Smutná zpráva - odešla terra-san

Moderátoři: Lika, radanova

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5726
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od Vave »

Donesla se ke mně smutná zpráva, že už koncem loňského roku odešla terra-san za Duhový most.
http://www.czechfencing.com/oznameniDasaNovotna.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Milá, vtipná, kočičí dáma. R.I.P. :heart:
Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Zdena b.p.
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1515
Registrován: 02.11.2005 10:12:20 0
Bydliště: Čelákovice

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od Zdena b.p. »

Několik měsíců ji sháním. Je to moc smutné. Myslím na ni a na celou její rodinu. R.I.P.
Zdena bez psa

verenka1
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 523
Registrován: 27.08.2010 20:52:20 0

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od verenka1 »

Ach mô ty Bože,nech jej je zem česká ľahká ,nech odpočíva v pokoji a svetlo večne nech jej svieti.seriál Andymu s varečkou v patách bol kúzelný,z neho som vedela,že je to dáma každým coulem./mám rada toto české spojenie/Myslím na terru a ich kočičky chýba nám,tak ako veľmi musí chýbať im.!!

Uživatelský avatar
Louk
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 367
Registrován: 06.10.2008 16:54:14 0
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od Louk »

Achjo, závěr loňského roku byl plný odchodů...

Pro Zvířetníky další nenahraditelná ztráta. Moc mi chybí hebká kočecí vyprávění obou terrových a jejich kultivovaný humor, obrovský rozhled a laskavost v diskuzních příspěvcích.

RIP, milá terro-san :heart: . A terrovi dodatečně upřímnou soustrast a hodně sil :heart: .


Vave, díky za zprávu, i když takhle smutnou.

Uživatelský avatar
radanova
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2309
Registrován: 02.03.2006 13:53:10 0

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od radanova »

Konec roku 2013 byl vskutku děsivý. Vlastně i začátek roku dalšího. Vůbec mě nenapadlo, že terra-sanovi nebylo tak dlouho vidět.
Pokoj Tvé duši terra-san, snad i za Duhou jsou pro Tebe rybníky. Myslím na pana terru, holčičky i kočičinstvo :thumb_up: . Moc líto.
„Mají-li duši, čímž míním, že jsou schopna cítit lásku, věrnost a vděčnost, pak jsou zvířata lepší, než spousta lidí.“ James Herriot alias Alf Wight

Uživatelský avatar
MaRi
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1155
Registrován: 11.10.2006 20:48:08 0
Bydliště: nítkovice

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od MaRi »

odpočívej v pokoji :flower2:

Velká kočka
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 2639
Registrován: 03.02.2008 18:04:46 0
Bydliště: Västgötagatan 7, 41139 Göteborg, Sverige

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od Velká kočka »

Vyrazilo mi to dech. Myslím na rodinu i s jejich kočičkami. To je mi moc líto. Drahá terra-san jsi tam za Duhovým mostem v dobré společnosti. A všichni se tam jednou setkáme. :heart: :svicka:

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od Lika »

Terra-san!!! :heart:
Je mi líto hlavně sebe, že jsi mě ochudila o svou společnost... Moc ráda budu vzpomínat... a těšit se...
Kurnik!!!
Ale už je dobře. Dobře.
Naposledy upravil(a) Lika dne 30.04.2014 22:10:00 0, celkem upraveno 1 x.
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Karolína
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 3001
Registrován: 30.05.2007 6:56:58 0
Bydliště: HORNÍ MARŠOV

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od Karolína »

Tak tahle zpráva mě hluboce zasáhla!
A nehodlám se smířit s tím, co vždy říkal tatínek: "Koho bohové milují, umírá mlád!"
:svicka: Je mi to moc líto, odpočívej v pokoji milá přítelkyně. Bude mi chybět humor a moudrost Tvého povídání, objevování neznámého Tvým přičiněním a Tvá láska k životu a ke všemu živému.

Uživatelský avatar
Hanča
žabí princezna/princ
žabí princezna/princ
Příspěvky: 459
Registrován: 12.11.2006 15:42:09 0
Bydliště: Česká Lípa

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od Hanča »

Ach bože, další nenahraditelný Zvířetník! Terra-san nám bude chybět a jak moc asi chybí své rodině! Maminky malých dětí by neměly odcházet! :heart: R.I.P.

Uživatelský avatar
P I T R Ý S K O V Á
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1014
Registrován: 31.08.2007 0:48:59 0
Bydliště: východ jihu Moravy

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od P I T R Ý S K O V Á »

To je přesmutná zpráva. Po této ženě bude dlouho smutná a hluboká mezera v řadách Zvířetníků.
Upřímnou soustrast celé rodině. Víc nedokážu říct..
.
:svicka:

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5726
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od Vave »

Napadlo mě vyhledat jeden dávný "domácí úkol", která mi poslala terra-san do Almanachu-Úsměvů pro Dede 2008. Četla jsem ho s dojetím, ano, to je ... byla terra-san. A její slova v této chvíli hovoří obzvlášť silně.

Rozmarýnová.

Někdy čas nabere nečekané obrátky. To, co se „musí“, se prolne s tím, co se „chce“ a barevný svět kolem vás začne dostávat rozmazané obrysy. Vzápětí se mění v duhovou šmouhu a člověk má pocit, že přesně v příštím okamžiku se role vymění a místo aby on řídil svůj čas, začne ta bláznivá, lidmi pro jejich vlastní nepohodlí vymyšlená veličina, řídit jeho. Když se s popsaným fyzikálním jevem setkám – a stihnu si ho uvědomit – následuje vědomá snaha zabrzdit. Nadechnout, zpomalit… vydechnout…

Monitor na mě zablikal a počítač opuštěný na pracovním stole decentně zavrněl. Přišel e-mail. Věděl jsem, že na něco zapomenu, psal Zdeněk, tou dobou dočasně sídlem v anglické centrále firmy kdesi na předměstí Londýna. Chtěl jsem si objednat Zvířetníkový hrneček, ale už jsem to nestihl. Můžeš to pro mě udělat?

Proč ne. Věděla jsem, že se originální „Zvířetníkové“ hrnečky chystají, už nějaký čas jsem pilně seděla za bukem a četla – jak jsme se později doma domluvili, byla jsem na Zvířetníku „služebně starším“, i když méně pravidelným čtenářem než terra. Nechtělo se mi ale zpoza buku příliš na světlo denní, prostě mě těšilo sledovat, číst, fandit nebo držet palečky potřebným, aniž bych se k tomu veřejně hlásila. Jenže teď se to mělo změnit. A nejen kvůli hrnečkům. Zvířetník si mě pomalu ale jistě začal přivlastňovat, vtahovat… A právě v těch chvílích, kdy se svět kolem mě stával čímsi rozmazaným, vířícím a neuchopitelným, stačilo kliknutí na tu správnou ikonku, a jako bych se místo v obtížně ovladatelném orkánu ocitla ve vířivce, příjemně vyhřáté, vysílající všude kolem mne náruče hladivých bublinek a vonící rozmarýnovou esencí. Prostě sen. Úplné, dokonalé uvolnění, krajina kolem pomalu dostává obvyklou podobu, brzdy neskřípou, jen voda tiše bublá a voní to tu…

Bylo přece potřeba sdělit milým Zvířetníkům, že nick terra nezmizel s povrchu zemského, pouze má za kanálem La Manche daleko méně času a příležitostí nahlédnout. A proč bych vlastně nemohla prozradit pár pikantností na našeho perského mazlíčka Taze? A konec konců, Mlsotník je přece právě ta správná příležitost pro člověka s mlsným jazykem, aby probral jemné odlišnosti v přípravě posvícenských koláčků? Proč já jsem vlastně nikdy dřív neměla potřebu si popovídat s tou spoustou šikovných, tolerantních a milých lidí, nebylo to ode mne vlastně trochu „nefér“, jen si tu tak číst? Samozřejmě mohla, samozřejmě je a samozřejmě to bylo trochu „nefér“ – zněly závěry, učiněné při jednom z dalších pokusů o zastavení roztočené zeměkoule. To přece není jen tak, užívat si provoněného, hladivého a rozmarýnového dotýkání Zvířetníku a nic k němu nepřidat.

Za to, že jsem se objevila na Zvířetníku, může Dede tím, jak ho po celou dobu tvaruje – a všichni ostatní prostě tím, že ho přijali za svůj. Pod mým nickem jsou však tak trochu podepsáni dva ze Zvířetníků: jeden z mála přítomných pánů, JakubS. se svou profesionální zálibou v jazykových hříčkách, a Vave, které původně použitý nick „terra2“ nepadl do oka a dotázala se mě, proč bych měla být dvojka. Pravda, příliš mnoho vynalézavosti v tom nicku nebylo. Měla bych se zamyslet a polepšit. Tak se zrodila terra-san. Ne ze sakurových květů, spíš tak trochu s katanou v pouzdře. Ale byla tu, a dokonce si přišla vyzvednout ty osudné Zvířetníkové hrnečky, takže s konečnou platností potvrdila, že není bytostí virtuální.

A za všechna ta zastavení v prohřátém tichu s vůní rozmarýnu vám terra-san upřímně děkuje.

terra-san
Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od Lika »

Je to krásná vzpomínka... a já si celou dobu drtím dopr-ele... dopr-ele... protože sem ešče tu...
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Lika
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 1638
Registrován: 09.01.2011 12:05:48 0

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od Lika »

A víte co? Vyhledám si některý její recept, a o víkendu ho provedu! Bude báječný a pochutnám si na počest terra-san, milovnice života a všech jeho chutí. :in_love:
Lika
zviretnik.lika@gmail.com mobil 705 237 678

Uživatelský avatar
Vave
žabí královna/král
žabí královna/král
Příspěvky: 5726
Registrován: 11.10.2005 8:14:30 0
Bydliště: Netřebice u Nymburka

Re: Smutná zpráva - odešla terra-san

Příspěvek od Vave »

Musím ještě dodat, že se nás během času víc pokoušelo spojit se s terrovými, vypátrat na ně nějaký kontakt, když adresa terry-san byla už před časem zrušena, ale neúspěšně. Nakonec se tuto smutnou zprávu podařilo objevit Jajce na popud Zdeny b.p. Měla jsem to uvést hned, omlouvám se.
Obrázek ObrázekObrázek

Odpovědět