12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Lika »

Veselé pondělí s psima přejeme! Ať už máte doma štěndo, psího puberťáka nebo klidnějšího parťáka, pěkně si dnešek užijte.

Krásné počasí za každého počasí přeju :slunce:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od LFSH »

Kdyby jen hlídacích. Zajímavá situace nastává, když se pes (neznámo jak, domů tohle nenosíme) dostane ke stavebním normám a začne udržovat ochranné pásmo. Ale ne kolem inženýrských sítí.
LA

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Lika »

Jakpak to? Co teda dělá? :ask:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od LFSH »

Už se jí to povedlo jakž takž odnaučit, ale projevuje se to tím, že nenechá nikoho (kromě několika vyvolených, tj. členů smečky) vstoupit do ochranného pásma kolem paničky. Mimo něj je to přátelský pejsánek, ale běda každému sprostému podezřelému, pokud překročí onu neviditelnou hranici.
LA

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Lika »

To vypadá skvěle :in_love:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Beda »

byla jsem včera u mladejch (pozvána na oběd na počest Dne matek :oops: ) a oni tam hrajou nějakou hru na tabletu - trochu jako křížovka, trochu jako "šibenice" (nebo scrabble?) a ještě je k tomu místo legendy obrázek, takže i to co se hádá musíte uhodnout (nepřišla mi nikterak blbá hra, cvičej si závitky)

no a byl tam obrázek pesana a oni ani jeden nevěděli, kombinovali písmenka, já jsem se koukla a říkám - to je vlkodav, ale na to tu nemáte písmenka... Kačka se rozzářila a už je tam sázela!!! na to jsem zas neměla oko já, rychle vyhodnotit písmenka k dispozici :bzik: ... tak jsem se dmula pýchou, že já nepsí jsem to poznala :clap_hands: :clap_hands: :clap_hands:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

Vidíš jak jsi komplexně zdělaná! Zvířetník je k nezaplacení! :)

Uživatelský avatar
Nelina
žabí děvče/chlapec
žabí děvče/chlapec
Příspěvky: 77
Registrován: 18.04.2007 21:26:30 0
Bydliště: Praha 5

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Nelina »

Ano Rputi, Zvířetník je k nezaplacení!

Dovolím si OT:
http://nelina36.rajce.idnes.cz/hrabalov ... stavka.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://nelina36.rajce.idnes.cz/Kosire%2 ... e_11.5.14/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Beda
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 12302
Registrován: 03.10.2006 12:37:24 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Beda »

byla jsem Nynyšce pro inzulin, a do čekárny vlezla nějaká paní se stodolou... stodola byla krásná žíhaná a opravdu veliká, ale že to není doguša, to jsem poznala, nebylo to zas AŽ TAK velký a bylo to takňák statnější, řekla bych... no, já už se ani nestydím, jak jde o zvířata :oops: , takže jsem se dotázala - a ona to brazilská fila

a představte si to - ta stodola se jmenovala Jůlinka :mrgreen: :haha: :chi: :heart: :heart: :heart:
Obrázek

Uživatelský avatar
Asteris
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1022
Registrován: 06.11.2007 12:08:36 0
Bydliště: Praha 5

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Asteris »

Tedy brazilská fila Jůlinka, to mě dostalo! :haha:
Asteris
:dog:

Uživatelský avatar
LFSH
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1983
Registrován: 19.09.2007 8:33:18 0
Bydliště: Plzeň

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od LFSH »

No, proč ne? Jůlinka je hezké jméno. A čím větší pejsek, tím musí mít mazlivější jméno, to akorát ty kapesní se můžou jmenovat Rambo.
LA

Uživatelský avatar
Rpuť
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3007
Registrován: 16.10.2006 16:54:53 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Rpuť »

Znala jsem jednoho filáka, jmenoval se Bedříšek.
A když jeli poliši pacifikovat nějaký rvoucí se blbečky, tak se vždycky pro sichr stavili pro Bedříška. A s páníkem vyrazili na pomoc. Ani štěknout často nemusel. V krocení rozjívenců měla tamní policejní stanice nebývalou úspěšnost. :blob:

Xerxová
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2924
Registrován: 15.02.2007 18:23:16 0
Bydliště: Liberec

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Xerxová »

jojo - však taky filáci byli chovaní nejen na ochranu stád, ale hlavně na lov uprchlých otroků... takže umí pouštět hrůzu (a případně i cvaknout) dokonale... Nene - já bych do fily nemohla jít - její výchova je přeci jen podstatně náročnější, všude se s ní cestovat nedá (v řadě států je zakázaná) a koneckonců eleganci jako ten náš mamutek taky nemá :jazyk:

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2639
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Västgötagatan 7, 41139 Göteborg, Sverige

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Velká kočka »

Když o psech tak o psech. Zase jsem courala po internetu a koukala se na psy ke koupi.

A víte že jsem našla mého Mikiho? Tedy byl jako můj první pes Miki, zlatě zbarvený pekinés který byl stejně starý jako já a já na něm coby mimino spávala jako na polštáři. A on držel a ani se nepohnul. Ten byl ale opravdu hlídací, ke kočárku mých sourozenců nikoho nepustil. To každého hned na dálku pořádně seřvaL V osmi letech mi umřel a já plakala a plakala kolik dní a nebyla jsem k utišení. Tohleto je sedmiletý pes a jmenuje se děsně : Rulle. Jenže já bych se k těm pěti kilogramům těžko shýbala. No funěli bychom oba.

A pak jsem našla skoro Ari od Dede. Je to bílý švýcarský ovčák namíchaný s labradorem, ale ten labrador tam je vidět jen nepatrně v barvě. Šestiletá bílá štíhlá fenka, velice učenlivá a vypadá vesele. Má pochopitelně Garykova vztyčená ušiska a váží jen o 4 kg víc než Garyk to je 24 kg.
Tady je video :

https://www.youtube.com/watch?v=ftIIYg3XVl0" onclick="window.open(this.href);return false;

Nic z toho nebude, to já si jen tak o nich sním. Snít se mi momentálně zdá lehčí než žít. To ono asi vždycky. :chi:
Naposledy upravil(a) Velká kočka dne 13.05.2014 5:11:36 0, celkem upraveno 1 x.

Pavča
žabí slečna/mládenec
žabí slečna/mládenec
Příspěvky: 114
Registrován: 02.10.2013 10:37:01 0

Re: 12. 5. 2014 O psech, najmě hlídacích

Příspěvek od Pavča »

Jojo, oba mí psi byli dost hlídací. Celkem ostří hoši, s cizíma moc nekamarádící. A mně to vyhovovalo.
Naštěstí mi knírač docela dobře vysvětlil, že když už chci, aby si mě hlídal, musím s tím za každých okolností počítat. Zimní procházka s partou spolužáků z gymplu, strhla se pěkná koulovačka, došlo i na nějaké to házení holek do sněhu doprovázené příslušným ječením. A to jsem neměla dělat: pes, do té doby jako obvykle lítající kdesi v okruhu cca pěti kilometrů, se během pár vteřin zhmotnil dotyčnému na rukávu. Přes zimní bundu z toho byla jen modřina, ale pro mě velké poučení. Později, s hovawartem, by něco podobného mohlo dopadnout mnohem hůř, naštěstí jsem nezapomněla a neměla tak šanci to vyzkoušet.

Odpovědět