zase kam patří a pak pěkně uklidit, vyprat, navařit ... to už je normální provoz, zvěřinec a tak ....
Hele, nebyla by k tomu vhodnější třeba ta příští sobota? Že bych tuhle použila na nějaký výlet :slunce:

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od ri »

A k vaření: bude chili noc carne - středočeská verze :haha:
Ale slintám jak Pavlov už teď, jen na to myslím :-)
základ byl tady:
http://recepty.vareni.cz/chilli-con-carne-mexico/" onclick="window.open(this.href);return false;
:haha:

týna
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 119
Registrován: 19.04.2007 14:04:30 0
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od týna »

Tak dnes to vím zcela přesně. Je hnusně, odpadl dopolední výlet, takže budem vyrábět koláč. A odpoledne provedeme přepad u Xerxů, kde budou děti (možná) a štěňátko z Garaby. Ó, my se budeme mít

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od Rpuť »

Týno tak to zavidím - pomuchlat si štěňátko! Nebo štěndo pomuchlá vás? :wink:

týna
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 119
Registrován: 19.04.2007 14:04:30 0
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od týna »

Rpuť píše:Týno tak to zavidím - pomuchlat si štěňátko! Nebo štěndo pomuchlá vás? :wink:
No, vzhledem k tomu, že už je těžší, než moje největší dítě, tak budeme pomuchláni. Ale třeba se nechá i pohladit?

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2924
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od Xerxová »

štěně je buď aktivní - a pak muchlá děti (Fanče zvládá s přehledem, Vilík se dle očekávání bojí), nebo je klidné (pak ho muchlují děti obě) a nebo spinká zničen jejich aktivitou (to často). Zatím jen jeden šrám od drápku na nahatým mladíkovi - holt se ráno pomalu oblíkal... Usměrňujeme a hlídáme pochopitelně neustále všechny tři strany a hasíme případné majetkové i územní spory a ozbrojené konflikty :jazyk:
Odpoledne bude jen štěník - dítka na oběd a odpoledne jedou k druhé babičce. Záleží na tom, jak dlouho se zdržíte, jestli se "dvojčata" potkají. Jsou už děsně stará ta stejně stará dítka - za 14 dní jim budou čtyři roky.

týna
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 119
Registrován: 19.04.2007 14:04:30 0
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od týna »

Xerxová píše:štěně je buď aktivní - a pak muchlá děti (Fanče zvládá s přehledem, Vilík se dle očekávání bojí), nebo je klidné (pak ho muchlují děti obě) a nebo spinká zničen jejich aktivitou (to často). Zatím jen jeden šrám od drápku na nahatým mladíkovi - holt se ráno pomalu oblíkal... Usměrňujeme a hlídáme pochopitelně neustále všechny tři strany a hasíme případné majetkové i územní spory a ozbrojené konflikty :jazyk:
Odpoledne bude jen štěník - dítka na oběd a odpoledne jedou k druhé babičce. Záleží na tom, jak dlouho se zdržíte, jestli se "dvojčata" potkají. Jsou už děsně stará ta stejně stará dítka - za 14 dní jim budou čtyři roky.
Starý jsou, říkám to furt. Dorazíme až kolem třetí, protože mi Ferda po ránu zabavil auto. Ale slíbil, že nejpozději ve dvě dorazí z práce.

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní?

Příspěvek od Beda »

Rpuť píše:Chtěla jsem sem dát něco jako mlsotník, co jsem nedávno vyzkoušela a chutnalo
Rputinko, zavěs se do Rozvrhu!!! :yes: :super: ... třeba už teď na příští pátek :kuk: - ať teda dodržíme páteční Mlsotníky :tasty:


P.S.
tento poslední smajlík má tady na fóru nechanej původní, anglickej zápis... ale na jednom jiném kam chodím, má zápis :SLINT: - vždycky se řehtám, když ho vkládám :haha: :haha:
Obrázek

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od LFSH »

To je jednoduché: musím prát (ráno jsem při oblékání zjistila, že už mám jen bílé ponožky.). Vzhledem k počasí se zmítám mezi dvěmi variantami sušení: 1) pověsit venku a hlídat nebo 2) zapnout topení a pověsit venku. Vařit budu špagety(?) se šunkou. Poté musím konečně hnout s tím kloboukem.
Příští sobota je také jasná: brácha si pozval ke mně do bytu hosty na oslavu jmenin. Takže už teď lovím na světlo recepty a sháním zásoby. Od čtvrtka budu péct, vařit a smažit, nemluvě o řešení těžkých technických problémů typu složit mlýnek na maso.
LA

Uživatelský avatar
ri
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.03.2007 8:41:57 0
Bydliště: Sovenice, Nymbursko

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od ri »

Šiš, mlýnek na maso :shock:
Máme historicky tři různé a kousky od nich jsou v jedné krabici :haha:

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od LFSH »

To já mám jenom jeden, ale je součástí robota s asi tisícem různých funkcí a musím to složit sama. Bez mlýnku na maso neudělám z několika různých druhů masa jednu směs na kuličky.
Pro lepší ilustraci mých technických "schopností": Když jsem měla naposled návštěvu, tak jsem požádala, jestli by mi mohli vyměnit žárovku a přísahám, že oba dva (táta i brácha) se nejdřív rozhlídli po stropě a pak až se zeptali: "Kterou?"
LA

Pavla Botkova
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 123
Registrován: 19.03.2007 15:55:40 0
Bydliště: Sazovice 75

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od Pavla Botkova »

tak my jsme měli hned po ránu skvělý program, návštěva pohotovosti lebo jsem si pořídila angínu.....nafasovala jsem antibiotika, teplotu nemám takže je mi všelijak

ale úsměv Oliho je ten nejlepší lék na všechno :heart:

Pája kerrýková

týna
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 119
Registrován: 19.04.2007 14:04:30 0
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.5. - Sobotěnka, sobota....a co s ní? (pokec)

Příspěvek od týna »

Tak já vám něco povím. Xerxovic ňuňánek je úúúúchvatný. A je ho kus. Celou cestu domů mi potomkové dokola mleli o tom, že takovej pejsek by byl přesně pro ně. Nebyli jsme ani pošlapáni, ani udusáni, hladit se nechal, s dětma si pohrál, o hračky se podělil. Obydlí snad přežilo náš nájezd, jen Vilíka s Fáňou jsme nepotkali.

Odpovědět